Dodaj do ulubionych

Organy do kościoła.

28.02.10, 20:05
Czy ktoś mi może powiedzieć za jaką kwotę wybrał sobie organy
miejscowy klecha? Słyszałem, że nasi radni chcieli dać na ten
przybytek 230 000 zł.
Dziwne, bo można kupić za 55000 zł:
www.organy.com.pl/
Obserwuj wątek
    • simgall Re: Organy do kościoła. 28.02.10, 21:25
      Organy piszczałkowe (mechaniczne) to coś zupełnie innego niż elektroniczny
      instrument podobny w działaniu do tych, które są w zespołach weselnych. Tu masz
      stronę, która ci wyjaśni na czym polega ich budowa i co za tym idzie ich
      koszt.www.organy.of.pl/ Powiem jedno takie organy mają "duszę"

www.pipeorgans.jp/pl/katalog/Habetin-5-I-P/002000001084/ tu masz
      przykładowe maleńkie organy piszczałkowe. Nasze są o wiele większe.
      • j.laskowice Re: Organy do kościoła. 28.02.10, 21:33
        Tylko czy takie drogie organy są konieczne w naszym kościele? Dziś
        byłem na naszej stacji PKP. To obraz tragiczny. Tam według mnie
        należało przekazać pieniądze. To wizytówka miasta, a korzysta z
        niego codziennie setki osób.
        • mono80 Re: Organy do kościoła. 28.02.10, 21:53
          j.laskowice napisał:

> Tylko czy takie drogie organy są konieczne w naszym kościele? Dziś
          > byłem na naszej stacji PKP. To obraz tragiczny. Tam według mnie
          > należało przekazać pieniądze. To wizytówka miasta, a korzysta z
          > niego codziennie setki osób.

nie wiedziałem, że parafia lub gmina jest właścicielem stacji PKP
        • heymdall no to kup sobie skarbonke i wpłać na PKP 28.02.10, 21:53
          nie zapomnij też chodzić po osiedlu i zbierać .. i zabierz łapy z nie twoich
          pieniędzy - nie płacisz, nie zrzucasz się, to przestań manipulowaćc czyimś
          portfelem .. kolejny gówniarz, który chętnie wydaje nie swoją kasę ..
          --------------------------------------------------------------
          Gdyby ktokolwiek przyłapał mixerka na gwałceniu osła, to każdy sąd mixerka
          uniewinniłby, gdyż spółkowanie w ramach jednego gatunku nie jest zakazane ..
        • simgall Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 07:22
          Po pierwsze: zmieniasz temat. Po drugie: Taki sposób myślenia jest bardzo
          krótkowzroczny. Gdyby tak myślano to nigdy byśmy się nie rozwinęli
          cywilizacyjnie i kulturowo. To chyba dobrze, ze proboszcz myśli przyszłościowo i
          chce aby te organy były chlubą miasta. O dworzec niech zadba PKP.
      • testoviron0 Re: Organy do kościoła. 28.02.10, 22:01
        NO WŁAŚNIE!!!
        z tymi organami to grubego troche poniosło...
        o ile mi wiadomo całkowity koszt tej zachcianki to okrągły milion zł
        następną zachcianką proboszcza będzie pewnie MAJBACH za nastepny milion...
          • heymdall .. hmm. ciekawe .. 28.02.10, 22:08
            ohh.. ty pewnie finansujesz ?? tak .. strasznie martwisz się o czyjeś kieszenie
            .. sami, cholera, kieszonkowcy .. czy ja ci zaglądam w portfel ?? nie rozliczam
            cię z ilości flaszek, fajek, etc ..
        • heymdall rzeczyTRWAŁE kosztują .. 28.02.10, 22:04
          .. masz dom z dykty ??
            • heymdall no to zbieraj, zbieraj .. 28.02.10, 22:13
              .. zamiast gderać .. ciągle byś się chciał kimś wyręczać ? takie to nasze
              lewactwo, które by chciało wszystkim robić dobrze ale cudzym kosztem .. DIY
              • ciemnosc_widze Brakuje w naszym mieście inwestycji artystycznych 01.03.10, 11:03
                Organy w kościele to pierwsza poważna inwestycja artystyczna w naszej biednej gminie. Realizując tą inwestycję, proboszcz Nowicki staje się jednym z niewielu, jak nie jedynym, poważnym mecenasem sztuki w tym ubogim artystycznie mieście. Tym bardziej pozytywne jest to, że ta inwestycja finansowana jest ze środków społecznych i przez tą społeczność powszechnie akceptowana.
                  • heymdall tak kiedyś bywało .. 01.03.10, 17:07
                    .. jakoś chamy pokroju inmarco niczego fajnego nie tworzą .. no dobra: fiut na
                    krzyżu jako symbol ich sztuki a la Nieznalska .. doskonały obraz ich gustu ..
                  • heymdall a jaką atrakcję artystyczną inmarco 03.03.10, 22:17
                    masz na myśli ? ja na przykład (choć wolę muzykę metalowa i to w ciężkim
                    wydaniu) jestem w stanie podziwiać koncerty klasycznej - piękno i harmonię oraz
                    geniusz twórców oraz talent odtwórcy - który rozkwita przy dobrej jakości
                    instrumencie ..

jestem w stanie zrozumieć, że kręci cie na przykład dla odmiany fiut na krzyżu w
                    wykonaniu Nieznalskiej lub przebranie się za ozdobę parady drag-queen .. nie mój
                    klimat, ale twoje siermiężne gusta na pewno zaspokoi, bo podobno chrześcijaństwo
                    raczej krzywo patrzy się na to .. nie ma to jak gust podyktowany wrogością i
                    złośliwością ..

podpowiem ci, jak na przykład bardziej zaszkodzić katolikom - czyli porady z
                    serii "babci na złość odmrożę sobie uszy":
                    1) zoofilia- tego w Biblii się zabrania - możesz spokojnie przelecieć publiczne
                    chomika i nawet mixerek będzie klaskał wraz z grupką twoich klakierów - kto wie,
                    może sami staną w kolejce ..
                    2) samobójstwo - sam bym poklaskał smile
                    3) dać sobie w żyłę - tu akurat może widzę dla ciebie szansę, bo an trzeźwego
                    pieprzysz jak poparzony smile - jeżeli oglądałeś może film "Odmienne stany
                    świadomości" to w zezwierzęceniu widzę dla ciebie szansę powrotu do w miarę
                    zrozumiałego funkcjonowania - byłby to niejako awans ewolucyjny .
    • heymdal Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 11:18
      Organy za 1 mln zł to inicjatywa kulturalna. Żarty sobie robicie z ludzi?
      Moherowa babcia nie odczuje różnicy czy muzyka leci z magnetofonu czy tak
      drogiego instrumentu. Większość społeczeństwa jest przeciw tak drogim inwestycjom.
      • ciemnosc_widze Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 11:28
        Jest to inicjatywa jak najbardziej kulturalna, artystyczna, i publicznie pożyteczna. Nie sądze, zebyś był uprawniony do tego aby wypowiadać się w imieniu grupy "moherowych babć". Dla ciebie może to bez różnicy czy muzyka leci z magnetofonu czy na żywo z instrumentu. Podejrzewam, że dla ciebie najpełniejszą formą muzyki jest ta nakręcana przez kataryniarza na katarynce.
        • djmixer1 Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 13:34
          Gdyby była cena takich organów do 100 tys zł, nie czepiałbym się. Ale milion zł
          czy ty wiesz ile to kasy? Cały ten kościół nie jest tyle warty! To zwykłe
          marnotrastwo publicznych pieniędzy!
          • koch-111 Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 13:47
            djmixer1, wybacz kolo ale zaczynasz bredzić. Zwykły domek żeby postawić musisz wydać 400 tysia. Jak już kupić takie organy to moim zdaniem trzeba zainwestować w instrument pierwszej klasy a to kosztuje. To ma grać za 50 czy 100 lat. Nas już nie będzie a te organy będą grać. Jeśli Ci nie pasuje to nie chodź. Sam nie dałeś na nie złamanego grosza ale odemnie wara. To że dałem to moja sprawa. I jeszcze jedno. To nie sa publiczne pieniądze!
              • koch-111 Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 15:04
                Jesli chodzi o cenę nie rozumiesz bo w tym temacie jesteś ignorantem. Dla osób posiadających odrobinę wiedzy nie jest to żadne zaskoczenie a ja nie rozumiem dlaczego czepiasz się tego że parafianie (i też nie rozumiem co w tym pogardliwego)dobrowolnie robią składkę na organy? Przecież jak sąsiedzi z jednej ulicy składaja się na trzepak który ma im wspólnie służyć to nikt się nie dziwi? Gdy osoby sprzątają kościół to też się składają na kwiaty i co?? to tez publiczne pieniądze? Naprawdę djmixer trochę mnie zawiodłeś, spodziewałem się po tobie czegoś więcej.
              • ciemnosc_widze Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 15:13
                Nie są to pieniądze z podatków, więc nie są to publiczne pieniądze. A od moich własnych pieniędzy się od......l. Niech cie to nie obchodzi na co wydaję swoje prywatne pieniądze. Może zaczniesz jeszcze ludziom do sypialni wchodzić, żeby sprawdzić czy nie robią tam czegoś niemoralnego..?
              • heymdall jesteś idiota, mixerku .. 01.03.10, 17:53
                .. nie znasz pojęcia funduszy publicznych i za bardzo lubisz zaglądaćc do
                czyichś kieszeni ..
      • djmixer1 Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 17:00
        Do sypialni to księża chcą wchodzić. Często wypytują na spowiedzi o
        pikantne szczegóły. Co do tego, że cena organów jest za duża, aż
        huczy na mieście. Ludzie nie chcą płacić. Dlatego zbiera się po
        domach zaraz po 10, żeby nie mieli wymówki, że nie mają. Obłuda,
        pazerność i głupota. Bo jak nazwać gadanie, że jak będą organy za
        ponad milion złotych to wzrośnie kultura.
        Ludziom, a szczególnie młodzieży potrzebna jest hala sportowa. Tam
        mogą się wyszaleć, pograć w piłkę, w kosza, potrenować sporty walki
        lub taniec. Nie wciskaj głupot widzę ciemnosć ludziom, a poza tym
        coś mi śmierdzisz klechą.
        • heymdall jesteś idiotą, mixerku .. 01.03.10, 17:47
          u ciebie jak u Kononowicza: "iżeby nie było niczego" .. z czgo chces się
          kształcić??z koszykówki ?? co wyczytasz w piłce ?? przecież ty ketynie anwet
          wzoru na objętośc figur nie znasz ..
          tobie jako potrzebny jest kierat a nie hala sportowa .. poza tym: nie słyszałem
          o sportach w których uczestniczyłyby osły ..
          "Co do tego, że cena organów jest za duża, aż huczy na mieście" .. umyj uszy ..
          to są szumy, bo masz w glowie pustą komorę i ci gwiżdże - jak udrożnisz, nie
          będzie świstu ..
          .. jedyne, co ci wzrośnie synek to może łupież i guz syfilityczny .. niezależnie
          od wysokości inwestycji ..
          • heymdall Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 19:13
            bo to jest chyba gówniarz z gimnazjum albo na takim poziomie się zatrzymał ..
    • neologin Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 21:06
      Jak czytam wpisy, że po montażu organów w jednym z kościołów
      wzrośnie kultura w mieście, to zastanawiam się, czy ktoś jest taki
      naiwny czy bark mu argumentów na drenaż kieszeni parafian. Podana
      kwota miliona złoty jest astronomiczna jak na taki przybytek. Nie
      jestem fachowcem od organów ale wydaje mi się, że kwota 250 tysiecy
      euro za instrument muzyczny to dużo, dużo za dużo.
      Nie rozumiem też dlaczego zwolennicy budowy organów wykazują tak
      dużą agresję do tych, którzy wątpią w taką potrzebę. Dlaczego nie
      przyjmujecie, że ktoś ma inne zdanie?
      • heymdall Re: Organy do kościoła. 01.03.10, 21:13
        "Dlaczego nie przyjmujecie, że ktoś ma inne zdanie?" z tego samego powodu, ze
        ktoś nie przyjmuje, że możemy mieć inne .. a że argumenty przeciwników organów
        są dziecinne ..
        z ta kulturą to nie tak - organy będą kiedyś zabytkiem i świadectwem dziedzictwa
        kulturowego .. a czy wpłyną na kogoś - mixerek nawet w Tate Gallery wciąż będzie
        chamem, burakiem, osłem i nieukiem ..
        co do kosztów - popatrz rzeczywiście na koszty budowy domów .. organy to
        precyzyjnie wykonany i strojony instrument .. popytaj może zawodowych organistów
        - a takie świetne organy są w kościele garnizonowym we Wrocku jak są budowane i
        jak strojone ..
      • poszust Re: Organy do kościoła. 03.03.10, 12:26
        Szczerze to jest mi to obojętne czy te organy będą za 100zł czy 1 000 000 000
        zł, pod warunkiem że będą z datków parafian którzy dobrowolnie na ten cel kasę
        wyłożą. Jeśli dajesz na ten cel nawet i 10 000zł miesięcznie to nic mi do tego,
        to twoja kasa, rób z nią co chcesz i według własnego uznania i sumienia. Ale
        początek dyskusji był inny, ktoś napisał że gmina chciała wyłożyć ponad 200
        000zł na te organy, i tutaj się zgodzę z tymi którzy mówią nie, bo czemu kasa
        publiczna ma iść na kościół, myślę że w naszej gminie jest naprawdę o wiele
        więcej miejsc w które można by te pieniądze zainwestować i to z korzyścią dla
        wszystkich, czy była by to stacja PKP? fakt przydała by się jej renowacja bo
        jest obskurna ale to problem PKP, hala sportowa jak najbardziej, może część
        młodzieży miała by jakieś zajęcie zamiast włóczyć się bez celu po osiedlu, tyle
        że za te 200 000zł to na pewno niepowstaniesmile i każdy na pewno wymyśli jeszcze
        dużo rzeczy które przydały by się nam w Laskowicach, ale pamiętajcie też że nie
        wszyscy są wyznania rzymsko katolickiego i nie wszyscy są praktykujący lecz
        wszyscy płacą podatki.
        • matka_glupich Re: Organy do kościoła. 03.03.10, 13:44
          poszust napisał:

> wszyscy płacą podatki

Wymień mi jakie podatki płacą mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej do
          UMiG osobiście . Jaki to jest odsetek w dochodach gminy. Jakie jest jednostkowe
          przełożenie na mieszkańca SM podatku który płaci SM jak podmiot.

Rocznie płacę niemało pieniędzy do gminy z tytułu podatków, gruntowego, rolnego,
          od nieruchomości mieszkalnych i gospodarczych itd.
          Otrzymuję za to zupełne nic od gminy. Tej zimy za moje pieniądze w pierwszej
          kolejności odśnieżano drogi gminne na osiedlu, nie koło mnie i nie słyszałam
          żeby moja parafia miała otrzymać jakieś dofinansowanie.

Są to moje pieniądze i mam prawo decydować na co zostaną wydane. Miło by było
          mieszkańcom SM i tamtejszej parafii gdyby rocznie płacili po kilkaset czy kilka
          tysięcy złotych do UMiG i dowiedzieli się że ich pieniądze zostaną przekazane na
          budowę kościoła w Kopalinie albo odśnieżanie dróg w Grędzinie w pierwszej
          kolejności.

Tak, tak w Kopalinie. Nie tylko ksiądz Janusz buduje kościół. Mieszkańcy
          Kopaliny też to robią i nikt ich nie wspiera. Ludzi w tej miejscowości jest tyle
          co w jednym długim bloku, a już mury postawili, a podatku od nich wpłynęło
          kilkakrotnie więcej do gminy niż z takiego blok. Niech prezes Worwa dofinansuje.

Denerwuje mnie takie szastanie pieniędzmi gdzie jedynymi kryterium jest
          przypodobanie się przyszłym wyborcom, ich liczba i możliwość otumanienia.

Niech pieniądze będą wydawane na poszczególne miejscowości proporcjonalnie do
          wkładu materialnego jaki wnoszą do wspólnego budżetu.

• makler4 Re: Organy do kościoła. 03.03.10, 13:50
            Jestem zdecydowanym przeciwnikiem przekazywania jakichkolwiek pieniędzy gminnych
            dla jakichkolwiek jednostek wyznaniowych. Co do budowy kościołów w Polsce, to
            radzę się zastanowić czy to potrzebne. Z roku na rok do kościoła chodzi coraz
            mniej ludzi i ta tendencja będzie się utrzymywać.
            • koch-111 Re: Organy do kościoła. 03.03.10, 14:50
              qurde, gdy czytam taką bzdurę to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Kto ma się zastanowić?? Jak z roku na rok? Od 1000 lat w Polsce jest chrześcijaństwo, religia cała historia i dorobek narodowy są ze soba powiązanie i to się nigdy nie zmiani. Osobiście jestem niepraktykujący ale takie hasło nawet we mnie wzbudza politowanie.
              • makler4 Re: Organy do kościoła. 03.03.10, 15:03
                A ty koch z choinki się urwałeś. Nosa po za polskie wioski nie wychylasz? Coraz
                mniej europejczyków chodzi do kościoła. Tak jest w Niemczech, Francji, Czechach.
                Tam kościoły są puste, a księża, aby na siebie zarobić sprzedają widokówki!
                • heymdall jesteś idiotą, maklerku 03.03.10, 22:03
                  Czechy, Francja, Niemcy - Czechy dawno zlaicyzowane i \niechętne katolicyzmowi
                  przez Habsburgów, Francja - j.w - ale z dziedzictwem Rewolucji Francuskiej, w
                  Niemczech nie jest tak tragicznie, jakbyś chciał - raczej protestanckie zbory
                  świecą pustkami .. czemu nie podałeś Korei Płn. lub Grecji -wiem, ze pierwsza
                  nie w Europie a druga prawosławna, ale takiemu kretynowi jak ty nie powinno to
                  przeszkadzać że laicyzacja zaczęła się tam wcześniej
                  zapominasz o: Portugalii, Włochach, Malcie .. niestety, te i inne kraje jakoś
                  nie pasują do twego pełnego chciejstwa i chęci "przywalenia" chrześcijanom
                  bełkotu .. przykre ..
                  chciałbym przede wszystkim przypomnieć o spadku zaufania do piewców takiego
                  bełkotu, czyli lewicy .. leci na pysk .. jakby to ując: twój bełkocik i jego
                  twórcy robią właśnie taką ładną trajektorię, która kończy się w śmietniku ..
                  • djmixer1 Re: jesteś idiotą, heymdall 03.03.10, 22:11
                    Wbrew chciejstwu wsiowych przygłupów, to odchodzenie od kościoła ma
                    mało wspólnego z poglądami lewicowymi. Ostanie wydarzenia polegające
                    na wykorzystywaniu seksualnym dzieci w przykościelnych szkołach w
                    Irlandii, Kanadzie czy Niemczech powodują, że ludzie nie chcą mieć z
                    tą hałastrą nic wspólnego.
                    • heymdall Re: jesteś idiotą mixerku 03.03.10, 22:25
                      .. rozmawialiśmy o Europie - kurde - gratulacje .. a pisałem jakimś kretynie,
                      któremu nie przeszkadza geografia i się odezwałeś .. czyli mixerku: Kanada leży
                      w Europie ?

a na jakich badaniach się opierasz?? własnych chęciach ?? przeca ty do dwóch
                      ledwo liczysz, a procenty spotkałeś chyba tylko w piwie ..
                      • koch-111 Re: jesteś idiotą mixerku 04.03.10, 08:09
                        Co sie tyczy odchodzenia od kościoła to ma to wymiar przede wszystkim "dobrobytowy" Jest OK, bogacimy się, nie mamy wrogów, nie musimy sie jakoś specjalnie jednoczyć to niestety z czystego lenistwa przestajemy uczęszczać do kościoła. Ale gwarantuję, że stanie się cokolwiek złego w znaczeniu ogólnonarodowym i kościoły zapełnią się wiernymi. W dzisiejszych czasach jakikolwiek baran z dostępem do sieci może stać się siewcą nowej religi. Jest niedouczony, ale krzykliwy i święcie przekonany o własnej wyższości i przewadze swoich niedouczonych argumentów.
                        Mimo, że ilość praktykujących spada to cały czas w deklaracjach jako wierzących podaje się ponad 90% populacji. A wracając na ziemię, koleżko mixer to skoro jesteś taki antyklerykalny i toczysz wojenkę z czarnymi to napisz czy twoja wiedza na ten temat to tylko wikipedia czy może masz jakiekolwiek inne pojęcie w tym temacie. Pytam czy mamusia na religię cię wysyłała i czy swego czasu w kosciółku bywałeś?
                        • djmixer1 Re: Organy nie potrzebne. 04.03.10, 08:28
                          Kler tłumaczy sobie po swojemu fakty. Zamiast wyciągać wnioski, rozliczać
                          zdecydowanie zboczeńców i wyrzucać ich se swoich szeregów, idzie w zaparte.
                          Ludzie wnioski wyciągają szybko, jest dostęp do informacji, prawdy nie daje się
                          przekrzyczeć na ambonie. Koleżko koch śmieszne argumenty podajesz, że jest
                          dobrobyt to źle. Ja uważam odwrotnie. Wbrew pozorom nie mam nic przeciw
                          kościołowi. Niech sobie będzie i czeka na wiernych w kościele. Nie zgadzam się z
                          jego ingerencją w politykę, z pazernością i nie stosowaniem się do zasad jakie
                          oficjalnie głoszą.
                          • mono80 Re: Zapętlony idiota mixerek 04.03.10, 08:43
                            osiołku mixserku co mają znaczyć twoje słowa " Wbrew pozorom nie mam
                            nic przeciw
                            > kościołowi."
                            to kto założył np. ten wątek
                            forum.gazeta.pl/forum/w,24395,99020822,99020822,Znacie_bardziej_brzydki_kosciol_.html
                            i wiele innych
                            jednak osioł to jest osioł
                            • koch-111 Re: Zapętlony idiota mixerek 04.03.10, 09:18
                              nie o to pytałem. Interesuje mnie czy jesteś wierzącym znajdującym się aktualnie na wojnie z Kościołem jako instytucją ( o jakies tam swoje celetongue_out) czy tylko jestes człowiekiem bez żadnej wiary który się wpieprza w nie swoje sprawy?
                            • djmixer1 Bezmózgowce czy chorzy na matołectwo. 04.03.10, 09:54
                              Dlaczego fanatycy kościelni nie potrafią myśleć? Można założyć tezę, że oni nie
                              potrafią myśleć, im nie wolno myśleć. Oni muszą tylko wierzyć co im sukienkowy
                              powie. To stąd te ciągłe wpisy, bez argumentów i obrażanie pozostałych
                              normalnych i myślących.
                              Co do budynku kościoła to jest brzydki i moja opinia nie jest odosobniona. Co w
                              tym złego, że się ocenia budowlę i porównuje do innego. Jedźcie do Oławy tam na
                              osiedlu Sobieskiego zaczęto w tym samym czasie budowę kościoła. Już parę lat
                              temu zakończyli, ogrodzili nie wymyślali organów za milion złotych.
                              Kiedy matoły zrozumiecie, że kościół to nie budynek, organy super ławki tylko
                              ludzie i dobry, mądry ksiądz? To do niego mogą chodzić ludzie. Wymądrzacie się a
                              nie znacie Biblii. Wstyd.
                                • mikoj50 Re: Bezmózgowce czy chorzy na matołectwo. 04.03.10, 13:35

Witam serdecznie!

Mili państwo.

W ostatnim okresie przybyło trochę nowych forumowiczów, dlatego z
                                  pewnością nie wszyscy wiedzą, że obecna dyskusja w przedmiotowej
                                  sprawie nie jest pierwszą. Otóż takowa już się toczyła jakiś czas
                                  temu, dlatego pozwalam sobie zamieścić link, który ewentualnym
                                  zainteresowanym pozwoli zapoznać się z wcześniejszymi opiniami.
                                  Ówczesna dyskusja była równie burzliwa, ale chyba bardziej owocna od
                                  dzisiejszej wink

Pozdrawiam serdecznie.

forum.gazeta.pl/forum/w,24395,81200079,,Organy_do_naszego_Kosciola.html?v=2
                              • heymdall masz matołectwo, mixerku .. 04.03.10, 16:07
                                jeżeli już pytasz o swoją diagnozę..
                                "Dlaczego fanatycy kościelni nie potrafią myśleć? Można założyć tezę, że oni nie
                                potrafią myśleć, im nie wolno myśleć. Oni muszą tylko wierzyć co im sukienkowy
                                powie. To stąd te ciągłe wpisy, bez argumentów i obrażanie pozostałych
                                normalnych i myślących"
                                nie wiem, jak to zrobiłeś, ale w obu zdaniach zawarłeś przeczenia doskonałe ..
                                o tym, ze nie umiesz myśleć to już wiemy - masz kłopoty praktycznie z każdą
                                dziedziną wiedzy .. i próbujesz na siłę wepchnąć się do klubu, choć z głowy leci
                                ci siano ..
                                "To stąd te ciągłe wpisy, bez argumentów i obrażanie pozostałych normalnych i
                                myślących" czy nie kłoci ci się to z "Dlaczego fanatycy kościelni nie potrafią
                                myśleć? Można założyć tezę, że oni nie potrafią myśleć, im nie wolno myśleć"
                                jesteś idiotą doskonałym - sam nie panujesz nad tym, co piszesz ..
                                • poszust Re: Droga matko_glupich 05.03.10, 19:37
                                  Droga matko_głupich, nie wiem jakie podatki i za co płacą członkowie SM w Jelczu
                                  - Laskowicach,nie mam teraz czasu tego poszukać, ale ręczę Ci że podatki płacimy
                                  wszyscy, podatki do gminy które stanowią jej dochód nie tylko płacą osoby
                                  fizyczne lecz również osoby prawne ( w tym przypadku SM) ponadto gmina również
                                  otrzymuje subwencje ogólne z budżetu państwa, zresztą o ile się nie mylę to o
                                  dochodach gminy mówi ustawa o dochodach jednostek samorządu terytorialnego,
                                  którą gorąco polecam, zanim zaczniesz głosić teksty kto płaci a kto nie.

Rozumiem że jesteś dość zbulwersowana tym że miałaś nieodśnieżone w tym roku, ja
                                  z powodu źle odśnieżonych dróg i parkingów miałem poważne wydatki na auto
                                  ponieważ uległo zniszczeniu parę elementów pod i nadwozia, ponadto mam rodzinę w
                                  górach i na całą drogę i miejscowość w górach to jednak w naszej gminie było
                                  najgorzej odśnieżone. Jednak z tego powodu nie głoszę jak to ZA MOJE PIENIĄDZE
                                  ŹLE ODŚNIEŻAJĄ A JA TAK DUŻO PŁACĘ!!! Otóż to nie za twoje odśnieżali a za
                                  nasze, myślę że są osoby które płacą do gminy więcej jak ty a są które płacą mniej.
                                  Poza tym mój post dotyczył tego aby pieniądze publiczne wydawać na naprawdę
                                  potrzebne rzeczy, chociażby odśnieżanie lub dziury w drogach w końcu porządnie
                                  zarepetowane, a nie dotować kościół który powinien być finansowany z prywatnych
                                  pieniędzy.
                                  Niezadługo zbliżają się wybory dlatego mam nadzieję że w radzie zasiądzie jak
                                  najwięcej młodych wykształconych osób które mają jakieś konkretne podejście do
                                  problemów gminy i widzą dla nich rozwiązanie.
                                  • pimpam3 Re: Droga matko_glupich 05.03.10, 20:07
                                    > Niezadługo zbliżają się wybory dlatego mam nadzieję że w radzie zasiądzie jak
                                    > najwięcej młodych wykształconych osób które mają jakieś konkretne podejście do
                                    > problemów gminy i widzą dla nich rozwiązanie.

No jeśli to maja być młodzi pokroju dyrektora Miejsko-Gminnego Centrum Kultury
                                    lub v-ce burmistrza to ja dziękuje za ich podejście do problemów gminy,
                                    sumienność i realizację swoich obowiązków. Niektórzy za szybko obrośli w piórka,
                                    a przydałoby się trochę pokory.
                                  • matka_glupich Re: Droga matko_glupich 05.03.10, 21:31
                                    Zgadzam się z Tobą. Wetknęłam specjalnie kij w mrowisko bo mnie ta błogość
                                    wyborców do pasji doprowadza. Niezaprzeczalnym faktem, że mieszkańcy wsi znają
                                    swoich radnych i głosują na osoby, które mogą coś zrobić i tutaj nikt nie kupi
                                    ich na bajeczki.
                                    Ludzie nie widzą jak są nabierani na halę, na dotację na organy, na odśnieżoną
                                    Grabskiego, Bożka i Drzewieckiego (drogi gminne) Już się zaczęło polowanie na
                                    wyborców, a szuka się ich tam gdzie najwięcej i można naobiecywać bo i tak nie
                                    rozliczą. Tak naprawdę radny w Spółdzielni Mieszkaniowej ma tyle do gadania
                                    co... Jedynym władcą i feudałem jest prezes Worwa i to od niego wszystko tam
                                    zależy.
                                    Ja wiem kto jest moim radnym, co zrobił, a czego nie. Mogę w każdej chwili z nim
                                    porozmawiać i przedstawić swoje uwagi.
                                    A co zrobili radni z osiedla dla swoich mieszkańców, znacie ich chociaż. Kto ich
                                    wybrał. Jakimi kryteriami się kierował.

Chociaż inicjatywę budowy organów w kościele pw. M. Kolbe uważam za wartościową
                                    i perspektywiczną to już pomysł dotacji z kasy miejskiej wyłącznie jako kiełbasę
                                    wyborczą. Niektórym radnym marzy się poklask za nieswoje pieniądze, chcą żeby
                                    ich nazwiska spadły z ambony. Częściowo widzę tutaj też winę ks. Nowickiego.
                                    Lubi dziękować wyłącznie tuzom naszej społeczności. Nigdy nie usłyszałam żeby
                                    podziękował zwykłemu człowiekowi.
                                    Dziękuje burmistrzowi po festynie ale już nie ludziom z gospodarstwa
                                    pomocniczego za ciężką fizyczną pracę. Komendantowi straży pożarnej ale nie
                                    strażakom, właścicielowi firmy od namiotu winkale już nie pracownikom tej firmy itd.
                                    Tak się nie zdobywa pomocy i sympatii.
                                    Ludzie nie lubią władzy, dyrektorów, kierowników i urzędników wszędzie na
                                    świecie. W Polsce już wyjątkowo. Może jest to spuścizna historii, może taki
                                    charakter narodowy. Niestety największym wrogiem Polaka jest jego własne państwo
                                    i tego jeszcze długie lata nie zmienimy.
                                    Pamiętam z lat PRL jak blisko człowieka był kapłan. Czuło się wspólnotę i
                                    jedność w wierze, oporze i cierpieniu.
                                    Dzisiaj, cóż coraz częściej zamiast tej wspólnoty w wiernymi widzę wspólnotę
                                    księży z nimi. Z kłamliwymi politykami, złodziejskimi biznesmenami, nieuczciwymi
                                    urzędnikami. Poklepują się po plecach i szczerzą do siebie zęby.
                                    Wiem, że kościół to nie ksiądz i dla księdza nie chodzi się do kościoła ale
                                    osobiście mi się to nie podoba i mam do tego prawo.
                                    Do dzisiaj pamiętam wspaniałych kapłanów z laskowickiej parafii księży
                                    Dorożyńskiego, Krosmana, Cięciwę. Co to byli za wspaniali ludzie. Tyle lat i
                                    ciągle stają przed oczami kiedy przechodzę obok kościoła w Laskowicach. Jak na
                                    pasterce ryknęły organy wspólnie z wiernymi Wśród nocnej ciszy to kościół drżał,
                                    to było coś, naprawdę serca szły w górę.
                                    Brakuje mi tej atmosfery. Bywa, że wracam czasem z kościoła i sama nie wiem co
                                    to było. Połączenie sprawozdania finansowego z kazaniem z gotowca.
                                    Chyba się starzeję big_grin bo przestaje mi się cokolwiek podobać albo... nie czytam
                                    tych mądrych książek po których młodzi ludzie wiedzą wszystko i potrafią szybko
                                    wydawać sądy. Za moich czasów takich nie było więc musiałam sama patrzeć, myśleć
                                    i wyciągać wnioski.

• jzwroclaw Re: Bezmózgowce czy chorzy na matołectwo. 02.12.10, 15:58
                                Ludzie nie tworzą kościoła a Kościół. To podstawowa różnica. A poza tym chyba muszą się gdzieś ci ludzie i dobry ksiądz modlić. Budują świątynię za swoje pieniądze i mają do tego prawo. Tak jak im się podoba a nie Tobie, djmixer1.
                                Dla nich to nie jest stodoła tylko miejsce spotkania z Bogiem i chcą aby to miejsce było godne.
                                Tyle na ten temat.
                                • kasjan007 Re: Bezmózgowce czy chorzy na matołectwo. 02.12.10, 18:12
                                  Po pierwsze, jako budynek - też tworzą kościół ludzie - bo płacą. Przecież ksiądz nie buduje ze swojej kaski. A po drugie, myślę,że chodzą do kościoła na spotkanie z księdzem. Z Bogiem mogą spotykać się wszędzie.

> Ludzie nie tworzą kościoła a Kościół. To podstawowa różnica. A poza tym chyba m
                                  > uszą się gdzieś ci ludzie i dobry ksiądz modlić. Budują świątynię za swoje pien
                                  > iądze i mają do tego prawo. Tak jak im się podoba a nie Tobie, djmixer1.
                                  > Dla nich to nie jest stodoła tylko miejsce spotkania z Bogiem i chcą aby to mie
                                  > jsce było godne.
                                  > Tyle na ten temat.

• mono80 Re: Bezmózgowce czy chorzy na matołectwo. 02.12.10, 18:57
                                    kasjan007 napisał:

> Po pierwsze, jako budynek - też tworzą kościół ludzie - bo płacą. Przecież ksi
                                    > ądz nie buduje ze swojej kaski. A po drugie, myślę,że chodzą do kościoła na spo
                                    > tkanie z księdzem. Z Bogiem mogą spotykać się wszędzie.
                                    >
                                    > > Ludzie nie tworzą kościoła a Kościół. To podstawowa różnica. A poza tym c
                                    > hyba m
                                    > > uszą się gdzieś ci ludzie i dobry ksiądz modlić. Budują świątynię za swoj
                                    > e pien
                                    > > iądze i mają do tego prawo. Tak jak im się podoba a nie Tobie, djmixer1.
                                    > > Dla nich to nie jest stodoła tylko miejsce spotkania z Bogiem i chcą aby
                                    > to mie
                                    > > jsce było godne.
                                    > > Tyle na ten temat.
                                    >

następny nawiedzony antyklerykał się ujawnił i chce wciskać mi kit na co przeznaczę swoje pieniądze
                          • heymdall no cóż, mixerku: samobój .. 04.03.10, 16:02
                            "i nie stosowaniem się do zasad jakie oficjalnie głoszą"
                            ty na przykład na okrągło pieprzysz coś o rozumie, racjonalizmie etc .. głosisz
                            jakieś tam oficjalne zasady i co ?? jaki głupiutki, poczciwinko, byłeś tak i
                            zostało ci ..

• adamogo Re: Czy budowa kościoła już skończona? 13.05.10, 08:55
                                No i cały nasz mixerek, głupi, bo jak inaczej mogło by być. Wierzy chyba we
                                wszystko, co kto napisze, byleby tylko było negatywnie na temat Kościoła i osób
                                duchownych a potem usuwa się w cień i boi odpowiedzieć, gdyż argumentów na
                                obronę swego stanowiska nie ma żadnych.
                                Komentarz podany przez mixerka, oczywiście z "bardzo wiarygodnego źródła" czyli
                                z onetusmile
                                "Macie odpowiedź, dlaczego czarnym tak bardzo zależy na budowaniu kościołów. I
                                to w sytuacji, gdy praktykujących ubywa. Każda taka inwestycja, to idealna
                                okazja do przekrętów finansowych, czyli do tego, w czym sukienkowi czują się
                                najlepiej. Pieniądze na budowę nie są rozliczane przed ofiarodawcami, czyli
                                wiernymi. Tak samo żadne inspekcje budowlane nie sprawdzają czarnych budów. W
                                ogóle żadne organa państwowe nie mają śmiałości tykać Kościoła, w tym organa
                                finansowe. Te bajeczki sukienkowych, że budują kościoły na chwałę Pana, to
                                najzwyklejsza ściema. Owszem, ale na chwałę osobistego konta proboszcza czy
                                biskupa. Zauważyliście, że w przeciętnym kościele jest więcej skarbonek niż
                                krzyży. To jest prawdziwa miłość czarnych pasożytów. Ale nie ma im się co
                                dziwić, jak są barany do strzyżenia, to się je strzyże bez umiaru. Biznes jak
                                każdy inny, a nawet lepszy, bo rentowność jest ponadprzeciętna."

Zacznijmy od tego, że na budowę Kościoła potrzebne jest pozwolenie. Kościół to
                                budynek, który zajmuje określoną powierzchnię i składa się z określonych
                                materiałów. Tak jak przy innych, publicznych budowach, tak i budowę Kościoła
                                nadzoruje inspektor budowlany. Księża zazwyczaj podają wiernych koszt budowy i
                                na bieżąco informują, co i ile kosztowało, a jeśli nie, to nie myśl, że wierni
                                są głupi, sami się w końcu upomną o koszty. Oczywiście znajdą się ludzie, którzy
                                z nienawiści do Kościoła będą rozpowiadać, jakie machlojki są załatwiane przy
                                ich budowie, i znajdzie się taki mixerek, który im przyklaśnie, ale to nic
                                dziwnego, nikt nie mówił, że każdy musi posiadać rozum.
                                Co do skarbonek, zbytnio tego nie zauważyłem, byłem w wielu Kościołach i owszem,
                                skarbonki były, zazwyczaj na ofiarę Kościelną albo na kwiaty do Bożego Grobu,
                                ale Krzyży było zdecydowanie więcejsmile Tak też się składa, że nikt nikomu nie
                                każe wrzucać pieniędzy do tych skarbonek, Ksiądz nie wyrzuci cię z Kościoła za
                                to, że nie wrzuciłeś pieniążka do skarbonki.
      • jzwroclaw Re: Organy do kościoła. 02.12.10, 15:55
        Witam!
        Jestem organistą z kościoła św. Krzyża we Wrocławiu. Chciałbym powiedzieć, że kwota miliona złotych nie jest astronomiczną kwotą jak na nowe organy, dobre jakościowo. Oczywiście można zbudować organy z 500 000 lub nawet 100 000 ale taki instrument rozpadłby się po kilku miesiącach grania, nie mówiąc o koncertowaniu. Dobre organy tyle kosztują, jest to największy instrument muzyczny wymagający ponad to niebywałej cierpliwości oraz staranności przy wykonywaniu. Jest to bardzo skomplikowany mechanizm, z resztą wykonanie zaledwie jednej piszczałki "kosztuje" kilka godzin. Należy także wiedzieć, że organy to nie jest tylko to co z przodu. Właściwie cała substancja muzyczna i techniczna znajduje się wewnątrz tzw. szafy organowej. Nie ma sensu się tu obrażać, niektórzy mają prawo o tym wszystkim nie wiedzieć. Także jeszcze raz powtarzam: 1 mln zł to nie jest wygórowana cena za dobry istrument organowy.
        Można także kupić organy elektroniczne o podobnej ilości głosów, ale nie ma porównania z dźwiękiem elektonicznym, czy nawet cyfrowym z prawdziwym brzmieniem organów piszczałkowych. Poza tym nie ma wogóle o czym mówić, skoro parafianie sami złożyli się na ten wspaniały instrument.
        Polski firmy nie są dobre i dlatego są tanie, niemieckie są naprawdę dobre i solidne. Ten instrument będzie grać conajmniej 60 lat, jak nie więcej. Bardzo dobrze że ks. proboszcz dokonał takiej inwestycji, nie ma co do tego wątpliwości.

Pozdrawiam z Wrocławia,
        Jakub Zawadzki
        • czasoumilacz60 Re: Organy do kościoła. 07.12.10, 21:17
          Organistą kościoła Świętego Krzyża zdaje się jest Stanisław Kwiatkowski, zarazem drugi organista Katedry wrocławskiej.

Organy mogą grać trochę dłużej niż 60 lat. Np. niecałe 400 lat - www.organy.art.pl/instrumenty.php?instr_id=22 albo ponad 300 lat - www.organy.art.pl/instrumenty.php?instr_id=41

Na jakiej podstawie twierdzisz, że polskie firmy nie są dobre?

Pozdrawiam, czasoumilacz big_grin
          • jzwroclaw Re: Organy do kościoła. 15.03.11, 14:04
            Nie mówię o wszystkich firmach, ale np. firma braci Broszków reprezentuje bardzo niski poziom, nie znam nikogo, kto miałby inne zdanie. Proszę popatrzeć na stan organów w kościele św. Wawrzyńca we Wrocławiu. Broszkowie utrzymują się na organowym rynku tylko dlatego, że są tani. Ale np. firma pana Drozdowicza z Poznania jest porównywalna z zagranicznymi, dobrymi firmami. Podobnie firma Cynar z Wrocławia, która już pracuje drugie pokolenie i nadal buduje piękne instrumenty. Trochę uogólniłem, za to przepraszam.

Tak się składa, że ja też jestem organistą w tym kościele, gramy z panem Stasiem na pół: ja jedną Mszę a on drugą i tak już od trzech lat. smile Nie mam zwyczaju, tak jak inni organiści, podszywać się pod kogoś innego. Gdybym nie był tam organistą, to bym tak po prostu nie napisał. smile
            • jzwroclaw Re: Organy do kościoła. 09.03.12, 22:28
              Muszę sprostoważ moją wypowiedź - sprawa nie jest tak prosta, jak napisałem poprzednio. Za stan instrumentu nie odpowiada tylko i wyłącznie organmistrz, ale przedewszystkim proboszcz, który nie dba o instrument. W związku z czym muszę odwołać to co napisałem o firmie Broszków. Może istotnie nie jest to poziom światowego budownictwa organowego, ale większość ich organów jest zaniedbana przez oszczędnych proboszczów, tak samo było w kościele św. Wawrzyńca przez 20 lat, na szczęście zmienił się proboszcz i od razu przeprowadził remont organów, a wykonała go właśnie firma Broszków, a organy grają bardzo dobrze.
    • bezimienna333 Re: Organy do kościoła. 21.10.10, 21:14
      jeśli można...
      myślę, że proboszcz budując tak długo Kościół ma w tym jakiś sens.
      Nie przyszło Wam do głowy, że może nie chce odstawiać fuszerki, żebyśmy potem nie mówili, że długo budował a i tak wielka lipa ?
      A co do organów to z tego co wiem to mają być porządne kościelne organy z prawdziwego zdarzenia, które nie kosztują tysiąc złotych. W końcu w Kościele będzie słychać piękną liturgiczną muzykę smile
    • bercov Re: Organy do kościoła. 09.12.10, 21:22
      no to ładnie,fan klub chciał za sponsorować organy.Dziwi mnie jedna sprawa mianowicie że nie ma pieniędzy w kasie na podstawowe potrzeby a znalazłaby się na zbytek w postaci powiększonej harmoszki.
        • jeltsch Re: Organy do kościoła. 11.12.10, 23:21
          Ksiądz bee bo za drogie organy,
          Radni bee bo chcieli dofinansować organy,
          Wierni bee bo finansują organy.

A mi się podoba kościół na osiedlu, a jeszcze bardziej organy.
          W naszym mieście ktoś w końcu postawi coś co nie będzie byle jakie.
          Porządne organy, niestety muszą kosztować. Kwota miliona zł nie jest wysoka.
          Swoją drogą to myślałem, że poniżej dwóch nie da się zejść.
          Co do dofinansowania przez radę miasta to nie wiem jak to wygląda prawnie,
          ale ja chciałbym, aby moje podatki wink nie szły np. na głupkowate koncerty, gdzie
          zaprasza się mocno już wyblakłe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Po takich imprezach nawet zdjęcia nie zostają, a organy będą w naszym mieście myślę, że sto, a może więcej lat.
          • czasoumilacz60 Re: Organy do kościoła. 12.12.10, 00:02
            Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zaciągnięcie kredytu na te organy. W tak wybitnym, pod względem akustyki, kościele mogłyby się odbywać koncerty organowe lub inne, mieszane. A przez zebrane podczas koncertów datki powoli spłacać ten kredyt. Bo teraz ludzie nie wiedzą tak naprawdę na co ofiarują swoją kasę.
                • djmixer1 Re: Organy do kościoła. 12.12.10, 08:26
                  Ksiądz bee bo za drogie organy. - oczywiście, co innego katedra we Wrocławiu lub innym dużym mieście, a co innego parafialny kościółek (wyglądający jak stodoła) w nawet nie powiatowym miasteczku. U nas wystarczą dużo tańsze proporcjonalne do reszty organy.
                  Radni bee bo chcieli dofinansować organy - oczywiście jeśli radni chcą to niech dają swoje pieniądze na propy fanaberie, niech przekażą swoje diety! Wara im od podatków miejskich. Tu naprawdę są setki bardziej potrzebnych rzeczy do zrobienia.
            • mieszkajacywpl Re: Organy do kościoła. 13.12.10, 09:50
              Ludzie (parafianie) nie wiedzą nawet ile te organy będą kosztować 1 mln czy 2 mln. Z rozmów z ludźmi wynika, że najpierw była mowa o ok. 2 mln zł, a teraz od jakiegoś czasu pojawiła sie kwota 1 mln. Orientuje się ktos ile te organy mają faktycznie kosztować..?
                              • przystojna Re: Organy do kościoła. 29.12.10, 07:10
                                Przede wszystkim cena. Później to to czy, nie wystarczyły by nam tańsze. Większość słuchaczy i tak nie odróżni jakości dźwięku. Po za tym do kościoła będzie chodzić coraz mniej ludzi.
                                Tej tendencji nie zmienimy.
                                • jeltsch Re: Organy do kościoła. 29.12.10, 08:39
                                  W sumie to można było zamiast konstrukcji metalowej dachu zrobić drewnianą.
                                  No i poco taki duży ten kościół skoro już za chwilkę nikt nie będzie tam chodził.
                                  A mury też można było postawić cieńsze i komu potrzebne są te witraże? Przecież dużo ludzi nie potrafi rozróżnić nazw kolorów i nie wie tak do końca co przedstawiają.
                                  O i posadzka, no na co taka z granitu? Przecież zwykłe cegły by wystarczyły. A zamiast w ławkach można by siedzieć na deskach postawionych na czymś, powiedzmy cegłach. i Jeszcze te rzeźby w ołtarzu to nie można było poprosić przysłowiowego pana "Zenka" i dać mu trochę olejnej to pewnie by coś podobnego namalował bo większość i tak nie doceni pracy artysty.........

Można by tak długo, ale szczęśliwym trafem ktoś inny decyduje o tym jak to wszystko będzie wyglądać. Na chwilę obecną to dla mnie jest to najlepiej przemyślany obiekt w naszym mieście. Choć budowa zaczęła się wiele lat temu widać, że ktoś projektował ten Dom Boży z myślą o przyszłości.
                                  A organy czy się to Wam podoba czy nie i tak będą. Dla tych co się znają to będzie to super atrakcja, dla tych co słyszą różnicę to będzie to dodatkowe odczucie podczas Mszy. A dla reszty to będzie to tak jak na forum wink

PS Skoro większość nie odróżni jakości dźwięku to po co takie inwestycje w jakość dźwięku w kinach, teatrach, telewizji i radiu? A po to, że większość ludzi jednak czuje różnicę bo inaczej zatrzymali by się na słuchaniu radia z "Jamnika" z początku lat '90.
                              • mieszkajacywpl Re: Organy do kościoła. 03.01.11, 11:47
                                Przez takie drogie zakupy wielu odchodzi od koscioła i przestaje ufac księżą. Poza tym w biblii nigdzie nie jest napisane, że w kościele muszą być najdrozsze organy. Myslę, ze to są argumenty najcieższego kalibru. jeśli duchowni ich nie rozumieja, to za jakis czas słono za to zapłacą.
    • kat_jakub Re: Organy do kościoła. 30.12.10, 12:50
      Słyszałem, że mixer zapisał swoje organy na organy. Z informacji jakie podało ogólnopolskie stowarzyszenie organistów, bardzo cenny to dar. Szczególnie jeden jest wyjątkowo wartościowy. Jak go dobrze ścisnąć, instrument wydaje wspaniały ton podobny do falsetu big_grin
          • poodzian Re: Organy do kościoła. 17.02.11, 10:37
            W pobliskiej Oławie budowę kościoła na osiedlu zaczęto w tym samym czasie co w Jelczu-Laskowicach. Nikt chodził po domach i nie zbierał kasy na budowę kościoła. Kościół już dawno jest zbudowany. W tamtym roku kupili organy za 300 000 zł. Jak jest dobry gospodarz to i są efekty.
            • djodkurzacz666 Re: Organy do kościoła. 17.02.11, 12:04
              nie wiem, co mysleć:
              "Czy ktoś mi może powiedzieć za jaką kwotę wybrał sobie organy
              miejscowy klecha? Słyszałem, że nasi radni chcieli dać na ten
              przybytek 230 000 zł.
              Dziwne, bo można kupić za 55000 zł"
              to znaczy, że źle chyba

"W pobliskiej Oławie budowę kościoła na osiedlu zaczęto w tym samym czasie co w
              Jelczu-Laskowicach. Nikt chodził po domach i nie zbierał kasy na budowę kościoł a. Kościół już dawno jest zbudowany. W tamtym roku kupili organy za 300 000 zł. Jak jest dobry gospodarz to i są efekty."

Wyższa cena, ale jednak lepiej ??

Można się pogubić. O co tak naprawdę chodzi ?
              • mono80 Re: Organy do kościoła. 17.02.11, 12:58
                widzę,że same teorie spiskowe w sprawie organów,zresztą nie należy się dziwić zapewne ci którzy o tych organach najwięcej piszą wpłacili duże kwoty i to jest powód ich zatroskania o organy,bo skoro można było kupić tańsze organy to pewnie zastanawiają się co proboszcz zrobił z wpłaconymi przez nich pieniędzmi
                • petit7 Re: Organy do kościoła. 15.03.11, 14:12
                  Z tymi organami jest tak jak z przetargiem na samochód do UMiG. Mieszkańcy mają płacić, za fanaberie burmistrza lub proboszcza. Tylko, że burmistrz przestraszył się opinii mieszkańców na forach. Proboszcz ma gdzieś to co piszą na forach jego parafianie.
                  • djodkurzacz666 Re: Organy do kościoła. 15.03.11, 14:44

Tych kilkunastu niechodzących do kościoła masz na myśli? I ich brać pod uwagę? Gdy znacząca liczba nie ma nic przeciwko i gdy zbiórka jest z pieniędzy prywatnych? W cywilizowanych krajach o sensie wykonania inwestycji zbiorczej decydują akcjonariusze-czyli wykładający kasę. Niektórzy tego nie rozumieją jeszcze. Ja tu tylko żartem pisałem o bantustanie, ale ta fikcja u niektórych staje się ciałem
                    • makler4 Re: Organy do kościoła. 15.03.11, 17:48
                      "Tych kilkunastu niechodzących do kościoła masz na myśli?" Masz wiarygodne dane, że tylko kilkunastu nie chodzi do kościoła? Według mnie to jest kilkaset. Nie mam nic przeciw zbieraniu pieniędzy w kościele. Chodzenie po domach, zaraz po tym jak większość dostaje wypłatę, to wymuszanie. Ciekawe czy to jest zgodne z prawem? Rydzyk już dostał karę za zbieranie kasy.
                      • djodkurzacz666 Nie pozostaje nic innego 15.03.11, 18:04

jak na policję z tym dzwonić
                        k: chciałbym zgłosić próbę wymuszenia
                        p: co? gdzie i jak?
                        k: siedzą u mnie pod drzwiami i wymuszają
                        p: używali przemocy? gróźb karalnych?
                        k: nie, ale podprogowo wymuszają, czuję to w głowie
                        p: to policja a nie komisja do spraw nacisków parapsychologicznych-podać telefon do kaszpirowskiego?

itp
                        tylko dzwonić - niech chłopaki mają rozrywkę
                  • adamogo Re: Organy do kościoła. 15.03.11, 18:03
                    Mają płacić? Jakoś nie zauważyłem,by ktoś był zmuszany do płacenia. Chcesz - płacisz,nie chcesz - nie płacisz. Zła jest tylko forma. Nie powinien przy takich zbiórkach obowiązywać marketing bezpośredni.
                  • lindro Re: Organy do kościoła. 16.03.11, 09:03
                    Trzeba by było sprawdzić czy do zbiórki pieniędzy na taką skalę potrzebne jest jakieś pozwolenie. Bo wątpię, że legitymacja wydana przez proboszcza jest wystarczającym dokumentem. Zgadzam się, że powinno to odbywać się w kościele, wtedy nie byłoby takich niedomówień.
                      • kr-ok Re: Organy do kościoła. 17.06.16, 09:01
                        makler4 napisał:

> Ostatni wpis był w tej sprawie ponad 5 lat temu, a oni dalej zbierają kasę na "
                        > budowę kościoła". Chodzą po domach, zaraz po dziesiątym i wymuszają.
                        > Kiedy się to skończy?
                        >
                        Po pierwsze nie wymuszają, nie chcesz to nie dawaj, nie chcesz chodzić do kina to nie chodzisz tudziesz do kościoła , teatru itp. Niestety gorzej jest w przypadku Twoich, moich i naszych podatków , które musimy płacić a zupełnie nie mamy wpływu na co zostaną wydane. I raczej to mnie martwi, jak widzę jak rządy za nasze podatki kupują sobie przychylność właśnie między innymi kościoła.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka