Dodaj do ulubionych

Kościół... :/

30.04.06, 22:41
Niby Kościół mówi, że ksiądz nie może mieć żony i nie powinien zarywać do
pierwszej lepszej laski, to dlaczego ksiądz Adam podrywa pierwszą lepszą
dupe? I po cholere kupił sobie Tigre? Po to, zeby wszystkie laski na niego
leciały a prędzej na jego auto uncertainuncertain
Obserwuj wątek
          • niunia2224 Re: Kościół... :/ 01.05.06, 17:38
            moim zdaniem to wogole wiekszosc ludzi ktora tu cos pisze ma jakies zaburzenia
            psychiczne albo zazdrosc im dupe zzera. Wszyscy szukaja teraz jakiegos watku
            zeby sie do kosciola przyczepic. Teraz wszyscy sie przyjebali do ks Adama ze ma
            dobry kontakt z mlodzieza. Wezcie jak nic nie wiecie to sie nie odzywajcie.
            • poodzian Re: Kościół... :/ 01.05.06, 18:11
              Widzę, że czarnulki obrały teraz inną strategię. Sami na siebie piszą w sposób
              infantylny i z błędami. Podpowiadając, odrazu, że to ja lub np djmixer
              zalogowany pod różnymi nickami. Posty pisane przez tych "nowych" mają
              przedstawić wszystkich krytykujących księży jako zakompleksionych półidiotów.
              Po to aby reszta normalnych forumowiczów odwróciła się od tych, którzy w
              inteligentny sposób wytykają nierozsądne poczynania naszego kleru. Myślę, że
              Ci, którzy tu od dawna zaglądają poznają się szybko i w tej prowokacji.
              Pochwalony!
              • katka256 Re: Kościół... :/ 01.05.06, 21:59
                poodzian, pokaż mi w którym miejscu można się w twoich postach
                doszukać "inteligentnego sposobu wytykania nierozsądnych poczynań"?Bo ja tu nic
                inteligencji nie widzę!!!No i nie musisz się przymilać "normalnym
                forumowiczom"bo normalni już dawno zauważyli, że przeginacie i że u was coś
                ciężko z tą normalnością.
              • heymdall Re: Kościół... :/ 01.05.06, 23:55
                poodzian napisał:

> Widzę, że czarnulki obrały teraz inną strategię. Sami na siebie piszą w sposób
                > infantylny i z błędami. Podpowiadając, odrazu, że to ja lub np djmixer
                > zalogowany pod różnymi nickami. Posty pisane przez tych "nowych" mają
                > przedstawić wszystkich krytykujących księży jako zakompleksionych półidiotów.
                ... zakompleksionym półidiotą to już się okazałeś dzięki współpracy z fanami Wydziału SB do walki z Kosciołem, więc nie ma co przedstawiać..smile..
                > Po to aby reszta normalnych forumowiczów odwróciła się od tych, którzy w
                > inteligentny sposób wytykają nierozsądne poczynania naszego kleru.
                inteligentny???..chłopcze..!! ty nie wiesz co to jest..nawet gdyby sama inteligencja podeszła i strzeliła cię w ucho..nie poznałbyś..brak argumentów - stosujesz jedynie pomówienia i bardzo niejasne interpretacje sytuacji..w kategoriach prawnych, to ty siedziałbyś przed sądem za pomówienie..
                > Myślę, że
                > Ci, którzy tu od dawna zaglądają poznają się szybko i w tej prowokacji.
                > Pochwalony!
                tiaa..a argumenty?? jakoś ostatnio straciłeś nawet strzępy i piszesz same niedomówienia..bez konkretów: poczynając od cytowania przez "padre" Janusza przekleństw, które poleciały w jego kierunku po niejasne oskarżenia wobec pozostałych... jest takie powiedzenie: gospodarka, głupcze..parafrazując: "argumenty, głupcze..!!!"
      • joanna0411 Re: Kościół... :/ 01.05.06, 23:25
        Mam dowód na to, że jeden z księży miał romans z pewną kobietą. Ale nie bedę
        pisać który, bo po co. Przeciez to też człowiek, fakt nie powinien tego robić,
        ale ile my rzeczy nie powinnismy robić a jednak robimy? Nie oceniajmy ich, tak
        naprawdę nikt nie wie dlaczego to robią, co nimi kieruje.Moze niejeden z nas
        gdyby był księdzem robiłby dokładnie to samo?? Nie bronię księzy, ale dajmy
        sobie spokój, to nie my jesteśmy od oceniania, kiedyś sprawiedliwosć go
        dosięgnie.
        • gallen Re: Kościół... :/ 02.05.06, 00:09
          o jakiej sprawiedliwości mówisz? ludzkiej hmm nic mu nie udowodnisz , boskiej tez nie bo w bibli nic nie ma na temat że nie mozna miec żon , ba jak Jezus werbował uczniów niektórzy z nich byli zonaci a to ze sie ksieża nie moga żenic wprowadził którys tam papierz w jakimś tam wieku . Nie uwierze w to że Bóg jest śprzeciw miłosci i ze kogos bedzie za to karał
          • lufka19 Re: Kościół... :/ 02.05.06, 00:43
            uważam, ze ksiadz to tez zwykły człowiek. nie rozumie tylko co wy macie do tego
            czym jezdzi, wygaje mi sie ze jezdzi tigra nie ma nic złego (poodzian i mixser)
            jak mu zazdroscicie to idzie na ksiezy i kubcie se majbachy <lol2> krótko
            mowiac robicie z siebie idjotów. jak chcecie osadzac ludzi to zacznijcie od
            siebie szkoda tylko ze jak ktos posci plotke to wszyscy wokół o tym gadaja ale
            jak juz zrobic cos dobrego to jakos tego nie widzicie. "Boże wybacz im bo nie
            weidzą co czynią"
    • heymdall Re: Kościół... :/ 02.05.06, 00:03
      zaognienie dyskusji i zubożenie grona ludzi, którzy przestają pisać bzdury, bo ksiądz kojarzy im się tylko z jednym (jakby to się powiedziało: precz z Freudem!!czasem banan to tylko banan...) - to chyba o czymś świadczy..konserwy ci się kończą poodzian - a na oskarżaniu wszystkich o bycie księżmi długo nie pociągniesz (zwłaszcza rewolucyjne sa insynuacje że kobieta może byc księdzem..coś przeoczyłem w historii tej instytucji?? czy ty taki już postępowy jesteś)....no może w pewnych zakładach zamkniętych dla paranoików troche dłużej będziesz obcować z ta teorią..cóż powodzenia.
      Życzy Naczelne Ulokowane w Lochach Watykanu (O Czym Nie Wie Nawet Papież)Dowództwo Inkwizycji I Opus Dei Zarazem W Osobie Heymdalla..smile..
    • j.laskowice Re: Kościół... :/ 02.05.06, 07:20
      Widzę, że są tematy na tym forum, których podjąć nie można. Ci, którzy
      krytykują poczynania naszych księży uznaje się za trędowatych. To tak jak na
      forum ogólnopolskim nie wolno krytykować Rydzyka i Radia Maryja. Ja uważam, że
      jeśli są wypaczenia to należy o nich mówić!
      • heymdall Re: Kościół... :/ 02.05.06, 09:53
        ..jakich trędowatych?? krytykowałeś i co?? chodzi jeszcze o styl..poodzian i inne mixery stosują chwyty jak z brukowców - pisze niekonkretnie i z niedomówieniami: z pewnych źródeł, podobno..etc..
        • djmixer1 Re: Kościół... :/ 02.05.06, 15:04
          Heymdall przeanalizuj fakty, później wyciągnij wnioski. Cy ksiądz proboszcz
          wypowiedział te słowo odjebaj się czy nie? Pokazał znak popularnie znany jako
          obraźliwy. Widział i słyszał to cały kościół. Gdzie tu pomówienia,
          niedomówienia i niepewne źródła? Gdzie tu chwyt jak z brukowca.
          To proboszcz zachował sie jak ...
          • adamogo Re: Kościół... :/ 02.05.06, 16:09
            Zachował się jak Laskowicka młodzież<oczywiście nie wszyscy> która przygotowując się do sakramentu bierzmowania na spotkaniach, myśli tylko jakby tu się dostać do bierzmowania, żeby potem w domu starzy kasą sypneli.A gdzie wartości duchowe? Proboszcz też człowiek, psychicznie widocznie nie wytrzymał.Ja na jego miejscu bym wziął bicza, jak Jezus w Świątyni, i przepędził wsyzstkich.Nie podoba ci się nie chodź, może, że cię starzy zmuszają, bo wstyd tak, ochrzcili dziecko a diabeł wyrósł.
    • buddyn Re: Kościół... :/ 02.05.06, 09:16
      kościół wprowadził celibat ze względu na to,że bał się utraty majątków
      kościelnych,które miały być dzielone ze względu na dzieci jakie posiadali
      księża a zwłaszcza biskupi obecnie jest to sprawa marginalna, dlatego jestem za
      tym,aby znieść celibat a ci którzy chcą żyć w celibacie niech składają śluby i
      sprawa rozwiązana zobaczymy jak klerowi będzie sie żyło gdy na garnuszek
      parafii trafia ich żony i dzieci a parafianie wyjdą z założenia,że nie będą
      więcej dawać na tacę zapraszam do dyskusji a zwłaszcza księży co o tym myślą
          • librys Podsumowanie nr 2 02.05.06, 17:24
            Wydaje mi się, że mimo prób zaciemnienia argumentów przeciwników nagannego
            zachowania księży z parafii koło basenu, wyłania się nie najlepszy obraz pracy
            tych księży. Za prafię odpowiada proboszcz. Wielu z moich znajomych
            wypowiadających sie w tym głośnym ostatnio nie tylko na tym forum sprawach,
            potwierdzało, że proboszcz zachowuje się niegodnie księdza. Zaraz po jego
            krytyce pojawia się koronny argument dla nich (dla mnie nie), że on wybudował
            dla nas taki kościół.
            Nie chcę tego negować, jednak czy budowniczowi kościoła musimy na wszystko
            pozwalać?! Wiadomo, nie do dziś, że nie umię sie zachować i jest konfliktowy
            (stąd też jak się domyślam tak duża rotacja młodych księzy w tej parafii). To
            co pokazał na mszy dla młodzieży, to PROFANACJA KOŚCIOŁA.
            Nie dziwcie się ludzie, że spotkało się to z taką krytyką mieszkańców. Moja
            sąsiadka do dziś nie wierzy, że to miało miejsce. Wiele niepochlebnych
            informacji, przytoczono tu na temat pracy tej parafii. Nie chcę ich tu ponownie
            przytaczać ale wydaje mi się, że powinny być sprawdzone. Życie pokazuje, że
            najwyższym stopniem zaufania jest kontrola. Tak więc i tu należy się przyjrzeć
            sprawie dokładnie, a nie w ciemno bronić księży. Oni jak wszystkie osoby
            publiczne muszą się z tym liczyć i przyjmować krytykę z godnością.
            • makler4 Re: Podsumowanie nr 2 02.05.06, 18:08
              Proboszcz nie jest jeszcze święty! Nikt nie zaprzeczy temu co zrobił. Dla mnie
              to skandal, a Ci, którzy uważają, że to pomówienia sami siebie ośmieszają. Dość
              arogancji tych księży i odwracania kota ogonem!
              Budowlane zasługi to jedno , a błędy i wypaczenia to drugie.
            • katka256 Re: Podsumowanie nr 2 02.05.06, 19:19
              Co znaczy że proboszcz, zachowuje się niegodnie?Chodzi nago wokół plebanii?
              Kradnie w Biedronce?A że raz go poniosło i użył słów lub gestów powszechnie
              stosowanych i które wcześniej zostały skierowane do innego księdza czyni go
              niegodnym?Cały problem w tym, że innych boli, że proboszcz mówi, szczerze to co
              myśli-więc obrażają się za prawdę i robią sami nagonkę.
              I niby jak ta kontrola miałaby wygladać?Cała parafia sproszona i buszuje sobie
              po plebanii i kontroluje?czy też fakt kontroli powinien zostać ogłoszony w
              wieczornych Wiadmościach żeby wszyscy wiedzieli, że owa kontrola jest?Skąd
              wiecie, jak są kontrolowane parafie?Sama nie wiem.Może co jakiś czas ktoś kogoś
              odwiedza(proboszcz-biskupa, biskup-proboszcza?)ale przecież nie jest to
              nagłaśniane.
              Poodzian a może znajdź sobie inne hobby i zacznij szukac co księża dobrego
              zrobili dla innych?Na pewno znajdziesz tego więcej, napisz coś może o ojcu
              Żelazku?A chociaż i może mniej bedzie informacji-bo o dobrym niewiele się
              mówi.Tylko złe rzeczy łatwo wymyslać i o nich krzyczeć.
    • poodzian Re: Kościół... :/ 02.05.06, 18:41
      Dzięki za poparcie. Widzę, że są na tym forum ludzie, którzy myślą i potrafią
      skrytykować to co naganne. Zawsze znajdą się tacy, którzy nie przyjmą
      argumentów i będą jak to trafnie określił makler odwrócą kota ogonem.
      • tobias7 Re: Kościół... :/ 12.05.06, 07:16
        Człowieku, a jakie jest Twoje zachowanie? Nie wiem czy w Lubiążu są wolne
        miejsca, ale sprawdz, tam takich jak ty sa dziesiątki.Naganne zachowanie jest
        tych ktorzy tym paluszkiem pokazali ksiedzu, i naganne zachowanie jest tych
        ktorzy popierają takich wyrzutkow.
    • alien1981 Re: Kościół... :/ 03.05.06, 00:10
      Jako nowy na tym forum, muszę wtrącić swoje pięć groszy smile
      1.Jeśli ktoś uważa, że ksiądz lub ktokolwiek popełnił jakieś przestępstwo i
      oczywiście ma na to dowody, to jako prawy obywatel powinien udać się na policję
      i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
      Takimi pomówieniami jakie pojawiają się w niektórych postach, możecie nie tylko
      komuś, ale i sobie wyrządzić wielką krzywdę. Wystarczy, że ktoś z Was napisze
      jedno zdanie za dużo i może gorzko tego żałować.
      2.Jeśli ktoś uważa, że jakiś ksiądz jest złym kapłanem, nie nadaje się do tej
      roboty, to jest Kuria, tam zapewne można wysyłać skargi i zażalenia. Możecie
      też skrzyknąć kumpli, zrobić wielki transparent z napisem PROBOSZCZ MUSI
      ODEJŚĆ. Stanąć z nim przed kościołem, najlepiej w niedziele w czasie mszy i
      głosić swoje hasła antyklerykalne. Obawiam się tylko, że tłum wychodzący z
      mszy, rozdeptał by Was jak dżdżownice po deszczu smile

Na to wszystko oczywiście was nie stać, bo w tedy, trzeba by się ujawnić.
      Najłatwiej jest kogoś oskarżać, wytykać potknięcia i błędy na forum
      internetowym, bo tu się jest anonimowym. Tak się po prostu nie postępuje.
      • aaaaa90 Re: Kościół... :/ 03.05.06, 01:16
        kosciol nie musi sie bronic! szkoda tylko ze nie ma inkwizycji bo nie ktorzy
        moze by zmienili swoje poglady! jetsem ciekaw czy ci wykrzyczeni prowokatorzy
        oddaliby zycie za swoje poglady!!!
        tylko za prawde oddaje sie zycie...!
        jak to dobrze ze dzis zyjemy w pieknym swiecie techniki i kazdego kto ukrywa
        sie pod nickiem mozna rozszyfrowac a pomowienia, oszczerstwa a nawet grozby sa
        karalne a dla prokuratury to rodzynek!!! co mlodzi gnieni...!
        • aaaaa90 Koniec!!! 03.05.06, 01:23
          koniec! bo Bog istnieje! dobrze ze jest dla was milosierny - ale jak niektorzy
          sa mocni to wyjawcie sie z imiienia i nazwiska! badzcie mocni...
          • poodzian Re: Konkrety!!! 03.05.06, 08:07
            Nie rozmywajcie problemu. Jeśli jesteście tacy zorientowani to napiszcie czy
            proboszcz przeklinał na mszy czy nie? Jeśli tego nie było to macie rację. Nie
            wolno na kogoś rzucać takich oszczerstw.
            Tylko niestety prawda jest inna to miało miejsce i za to nie przeprosił!
            Pisząc takim bełkotem i strasząc, nic nie wskóracie tylko się ośmieszacie.
            • alien1981 Re: Konkrety!!! 03.05.06, 09:25
              Nie wiem czy przeklinał czy nie i nie obchodzi mnie to, dla mnie może nawet
              nago odprawiać msze, ja do kościoła nie chodzą. Ale jeżeli Ty uważasz, że
              popełnił jakieś przestępstwo, to udaj się do prokuratury i złóż wniosek o
              popełnieniu przestępstwa. To przecież Ty i djmixer rozdmuchaliście całą tą
              sprawę na forum, Wam to najbardziej przeszkadza. Oczywiście tego nie zrobicie,
              bo zwyczajnie Wam brakuje jaj. Wypisujecie tylko bzdury na forum i czekacie aż
              ktoś wielce urażony występkiem księdza coś z tym zrobi za Was, najlepiej, żeby
              to był jakiś brukowiec. Zwyczajne tchórzostwo!
              • aaaaa90 Re: Konkrety!!! 03.05.06, 09:52
                popieram alien1981! tchórzostwo!!! niech dzialaja - bo tylko moge powiedziec ze
                tu relizuje sie powiedzenie: przyczepi sie g... do okretu i krzyczy
                plyniemy...! wink
                • poodzian Re: Konkrety!!! 03.05.06, 18:45
                  Wydaje mi się, że występek proboszcza nie musimy zgłaszać do prokuratury. Tym
                  bardziej nie mogę tego zrobić ja, ponieważ nie byłem wtedy na mszy. Wiem, z
                  wiarygodnych źródeł, że taka rzecz miała miejsce. Potępienie takich zachowań,
                  jak wielu innych nagannych z jakimi mamy doczynienia często, powinno
                  wystarczyć. Myślę, że krytyczna ocena tego występku przez wielu obywateli
                  wypowiadających się na tym forum zrobiła swoje. I mam nadzieję pohamuje to
                  proboszcza przed podobnymi ekscesami. Taki między innymi wg mnie ma cel to
                  forum. Przykro, że wielu tego nie rozumie.
                  • szelheliks Re: Konkrety!!! 03.05.06, 20:16
                    zapomnaiłeś dodać, że on wtedy cytował i pokazywał rodzicom to co musłyszał i
                    zobaczył od młodzieży. chciał uświadomić chamstwo ich pociech. Fakt- zrobił to
                    dosadnie... ale to nie jest tak, ze on jest tym, który używa takich słów i
                    znaków tylko cytował...
                    W twojej wypowiedzi jakoś nie jest to ujęte i robisz z proboszcza burka
                    • heymdall Re: Konkrety!!! 03.05.06, 21:05
                      Poodzian również nie był wtedy w kościele i jakoś tego faktu nie raczył odnotować....czysta i nieskomplikowania nieuczciwość dziennikarska..krótko mówiąc: wykorzystanie w oszczerczym celu czyichś wyjętych z kontekstu słów dla z góry założonych celów. Nie przeczę wcale,ż ksiądz to powiedział, jednak był to najpewniej cytat..Poodzian..a nie chciałbyś dla "National Enquirer" pisać???..tam są artykuły w stylu: "moja lodówka stepuje i gra w pokera" ... też kłamstwa ..
                      • aaaaa90 Re: Konkrety!!! 03.05.06, 21:56
                        ciesze sie ze popieracie apel! mysle ze sprawe trzeba zakonczyc! i ignorowac
                        takie zachowania jakie niedorzeczny poodzian chce wywoalc na forum! nie
                        odopwiadajcie na jego posty!!! a prawda sama wyjdzie na jaw!!! pozdrawiam...
                        mysle ze poodzian nie potrafi odnalesc w czlowieku dobra - bo latwiej szuka sie
                        zla...
                        koniec manipulacja!!! wink
                  • lufka19 Re: Konkrety!!! 03.05.06, 22:41
                    Poodzian jak cie tam nie było to po co sie wogole udzielasz?! nawet jak tak
                    powiedzial to co ci do tego on tez jest człowiekiem. krótko mowiac to sie juz
                    nudne roni. NASRAŁ na to przynajmniej moge sie z was troche posmiac <hahaha>
            • pitu9 Re: Konkrety!!! 05.05.06, 00:16
              Ciemna noc w centrum Jelcza. Z jednej bramy dobiega nagle przeraźliwy krzyk
              kobiety:
              - Ku**a mać! Gwałcą! Spier**lajcie wy bandyci! Ratunku!
              Po chwili słychać dźwięk syren. Z mroku wyłania się radiowóz i wyskakuje z
              niego para stróżów prawa. Kilku niedoszłych gwałcicieli natychmiast zostawia
              swą ofiarę i rzuca się do ucieczki. Jeden z policjantów podchodzi do
              przerażonej, będącej w ogromnym szoku kobiety i z szyderczym uśmiechem na
              twarzy mówi:
              - No to droga pani, mandacik będzie za przeklinanie w miejscu publicznym!

Zachowujesz się Poodzian jak ci policjanci. Proboszcz tylko cytował rodzicom to
              co ich pociechy pokazały i powiedziały księdzu. Ta kara to chyba powinna
              spotkać młodzież.
    • j.laskowice Re: Kościół... :/ 04.05.06, 19:04
      Nie chciałem się w tym temacie wypowiadać. Myślę sobie był jakiś problem,
      został potępiony tu na forum. I to wystarczy. Jednak czyttając wypowiedzi tzw.
      nowych, nie wytrzymałem. Okazuje się, że jest nagonka na tych, którzy odważyli
      się skrytykować proboszcza!!! A nie na proboszcza. Okazuje się, że wszyscy,
      którzy skomentowali występek księdza na mszy to ci najgorsi. To smutne.
      Przypominam sobie podobne głosy, o tym człowieku, który zadzwonił na policję z
      informacją, że burmistrz naszego miasta próbował kierować samochodem mając
      ponad 2 promile. Zły był ten, który zadwonił na policję, a nie ten, który
      popełnił oczywiste przestępstwo!!!
      Ludzie to jest chore, nie może się na takie myślenie zgadzać!
      Dlatego, też postanowiłem wypowiedzieć się w obronie tych, którzy napisali o
      występku księdza prawdę.
      Tym, którzy tak usilnie próbują Go bronić polecam zapoznać się z zacytowanym
      niżej ustępem z Kodekszu Wykroczeń:
      Wykroczenia przeciwko obyczajności publicznej.

Art. 140. Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku,
      podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo
      karze nagany.

Art. 141. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis
      lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych,
      podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze
      nagany.

Art. 142. Kto natarczywie, narzucając się lub w inny naruszający porządek
      publiczny sposób, proponuje innej osobie dokonanie z nią czynu nierządnego,
      mając na celu uzyskanie korzyści materialnej, podlega karze aresztu,
      ograniczenia wolności albo grzywny.

Nie mam zamiaru wchodzić w dyskusje na ten temat. Tym bardziej z ludźmi, którzy
      mają takie argumenty jak w poprzednim poście. Moja, zasada jest prosta zawsze
      staję po stronie prawa. Tutaj to prawo złamał ksiądz, a jako osoba publiczna
      musi się liczyć z krytyką ludzi tu na forum i nie tylko.
      • szelheliks Re: Kościół... :/ 04.05.06, 19:48
        Oderwałeś od okoliczności słowa wypowiedziane przez proboszcza. On Zacytował i
        pokazał to co powiedzieli i pokazali młodzi ludzie księdzu. Dlaczego to zrobił?
        Aby pokazać rodzicom z jakim pokoleniem ma do czynienia. Czy nadal uważasz, ze
        popełnił przestępstwo unaoczniając rodziców jakie zagrywki mają ich dzieci?
        • katka256 Re: Kościół... :/ 04.05.06, 20:01
          państwo powinno byc bogate jesli ukarze się grzywną każdego kto wykona
          nieobyczajny gest lub wypowie nieobyczajne słowo.zacznijmy od ukarania tych,
          którzy tak się odezwali i tak pokazali księdzu.
      • heymdall Re: Kościół... :/ 04.05.06, 22:23
        ..zgodnie z tą logiką, niedopuszczalne prawnie w kryminologii byłyby wizje lokalne i programy 997..a także filmy kryminalne..argument do zbicia, jaęzeli bluzgi i gest były cytowane..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka