Dodaj do ulubionych

Jakie studia wybrać?

30.07.19, 17:04
Hej :)
Chciałabym poradzić się kogoś w sprawie studiów. Jestem tegoroczną maturzystką i nie do końca wiem czym chce się zajmować w przyszłości, nie jestem ukierunkowana na konkretny zawód. Dlatego też waham się pomiędzy dwoma kierunkami, na które się dostałam: filologią angielską na UP w Krk lub turystyka i rekreacja na UEK w Krk. Jeśli chodzi o filologię, to myślałam nad tym, aby w drugim roku studiów dobrać kierunek zarządzenie, gdyż wiele osób twierdzi że po samej filologi nie ma dużo możliwości. Szczególnie ukierunkowuje się na zostanie tłumaczem lub pracę w biurze, nie na nauczyciela. A jeśli chodzi o turystykę to myśłałam nad pracą w hotelu lub biurze podróży. Tak wyobrażam sobie te kierunki i chciałabym spytać jak wy to widzicie? Który kierunek jest bardziej przyszłościowy i jaka droga ma więcej możliwości według Was? Czy po samej filologi nie ma pracy? W którą stronę pójść?
Byłabym bardzo wdzięczna jeśli ktoś chciałby mi doradzić i pomóc w podjęciu tej decyzji. Z góry dziękuje za pomoc.
Obserwuj wątek
    • cowboy_cowboy Re: Jakie studia wybrać? 26.08.19, 19:57
      Witaj. Uważam, że dużo bardziej przyszłościowym kierunkiem jest filologia angielska. Chciałabyś większość swojego życia być obsługą hotelu bądź rezydentką biura podróży? Uwierz mi, że jest mnóstwo ofert tłumaczeń, a jako dobry tłumacz czy dobry filolog jesteś w stanie w przyszłości dobrze zarabiać i czerpać z tego satysfakcję.
      • teriti Re: Jakie studia wybrać? 28.02.20, 15:27
        cowboy_cowboy napisał(a):

> Witaj. Uważam, że dużo bardziej przyszłościowym kierunkiem jest filologia angie
        > lska. Chciałabyś większość swojego życia być obsługą hotelu bądź rezydentką biu
        > ra podróży? Uwierz mi, że jest mnóstwo ofert tłumaczeń, a jako dobry tłumacz cz
        > y dobry filolog jesteś w stanie w przyszłości dobrze zarabiać i czerpać z tego
        > satysfakcję.

teraz to każdy zna język i coraz więcej osób będzie go znało. jak dla mnie te studia będą coraz mniej "prestiżowe", niedlugo osoby ktore studiowaly taki kierunek nie beda mialy pracy. wg. mnie dobrym rozwiazaniem sa studia podatkowe podyplomowe.vizja.pl/podatki , albo jak lubisz sie uczyc to mozesz i sprobowac na prawie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka