Dodaj do ulubionych

ksiegowosc

IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.10.03, 20:34
Witam,
ile placi sie ksiegowemu za prowadzenie spolki cywilnej?
Jest to rozliczenie VAT.
Pzdr.
Obserwuj wątek
    • ika1975 Re: ksiegowosc 02.10.03, 20:59
      Na to pytanie nie da się odpowiedzieć wprost.
      Wszystko zlezy od firmy. Inaczej zapłaci spółka cywilna której wspólnicy
      rozliczaja się ryczałtowo a zupełnie inaczej spółka prowadząca księgi
      rachunkowe. Inaczej zapłaci firma która miesięcznie ma kilka dokumentów, a
      inaczej taka której dokumenty zajmują kilka segregatorów. Inaczej zapłaci sklep
      spozywczy, który ma tylko faktury na zakup towarów i parę dodatkowych kosztów,
      a inaczej firma która zajmuje się np. budownictwem, eksportem i transportem
      równoczesnie. Wszystko zależy tez od tego czy księgowy ma tylko wprowadzać
      dokumenty i sporządzać deklaracje podatkowe, czy tez ma się zjmować kadrami i
      ZUS-em.
      Pracuję w firmie która zajmuje się między innymi usługowym prowadzeniem ksiąg
      rachunkowych. Rozpiętość cen w moim biurze wacha się od 100 zł (malutka firma
      ryczałtowa bez ZUS-u) do ponad 10.000 zł miesięcznie (bardzo duza i
      skomplikowana spółka)
      • Gość: Kris Re: ksiegowosc IP: *.lubin.dialog.net.pl 02.10.03, 21:12
        Moze przyblize...
        Spolka cywilna 2-osobowa, projektowanie budowlane, uslugi na export,
        wspolpraca z innymi osobami na umowe o dzielo lub zlecenie.
        Placenie ZUS dla tych 2 osob, z czego to nie firma jest platnikiem.
        • Gość: Monika Re: ksiegowosc IP: *.kra.cdp.pl, / *.waw.cdp.pl 02.10.03, 23:01
          Witaj :)
          Myslę, że powinienes dowiedziec się o to w miescie w którym mieszkasz. Kwota,
          której zarządałby księgowy byłaby zupełnie inna w Warszawie, inna w Krakowie,
          Poznaniu czy Gdańsku a całkowicie inna np. w małej miejscowosci w Bieszczadach.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka