Dodaj do ulubionych

Ezoteryka drogą do piekła

12.12.18, 12:01
"Antropocentryczny świat „kasując” Boga wytwarza religijną pustkę, którą z lubością piewcy laicyzmu wypełniają zastępczą „wiarą”. Tak posługę kapłana w konfesjonale zastępuje się wróżką, a odpowiedzialność za los człowieka zrzuca się na wszechwładny kosmos i jego kaprys. Przy okazji z ludzkiej świadomości usuwana jest przykra wizja piekła. Jakże to miłe dla próżnego człowieka. I zgubne dla jego duszy.
Horoskop, tarot, a może jeszcze inna usługa wróżki? Przecież „to tylko niewinna zabawa”. Zresztą „i tak w to nie wierzę”, ale nawet „czasem się sprawdza”. Tak właśnie wyglądają początki zatracenia się w okultyzmie, magii czy innej „wiedzy tajemnej”. O pierwszy krok naprawdę nietrudno, bo horoskopy wszelkiej maści są dostępne na wyciągnięcie ręki..."

Przed nami okres świąteczno-noworoczny, a więc będziemy mogli zaobserwować prawdziwy boom ofert różnego rodzaju zabobonów.Całość tu:
www.m.pch24.pl/wroz-maciej--horoskopy-i-inne-drogi-do-piekla,49031,i.html
Obserwuj wątek
    • a2-a Re: Ezoteryka drogą do piekła 12.12.18, 18:31
      "W popularnych mediach brylują wróżki i wróże nie ukrywając wcale, że na ludzkiej naiwności (choć tak tego nie nazywają), zarabiają krocie. Wedle szacunków rynek ezoteryczny w Polsce szacowany jest na kwotę ponad 2 mld zł"
      Więc jednak tu chodzi o biznes.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka