Dodaj do ulubionych

Obraniak - z Francji dla Polski

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.09, 08:41
Kolejny "Polak", który nie potrafi wymówić słowa w ojczystym języku. Żałosne.
Może zacznijmy szkolić młodzież we własnym kraju jak to robią w Holandii,
Hiszpanii czy UK zamiast rozdawać hurtowo obywatelstwa.
Już mieliśmy Olisadebe, nagrał się w kadrze, że ho, ho :)
Obserwuj wątek
    • Gość: Człowiek o kształc A Krychowiak to po Chinsku gada? IP: *.multimo.pl 06.08.09, 08:51
      Mieszka kilka lat we Francji to mówi po francusku.
      • Gość: muka! Re: A Krychowiak to po Chinsku gada? IP: *.aster.pl 06.08.09, 09:16
        W tekście jest mowa o powołanych na ten mecz zawodnikach. Więc teraz sprawdź
        jeszcze raz czy widzisz nazwisko Krychowiaka w kadrze na ten mecz czy tylko na
        liście rezerwowej?
    • busz.man Re: Obraniak - z Francji dla Polski 06.08.09, 08:57
      Gość portalu: Borat napisał(a):

      > Kolejny "Polak", który nie potrafi wymówić słowa w ojczystym języku. Żałosne.
      > Może zacznijmy szkolić młodzież we własnym kraju jak to robią w Holandii,
      > Hiszpanii czy UK zamiast rozdawać hurtowo obywatelstwa.
      > Już mieliśmy Olisadebe, nagrał się w kadrze, że ho, ho :)

      Czy ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Obraniak z pochodzenia jest Polakiem,
      Olisadebe czy Roger nie mieli z Polską nic wspólnego.
      • luksusowy_yacht Re: Obraniak - z Francji dla Polski 06.08.09, 09:11
        co to za Polak, co nie potrafi mowic po polsku?
        • Gość: Pasterz Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.tvn.pl 06.08.09, 11:14
          luksusowy_yacht napisał:

          > co to za Polak, co nie potrafi mowic po polsku?

          Normalny, jak większość forumowiczów :)
          • Gość: umję polski Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 193.201.167.* 06.08.09, 11:30
            Zato forumicze umją pisać po polsku, czego jezdem pszykładem.
          • Gość: 8989 Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 88.220.67.* 06.08.09, 13:19
            z tym UK to przegiales... ostatnio w meczu Chelsea-ManU chyba gral
            na boisku 1 [JEDEN!!!] anglik.

            w reprezentacji nie odchodza dalego od niemcow:
            3polakow, czech, eire, solwak i pol afryki.
      • Gość: Borat Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.09, 09:40
        To ty czytaj ze zrozumieniem. Jest urodzony we Francji i obywatelstwo ma
        francuskie a jest pochodzenia polskiego bo jego dziadek był Polakiem.
      • Gość: EM Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 06.08.09, 12:24
        > Czy ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem? Obraniak z pochodzenia jest Polakiem,
        > Olisadebe czy Roger nie mieli z Polską nic wspólnego.

        Mial dziadka Polaka, to jest dokladnie 1/8 przodkow. Nie jestem oszolomem, ale
        druzyna narodowa powinna byc dla graczy, ktorzy czuja sie mocno zwiazani z
        krajem, dla ktorego wystepuja. Dlatego nie mam nic przeciwko temu, aby w kadrze
        grali np. urodzeni czy wychowani w Polsce czarnoskorzy gracze. Co do motywow
        Obraniaka - sa one naciagane. Gdyby rzeczywiscie byl zainteresowany polska
        tozsamoscia, to juz by dawno sie nauczyl mowic po polsku na stopniu przynajmniej
        niskim komunikatywnym.
        • Gość: fg Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 12:30
          byc moze byc moze ,ale jak powszechnie wiadomo piłkarze nie zawsze garną sie do
          nauki :)

          >. Dlatego nie mam nic przeciwko temu, aby w kadrze
          > grali np. urodzeni czy wychowani w Polsce czarnoskorzy gracze. człowiek
          urodzony w polsce czy wychowany w niej JEST polakiem bez wzgledu na twój
          sprzeciw czy aprobatę,a kolor jego skóry nie ma tu nic do rzeczy
          • Gość: EM Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 06.08.09, 12:36
            Nie jest Polakiem, bo poza dziadkiem nie ma z "polskoscia" (cokolwiek by to
            mialo byc) zadnych zwiazkow. Przynaleznosc narodowa to nie sprawa "krwi" (a i
            nawet tej ma malo, bo na dziadka Polaka przypada 7 dziadkow innej narodowosci,
            prawdopodonie francuskiej), ale szeroko pojetej partycypacji kulturowej oraz
            tozsamosci. Polska dla niego to obcy swiat, o ktorym nawet nic sie z pierwszej
            reki dowiedziec nie moze.
            • Gość: gj Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 12:50
              a czy ja powiedziałem ze jest polakiem?
              pzdr
        • Gość: las Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 14:30
          A taki Jelen 3 rok siedzi we Fancji. PRzydało by sie nauczyc chociaz troche języka, żeby móc o droge spytać ale nie on tłuk się nie nauczył mimo że sami Francuzi wokół niego i co lepszy??
    • maz-46 Obraniak - z Francji dla Polski 06.08.09, 09:01
      Ja mam nadzieję, że on uratuje dla nas te eliminacje. To znakomity piłkarz i
      jego obecność powinna dać kopa pozostałym kadrowiczom. To może być drugi
      Olisadebe!
      Dziwi mnie tylko jedna rzecz. Jego dziadek wyemigrował z Polski z Pobiedzisk
      k. Poznania. We Francji przy wyrabianiu dokumentów przekręcono ponoć jego
      nazwisko z Ubraniak, albo Urbaniak. W Pobiedziskach musi być przecież jakaś
      jego rodzina i zachowały się jakieś dokumenty. Tak trudno to sprawdzić?
      • Gość: Człowiek o kształc Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.multimo.pl 06.08.09, 09:15
        Mnie też to interesuje - zarejestruję się na stronie Pobiedzisk i zapytam czy
        jest tam ktos o takim nazwisku.
        • Gość: lol Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 09:54
          www.sport.pl/pilka/1,95644,6899553,Wladze_Pobiedzisk_witaja_Ludovica_Obraniaka.html
          wg wladz tej wioszczyny, zyl tam ktos o podobnym nazwisku przed wojna..
          • maz-46 Re: Obraniak - z Francji dla Polski 06.08.09, 10:03
            Z tego co mówi ten burmistrz, to nikt nazwiska nie przekręcił. Przecież
            sprawdzał księgi i gdyby było inaczej, to wspomniałby coś o tym.
            Zresztą Obraniak to normalne polskie nazwisko i wcale nie musiało być przekręcone...
            • Gość: dsfr a wy co? IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:28

              ORMO ?
    • Gość: Apache Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.acn.waw.pl 06.08.09, 09:08
      "Może grać na lewym skrzydle albo jako łącznik między defensywnym pomocnikiem i ofensywnym pomocnikiem".

      Hmm... "łącznik między defensywnym i ofensywnym pomocnikiem" - to jakaś nowa pozycja na boisku? Facet porusza się wyłącznie wzdłuż linii środkowej, czy jak? Oglądam futbol (w miarę świadomie) od 20 lat i pierwszy raz słyszę o takim wynalazku.
      • Gość: frowyz Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 62.87.186.* 06.08.09, 09:16
        No dokladnie do tych samych wnioskow doszedlem ;-) Biega jak
        przecinak po linii srodkowej ;-) Poza tym bardzo mnie interesuje
        jakaz to taktyka zaklada jednoczesna gre pomocnika defensywnego i
        ofensywnego? Albo sie bronimy albo atakujemy...
        • Gość: lol Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 09:51
          Poza tym bardzo mnie interesuje
          > jakaz to taktyka zaklada jednoczesna gre pomocnika defensywnego i
          > ofensywnego? Albo sie bronimy albo atakujemy...

          albo myslimy...to normalne i dosc popularne w futbolu, ze sa na boisku 2
          srodkowi pomocnicy, z czego jeden zajmuje sie bardziej wspieraniem defensywy, a
          drugi ofensywy..
          • Gość: cfaniak Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:41
            wydaje sie ze raczej obaj srodkowi wspieraja i defensywę i ofensywę
            z tym ze w ataku ten z predyspozycjami do ataku gra bardziej z przodu a drugi w
            tym czasie wspomaga go zajmujac pozycje na srodku boiska, co nie oznacza ze nie
            rozgrywa piłki, po prostu jest bardziej cofnięty
            , w obronie ten wysuniety atakuje piłke wyzej i zaczyna powoli cofac sie ale
            broni tak samo jak i ten "defensywny"
            oczywiscie w normalnym schemacie 442 przy ustawieniu bardziej ofensywnym 451
            433 itp, rola defensywnego pomocnika sie nie zmienia, raczej defensywne zadania
            tego "ofensywnego" sa troche inne(nie cofa sie tak głeboko, i obrona lezy
            bardziej w rekach kolektywu i odpowiedniego ustawiania sie,niz biegania za piłka
            przez srodkowych) ,a z regóły jest ich dwóch lub skrzydłowi schodza do srodka i
            pomagaja przy rozgrywaniu
            to wynika z moich obserwacji, no ale moze tak wcale nie jest i się bardzo myle
          • Gość: frowyz Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 62.87.186.* 06.08.09, 11:12
            Teoretycznie moglbym sie z kolega zgodzic ale... Takie rozwiazanie
            oznacza ustawienie 4-3-3... A ja takiego ustawienia nie widzialem w
            reprezentacji Polski nawet w meczach z San Marino
      • Gość: szkolny cham Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:30
        dokładnie te same odczucia

        no ale nasi kopacze są tacy leniwi ze nawet w obrebie jednej pozycji potrzebują
        łaczników, bo sie podbiec nie chce , wiec kto wie?
    • guru133 A czy w Polsce są jacyś dobrze wyszkoleni 06.08.09, 09:35
      piłkarze?Jakoś nie widać ich na boiskach (nawet tej hi,hi,hi "ekstraklasy").
      • Gość: StachU Re: A czy w Polsce są jacyś dobrze wyszkoleni IP: 212.106.151.* 07.08.09, 14:48
        Oczywiście, że w Polsce są dobrze wyszkoleni gracze,np.: Jakub Błaszczykowski,
        Tomasz Frankowski, Robert Lewandowski...
    • dennis26 Re: Obraniak - z Francji dla Polski 06.08.09, 10:05
      Gość portalu: Borat napisał(a):

      > Kolejny "Polak", który nie potrafi wymówić słowa w ojczystym języku. Żałosne.
      > Może zacznijmy szkolić młodzież we własnym kraju jak to robią w Holandii,
      > Hiszpanii czy UK zamiast rozdawać hurtowo obywatelstwa.
      > Już mieliśmy Olisadebe, nagrał się w kadrze, że ho, ho :)


      Dokładnie, prawie 40-mln kraj, a zbawienia trzeba szukać za granicą, jeszcze podniecanie się tym jest takie, jakby jeden zawodnik miał nam zagwarantować, starty we wszystkich najwazniejszych imprezach.
      • Gość: haha Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:49
        mickiewicz(litwin) , chopin( ojciec francuz), maria curie(wyuczona we
        francji),czy kopernik(prusak po matce) to nasze sztandarowe głowy, to dlaczego
        nie obraniak czy nawet olisadebe(jak mickiewicz)
        • Gość: Gościu Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.serv-net.pl 06.08.09, 11:14
          A taki Polański - reżyser - jak przyznał w trakcie realizacji Pianisty jest
          Polakiem tylko z wyboru. Nie ma nawet polskiego paszportu, jedynie francuski,
          jako że urodzony jest w Paryżu.
          • Gość: Piotrek Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 78.8.136.* 06.08.09, 11:27
            Jest się tym kim się rodzi a nie kim się chce być.
            • Gość: szkolny cham Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 11:33

              raczej jest sie zawsze soba, a w oczach innych jest sie tym kim byc jest
              wygodniej ,dla tych co patrzą
              • Gość: Piotrek Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 78.8.136.* 06.08.09, 11:36
                Znamy już wiele takich przypadków co to do Angli wyjechali i chcą
                być Brytyjczykami..hehe. Mogą być ale tylko na papierze.
                • Gość: vj Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 11:55
                  jak takich nie znam
                  jesli próbujesz mnie ponizyc czy umniejszyc moje słowa powiem krótko:

                  glebisz sie z takimi ciasnymi wypowiedziami
          • Gość: nm Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 11:30
            jak widac bycie polakiem to nie zawsze geny czy paszport czy mowa itp.

            z regóły to bardziej uznanie naszego społeczenstwa kogos jako polaka
            czyni go polakiem w naszych oczach
            hehe smieszni jestesmy z ta swoja polskoscia, no ale to cały urok "bycia" nim
        • Gość: Piotrek Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 78.8.136.* 06.08.09, 11:33
          Chopin - matka Polka, jest w takim stopniu Polakiem co Francuzem,a
          nawet bardziej Polakiem i tak go uznaje świat. Koncerty chopenowskie
          są w Warszawie nie w Paryżu. Mickiewicz pisał Litwo ojczyzno moja,
          wszak wiadomo że Ltwa była prowincją Rzeczypospolitej, pisał to po
          polsku nie po litewsku, dziwny z niego Litwin (wszakże ci nie lubią
          Polaków, więc jak mogą pisać w ich języku największe swoje dzieło),
          Skłodowska, nawet drugi człon nie zmienia że była Polką a na świecie
          jest dużo takich przypadków.
          • Gość: dsa Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 11:53
            > Chopin - matka Polka, jest w takim stopniu Polakiem co Francuzem,a
            > nawet bardziej Polakiem i tak go uznaje świat
            dokładnie to napisałem

            Mickiewicz pisał Litwo ojczyzno moja,
            > wszak wiadomo że Ltwa była prowincją Rzeczypospolitej, pisał to po
            > polsku nie po litewsku, dziwny z niego Litwin (wszakże ci nie lubią Polaków

            litwa była z nami w uni czyli wg twojego rozumowania polska tez była prowincja
            wiekszego tworu zwanego Rzeczpospolita
            znam wielu litwinów i wszyscy lubia polaków, kto ci naopowiadał durnot ze nas
            nie lubia, chyba JESTES POD WPŁYWEM PROPAGANDY RADZIECKIEJ

            Mickiewicz pisał Litwo ojczyzno moja,
            > wszak wiadomo że Ltwa była prowincją Rzeczypospolitej, pisał to po
            > polsku nie po litewsku

            wg wiki "Jako osobny język z zespołu wschodniobałtyckiego języków bałtyckich
            zaczął się rozwijać w VII wieku n.e. Jako język pisany pojawił się dopiero w XVI
            wieku. Współczesna forma języka litewskiego ukształtowała się na przełomie
            XIX-XX wieku."
            takze byc moze było mu łatwiej wyrazic swoje mysli piszac w bardziej
            rozwinietym jezyku polskim. mickiewicz nie napisał pana tadeusza jako "swoje
            najwieksze dzieło" tylko jako k0olejny utwór ,który dopiero póxniej został jako
            takie uznany.
            wielu polskich poetów pisało po francuzku,czy to czyni ich od razu francuzami
            kopernik pisał dzieła min. po włosku czy mówisdz o nim jako włochu :)

            o marii curie nie napisze bo to oczywiste,dodam ze odkryc dokonała pod
            nazwiskiem po męzu jako maria curie, a nie maria curie-skłodowska, to juz wymysł
            polaków

            dodam ze kopernik politycznie działał i mieszkał w prusach królewskich które
            choc nalezały do korony miały olbrzymia autonomię, własna monete itp., matka
            niemka tak wiec byc moze był bardziej prusakiem niz nam sie wydaje:)

            piszę to po to zeby uzmysłowic ze nic nie jest takie oczywiste, ale dodam
            ze w moim sercu i głowie oni zawsze sa pełnowartosciowymi poakami i rozpiera
            mnie duma jak o nich mówie i mysle, ale warto tez czasem niektóre fakty
            uzmysłowic sobie
            to pomaga czasem nabrac dystansu
            pzdr
    • Gość: Pio Ja Obraniaka oglądałem... IP: *.toya.net.pl 06.08.09, 10:11
      I wcale nie wierzę w to by nagle miał kadrę zbawić. Ba sądzę, że Błaszczykowski
      jest od niego lepszy. No ale zobaczymy co będzie. Oczywiście koleś nie zagrał
      jeszcze jednego meczu w kadrze, ale polska prasa już z niego zbawcę kadry robi.
      Żałosne.
    • Gość: swir Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:19
      "To gracz dużego formatu. Nie ma w Polsce tak dobrze wyszkolonego piłkarza i tak
      zadziornego."

      a "świr" mario swierczeski
    • Gość: a sprostowanie IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:26
      " wywiadzie dla francuskiego dziennika "La Voix du Nord" Obraniak powiedział, że
      starając się o polskie obywatelstwo, jego głównym celem nie było granie w kadrze
      Polski, czym różni się nieco od Emmanuela Olisadebe i Rogera Guerreiro"

      całkiem sie wam pokićkało

      celem rogera i olisadebe było polskie obywatelstwo a nie granie w kadrze i byc
      moze jak obraniak tez zroblili to dla swoich dziadków,
      a na pewno dla licznej rodziny kótra moze sobie dzieki temu przyjechac do
      europy.oczywiscie nie ganię tego
    • Gość: gość portalu a gdzie Kowalczyk z Dynama? IP: *.cust.smartspb.net 06.08.09, 10:32
      Kowalczk gra regularnie w dobrym klubie silnej ligi rosyjskiej. a
      niby brakuje obrońców...
    • lozoffo Obraniak - z Francji dla Polski 06.08.09, 10:39
      Sorry, ale pomiędzy trenerem, a sobą to chyba większość naszych reprezentantów
      ma tłumacza. Zaś Obraniak dogada się świetnie z kapitanem (Bąkiem) więc nie ma
      co wymyślać problemów;)
      • Gość: h Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:51
        z arkadiuszem?
      • Gość: bart Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: 80.50.130.* 06.08.09, 11:25
        na jakim ty świecie żyjesz. Bąk już zakończył swoją kariere w
        kadrze!
      • Gość: 5656 Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.adsl.inetia.pl 06.08.09, 11:34
        a to Bąk jest kapitanem? ;)
        • Gość: jh Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 12:03
          no co ty .kapitanem tego statku zwanego potocznie " za 7 lat emeryturka, chyba
          wyjade na cypr,albo wróce do polkiej ligi na ciepłą posadke,jak "zasłuzony
          medrzec piłkarski" "
          jest piotr "swir" Swierczeski a w radzie druzyny tomek hajto z tomkiem iwanem
          dla bąka na razie nie ma miejsca w tej kadrze
      • Gość: arc93 Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 13:45
        kapitanem jest Michał Żewłakow
        Bąk od roku już nie gra w reprezentacji ;)
    • Gość: dyb Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.kruk-inkaso.com.pl 06.08.09, 10:50
      Czy gazeta posiada tylko jedno zdjęcie Obraniaka??: Odkąd się o nim pisze
      pokazujecie tylko to jedno;>
      • Gość: szkolny cham Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 10:55
        mają wiecej, ale żyłują

        pokazują tylko pomiędzy sobą w kuluarach ze złowieszczym chichotem
    • Gość: arek W Hiszpanii, niemczech IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.08.09, 10:55
      jest wielu z pochodzenia super zawodników ale pzpn spi jak zawsze
    • Gość: bartman Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 06.08.09, 11:09
      ..Obraniak jest świetnie wyszkolony - z naszej obecnej kadry to jedynie Roger
      i Błaszczykowski, mogli by próbować mu dorównać..
      a do tego dynamiczny, szybki - świetna decyzja!!
      eliminacji nam sam nie uratuje ale ze wsparciem 2 - 3 zawodników, będących w
      formie może się udać..
    • Gość: Piotrek Obraniak - z Francji dla Polski IP: 78.8.136.* 06.08.09, 11:38
      Nie podniecajcie się tak tym Obraniakiem, bo się jeszcze grubo
      rozczarjecie. Z Rogerem też było oh ah i się skończyło. To nie jest
      żaden wielki piłkarza i sam cudów nie zdziała.
    • Gość: obserwator reprezentant, który nie mówi po polsku, żenada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 11:39
      Czy my nie możemy zacząć szkolić własnych zawodników?

      Czy musimy podkradać zawodników z innych krajów?

      Reprezentacja to słowo coś znaczy, to nie armia zaciężna...

      P.S. A polskiego paszportu nie mogą dostać Polacy z Kazachstanu, którzy
      pamiętają nie tylko język polski ale i zwyczaje i historię Polski.
      • Gość: robuś Re: reprezentant, który nie mówi po polsku, żenad IP: 81.219.116.* 06.08.09, 12:26
        a może popatrzeć na reprezentacje francji, holandii, angli a nawet
        niemiec ilu gra tam naturalizowanych obywateli koloru skóry różnego
        a ten facet ma przynajmniej polskie korzenie. ciekawe jaki przydomek
        nada mu nasz prezydent ??????????????????????????????//
        • Gość: EM Re: reprezentant, który nie mówi po polsku, żenad IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 06.08.09, 12:31
          > a może popatrzeć na reprezentacje francji, holandii, angli a nawet
          > niemiec ilu gra tam naturalizowanych obywateli koloru skóry różnego
          > a ten facet ma przynajmniej polskie korzenie. ciekawe jaki przydomek
          > nada mu nasz prezydent ??????????????????????????????//

          Tylko ze oni sie w tych krajach rodzili lub wychowywali.
          • Gość: racjonał Re: reprezentant, który nie mówi po polsku, żenad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 14:20
            Tak? Sprawdzmy... nazwisko i miejsce urodzenia
            Francja. Skład z EURO 2008:
            Abidal - Douala, Kamerun
            Vieira - Dakar, Senegal
            Makelele - Kinszasa, DR Konga
            Dhorasoo - piłkarz pochodzenia hinduskiego
            Zidane - oryginalna pisownia زين الدين زيدان
            Niemcy:
            Podolski - Gliwice, chyba sam wiesz gdzie
            Gomez - ojciec pochodzi z Hiszpanii
            Klose - Opole
            Odonkor - ojciec pochodzi z Ghany
            Kuranyi - Rio de Janeiro, Brazylia

            Itp Itd nie chce mi sie szukac wiecej ale skoro inni się wspierają armią zaciężną to czemu mamy być gorsi i własnych rodaków nie powolywac bo jakiś moher się burzy: POLSKA DLA POLAKÓW??
            • Gość: EM Re: reprezentant, który nie mówi po polsku, żenad IP: *.173.31.97.tesatnet.pl 07.08.09, 14:16
              > Itp Itd nie chce mi sie szukac wiecej ale skoro inni się wspierają armią zacięż
              > ną to czemu mamy być gorsi i własnych rodaków nie powolywac bo jakiś moher się
              > burzy: POLSKA DLA POLAKÓW??

              NIe wspieraja sie, bo ci ludzie tam sie rodzili lub wychowywali. Pisalem o tym.
              Naucz sie czytac.

              ps: Zidane i Abidal urodzil sie we Francji a Gomez w Niemczech.
      • Gość: bartman Re: reprezentant, który nie mówi po polsku, żenad IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 06.08.09, 12:28
        ..to nie jest podkradanie, nikt go nie zmuszał do przyjęcia polskiego
        obywatelstwa, tak jak nikt nie zmuszał Klose, Podolskiego, Szetelę i innych..
    • Gość: pytanko Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.icpnet.pl 06.08.09, 12:49
      A kto mi wytlumaczy dlaczego ciagle powolywani sa do kadry gruby Boruc,
      drewniany Roger, Smolarek grzejacy ławę i zawieszony za stosowanie dopingu
      Rzezniczek? Co oni w kadrze robia? Nie mamy 25 Polaków na całym świecie
      umiejących kopać piłki?
      • Gość: hj Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.zone9.bethere.co.uk 06.08.09, 12:51
        boruc juz nie gruby, widziałem na zywca z cielaka przemienił sie w sarenkę. powaznie
        • Gość: ti Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.static.privatedns.com 06.08.09, 13:47
          dobrze, że ten Obraniak nie mów po polsku ( na razie), jak mu mecz nie wyjdzie
          przynajmniej nie przeczyta tej porcji jadu i nienawiści jaką wylewają za każdym
          razem polscy frustraci
      • Gość: ignorant Re: Obraniak - z Francji dla Polski IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.08.09, 14:23
        Wawrzyniak jest zawieszony a nie Rzeźniczak ignorancie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka