Dodaj do ulubionych

Kto będzie kandydatem lewicy?

21.04.10, 13:01
wiadomosci.onet.pl/2157463,11,polsce_grozi_realne_niebezpieczenstwo__ze_prezydentem_zostanie_jaroslaw_kaczynski,item.html
"Jan Widacki ze Stronnictwa Demokratycznego w specjalnym liście do
lidera SLD, Grzegorza Napieralskiego, w którym namawia go do
poparcia przez SLD kandydatury Andrzeja Olechowskiego."

Czyżby Olechowski?
Obserwuj wątek
    • boblebowsky Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 13:04
      paczula_pl napisała:

      >
      rel="nofollow">wiadomosci.onet.pl/2157463,11,polsce_grozi_realne_niebezpieczenstwo__ze_prezydentem_zostanie_jaroslaw_kaczynski,item.html
      > "Jan Widacki ze Stronnictwa Demokratycznego w specjalnym liście do
      > lidera SLD, Grzegorza Napieralskiego, w którym namawia go do
      > poparcia przez SLD kandydatury Andrzeja Olechowskiego."
      >
      > Czyżby Olechowski?
      >

      Napieralski zbyt bystry nie jest, ale żeby taki ruch.... Nie sądzę.
      Słyszałem dziś o Siwcu.
      • dziobak.brunatny Ale bystrzejszy od Tuska ... wiadomo młodość ! 21.04.10, 14:36
        • boblebowsky W jakimś sensie tak, ale niestety w negatywnym. 21.04.10, 15:09

    • ayran Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 13:04
      Marka Siwca dziś przekonywałem. W świadomości, że jest bez szans.
      • grand_bleu Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 13:16
        ayran napisał:

        > Marka Siwca dziś przekonywałem. W świadomości, że jest bez szans.

        no raczej ...

        proponowałabym Kalisza, przynajmniej sympatyczny.

        a Widacki popierający Olechowskiego źle wróży.
      • dziobak.brunatny Na Tuska by wystarczył ... 21.04.10, 14:38
    • dziobak.brunatny Jutro się okarze ... 21.04.10, 14:35
      • wos9 Co SIĘ zrobi? 21.04.10, 15:22

    • haen1950 Nierealne 21.04.10, 14:37
      SLD-owcy nie będą chcieli tyrać na Olechowskiego. To oznacza
      anihilację ich struktur partyjnych.

      Ja typuję Napieralskiego. Pawlak już rękawicę podniósł. To ważki
      argument.
      • dziobak.brunatny Znowu wciskają tego prawicowca Olechowskiego 21.04.10, 14:40
        • grand_bleu Olechowski to prawica? 21.04.10, 14:46
          bo że go wciskają to się zgadzam.
          • dziobak.brunatny taki libertariański pozer ... 21.04.10, 14:49
            • remez2 Re: taki libertariański pozer ... 21.04.10, 14:53
              Ma ładną, wiele mówiącą ksywę - "mister fajf per sent"
      • wanda43 Re: Nierealne 21.04.10, 15:28
        Kalisz? Raczej nie. Napieralski? Tez nie. Zresztą on i tak sie nie kwapi.
        Postawila bym na Siwca albo ... Millera. Oczywiscie o ile Cimoszewicz nie da sie
        namowic. Choc moze... w takiej sytuacji....
        To byla by najlepsza kandydatura.
        • dziobak.brunatny Miller ... to byłaby szarża ! 21.04.10, 15:36
        • pos3gacz Re: Nierealne 21.04.10, 22:18
          wanda43 napisała:

          > Kalisz? Raczej nie. Napieralski? Tez nie. Zresztą on i tak sie nie
          kwapi.
          > Postawila bym na Siwca albo ... Millera. Oczywiscie o ile
          Cimoszewicz nie da si
          > e
          > namowic. Choc moze... w takiej sytuacji.....

          > To byla by najlepsza kandydatura.
          ==================================
          W tej chwili lewica jest za ""cienka"
          Jedynym kandydatem jest Cimoszewicz, ale on nie chce.
    • prawieemeryt Re: Nie ma lewicy. Jest 21.04.10, 14:44
      szmatławica - vide Arłukowicz, kompan od serca gosieskiego.
      • dziobak.brunatny Potrafisz coś bez obrażania ? 21.04.10, 14:48
      • remez2 Re: Nie ma lewicy. Jest 21.04.10, 14:51
        prawieemeryt napisał:

        > szmatławica - vide Arłukowicz, kompan od serca gosieskiego.
        Urocze - masz więcej takich przemyśleń?
    • daginaa Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 14:52
      Jednym z kandydatów lewicy będzie na pewno Komorowski.
      • dziobak.brunatny być może w dogrywce ... 21.04.10, 14:57
    • koperczak5 Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 14:53
      Lewica nie powinna wystawiać kandydata, bo nie ma nadziei na
      drugą turę. Lepiej nie startować, niż wykazać słabość w I turze.


      fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2231575,6,4,1,0,Statua-Lecha-Kaczynskiego.html
      • dziobak.brunatny To jakieś prawicowe chciejstwo ... 21.04.10, 15:00
      • daginaa Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:54
        Niestety nie masz racji. Założę się że w drugiej turze nie będzie
        żadnego prawicowca - a szkoda.
    • taziuta Borowski! ;) 21.04.10, 15:29
      Powtórzę co napisałem na FdW:

      "Może pora się przeprosić, w gronie 'lewicy', i zamiast centrowego
      Olechowskiego, poprzeć 'naszego' Borowskiego?"
      • jola.iza1 Re: Borowski! ;) 21.04.10, 15:34
        Może:)Siwiec jest OK:)
        • taziuta Re: Borowski! ;) 21.04.10, 15:38
          jola.iza1 napisała:

          > Może:)Siwiec jest OK:)

          Moja ciocia też. I mają podobne szanse. ;)
          • jola.iza1 Re: Borowski! ;) 21.04.10, 16:28
            Nie ma przeproś(kużwa) w SLD, takie życie:(
            Rozmawiałam osobiście, lat temu kilka, z Kurczukiem, a zatem??
            Poprę Siwca, Borowskiego nie wystawią:(
            • taziuta Re: Borowski! ;) 21.04.10, 16:33
              jola.iza1 napisała:

              > Nie ma przeproś(kużwa) w SLD, takie życie:(

              Jak nie ma przeproś, to niech spadają na drzewo.
              Dla obrażalskich i nienawistników mamy ziew. :)
              • jola.iza1 Re: Borowski! ;) 21.04.10, 17:22
                hmm, a veglie to na poważnie??
                • taziuta Re: Borowski! ;) 21.04.10, 17:25
                  jola.iza1 napisała:

                  > hmm, a veglie to na poważnie??

                  Jak go znam, to tak. Błądzi... ;)
      • dziobak.brunatny Olechowski jest scentrowany ... od dawna Prawica ! 21.04.10, 15:38
      • bezprim Re: Borowski! ;) 21.04.10, 15:39
        taziuta napisał:

        > Powtórzę co napisałem na FdW:
        >
        > "Może pora się przeprosić, w gronie 'lewicy', i zamiast centrowego
        > Olechowskiego, poprzeć 'naszego' Borowskiego?"



        Masz rację.Borowski byłby teraz najlepszym kandydatem lewicy.
        • dziobak.brunatny Za późno ... 21.04.10, 15:42
          • taziuta Dlaczego? 21.04.10, 15:44
            Dlaczego za późno? Jeszcze ponoć nie zdecydowali.
            No to lobbujmy za Borowskim! :)
    • manny-jestem Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 15:30
      Olechowski bedzie kandydatem lewicy i jesli bedzie to szanse wspolnego kandydata
      prawicy wzrosna.

      Wlasnie przeczytalem ze Pawla kandyduje. Ciekawe jaka role on spelni w tej sztuce.
      • ave.duce Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 15:39
        Doprowadzenie do II tury przez "rozbicie głosów".

        :p
        • manny-jestem Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 15:41
          Dlaczego Pawlakowi jako czlonkowi koalicji rzadzacej mialoby na tym zalezec?
          Sugerujesz ze potajemnie wspiera PiS? :)
          • ave.duce Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:01
            Nie, wydaje mi się, że

            1. PSL > Pawlak wykorzysta tę kampanię, żeby wzmocnić swoją/partii pozycję na wsi i w koalicji.

            2. Uzyskane głosy "przekaże" potem kandydatowi PO > będzie się liczyć! Nie ma mowy, żeby PO nie musiała się PSLowi jakoś odwdzięczyć, np. w nieruszaniu KRUSu.
            (Pamiętasz Leppera i "przekazanie" przez niego głosów na Kaczyńskiego? Jakoś wyleciało mi z głowy, co zrobił LPR, może pamiętasz?).

            :p
            • manny-jestem Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:05
              A nie byloby PO bardziej wdzieczne gdyby PSL poparl ich kandydata w pierwszej turze?
              • ave.duce Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 17:01
                Manny, czytałeś cały mój post?

                :p
                • manny-jestem Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 17:07
                  Tak. Nie pamamietam co zrobilo LPR. Zakladam ze tez poparlo Kaczynskiego, ale to
                  bylo w innej sytuacji bo to bylo przed koalicja.

                  W tej sytuacji wydaje mi sie ze PO bardziej wdzieczne byloby gdyby Pawlak poparl
                  Komorowskiego teraz. Druga tura dla nich jest niebezpieczna.
                  • ave.duce Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 22.04.10, 19:35
                    Manny, Pawlak MUSI zadbać przed wszystkim o swój elektorat! I dlatego wystartuje w wyborach (to zaprocentuje potem w wyborach do samorządu i do parlamentu).
                    Gdyby w ogóle nie wystartował, to nie wiadomo byłoby, ile i w czy w ogóle ma coś do przekazania w II turze.

                    EOT
        • taziuta Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 15:43
          ave.duce napisała:

          > Doprowadzenie do II tury przez "rozbicie głosów".

          A co jest takiego złego w II turze? To może, by jej uniknąć,
          niech z kandydowania zrezygnuje Komorowski, wówczas każdy
          kandydat lewicy wygra w I turze z pisiakiem. ;)
      • dziobak.brunatny jak się uprawia nepotyzm prezydencki ... 21.04.10, 15:40
    • l.o.r.t.e.a Proponuję Zbigniewa Ziobro. 21.04.10, 15:57
      Jest bliski ideałom socjaldemokracji, szczególnie w dziedzinie ekonomii.

      Miał tatę w PZRP, co mu zawsze wytykacie. Jak dla was, idealny kandydat.
      • joannabarska I co z tego? 21.04.10, 16:08
        Twoj dziadek,Lortea,wylegiwal sie na drzewie i co z tego wynika?
        Przez PZPR przewinelo sie 10 milionow obywateli.
        • jola.iza1 Re: I co z tego? 21.04.10, 19:03
          Pani Joanno, Pani myśli, że może coś zasiać??
          Siać może tylko jeden:(
      • dziobak.brunatny jest najbliższy ideałom narodowo-socjalistycznym 21.04.10, 18:31
        a to nie współczesna Lewica ...
    • homosovieticus Jakie to ma znaczeni? SLD odchodzi do lamusa! 21.04.10, 16:06
      Za mało rozumne wspieranie "pomarańczowej rewolucji".
      • remez2 Re: Jakie to ma znaczeni? SLD odchodzi do lamusa! 21.04.10, 16:09
        homosovieticus napisał:

        > Za mało rozumne wspieranie "pomarańczowej rewolucji".
        Skoro Ty tak twierdzisz.
    • akkj Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:21
      A kogo obchodzi ta zdradziecka komunistyczna banda i jakiego sprzedawczyka wystawi?

      paczula_pl napisała:

      > wiadomosci.onet.pl/2157463,11,polsce_grozi_realne_niebezpieczenstwo__ze_prezydentem_zostanie_jaroslaw_kaczynski,item.html
      > "Jan Widacki ze Stronnictwa Demokratycznego w specjalnym liście do
      > lidera SLD, Grzegorza Napieralskiego, w którym namawia go do
      > poparcia przez SLD kandydatury Andrzeja Olechowskiego."
      >
      > Czyżby Olechowski?
      >
      • remez2 Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:33
        akkj napisał:

        > A kogo obchodzi ta zdradziecka komunistyczna banda i jakiego sprzedawczyka
        wystawi?
        Świetnie opanowałeś język wolski. Gratulacje.
        • akkj Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:53
          Nienawidzę komunistów z całego serca, za to że zmarnowali życie dwóm pokoleniom
          Polaków, m.in. moim rodzicom i mnie. A to że się przefarbowali teraz i świętych
          udają może zmylić frajerów.

          remez2 napisał:

          > akkj napisał:
          >
          > > A kogo obchodzi ta zdradziecka komunistyczna banda i jakiego sprzedawczyk
          > a
          > wystawi?
          > Świetnie opanowałeś język wolski. Gratulacje.
          >
          >
          • taziuta Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:58
            akkj napisał:

            > Nienawidzę komunistów z całego serca, za to że zmarnowali życie
            > dwóm pokoleniom Polaków, m.in. moim rodzicom i mnie...

            Dobrze jest mieć na kogo zwalić swoje nieudacznictwo, co? ;)
            A co do 'komuchów', to może powinieneś za ich rządy obwiniać USA,
            Francję i Wlk. Brytanię, które dały nas w pacht Stalinowi?...
          • remez2 Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 17:05
            akkj napisał:

            > Nienawidzę komunistów z całego serca, za to że zmarnowali życie dwóm pokoleniom
            > Polaków, m.in. moim rodzicom i mnie. A to że się przefarbowali teraz i świętych
            > udają może zmylić frajerów.
            Mistrz z Nazaretu nauczał: "Zło Dobrem zwyciężaj". Nienawiść trudno nazwać Dobrem.
          • dziobak.brunatny A kochasz Adolfa i Pinocheta ? 21.04.10, 18:34
    • jesusatan Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 16:47
      przeciez w tej partii nie ma zadnego czlowieka o lewicowych pogladach.
      napieralaski blysnal prez sekunde a co bylo zaraz potem doskonale wiemy. polsce
      potrzebny jest ktos kto w koncu wezmie sie do pracy i zacznie realizowac
      potrzeby spoleczenstwa a nie tylko o tym mowic. a wtedy ludzie zauwazyliby co
      tak naprawde znaczy lewica, bo dla wiekszosci z nich lewica=komuna, nie wiedza
      nawet ze sami maja czesto lewicowe poglady.
      • dziobak.brunatny A Ty najlepiej wiesz, jaki powinien być człowiek 21.04.10, 18:39
        Lewicy ? liberałowie też byli kiedyś zaliczani do Lewicy ... np. w Ameryce ... mówi Ci to coś ?
        • jesusatan Re: A Ty najlepiej wiesz, jaki powinien być człow 21.04.10, 19:23
          nie uzurpuje sobie prawa do wszechwiedzy, w przeciwienstwie do niektorych. wiem
          natomiast dobrze ze to co widze pod szyldem sld lewica nie jest.
          • dziobak.brunatny anomalie postrzegania, ... ale da się leczyć ... 21.04.10, 19:28
            • jesusatan Re: anomalie postrzegania, ... ale da się leczyć 21.04.10, 20:14
              leczyc = wmowic ze biale jest czarne? ogarnij sie panie kolego ;)
          • remez2 Re: A Ty najlepiej wiesz, jaki powinien być człow 21.04.10, 19:45
            jesusatan napisał:

            > wiem natomiast dobrze ze to co widze pod szyldem sld lewica nie jest.
            A może po prostu podkładasz pod pojęcie Lewica inne pojęcia?
            • jesusatan Re: A Ty najlepiej wiesz, jaki powinien być człow 21.04.10, 20:19
              nie zartuj :)
              traca u mnie zaraz na samym starcie klekajac na sam widok biskupa i zapominajac
              jezyka w gebie kiedy trzeba mowic glosno i wyraznie.
              • dziobak.brunatny Jak są wierzący to klękają ... 21.04.10, 21:39
                • jesusatan Re: Jak są wierzący to klękają ... 22.04.10, 06:45
                  tylko ze wiara wyklucza tolerancje (nie jestem nawet w stanie policzyc z ust ilu
                  hierarchow koscielnych padly te slowa),a ta jest podstawa lewicowosci. widzisz
                  sprzecznosc?
                  • dziobak.brunatny Skąd wiesz w co każdy wierzy z osobna ? 22.04.10, 11:53
                    • jesusatan Re: Skąd wiesz w co każdy wierzy z osobna ? 22.04.10, 11:59
                      ?
                      • dziobak.brunatny Re: Skąd wiesz w co każdy wierzy z osobna ? 22.04.10, 12:11
                        Uzasadnij najpierw tę głęboką podstawę lewicowości ...
                        • jesusatan Re: Skąd wiesz w co każdy wierzy z osobna ? 22.04.10, 12:18
                          nie, wiesz co, nie chce mi sie pisac rzeczy oczywistych.
                          • dziobak.brunatny Re: Skąd wiesz w co każdy wierzy z osobna ? 22.04.10, 12:43
                            Proste to było w "Podstawach komunizmu", a trafiało jedynie do fanatyków ...
                            • jesusatan Re: Skąd wiesz w co każdy wierzy z osobna ? 22.04.10, 17:04
                              jesli chodzi o antyklerykalizm to owszem, mozesz mnie zwac (niemalze)
                              fanatykiem. i nie powiesz mi ze nie mam powodow. no chyba ze zyjesz w oderwaniu
                              od rzeczywistosci albo palisz cos mocnego ;)
              • remez2 Re: A Ty najlepiej wiesz, jaki powinien być człow 21.04.10, 21:49
                jesusatan napisał:

                > nie zartuj :)
                > traca u mnie zaraz na samym starcie klekajac na sam widok biskupa i zapominajac
                > jezyka w gebie kiedy trzeba mowic glosno i wyraznie.
                Oczywiście przerysowujesz bo nie można sprowadzać pojęcia lewicy do
                antyklerykalizmu. Niemniej nie są bez winy.
                • dziobak.brunatny Dla Prawicy to bardzo wygodne, bo chce mieć 21.04.10, 22:00
                  wyłączność, ale Kościół jest mądrzejszy niż im się zdaje ... niech się uczą matołki od Wielkich tego świata ...
                • jesusatan Re: A Ty najlepiej wiesz, jaki powinien być człow 22.04.10, 06:41
                  nie zawezam pojecia, zaznaczam jedynie iz klerykalizm jest tak zakorzeniony w
                  praktycznie kazdej dziedzinie zycia iz bez antyklerykalizmy nie ma mowy o lewicy.
    • normalnyczlowiek1 Olechowski?Obciach!Siwiec?Jeszcze większy obciach! 21.04.10, 17:36
      paczula_pl napisała: Kto będzie kandydatem lewicy?

      ---> A może niech wystawią Wałęsę? :)
      • notozobaczymy Re: Olechowski?Obciach!Siwiec?Jeszcze większy obc 21.04.10, 18:23
        W sumie się zgadzam wyjątkowo, że to obciach. Chociaż nie aż taki jak J. Kaczyński.
      • dziobak.brunatny Wprost przeciwnie ... 21.04.10, 18:49
    • strikemaster Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 21.04.10, 20:15
      Olechowski ma z lewic mniej więcej tyle samo wspólnego, co SLD, więc może im pasować.
      • dziobak.brunatny Olechowski nie ma NIC z Lewicy ... 21.04.10, 21:42
    • d82 Re: Kto będzie kandydatem lewicy? 22.04.10, 10:20
      Co za dziwne pytanie.
      Przecież jest tylko jeden kandydat prawicowy i to jeszcze nie
      wiadomo czy zbierze podpisy.
      Wszyscy pozostali to kandydaci lewicy.
      • dziobak.brunatny Aleś bystrzacha ... 22.04.10, 11:59

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka