Gość: MM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.04.04, 11:35 Cieszy mnie to. Kulturowo bliżej nam do Niemiec niż do Rosji czy Białorusi. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
amoremio Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie 30.04.04, 11:46 Fajny facet. Nie wszystko mi sie ostatnio podoba, co robi/gada. Ale jednak IMHO b.fajny rozsadny facet. Jest juz w niezlym wieku, chyba 75. I mocno schorowany, mial m.in. raka, z ktorego "wyszedl". Moze dlatego: ma zone mlodsza o ok.30 lat i male dzieci. Jako polityk naprawde przekonuje - osobowoscia, substancja, trescia. Socjaldemokrat - w pozytywnym sensie, starej szkoly. A byl przedtem prezydentem landu Nordrhein-Westfalien tj. najbardziej zaludnionego(15 Mio.) i zindustrializowanego kraju, gdzie wspol-wladze maja najwieksze koncerny i gdzie wladza moze 'popsuc'. Boze - ja bym chcial byl w jego wieku byc jeszcze tak "fit" w glowie...... A czy ma >>magistra<< ? Nie wiem nawet. No, chyba tak...... - hmm ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZZ Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.top.net.pl 30.04.04, 11:55 Jak czytałem, Prezydent RF Niemiec ma wykształcenie średnie. Wcześniej był przez parę kadencji premierem landu Nordrhein-Westfalen, który jednak został zdystansowany przez Bayern i Baden-Würtemberg pod względem wskaźników ekonomicznych ale i tak stoi lepiej niż Niedersachsen (gdzie do niedawna rządził Gerhard Schröder). Wcześniej, mimo średniego wykształcenia, był ministrem szkolnictwa wyższego i badań naukowych (!). Ważniejsze jest jednak, że w Niemczech nie mają żadnych szans politycy wygadujący bzdury na temat konieczności rozpędzenia inflacji i dodruku pieniędzy albo kwestionujący niezależność banku emisyjnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Observer Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.ub.Uni-Osnabrueck.DE 30.04.04, 12:12 Mimo calego szacunku dla dorobku i wieku trzeba powiedziec, ze jest w najlepszm razie najlepszym z miernych politykow (daleko mu do Brandta czy Weizsäckera). Popelnil tez pare duzych bledow politycznych, o ktorych nie chce teraz pamietac, (byl przeciwny polaczeniu RFN z NRD). A co do kultury ... Goscinnosc chociazby wymaga by Goscia wymienic na pierwszym miejscu przed Gospodarzem... Szkoda Gazeto! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prlamentarzysta MOZE PRZEKONA TEN SEJM DO ROZWIAZANIA SIE !!!! IP: 141.158.65.* 30.04.04, 16:25 to bylaby najwieksza korzysc z tej wizyty, poza tym jest to czyste bicie piany bez politycznego znaczenia ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marek w każdym bądź razie nie kłamał, że ma IP: *.supra.com.pl / *.supra.com.pl 30.04.04, 12:13 a danuśka waniek nie twierdziła, że widziała dyplom ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BeKa Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip.t-dialin.net 30.04.04, 14:41 Trzymaj się mocno - Rau nie ma nawet matury! Jest jeszcze jednym przykładem na to, że szkolne świadectwa świadczą wyłącznie o wykształceniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lancet Wreszcie-niemiecki prezydent w polskim parlamencie IP: *.telia.com 30.04.04, 20:57 amoremio napisał: > Fajny facet. Nie wszystko mi sie ostatnio podoba, co robi/gada. > Ale jednak IMHO b.fajny rozsadny facet. > > Jest juz w niezlym wieku, chyba 75. > I mocno schorowany, mial m.in. raka, z ktorego "wyszedl". > Moze dlatego: ma zone mlodsza o ok.30 lat i male dzieci. > > Jako polityk naprawde przekonuje - osobowoscia, substancja, trescia. > Socjaldemokrat - w pozytywnym sensie, starej szkoly. > A byl przedtem prezydentem landu Nordrhein-Westfalien > tj. najbardziej zaludnionego(15 Mio.) i zindustrializowanego kraju, > gdzie wspol-wladze maja najwieksze koncerny i gdzie wladza moze 'popsuc'. > > Boze - ja bym chcial byl w jego wieku byc jeszcze tak "fit" w glowie...... > A czy ma >>magistra<< ? Nie wiem nawet. No, chyba tak...... - hmm ? ------------------------ "Pracusie" juz skrobia.. "Pracusie" odrabiaja zadane lekcje.. - Arbeit! - Arbeit!.. - bauer pochwali i kilka marek dorzuci.. lancet Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Eva Do amoremio IP: *.dip.t-dialin.net 01.05.04, 01:33 Jest chyba troche mlodszy (nieco ponad 70). Zona ma ca 20 lat mniej (idzie w 50-tke). Dzieci miedzy 14 a 20 rokiem zycia. Raka faktycznie ma. Wladza go nie zepsula, choc mu niewatpliwie imponuje(no ale to chyba normalne). Moze pomaga mu to, ze jest ogromnie religijny (protestant), ma powszechnie uzywany przydomek "brata Jana" ("Bruder Johannes"), bo czesta "gada Nowym Testamentem" (cytuje na okraglo). Ale masz racje, to rzeczywiscie fajny i porzadny facet. Tyle, ze gdy go wybrano mlodziez puscila w obieg haslo: Pieknie, do rozwiazywania problemow przyszlosci wygrzebalismy faceta z przeszlosci. Odpowiedz Link Zgłoś
vaterland Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie 30.04.04, 12:25 Niech się święci 1 Maja,dzeń przystapienia do Unii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: LOTTO Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.pool.mediaWays.net 30.04.04, 14:58 Pan Rau, jest juz kompetetnym reprezentantem Niemiec na arenie miedzynarodowej. (Biorac pod uwage ze w Niemczech urzad prezydenta to "przecinacz szarf", slowem bardziej... maskotka) Ubolewam jednak ze "zapomniano gdzies" o bylym Kanclerzu Niemiec ! Nie mozny ujac roli Pana Kohla w procesie integracyjnym unii, a w stosunkach polsko-niemieckich, byl On wrecz kamieniem milowym !!! Wielka szkoda ze go dzisiaj tam zabraklo.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brooklynczyk Tak, Kohl powinien tu byc! IP: *.rasserver.net 30.04.04, 19:22 Tak, Kohl byl czlowiekiem z wielka wizja. wzbudzilby niewatpliwie wiekszy entuzjazm Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: http://pamietamy.t Re: Tak, Kohl? ten skorumpowany grubas IP: *.ok.shawcable.net 30.04.04, 23:26 niezle by pasowal do ferajny janika pamietamy.tripod.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wqrwiony2 Oczywiście - poza tym Niemcy naprawdę sporo nam IP: *.aine.pl 30.04.04, 15:26 pomogli - glównymi architektami szybkiego rozszerzenia Unii pozostają Kohl Verheugen. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Longislander Mazowieckiemu chwala IP: *.dsl.invision.com 30.04.04, 15:43 W pelni sie zgadzam! I Tadusz Mazowiecki i Kohl odegrali olbrzymia role w "wymanewrowaniu" ZSRR z Niemiec Wschodnich i reszty bloku wschodniego. Dzis wydaje sie, ze to co sie stalo wydarzylo sie samo z siebie. W rzeczywistosci ci politycy, ktorzy sa teraz w cieniu wykazali olbrzymi polityczny geniusz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lancet chyba: - "Chwala kretynom !!"?? IP: *.telia.com 30.04.04, 21:18 Gość portalu: Longislander napisał(a): > W pelni sie zgadzam! I Tadusz Mazowiecki i Kohl odegrali olbrzymia role w > "wymanewrowaniu" ZSRR z Niemiec Wschodnich i reszty bloku wschodniego. Dzis > wydaje sie, ze to co sie stalo wydarzylo sie samo z siebie. W rzeczywistosci ci politycy, ktorzy sa teraz w cieniu wykazali olbrzymi polityczny geniusz. ------------------------- Ty tak na powaznie, i wierzysz w to co piszesz - czy "jaja" sobie robisz??? Skad taki wysyp kretynow?? - Nic dziwnego ze tak latwo "wymanewrowano" spoleczenstwo, ktore potulnie "zaklepalo" dzisiejszy Anschluss.. lancet Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wilku Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip.t-dialin.net 30.04.04, 16:08 "W uroczystościach nie uczestniczyli posłowie LPR; opuścili salę tuż po tym, gdy Oleksy otworzył obrady. Jak powiedział dziennikarzom wiceszef klubu LPR Roman Giertych, Liga chciała w ten sposób zademonstrować swój sprzeciw wobec wejścia Polski do Unii." ..ale do Parlamentu europejskiego pchaja sie drzwiami i oknami......smierdziele polityczni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jozek Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.04.04, 17:02 LpR to zakompleksiala banda nieudacznikow starajaca sie zrobic interes na straszeniu ludzi co tez to bedzie, nic nie bedzie bedziemy wreszcie normalni jak wszyscy inni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arczyslaw Po raz drugi IP: *.sympatico.ca 30.04.04, 17:18 Po raz drugi w histori Polska przyjmuje "korone" europejska z rak niemieckiego przywodcy. I wtedy i teraz chodzilo i chodzi o to samo. O rozszerzenie Europy z jej wileowiekowa cywilizacja ktorej korzenie i wtedy i dzis wywodza sie z tradycji chrzescijanskiej. Te korzenie Polska ma. Oby tylko cos z nich wyroslo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR$ Re: Po raz drugi IP: 212.72.21.* 30.04.04, 17:32 Miejmy nadzieje ze tym razem Europa pomoze nam pozbyc sie tego chrzescijanskiego gowna ktore nam podsunela tysiac lat temu. Mozna bez tego doskonale zyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arczyslaw Re: Po raz drugi IP: *.sympatico.ca 30.04.04, 17:35 A moze jakies przyklady? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polishcanadian Re: Po raz drugi IP: 5.5R* / 63.68.196.* 30.04.04, 18:26 Tak jak w Sodomie i Gomorze? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: http://pamietamy.t Re:soidome i gomore to juz w polsce mamy IP: *.ok.shawcable.net 30.04.04, 23:28 pamietamy.tripod.com Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Eva Do Arczyslawa: Po raz drugi IP: *.dip.t-dialin.net 01.05.04, 01:42 > Po raz drugi w histori Polska przyjmuje "korone" europejska z rak niemieckiego > przywodcy. I wtedy i teraz chodzilo i chodzi o to samo. O rozszerzenie Europy z > > jej wileowiekowa cywilizacja ktorej korzenie i wtedy i dzis wywodza sie z > tradycji chrzescijanskiej. Te korzenie Polska ma. Oby tylko cos z nich wyroslo To najcelniejsza ze wszystkich uwag na tym forum odnosnie dzisiejszego wydarzenia. Szczerze gratuluje. Dokladnie tak jest, ze znow chodzi o to samo. Bardzo sie ciesze z tego co sie stalo. Oby to zostalo stosownie pojete, oby cos z tego wyroslo. Pozdrowienia Eva Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.lodz.mm.pl 30.04.04, 17:52 Teraz jako gość, niebawem jako rządzacy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wyborca13 Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.04.04, 17:53 Ci z LRP to w sejmie są przeciwni Unii ale do Parlamentu Europejskiego to się pchają.I taki to zkłamany polski katolik.A fe.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: air Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.jugow.sdi.tpnet.pl 30.04.04, 18:00 Może ten człowiek jest w porządku.Nie każy niemiec,nie każdy polak jest draniem.Może wszyscy ludzie dobrej woli bez względu na pochodzenie i narodowość mogą żyć w zgodzie i pokoju? Może pan Johhanes Rau nie kłamał w polskim parlamencie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: NowaEuropa Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.04.04, 18:26 Witam, Przestancie plakac nad historia i o niej marzyc!, uporzadkujcie! kontakty z Europa i Rosja - wyjdzie to wszystkim! to na dobre!!! Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Paweł Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.waw.pl 30.04.04, 18:36 Widać, że dzisiejsze wypowiedzi są bardziej pozytywne niż negatywne. Podoba mi się to - lubie ludzi pozytywnie nastawionych do życia. Wszystkim rodakom oraz nowym i starym obywatelom Unii życzę wszystkiego najlepszego! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz to już było 31 sierpnia 1939 roku... IP: *.signet.com.br / 200.216.214.* 30.04.04, 18:53 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Brooklynczyk Bardzo sie ciesze! IP: *.rasserver.net 30.04.04, 19:17 Napije sie whiskey z kostka lodu za powodzenie Polski i Polakow w Unii! Kiedy sobie przypomne lata 8o i upokarzajace przesluchania w zachodniach ambasadach zeby dostac wize na dwa tygodnie. Nareszcie mlodzi Polacy nie beda musieli przechodzic takich upokorzen jak my wtedy. Granice francuska przekraczalem nielegalnie, bo mialem marzenie zeby zobaczyc Paryz. Chcialem jechac na 5 dni, kazali mi czekac na wize 6 miesiecy. Taka byla wtedy Europa. Teraz bedziemy jak wszyscy inni! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Remix Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.04.04, 19:50 To jakiś żart? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EUROPEJCZYK Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.Astral.Lodz.PL 30.04.04, 21:13 Mnie też to cieszy, zwłaszcza, że chyba jak żaden inny naród nie ZAPRACOWALIŚMY na spokój i dobrobyt, ale pamiętajmy o wschodzie. Dziś Ukraińcy i Białorusini muszą się chyba tak czuć jak my, kiedy RFN inkorporowała NRD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: EUROPEJCZYK Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.Astral.Lodz.PL 30.04.04, 21:14 Mnie też to cieszy, zwłaszcza, że chyba jak żaden inny naród ZAPRACOWALIŚMY na spokój i dobrobyt, ale pamiętajmy o wschodzie. Dziś Ukraińcy i Białorusini muszą się chyba tak czuć jak my, kiedy RFN inkorporowała NRD. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pytia Niestety, Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: 5.5R1D* / *.vc.shawcable.net 30.04.04, 21:23 www.ojczyzna.pl/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nelson Re: Niestety, Prezydent Niemiec w polskim parlame IP: *.spray.net.pl 01.05.04, 01:55 Gość portalu: Pytia napisał(a): > www.ojczyzna.pl/ Idiota Zdejmij to bo łamiesz prawo Nelson Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: k.u. Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.net.pl 30.04.04, 21:34 Polska zawsze była w Europie p. Rauhl Odpowiedz Link Zgłoś
oszolom.z.radia.maryja Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie 30.04.04, 23:50 przyszedł obejrzeć swoje włosci... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jerber Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: 213.76.128.* 01.05.04, 08:20 "OSZOŁOM" - PODPISAŁEŚ SIĘ PRAWIDŁOWO - TAKI JESTEŚ. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czma Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.visp.energis.pl 30.04.04, 23:51 Prezydent Niemiec mówi pięknie. Ale przeciętny Niemiec czyta "Bilda", a tam, w dzisiejszym wydaniu www.bild.de, zobaczcie odpowiedzi na 11 typowych pytań związanych z poszerzeniem Unii. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JB. LPR - POPISAŁA SIĘ. IP: 213.76.128.* 01.05.04, 08:28 Opuszczając posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z udziałem prezydenta Niemiec pokazali swoje "oszołomstwo" i jacy z nich "europejczycy". Ale na listy wyborcze do Parlamentu Europejskiego to SIĘ PCHAJĄ. Tam nam zrobią reklamę. Odpowiedz Link Zgłoś