Dodaj do ulubionych

Prezydent Niemiec w polskim parlamencie

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.04.04, 11:35
Cieszy mnie to. Kulturowo bliżej nam do Niemiec niż do Rosji czy Białorusi.
Obserwuj wątek
    • amoremio Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie 30.04.04, 11:46
      Fajny facet. Nie wszystko mi sie ostatnio podoba, co robi/gada.
      Ale jednak IMHO b.fajny rozsadny facet.

      Jest juz w niezlym wieku, chyba 75.
      I mocno schorowany, mial m.in. raka, z ktorego "wyszedl".
      Moze dlatego: ma zone mlodsza o ok.30 lat i male dzieci.

      Jako polityk naprawde przekonuje - osobowoscia, substancja, trescia.
      Socjaldemokrat - w pozytywnym sensie, starej szkoly.
      A byl przedtem prezydentem landu Nordrhein-Westfalien
      tj. najbardziej zaludnionego(15 Mio.) i zindustrializowanego kraju,
      gdzie wspol-wladze maja najwieksze koncerny i gdzie wladza moze 'popsuc'.

      Boze - ja bym chcial byl w jego wieku byc jeszcze tak "fit" w glowie......


      A czy ma >>magistra<< ? Nie wiem nawet. No, chyba tak...... - hmm ?

      • Gość: ZZ Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.top.net.pl 30.04.04, 11:55
        Jak czytałem, Prezydent RF Niemiec ma wykształcenie średnie. Wcześniej był
        przez parę kadencji premierem landu Nordrhein-Westfalen, który jednak został
        zdystansowany przez Bayern i Baden-Würtemberg pod względem wskaźników
        ekonomicznych ale i tak stoi lepiej niż Niedersachsen (gdzie do niedawna
        rządził Gerhard Schröder).
        Wcześniej, mimo średniego wykształcenia, był ministrem szkolnictwa wyższego i
        badań naukowych (!).

        Ważniejsze jest jednak, że w Niemczech nie mają żadnych szans politycy
        wygadujący bzdury na temat konieczności rozpędzenia inflacji i dodruku
        pieniędzy albo kwestionujący niezależność banku emisyjnego.
        • Gość: Observer Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.ub.Uni-Osnabrueck.DE 30.04.04, 12:12
          Mimo calego szacunku dla dorobku i wieku trzeba powiedziec, ze jest w najlepszm
          razie najlepszym z miernych politykow (daleko mu do Brandta czy Weizsäckera).
          Popelnil tez pare duzych bledow politycznych, o ktorych nie chce teraz pamietac,
          (byl przeciwny polaczeniu RFN z NRD). A co do kultury ... Goscinnosc chociazby
          wymaga by Goscia wymienic na pierwszym miejscu przed Gospodarzem... Szkoda Gazeto!
          • Gość: prlamentarzysta MOZE PRZEKONA TEN SEJM DO ROZWIAZANIA SIE !!!! IP: 141.158.65.* 30.04.04, 16:25
            to bylaby najwieksza korzysc
            z tej wizyty, poza tym jest to
            czyste bicie piany bez politycznego
            znaczenia ...
      • Gość: marek w każdym bądź razie nie kłamał, że ma IP: *.supra.com.pl / *.supra.com.pl 30.04.04, 12:13
        a danuśka waniek nie twierdziła, że widziała dyplom ...
      • Gość: BeKa Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip.t-dialin.net 30.04.04, 14:41
        Trzymaj się mocno - Rau nie ma nawet matury! Jest jeszcze jednym przykładem na
        to, że szkolne świadectwa świadczą wyłącznie o wykształceniu.
      • Gość: lancet Wreszcie-niemiecki prezydent w polskim parlamencie IP: *.telia.com 30.04.04, 20:57
        amoremio napisał:

        > Fajny facet. Nie wszystko mi sie ostatnio podoba, co robi/gada.
        > Ale jednak IMHO b.fajny rozsadny facet.
        >
        > Jest juz w niezlym wieku, chyba 75.
        > I mocno schorowany, mial m.in. raka, z ktorego "wyszedl".
        > Moze dlatego: ma zone mlodsza o ok.30 lat i male dzieci.
        >
        > Jako polityk naprawde przekonuje - osobowoscia, substancja, trescia.
        > Socjaldemokrat - w pozytywnym sensie, starej szkoly.
        > A byl przedtem prezydentem landu Nordrhein-Westfalien
        > tj. najbardziej zaludnionego(15 Mio.) i zindustrializowanego kraju,
        > gdzie wspol-wladze maja najwieksze koncerny i gdzie wladza moze 'popsuc'.
        >
        > Boze - ja bym chcial byl w jego wieku byc jeszcze tak "fit" w glowie......
        > A czy ma >>magistra<< ? Nie wiem nawet. No, chyba tak...... - hmm ?
        ------------------------

        "Pracusie" juz skrobia.. "Pracusie" odrabiaja zadane lekcje..
        - Arbeit! - Arbeit!.. - bauer pochwali i kilka marek dorzuci..

        lancet
      • Gość: Eva Do amoremio IP: *.dip.t-dialin.net 01.05.04, 01:33
        Jest chyba troche mlodszy (nieco ponad 70). Zona ma ca 20 lat mniej (idzie w
        50-tke). Dzieci miedzy 14 a 20 rokiem zycia. Raka faktycznie ma. Wladza go nie
        zepsula, choc mu niewatpliwie imponuje(no ale to chyba normalne). Moze pomaga mu
        to, ze jest ogromnie religijny (protestant), ma powszechnie uzywany przydomek
        "brata Jana" ("Bruder Johannes"), bo czesta "gada Nowym Testamentem" (cytuje na
        okraglo).
        Ale masz racje, to rzeczywiscie fajny i porzadny facet. Tyle, ze gdy go wybrano
        mlodziez puscila w obieg haslo: Pieknie, do rozwiazywania problemow przyszlosci
        wygrzebalismy faceta z przeszlosci.
    • vaterland Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie 30.04.04, 12:25
      Niech się święci 1 Maja,dzeń przystapienia do Unii.
    • Gość: LOTTO Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.pool.mediaWays.net 30.04.04, 14:58
      Pan Rau, jest juz kompetetnym reprezentantem Niemiec na arenie miedzynarodowej.
      (Biorac pod uwage ze w Niemczech urzad prezydenta to "przecinacz szarf", slowem
      bardziej... maskotka) Ubolewam jednak ze "zapomniano gdzies" o bylym Kanclerzu
      Niemiec ! Nie mozny ujac roli Pana Kohla w procesie integracyjnym unii, a w
      stosunkach polsko-niemieckich, byl On wrecz kamieniem milowym !!! Wielka szkoda
      ze go dzisiaj tam zabraklo....
      • Gość: Brooklynczyk Tak, Kohl powinien tu byc! IP: *.rasserver.net 30.04.04, 19:22
        Tak, Kohl byl czlowiekiem z wielka wizja. wzbudzilby niewatpliwie wiekszy
        entuzjazm
        • Gość: http://pamietamy.t Re: Tak, Kohl? ten skorumpowany grubas IP: *.ok.shawcable.net 30.04.04, 23:26
          niezle by pasowal do ferajny janika

          pamietamy.tripod.com
    • Gość: Wqrwiony2 Oczywiście - poza tym Niemcy naprawdę sporo nam IP: *.aine.pl 30.04.04, 15:26
      pomogli - glównymi architektami szybkiego rozszerzenia Unii pozostają Kohl
      Verheugen.
      • Gość: Longislander Mazowieckiemu chwala IP: *.dsl.invision.com 30.04.04, 15:43
        W pelni sie zgadzam! I Tadusz Mazowiecki i Kohl odegrali olbrzymia role w
        "wymanewrowaniu" ZSRR z Niemiec Wschodnich i reszty bloku wschodniego. Dzis
        wydaje sie, ze to co sie stalo wydarzylo sie samo z siebie. W rzeczywistosci ci
        politycy, ktorzy sa teraz w cieniu wykazali olbrzymi polityczny geniusz.
        • Gość: lancet chyba: - "Chwala kretynom !!"?? IP: *.telia.com 30.04.04, 21:18
          Gość portalu: Longislander napisał(a):

          > W pelni sie zgadzam! I Tadusz Mazowiecki i Kohl odegrali olbrzymia role w
          > "wymanewrowaniu" ZSRR z Niemiec Wschodnich i reszty bloku wschodniego. Dzis
          > wydaje sie, ze to co sie stalo wydarzylo sie samo z siebie. W rzeczywistosci
          ci politycy, ktorzy sa teraz w cieniu wykazali olbrzymi polityczny geniusz.
          -------------------------

          Ty tak na powaznie, i wierzysz w to co piszesz - czy "jaja" sobie robisz???

          Skad taki wysyp kretynow?? - Nic dziwnego ze tak latwo "wymanewrowano"
          spoleczenstwo, ktore potulnie "zaklepalo" dzisiejszy Anschluss..

          lancet
    • Gość: wilku Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip.t-dialin.net 30.04.04, 16:08
      "W uroczystościach nie uczestniczyli posłowie LPR; opuścili salę tuż po tym,
      gdy Oleksy otworzył obrady. Jak powiedział dziennikarzom wiceszef klubu LPR
      Roman Giertych, Liga chciała w ten sposób zademonstrować swój sprzeciw wobec
      wejścia Polski do Unii."
      ..ale do Parlamentu europejskiego pchaja sie drzwiami i oknami......smierdziele
      polityczni.
      • Gość: jozek Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.04.04, 17:02
        LpR to zakompleksiala banda nieudacznikow starajaca sie zrobic interes na
        straszeniu ludzi co tez to bedzie, nic nie bedzie bedziemy wreszcie normalni
        jak wszyscy inni
    • Gość: Arczyslaw Po raz drugi IP: *.sympatico.ca 30.04.04, 17:18
      Po raz drugi w histori Polska przyjmuje "korone" europejska z rak niemieckiego
      przywodcy. I wtedy i teraz chodzilo i chodzi o to samo. O rozszerzenie Europy z
      jej wileowiekowa cywilizacja ktorej korzenie i wtedy i dzis wywodza sie z
      tradycji chrzescijanskiej. Te korzenie Polska ma. Oby tylko cos z nich wyroslo.
      • Gość: KR$ Re: Po raz drugi IP: 212.72.21.* 30.04.04, 17:32
        Miejmy nadzieje ze tym razem Europa pomoze nam pozbyc sie tego
        chrzescijanskiego gowna ktore nam podsunela tysiac lat temu. Mozna bez tego
        doskonale zyc.
        • Gość: Arczyslaw Re: Po raz drugi IP: *.sympatico.ca 30.04.04, 17:35
          A moze jakies przyklady?
        • Gość: polishcanadian Re: Po raz drugi IP: 5.5R* / 63.68.196.* 30.04.04, 18:26
          Tak jak w Sodomie i Gomorze?
          • Gość: http://pamietamy.t Re:soidome i gomore to juz w polsce mamy IP: *.ok.shawcable.net 30.04.04, 23:28
            pamietamy.tripod.com
      • Gość: Eva Do Arczyslawa: Po raz drugi IP: *.dip.t-dialin.net 01.05.04, 01:42
        > Po raz drugi w histori Polska przyjmuje "korone" europejska z rak niemieckiego
        > przywodcy. I wtedy i teraz chodzilo i chodzi o to samo. O rozszerzenie Europy z
        >
        > jej wileowiekowa cywilizacja ktorej korzenie i wtedy i dzis wywodza sie z
        > tradycji chrzescijanskiej. Te korzenie Polska ma. Oby tylko cos z nich wyroslo

        To najcelniejsza ze wszystkich uwag na tym forum odnosnie dzisiejszego
        wydarzenia. Szczerze gratuluje.
        Dokladnie tak jest, ze znow chodzi o to samo. Bardzo sie ciesze z tego co sie
        stalo. Oby to zostalo stosownie pojete, oby cos z tego wyroslo.
        Pozdrowienia
        Eva
    • Gość: Jacek Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.lodz.mm.pl 30.04.04, 17:52
      Teraz jako gość, niebawem jako rządzacy.
    • Gość: Wyborca13 Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.rzeszow.sdi.tpnet.pl 30.04.04, 17:53
      Ci z LRP to w sejmie są przeciwni Unii ale do Parlamentu Europejskiego to się
      pchają.I taki to zkłamany polski katolik.A fe..
    • Gość: air Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.jugow.sdi.tpnet.pl 30.04.04, 18:00
      Może ten człowiek jest w porządku.Nie każy niemiec,nie każdy polak jest
      draniem.Może wszyscy ludzie dobrej woli bez względu na pochodzenie i narodowość
      mogą żyć w zgodzie i pokoju? Może pan Johhanes Rau nie kłamał w polskim
      parlamencie ?
      • Gość: NowaEuropa Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.dip0.t-ipconnect.de 30.04.04, 18:26
        Witam,

        Przestancie plakac nad historia i o niej marzyc!, uporzadkujcie! kontakty z
        Europa i Rosja - wyjdzie to wszystkim! to na dobre!!!

        Pozdrawiam
    • Gość: Paweł Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.waw.pl 30.04.04, 18:36
      Widać, że dzisiejsze wypowiedzi są bardziej pozytywne niż negatywne. Podoba mi się to - lubie ludzi pozytywnie nastawionych do życia.

      Wszystkim rodakom oraz nowym i starym obywatelom Unii życzę wszystkiego najlepszego!
    • Gość: xyz to już było 31 sierpnia 1939 roku... IP: *.signet.com.br / 200.216.214.* 30.04.04, 18:53
    • Gość: Brooklynczyk Bardzo sie ciesze! IP: *.rasserver.net 30.04.04, 19:17
      Napije sie whiskey z kostka lodu za powodzenie Polski i Polakow w Unii! Kiedy
      sobie przypomne lata 8o i upokarzajace przesluchania w zachodniach ambasadach
      zeby dostac wize na dwa tygodnie. Nareszcie mlodzi Polacy nie beda musieli
      przechodzic takich upokorzen jak my wtedy. Granice francuska przekraczalem
      nielegalnie, bo mialem marzenie zeby zobaczyc Paryz. Chcialem jechac na 5 dni,
      kazali mi czekac na wize 6 miesiecy. Taka byla wtedy Europa. Teraz bedziemy jak
      wszyscy inni!
    • Gość: Remix Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 30.04.04, 19:50
      To jakiś żart?
    • Gość: EUROPEJCZYK Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.Astral.Lodz.PL 30.04.04, 21:13
      Mnie też to cieszy, zwłaszcza, że chyba jak żaden inny naród nie ZAPRACOWALIŚMY
      na spokój i dobrobyt, ale pamiętajmy o wschodzie. Dziś Ukraińcy i Białorusini
      muszą się chyba tak czuć jak my, kiedy RFN inkorporowała NRD.
    • Gość: EUROPEJCZYK Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.Astral.Lodz.PL 30.04.04, 21:14
      Mnie też to cieszy, zwłaszcza, że chyba jak żaden inny naród ZAPRACOWALIŚMY na
      spokój i dobrobyt, ale pamiętajmy o wschodzie. Dziś Ukraińcy i Białorusini
      muszą się chyba tak czuć jak my, kiedy RFN inkorporowała NRD.
    • Gość: Pytia Niestety, Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: 5.5R1D* / *.vc.shawcable.net 30.04.04, 21:23
      www.ojczyzna.pl/
      • Gość: nelson Re: Niestety, Prezydent Niemiec w polskim parlame IP: *.spray.net.pl 01.05.04, 01:55
        Gość portalu: Pytia napisał(a):

        > www.ojczyzna.pl/

        Idiota

        Zdejmij to bo łamiesz prawo

        Nelson
    • Gość: k.u. Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.satfilm.net.pl / *.satfilm.net.pl 30.04.04, 21:34
      Polska zawsze była w Europie p. Rauhl
    • oszolom.z.radia.maryja Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie 30.04.04, 23:50
      przyszedł obejrzeć swoje włosci...
      • Gość: jerber Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: 213.76.128.* 01.05.04, 08:20
        "OSZOŁOM" - PODPISAŁEŚ SIĘ PRAWIDŁOWO - TAKI JESTEŚ.
    • Gość: czma Re: Prezydent Niemiec w polskim parlamencie IP: *.visp.energis.pl 30.04.04, 23:51
      Prezydent Niemiec mówi pięknie. Ale przeciętny Niemiec czyta "Bilda", a tam, w
      dzisiejszym wydaniu www.bild.de, zobaczcie odpowiedzi na 11 typowych pytań
      związanych z poszerzeniem Unii.
      • Gość: JB. LPR - POPISAŁA SIĘ. IP: 213.76.128.* 01.05.04, 08:28
        Opuszczając posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z udziałem prezydenta Niemiec
        pokazali swoje "oszołomstwo" i jacy z nich "europejczycy". Ale na listy wyborcze
        do Parlamentu Europejskiego to SIĘ PCHAJĄ. Tam nam zrobią reklamę.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka