Dodaj do ulubionych

Quiz polityczny

17.06.11, 13:16
Którego byłego premiera przypomina wam najbardziej przyszły premier, fachura od wszystkiego Napieralski.

1. Hannę Suchocką
2. Tadeusza mazowieckiego
3. Leszka Millera
4. Kazimierza Marcinkiewicza
5. innego

i dlaczego Marcinkiewicza

Nie wiem jak wy, ale ja mam deja vu
Obserwuj wątek
    • wariant_b Re: Quiz polityczny 17.06.11, 13:42
      Gdyby tak dokładniej się zastanowić, to wybór Marcinkiewicza był w miarę czytelny.
      Jarosław nie chciał szkodzić szansom wyborczym brata wyznaczając się na premiera,
      a nie miał wystarczającego zaufania do bardziej znanych polityków, którzy mogliby
      wykorzystać funkcję premiera do podstępnego obalenia prezesa.

Napieralski nie wydaje się aż tak czytelny, ale ma niewątpliwie jedną ważną zaletę -
      w razie załamania gospodarczego i finansowego mógłby stać się wymarzonym
      kozłem ofiarnym jednocześnie firmując konieczne cięcia budżetowe i najbardziej
      niepopularne decyzje w rodzaju ograniczenia płac budżetówki i zmniejszenia emerytur,
      PiS oczywiście by się odciął (przy poparciu PO), wnioskował o Trybunał Stanu
      dla byłego koalicjanta, który bez przyzwolenia ... itd. Lud ciemny może by to kupił.

Ale nie wydaje mi się, żeby Kaczyński poszedł na takie ryzyko. Rząd to również
      resorty siłowe, a mało w pełni lojalnych zostało już w Partii. Przywiązanie do
      ministerialnego stołka może się dla niektórych okazać silniejsze niż do prezesa
      i mogą go zwyczajnie zrobić tak, jak on kiedyś chciał zrobić Leppera.
      Nie - prezes odda ile trzeba ministerstw i agencji, ale nie stanowisko premiera.
    • ex.mila Re: Quiz polityczny 17.06.11, 13:45
      Nawet poparcie społeczne mają podobne (oczywiście wirtualne) - zaufanie społeczne w granicach 75%. Czy jakikolwiek inny premier zbliżył się kiedyś do tego wyniku (Kuroń się nie liczy -no ale jeśli ktoś chce porównywać Napieralskiego do Kuronia to na własną odpowiedzialność)?

Z tego wynika prosty wniosek - ci sami co ufali Marcinkiewiczowi ufają Napieralskiemu - w końcu opinia społeczna nie jest z gumy i nawet jakby się jedni wypierali się Marcinkiewicza, a drudzy Napieralskiego to fakty są bezsprzeczne.

Czyli jednak Polacy najbardziej kochają 'luzaków", którym garnitur nie przeszkadza w tym, żeby zrobić z siebie błazna, np. przewijając lalkę na placu zabaw.

Droga Napieralskiego do premierowania jest jak najbardziej otwarta.
      • zoil44elwer Re: Quiz polityczny 17.06.11, 14:09
        Premierem mogła zostać parafianka z Pleszewa H Suchocka,trzecioligowy piłkarz JK Bielecki,sympatyczna marionetka Jarka Marcinkiewicz,facet który swój pierwszy w życiu etat zdobył dopiero po 50-tce Donald T,to dlaczego nie mógłby premierem być sympatyczny niewątpliwie Grześ?
        • ex.mila Re: Quiz polityczny 17.06.11, 14:17
          zoil44elwer napisał:
          to dlaczego nie mógłby premiere
          > m być sympatyczny niewątpliwie Grześ?

Przecież wyraźnie napisałam, że sympatyczna marionetka Grześ ma to jak największe szanse podobnie jak byl nim sympatyczna marionetka Grześ marcinkieiwcz. Wariant_b twierdzi, że tylko przy pomocy Kaczora, ja poddaję to w wątpliwość, a poza tym nie zamierzam streszczać ci całego wątku.
            • ex.mila Re: Quiz polityczny 17.06.11, 14:40
              strikemaster napisał:

> Premierostwa w obecnym układzie nikt mu nie da, ale vice-premierem ma szansę zo
              > stać.

A w jakimś innym układzie ktoś mu da? Te 13% napieralszczyków nawet jakby się nadęło to mu nie dadzą, więc bez poparcia Kaczora może być ewentualnie vice-premierem, czyli jego kolejną wycieraczką.

Czy za pieć lat ma szansę na samodzielne rządzenie? czy SLD pod jego wodzą ma szansę kiedykolwiek utworzyć rząd? Czy lewicowi wyborcy chcieliby takiego rządu, z alter ego Marcinkiewicza na jego czele? Pytania można mnożyć. Tylko po co skoro wszystkie są retoryczne.
        • wdajcz Re: Quiz polityczny 17.06.11, 14:44
          Grzegorz nie jest ani lepszy ani gorszy od większości byłych naszych premierów z bożej łaski.Jego przewodnictwo blokuje Sojuszowi drogę do przekroczenia bariery 20 % w parlamentarnych wyborach.
          • zoil44elwer Re: Quiz polityczny 17.06.11, 14:54
            Doskonali politycy lewicy:Kwach,Miller i Olejniczaj zdołowali poparcie dla SLD 41 % w 2001 do 10 % w 2005.Grzesiu mozolnie odrabia straty,SLD ma już 12-16 % poparcia sondażowego.
        • remez2 Re: Quiz polityczny 17.06.11, 15:13
          zoil44elwer napisał:

> Premierem mogła zostać parafianka z Pleszewa H Suchocka,trzecioligowy piłkarz J
          > K Bielecki,sympatyczna marionetka Jarka Marcinkiewicz,facet który swój pierwszy
          > w życiu etat zdobył dopiero po 50-tce Donald T,to dlaczego nie mógłby premiere
          > m być sympatyczny niewątpliwie Grześ?
          Ponieważ nie jest "geniuszem dotkniętym ręką Boga" i nie walczy z bandyterką".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka