04.03.12, 18:44
tomaszmachala.natemat.pl/3737,politycy-na-miejscu-tragedii-historia-do-przemysleniacytacik......
.......I gdy Donald Tusk kończył wizytę, szedł do samochodu, by wrócić do Warszawy, pociągnęła go za rękaw, stojąca w tłumie kobieta. Zapytała: Czy pan premier się z nami zobaczy. Tusk powstrzymał, odpychających kobietę ważniaków z kopalni i zapytał o co chodzi. Kobieta zaprowadziła go do prymitywnego baraku. W nim na gołej podłodze siedziało kilkadziesiąt kobiet. Były to żony górników, którzy zginęli tego dnia w kopalni. Zginęli 8-10 godzin wcześniej, ale dyrektorzy nie mieli odwagi tym kobietom powiedzieć o tym.

Oczywiście nie było też psychologów. Kopalnia przysłała kilku, ale ze strachu przed tymi kobietami, w ogóle nie pojawili się w baraku. Mój rozmówca opowiadał mi, że gdy premier wszedł do baraku, nagle wokół niego zaczęło robić się pusto. Kolejni dyrektorzy wymykali się z pomieszczenia. Tusk ich zatrzymał i zapytał, dlaczego kobiety nie wiedzą, że ich mężowie nie żyją. Dyrektor powiedział, że prokuratura nie zakończyła identyfikacji ofiar. Tusk spytał: Ale wiecie kto zginął? Dyrektor potwierdził. Premier kazał dać listę ofiar i w tym baraku zaczął odczytywać ją na głos żonom górników.

Nadal więc jest tak, że przyjazd premiera potrafi wiele na miejscu takiej tragedii zmienić. Owszem czasem władza niepotrzebnie plącze się pod nogami ratowników. Owszem czasem chodzi o to, by dobrze wypaść przed kamerą. Ale jednocześnie w Polsce, gdzie lokalni urzędnicy orientują się na centralną władzę, a hasło "z Warszawy" wciąż ma swoją magiczną moc, szef rządu albo minister mogą na miejscu po prostu wiele pomóc.......


I co wszelkiej maście łajzy odpiszą? Będziecie mieli odwagę?
Obserwuj wątek
    • zygfryddezgryz Re: Tusk 04.03.12, 18:46
      Dobry i współczujący ..prawie jak Stalin... ten cukierki dzieciom rozdawał... Tusk teraz sam odrzucał zniszczone wagony a Bronek z Nowakiem mu pomogli?
      • zzarda32 Re: Tusk 04.03.12, 18:47
        Teraz już wiesz dlaczego prawie sam wygrał wybory? Palikot ma rację to nie jest gość który da się powalić JK.
        • zygfryddezgryz Re: Tusk 04.03.12, 18:49
          A Graś... czy Graś pozamiatał resztki szkła z szyb , na zamiataniu zna sie jak nikt..zamiata podwórko u niemieckiego pana....
          • zzarda32 Re: Tusk 04.03.12, 18:53
            Podaj przykład podobnego zachowania JK? Pamiętam, ze jak szedł jakiś stoczniowiec do JK, to go napadli ochroniarze. Ludzie czasem oczekują aby ktoś z władzy zainteresował się ich tragedią?
            • zygfryddezgryz Re: Tusk 04.03.12, 18:55
              Super zachowanie Tuska... bo napisał tak znany lizodup i przydupas Lisa... Machała...weź otrzeźwiej osiołku
              • zzarda32 Re: Tusk 04.03.12, 20:08
                O JK nawet lizyd.p nie napisał tak, bo nigdy niczego takiego nie było
      • ewalongoria Re: Tusk 04.03.12, 20:11
        Wzruszająca opowieść. Też mi się skojarzyła ze Stalinem. Tusk - łaskawe panisko.

        zygfryddezgryz napisał:

        > Dobry i współczujący ..prawie jak Stalin... ten cukierki dzieciom rozdawał... T
        > usk teraz sam odrzucał zniszczone wagony a Bronek z Nowakiem mu pomogli?
      • pompompom Re: Tusk 04.03.12, 20:58
        "I co wszelkiej maście łajzy odpiszą? Będziecie mieli odwagę? "

        Już jedna łajza zygfryddezgryz napisał:

        "> Dobry i współczujący ..prawie jak Stalin... ten cukierki dzieciom rozdawał... T
        > usk teraz sam odrzucał zniszczone wagony a Bronek z Nowakiem mu pomogli?"
        • zygfryddezgryz Re: Tusk 04.03.12, 21:12
          Łajzą to był Twój ojciec bo cię spłodził...
    • kiemlicz88 Re: Tusk 04.03.12, 18:52
      Jak na prowincji rosyjskiej jest problem, to Putin też czasami przyjeżdża i ruga miejscowych notabli. Polska pełnymi garściami czerpie ze wschodnich tradycji i to jest PRZERAŻAJĄCE!
      • x2468 Re: Tusk 04.03.12, 19:00
        Nie szukaj tak daleko.Twój pan w sejmie maszerując z gromada goryli przewrócił kobietę-dziennikarkę i rzekł z radośnie wykrzywionym pyskiem:"o ! Buty pani spadły".Wiec gdzie Putinowi do twojego pana pisku.
      • mak67 Re: Tusk 04.03.12, 19:01
        Tylko czekać jak Donald zacznie supermarkety odwiedzać i nakazywać obniżkę cen. Ot taki kieszonkowy Władimir P.
        • zzarda32 Re: Tusk 04.03.12, 20:13
          Zdaje się Biedronki promował inczej JK?
        • etta2 Re: Tusk 04.03.12, 20:16
          Aleś ty dowciapny, a jaki mUndry....hohohohohohoho. Podaj choc jeden przykład na takie zachowanie premiera, albo zamknij kaczy dziób i go nie otwieraj.
    • chwala_panu_prezydentu Ksut to 04.03.12, 20:19
      luCki pan.
    • cookies9 Re: Tusk 04.03.12, 20:22
      Dobry tekst Machały.Premier Tusk okazał się zwyczajnie dobrym człowiekiem...
      " Premier kazał dać listę ofiar i w tym baraku zaczął
      odczytywać ją na głos żonom górników"
      • zzarda32 Re: Tusk 05.03.12, 06:14
        Trzeba mieć jaja aby tak postąpić - nie głosowałem na Tuska ale doceniam to
    • hordol opowiadania zoszczenki polecam 04.03.12, 20:25
      :D
      • green_feldkurat_katz Re: opowiadania zoszczenki polecam 04.03.12, 20:31
        No właśnie... Tylko, że Machała, zdaje się, na poważnie... Scenografowi, jak to będą ekranizować, należy podpowiedzieć, aby PRemier miał na ramionach zarzucony płaszcz...
        • zygfryddezgryz Re: opowiadania zoszczenki polecam 04.03.12, 21:01
          I jak pan Premier lanser zaczął tulić niewiasty t i niebo zapłakało nad ich losem.... Kim ir Tusk...
    • yost9 Tusk czyli Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa 04.03.12, 20:36
      A Machała Karnowskiego w tym peanie na cześć wodzunia zasłużenie prześcignął, choć do Wołka i Paradowskiej mu jeszcze daleko.
      • zygfryddezgryz Re: Tusk czyli Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa 04.03.12, 21:13
        Lanser i nekrofil..podobnie jak i hrabia z Obornik Śląskich.
    • poiuzt ...znaczy się Putin jakowyś ? 04.03.12, 21:01
      czy jaki...
      • zzarda32 Re: ...znaczy się Putin jakowyś ? 05.03.12, 06:16
        Jak w tekst byłoby o J K albo Wielkim Lechu - toczylibyście miódf z pysków czy nie?
        • green_feldkurat_katz Re: ...znaczy się Putin jakowyś ? 05.03.12, 08:26
          Nie, byłby tak samo zenujacy
    • l_zaraza_l Re: Tusk 04.03.12, 22:06
      Mam nadzieję, że Tusk dozna olśnienia. Rozpierducha z ustawą refundacyjną, ACTA, komisja kościelna, koleje... Albo jest sterowana lalka albo pozbędzie się "życzliwych" i zacznie myśleć samodzielnie.
    • wiosnaludzikow Re: Tusk 05.03.12, 06:44
      Kim IR SEN, Kim Dzong itp oraz jak widać Tusk zawsze byli wybitnymi liderami.
      • zzarda32 Re: Tusk 05.03.12, 07:06
        wiosnaludzikow napisał:

        > Kim IR SEN, Kim Dzong itp oraz jak widać Tusk zawsze byli wybitnymi liderami.

        Strasznie to Was wnerwia, weż relanium. Jeśli Tusk i ten Kim byliby jednakowi lub choćby porównywalni - to gdzie byłbyś teraz? Więc nie pieprz.
    • losiu4 Re: Tusk 05.03.12, 12:01
      drugi Zoszczenko sie nam narodził? I Lenin-Donald? Kiedy? I zadnej gwiazdy betlej... tfu, czerwonej nie było?
      Proponuję tytuł "O tym, jak Donald biedny lud pocieszał"

      Pozdrawiam

      Losiu

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka