Dodaj do ulubionych

My Polacy frajerami Europy

18.12.13, 05:04
Ceny gazu
Polska płaci więcej niż Francja , która jest dalej (przesył) o ok. 1000 km.
W ubiegłym roku Gazprom dostarczył do Austrii 5,22 miliardów sześciennych gazu. Do Polski zaś – ponad 10 miliardów sześciennych. Ale wbrew zasadom gospodarki rynkowej, w tym wypadku ilość kupowanego rosyjskiego surowca nie wpływa na atrakcyjność jego ceny. Według nieoficjalnych informacji rosyjskiej gazety „Izwiestja” w I kwartale 2012 roku Polska płaciła rosyjskiemu gigantowi 526 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, podczas gdy Austriacy tylko 397 dolarów. Mniej od Polski miały płacić wszystkie kraje UE, np.: Francja - 394 dolarów, Holandia - 371 dolarów, Wielka Brytania - 313 dolarów (eksploatuje własne złoża pod dnem Morza Północnego). Średnia dla wszystkich krajów UE wynosiła wówczas 430 dolarów.
(żródło TVN24)
Obserwuj wątek
    • jot-es49 No tak! 18.12.13, 06:36
      wiosnaludzikow napisał:
      > W ubiegłym roku Gazprom dostarczył do Austrii 5,22 miliardów sześciennych gazu.
      > Do Polski zaś – ponad 10 miliardów sześciennych. Ale wbrew zasadom gospo
      > darki rynkowej, w tym wypadku ilość kupowanego rosyjskiego surowca nie wpływa n
      > a atrakcyjność jego ceny. Według nieoficjalnych informacji ...w I kwartale 2012 roku Polska > płaciła rosyjskiemu gigantowi 526 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, podczas gdy
      > Austriacy tylko 397 dolarów.

Ale w Warszawie nie mamy takiego pomnika jak w Wiedniu na Schwarzenbergplatz!!!
      Pewnie dlatego!
      • wiosnaludzikow Re: No tak! 18.12.13, 06:40
        jot-es49 napisał:

> wiosnaludzikow napisał:
        > > W ubiegłym roku Gazprom dostarczył do Austrii 5,22 miliardów sześciennych
        > gazu.
        > > Do Polski zaś – ponad 10 miliardów sześciennych. Ale wbrew zasadom
        > gospo
        > > darki rynkowej, w tym wypadku ilość kupowanego rosyjskiego surowca nie wp
        > ływa n
        > > a atrakcyjność jego ceny. Według nieoficjalnych informacji ...w I kwartal
        > e 2012 roku Polska > płaciła rosyjskiemu gigantowi 526 dolarów za tysiąc me
        > trów sześciennych, podczas gdy
        > > Austriacy tylko 397 dolarów.
        >
        > Ale w Warszawie nie mamy takiego pomnika jak w Wiedniu na Schwarzenbergplatz!!!
        > Pewnie dlatego!
        ...lub mamy nieudolne rządy a może też niezwykle silną agenturę w partiach.
        Spróbuj zastanowić się dlaczego nie doszło do wybudowania rury gazowej Bernau- Szczecin ?
        • jot-es49 Zastanawiałem się! 18.12.13, 06:57
          Aż mi w mózgu zwoje w supły się zawinęły - dlaczego nie wyrażono zgody na drugą rurę (rurociąg "północny") i Rosja z Niemcami dogadała się puszczając ją dnem Bałtyku! Jednocześnie zaskarbiliśmy sobie dozgonną wdzięczność mieszkańców Kaliningradu, którzy mieli być podłączeni do owej rury...
          Myślałem również w jakim celu kupiono Możejki? I kto komu "kuku" zrobił?
          I nad wieloma innymi sprawami - również się zastanawiałem.
          Pisać o nich nie będę bo cenzura FK wywali wątek na jakiś tam Bliski Wschód albo Rosję...

Zaś co do rządów - od 1989 roku - wypowiadał się nie będę. Za używanie wulgaryzmów wywalą wątek na osła!
            • jot-es49 Wiem! 18.12.13, 07:17
              wiosnaludzikow napisał:

> jot-es49 napisał:
              >
              > > Aż mi w mózgu zwoje w supły się zawinęły -
              > Pisałem o nitce Bernau (Niemcy) - Szczecin.

A ja nieco szerzej choć piłem w stronę PiS!
                  • wiosnaludzikow Re: Wiem! 18.12.13, 14:37
                    TAK !
                    Dlatego winiłem m.in. rządy !
                    ...i dlatego jesteśmy frajerami Europy.
                    Znam sprawę od podszewki :(
                    jot-es49 napisał:

> Bo stał za tym Gudzowaty - niepokorny biznesmen olewający ciepłym moczem kolejn
                    > e rządy!
                    >
                • sectral Re: Wiem! 18.12.13, 09:58
                  Argumentowano (także w komentarzach GW), że przecież ten gaz z Niemiec to też pewnie gaz rosyjski, a więc też Rosja jakoś skorzysta, do czego przecież nie możemy dopuścić. Jedynie gaz norweski lub katarski jest gazem politycznie poprawnym. Poza tym wiadomo, że Niemcy ida na pasku Rosji, a więc robienie z nim interesów jest niebezpieczne.
    • grba Re: My Polacy frajerami Europy 18.12.13, 07:55
      Oddanie Rosjanom wszystkich rurociągów, Orlenu, Lotosu i stawianie przed podjęciem każdej decyzji pytanka: "co na to Moskwa?" jest zgubną strategią, ani nie nabiorą do nas szacunku i zupełnie przestaną się z nami liczyć. Rosja liczy się z poważnymi graczami, takimi, którzy są przy forsie, są silni i mają u siebie wszystko poukładane; trzeba być poważnym państwem, a takie ma na przykład zróźnicowane źródła energii... w tym najlepiej własne...
    • sverir Re: My Polacy frajerami Europy 18.12.13, 08:47
      Jedna uwaga do uzasadnienia frajerstwa:

"Ale wbrew zasadom gospodarki rynkowej, w tym wypadku ilość kupowanego rosyjskiego surowca nie wpływa na atrakcyjność jego ceny"

Cena kupowanego gazu jest wszystkim, ale nie wypadkową gry rynkowej. Zaskoczenia więc nie powinno być, a tym bardziej powoływania się na zasady.
      • jot-es49 Cóż do tego dodać? 18.12.13, 12:40
        zapijaczony_ryj napisał:
        > Ceny wynegocjował Jasiński z PiS
        > forum.gazeta.pl/forum/w,28,141223557,141225743,Ceny_gazu_zostaly_wynegocjowane_przez_rzac_PiS_.html

Pan Jasiński nie zdołał dokładnie zapoznać się z umową... bowiem liczyła ona około 1000 stron.
        No to może trzeba było wynająć znajomą tłumaczkę Antoniego - jej zajęło by to ze dwa dni - nie więcej!

A tak - z wyliczeń MSP wynika, że do 2022 r., czyli końca obowiązywania niekorzystnych zapisów, wszyscy polscy odbiorcy gazu zapłacą przynajmniej o około 18 mld złotych więcej!

No ale prezes ma bilion to znacznie, znacznie więcej niż te zakichane 18 mld.
        I nie jest ważne, że w tej chwili pieniądze uciekają nam z domowych budżetów! Prezes odda każdemu!
        Kto na niego zagłosuje - naturalnie!
        • adherent1 Re: Cóż do tego dodać? 18.12.13, 12:45
          jot-es49 napisał:
          > No ale prezes ma bilion to znacznie, znacznie więcej niż te zakichane 18 mld.
          > I nie jest ważne, że w tej chwili pieniądze uciekają nam z domowych budżetów!

Przy okazji należy zauważyć jak skutecznie obecnie rządzący odwracają uwagę
          od problemu!:
          olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,11499503,Rakiety_Iskander_juz_sa_w_obwodzie_kaliningradzkim.html
      • wiosnaludzikow Re: My Polacy frajerami Europy 19.12.13, 05:54
        szwampuch58 napisał:

> swiatlowodem chcieli szpiegowac najnowsze technologie produkcji burakow,nie poz
        > wolono to teraz placimy,ot co
        Proszę odpowiedz na pytanie dlaczego Twoim zdaniem nie powstała nitka Bernau Szczecin ?

W tej chwili tylko powielasz propagandę być może współtworzoną w Moskwie.
        • x2468 Re: My Polacy frajerami Europy 19.12.13, 07:33
          Projekt uwalila koalicja pisld.A wlasciwie doradcy premierow tych rzadow.Jednym byl Naimski i jeszcze jeden ktorego imienia nie pomne.Naimski doradzal zarowno Millerowi jak i Kaczoruskiemu ktorzy imie patriotycznych mzonek zastopowali inwestycje.
          Niemcy oddali Rosjanom nie tylko rurociagi lecz rowniez rafinerie. Moze dlatego ze ich rzady nie chca sa tak tchurzliwe jak nasze. A moze ich ogolny poziom intelektualny oraz patriotyzm jest wiekszy? Opozycja nie wylewa kublow pomyj na rzadzacych bo przeklada interes narodowy ponad interes partyjny podobnie jak dziennikarze.Nie maja tradycji liberum veto.
          • wiosnaludzikow Re: My Polacy frajerami Europy 19.12.13, 07:45
            x2468 napisał:

> Projekt uwalila koalicja pisld.A wlasciwie doradcy premierow tych rzadow.Jednym
            > byl Naimski i jeszcze jeden ktorego imienia nie pomne.Naimski doradzal zarowno
            > Millerowi jak i Kaczoruskiemu ktorzy imie patriotycznych mzonek zastopowali in
            > westycje.
            > Niemcy oddali Rosjanom nie tylko rurociagi lecz rowniez rafinerie. Moze dlatego
            > ze ich rzady nie chca sa tak tchurzliwe jak nasze. A moze ich ogolny poziom in
            > telektualny oraz patriotyzm jest wiekszy? Opozycja nie wylewa kublow pomyj na r
            > zadzacych bo przeklada interes narodowy ponad interes partyjny podobnie jak dzi
            > ennikarze.Nie maja tradycji liberum veto.
            Twoja wypowiedż jest (pardon) pisoidalna bo odwołuje się do emocji, ideologii oraz jest napisana językiem wolskim.
            Bez konkretów.
            Proszę wyjasnij co to jest koalicja PISSLD "
            • szwampuch58 Re: My Polacy frajerami Europy 19.12.13, 11:06
              Kiedy decydowano o gazorurociagu przez ziemie Polski w roku 2006 to u władzy znajdował się PiS. PiS miał projekt bardzo proamerykański, minister Naimski mówił o transatlantyckim bezpieczeństwie energetycznym, co było bardziej konstruktem politycznym,wiadomo ruskie sa beee, niż realnym i materialnym. W ramach tego projektu Polska realizowała koncepcje blokady odbioru gazu z Rosji, mówiliśmy „nie” dla gazu na granicy rosyjskiej, ale także wobec odbieranego z Niemiec, ponieważ w tej koncepcji był to ciągle gaz rosyjski. Rosja i Niemcy ,omijajac patriotycznych idiotow z PiS, znalazli rozwiazanie na dnie Baltyku a wszelkie dyskusje teraz to lament nad rozlanym mlekiem.
              • wiosnaludzikow Re: My Polacy frajerami Europy 19.12.13, 11:49
                szwampuch58 napisał:

> Kiedy decydowano o gazorurociagu przez ziemie Polski w roku 2006 to u władzy z
                > najdował się PiS. PiS miał projekt bardzo proamerykański, minister Naimski mówi
                > ł o transatlantyckim bezpieczeństwie energetycznym, co było bardziej konstrukte
                > m politycznym,wiadomo ruskie sa beee, niż realnym i materialnym. W ramach tego
                > projektu
                Natomiast ja nie nazywam się Naimski i pisałem o czymś zupełnie innym, o rurzez z Barnau do Szczecina .
    • hummer Re: My Polacy frajerami Europy 19.12.13, 22:11
      wiosnaludzikow napisał:

> Ceny gazu
      > Polska płaci więcej niż Francja , która jest dalej (przesył) o ok. 1000 km.
      > W ubiegłym roku Gazprom dostarczył do Austrii 5,22 miliardów sześciennych gazu.
      > Do Polski zaś – ponad 10 miliardów sześciennych.

Wychodzi po 5,22 miliardów / 8,462 milionów łbów kontra 10 miliardów / 38,54 milionów łbów. Jeden łeb w Austrii konsumuje 2,38 razy tyle gazu, co jeden łeb w Polsce.
      Zgodnie z prawami rynku, ten, który kupuje więcej ma taniej.

• hummer Re: My Polacy frajerami Europy 19.12.13, 22:50
        hummer napisał:

> wiosnaludzikow napisał:
        >
        > > Ceny gazu
        > > Polska płaci więcej niż Francja , która jest dalej (przesył) o ok. 1000 k
        > m.
        > > W ubiegłym roku Gazprom dostarczył do Austrii 5,22 miliardów sześciennych
        > gazu.
        > > Do Polski zaś – ponad 10 miliardów sześciennych.
        >
        > Wychodzi po 5,22 miliardów / 8,462 milionów łbów kontra 10 miliardów / 38,54 mi
        > lionów łbów. Jeden łeb w Austrii konsumuje 2,38 razy tyle gazu, co jeden łeb w
        > Polsce.
        > Zgodnie z prawami rynku, ten, który kupuje więcej ma taniej.

Pominąłem wymiar "miliardów sześciennych gazu". Choć nie wiem co to jest i z czym to się je.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka