Dodaj do ulubionych

Gdyby Łupaszka był UB-kiem to Kraj by go chwalił

24.04.16, 20:49
ale że walczył przeciwko stalinowskim siepaczom
to znaczy że Zły był
-

widać ile mamy w Polsce pożytecznych idiotów

------------------
nie był to ideał
ani czasy nie sprzyjały by takim zostać

ale walczyl o wolna Polske a nie zniewoloną
Obserwuj wątek
    • don.kichote Re: Gdyby Łupaszka był UB-kiem to Kraj by go chw 24.04.16, 21:04
      niegracz napisał:

      > ale że walczył przeciwko stalinowskim siepaczom
      > to znaczy że Zły był

      Spytaj Białorusinów, to się dowiesz, jaki był "dobry"!

      > widać ile mamy w Polsce pożytecznych idiotów

      Fakt!
    • alistair-p No i oficjalnie go chwali o co chodzi? n/t 24.04.16, 21:33

      • fredi07 Re: No i oficjalnie go chwali o co chodzi? n/t 24.04.16, 21:50
        Każdy D-ca ma prawo dysponować życiem żołnierza jak walka ma sens i szansę zwycięstwa.
        Niemcy go aresztowali i ...zwolnili. Mieli wspólnego wroga. Wiem.Armia Czerwona i ruski komunizm to nie było marzenie Polaków. Tylko wtedy jednak innej drogi nie było.Świat miał dość wojny. Potęga Rosji była miażdżąca. Trzymać ludzi po lasach pod bronią, zabijać Polaków, że chcą spokojnie żyć i jakoś funkcjonować w komuszych realiach. Bez sensu przelana krew po obu stronach.
      • cossa.nostra Mihnik, ta menda to... 24.04.16, 21:54

        ... człowiek "chonoru".
        • fredi07 Re: Mihnik, ta menda to... 24.04.16, 23:44
          Ty nawet nie wiesz jaki jesteś głupi. Straszne, że im chcą dawać broń by ,,władzy" bronili. Cała nadzieja w kadrowej Armii, Policji i bardziej piśmiennym Narodzie. Obudź się Polsko.
    • don.kichote Cyba... 24.04.16, 21:58
      nie był to ideał
      ani czasy nie sprzyjały by takim zostać

      ale walczyl o wolna Polske a nie zniewoloną
      przez PiS

      :-)))
    • buldog2 Re: Gdyby Łupaszka był UB-kiem to Kraj by go chw 24.04.16, 23:42
      Lepiej się wypowiadaj na temat bohaterów boju smoleńskiego i ile parówek tam wybuchło i o której.

      Łupaszka walczył o Polskę mniej więcej (o szczegółach nie będę się wypowiadać) tak jak banderowcy UPA o Ukrainę. Dla PiSu to odpowiedni bohaterowie, nie darmo prezydent PiS zlecił kancelarii odbierać banderowskie ordery i odznaczenia ku czci bohaterów akcji Wołyń, ale dla mnie to nie wzór.
    • kfugktru23 Re: Gdyby Łupaszka był UB-kiem to Kraj by go chw 24.04.16, 23:48
      Każda wojna niszczy psychikę. Przez stres pourazowy. Spora część Polaków po wojnie wyszła z niej urazami psychicznymi. Część popełniała zbrodnie na ludności nie odnajdując się w nowej rzeczywistości, część faktycznie walczyła z komunistami. Sęk w tym że wszystkich do jednego wora wrzucamy.
    • zgred-zisko Re: Gdyby Łupaszka był UB-kiem to Kraj by go chw 25.04.16, 06:07
      Kuraś był UB-ekiem, co nie przeszkadzało poległemu Panu Prezydentowi, aby odsłonić jego pomnik.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka