Dodaj do ulubionych

Era rozdawnictwa

29.05.22, 21:10
Lewactwo pisowskie, narodowo-socjalistyczne, uruchomiło przeróżne programy rozdawnicze, niezwiązane z wysokością zarobków. To kosztuje ileś tam mld. złotych. Ale czy dałoby się te pieniądze zainwestować lepiej? Tusk próbował, zrobił z Polski zieloną wyspę, a ludziska i tak zagłosowały na lewactwo pisowskie.
Obserwuj wątek
   • don.kichote Re: Era rozdawnictwa 29.05.22, 22:06
    albwu napisał:

    > Bo ludzie wolą pieniądze "do łapy", a nie na inwestycje rozwojowe, ktore generują miejsca pracy,

    O "Orlikach" mówisz, czy stadionach na "Euro"? Innych znacznych inwestycji Tuska jakoś nie kojarzę!

    > często wysokopłatnej.

    Chyba tylko dla szefostwa i zarządu vide Grad...
    • pies.na.czarnych Re: Era rozdawnictwa 29.05.22, 23:06
     > O "Orlikach" mówisz, czy stadionach na "Euro

     Zapomniałeś dzięki komu odbyło się EURO w Polsce? Tusk nie miał już wyjścia i musiał budować stadiony na imprezę, która była przyklepana przez poprzednią ekipę.
     Błędem było budowanie takich stadionów jakie wybudowano zamiast stadionów tymczasowych jak to zrobiła Belgia z Holandią gdy oni byli gospodarzami mistrzostw. Po mistrzostwach stadiony zostały rozebrane.
  • xyz_xyz1 Re: Era rozdawnictwa 29.05.22, 22:13
   "uruchomiło przeróżne programy rozdawnicze, niezwiązane z wysokością zarobków."
   Pół biedy gdyby to po prostu było rozdawnictwo z tego co budżet państwa ma fizycznie z tych czy innych przychodów ale tu to jest całkowicie (albo w sporej części) pokrywane z tego czego państwo tak naprawde nie ma. Czyli z pieniędzy drukowanych bez pokrycia albo o czym się nie mówi głośno pożyczonych (są banki kredytujące państwa). Do chwili do której za naszą wschodnią granica było w miarę spokojnie udawało się jakoś to trzymać w ryzach teraz niestety tam zrobiło się straszno wszystko się rozjechało i mamy oficynie 12% inflacje (w rzeczywistości co oczywiście jest ona większa ale to już inna sprawa) Ponieważ jednak rozdawnictw nie mozna zmniejszyć a pewne trzeba będzie zwiększyć bo notowania są dość średnie to docelowo u nas też wkrótce będzie straszno tyle że z innego powodu. Praw ekonomii niestety nie da się obejść.
   • buldog2 Re: Era rozdawnictwa 29.05.22, 22:47
    Sztandar PIS dumnie powiewa.
    Trzeba odnowić RWPG i Układ Warszawski (jakoś tak). Układ Warszawski możemy zamienić na Kaczy albo Żoliborski. Albo mafijny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka