04.10.22, 16:24
Parlament Europejski zdecydował, że każde małe i średnie urządzeń elektronicznych musi być wyposażone w uniwersalne złącze ładowania tak, bo wystarczyła jedna ładowarka. Na wieść o tym uruchomił sie Grzegorz Grzegorz Gawin, który by dodał

Dodalbym do tego jednolity wzór butów, jednolity rozmiar ciuchów. Co ich to obchodzi jakie ładowarki do swoich sprzętów będzie produkował producent?

Łebskiemu prawicowcowi i "wolnościowcowi" nie przeszkadza samochód, do którego może lać benzynę dostępną na każdej stacji benzynowej, a nie wyłącznie ściśle określoną, dostarczaną przez producenta samochodu. Ba, nie przeszkadza mu sprzęt elektroniczny, który wystarczy podłączyć do sieci elektrycznej, żeby działał, co — według niego — uniemożliwia postęp i rozwój, bo jeśliby każdy telewizor miał własna wtyczkę i własne gniazdko, to postęp byłby większy.

W związku z tym rodzi się pytanie: który punkt regulaminu łamie ten komentarz do artykułu na portalu wyborcza.pl? O zatrutej żywności pisać nie wolno, a o ładowarkach?
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Gawin 04.10.22, 16:46
      oby.watel napisał:

> Parlament Europejski zdecydował, że każde małe i średnie urządzeń elektroniczny
      > ch musi być wyposażone w uniwersalne złącze ładowania tak, bo wystarczyła jedna
      > ładowarka. Na wieść o tym uruchomił sie Grzegorz Grzegorz Gawin, który by doda
      > ł
      >
      > Dodalbym do tego jednolity wzór butów, jednolity rozmiar ciuchów. Co ich to
      > obchodzi jakie ładowarki do swoich sprzętów będzie produkował producent?

>
      > Łebskiemu prawicowcowi i "wolnościowcowi" nie przeszkadza samochód, do którego
      > może lać benzynę dostępną na każdej stacji benzynowej, a nie wyłącznie ściśle o
      > kreśloną, dostarczaną przez producenta samochodu. Ba, nie przeszkadza mu sprzęt
      > elektroniczny, który wystarczy podłączyć do sieci elektrycznej, żeby działał,
      > co — według niego — uniemożliwia postęp i rozwój, bo jeśliby każdy telewizor mi
      > ał własna wtyczkę i własne gniazdko, to postęp byłby większy.
      >
      > W związku z tym rodzi się pytanie: który punkt regulaminu łamie ten komentarz d
      > o artykułu na portalu wyborcza.pl? O zatrutej żywności pisać nie wolno, a o ład
      > owarkach?

To jest, jesli się nie mylę, wątek o Gawinie a nie ladowarkach. Gdyby był o ładowarkach, jako nie majacy nic wspolnego z tematyką forum, powinien wylądować na Ośle.

S.
      • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 16:54
        snajper55 napisał:

> To jest, jesli się nie mylę, wątek o Gawinie a nie ladowarkach. Gdyby był o ład
        > owarkach, jako nie majacy nic wspolnego z tematyką forum, powinien wylądować na
        > Ośle.

Aha. Zatrute mięso nie ma nic wspólnego z tematyką forum, a zatruta Odra ma? To może siądź i napisz jaka jest ta tematyka forum i co jest z nią zgodne, a co nie, bo trudno nadążyć za meandrami Twojego pokrętnego rozumowania.
        • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 16:56
          > trudno nadążyć za meandrami Twojego pokrętnego rozumowania.

🤙
        • snajper55 Re: Gawin 04.10.22, 16:58
          oby.watel napisał:

> snajper55 napisał:
          >
          > > To jest, jesli się nie mylę, wątek o Gawinie a nie ladowarkach. Gdyby był
          > o ład
          > > owarkach, jako nie majacy nic wspolnego z tematyką forum, powinien wylądo
          > wać na
          > > Ośle.
          >
          > Aha. Zatrute mięso nie ma nic wspólnego z tematyką forum, a zatruta Odra ma? To
          > może siądź i napisz jaka jest ta tematyka forum i co jest z nią zgodne, a co n
          > ie, bo trudno nadążyć za meandrami Twojego pokrętnego rozumowania.

Tematyka forum jest zdefiniowana w nagłówku forum.

S.
          • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 17:05
            > Tematyka forum jest zdefiniowana w nagłówku forum.

To jeszcze raz. Dlaczego zatruta Odra jest tematem politycznym, a zatrute mięso, czy blokady przewozu zboża na granicy PL-Ukr nie są tematami politycznymi?
            • snajper55 Re: Gawin 04.10.22, 17:48
              pies.na.czarnych napisała:

> > Tematyka forum jest zdefiniowana w nagłówku forum.
              >
              > To jeszcze raz. Dlaczego zatruta Odra jest tematem politycznym, a zatrute mięso
              > , czy blokady przewozu zboża na granicy PL-Ukr nie są tematami politycznymi?

Nie, zatruta Odra nie jest według mnie tematem politycznym. Ale już na przykład brak reakcji rządu na zatrucie Odry - jest.

S.
              • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 00:19
                Watki o samopoczuciu Putina są jak najbardziej tematem forum. :)
              • pozytonium W tym przypadku rząd zadziałał 05.10.22, 09:24
                snajper55 napisał:

> Nie, zatruta Odra nie jest według mnie tematem politycznym. Ale już na przykła
                > d brak reakcji rządu na zatrucie Odry - jest.

A tak śmiejecie się z Ziobro. Ziobro jaki jest każdy widzi, ale pomyślcie co byście jedli, jakby Ziobry nie było?

forum.gazeta.pl/forum/w,396,174184502,174184502,Berg_Schmidt_.html

Jakby nie zadziałał, to można byłoby o tym pisać?
                • oby.watel Re: W tym przypadku rząd zadziałał 05.10.22, 09:36
                  pozytonium napisał(a):

> Jakby nie zadziałał, to można byłoby o tym pisać?

A mnie zastanawia dlaczego trzeba deptać użytkownikom po pietach i usuwać ich wątki, bo według modereratorka są "nie na temat". To nie jest moderacja, to leczenie kompleksów. Usuwam, bo mogę, bo mam władzę i nie muszę się tłumaczyć. Ale jak już się wytłumaczę to wychodzę na osła.
                  • pies.na.czarnych Re: W tym przypadku rząd zadziałał 05.10.22, 15:01
                    Snajpera rodzina pracuje na granicy i dlatego te tematy odbiera osobiście.
          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 17:09
            snajper55 napisał:

Nawet skopiowanie i zacytowane tego nagłówka przekracza Twoje możliwości? To jest ten nagłówek: Forum ► Aktualności i Media ► Kraj? No to rozwiń po kolei te pojęcia. Na przykład zatruta żywność nie jest zgodna z "aktualności", czy "kraj"? Potrafisz uzasadnić decyzję wywalenia tego tematu? ładowarki używane w kraju nie dotyczą kraju?
            • snajper55 Re: Gawin 04.10.22, 17:49
              oby.watel napisał:

> Nawet skopiowanie i zacytowane tego nagłówka przekracza Twoje możliwości?

Znalezienie nagłówka forum przekracza twoje możliwości? Czy noże znalezienie w nagłówku tematyki forum jest dla ciebie zbyt trudnym zadaniem?

S.
              • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:00
                snajper55 napisał:

> Znalezienie nagłówka forum przekracza twoje możliwości? Czy noże znalezienie w
                > nagłówku tematyki forum jest dla ciebie zbyt trudnym zadaniem?

Nie ma znaczenia co dla mnie stanowi problem, a co nie. To Ty tu stanowisz prawo prawem kaduka więc bądź łaskaw zdradzić zasady i kryteria jakimi się kierujesz. Zwłaszcza, że wypisujesz takie bzdury, że głowa mała.

> zatruta Odra nie jest według mnie tematem politycznym. Ale już na
                > przykład brak reakcji rządu na zatrucie Odry - jest.

Gdzie w nagłówku jest mowa o Twoim zdaniu? Co ma z aktualnościami i krajem wspólnego "temat polityczny" w Twoim rozumieniu go? Zamiast wyzłośliwiać się na temat mojego poziomu intelektualnego napisz jasne zasady, żeby każdy wiedział co wygtniesz i dlaczego.
          • sverir Re: Gawin 04.10.22, 20:04
            " Tematyka forum jest zdefiniowana w nagłówku forum."

Cytując nagłówek:
            "Dyskusje o polskiej polityce i politykach"

Czy komentarz członka partii politycznej na temat polityki nie kwalifikuje się do powyższego?
            • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:13
              sverir napisał:

> " Tematyka forum jest zdefiniowana w nagłówku forum."
              >
              > Cytując nagłówek:
              > "Dyskusje o polskiej polityce i politykach"

Ach, to jednak Snajper miał racje, że jestem albo tępy, albo ślepy, jedno z dwojga, albo oba naraz. Teraz rozumiem. Biedaczyna po nocach nie śpi dopasowując temat do nagłówka. Pisząc o zatrutej żywności powinienem napomknąć, że czołowego polityka brzuch rozbolał po spozyciu i temat by się ostał.

> Czy komentarz członka partii politycznej na temat polityki nie kwalifikuje się
              > do powyższego?

No właśnie z tym jest problem. Omówiłem artykuł z portalu gazeta.pl z działu polityka i moderator go usunął. Więc polityka nie zawsze jest polityką.
              • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 20:15
                > Ach, to jednak Snajper miał racje, że jestem albo tępy, albo ślepy, jedno z dwojga, albo oba naraz.

Lepiej nie ruszaj tematu swojego zdrowia, a zwłaszcza ślepoty :))))
                • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:21

> > Ach, to jednak Snajper miał racje, że jestem albo tępy, albo ślepy, jedno
                  > z dwojga, albo oba naraz.
                  >
                  > Lepiej nie ruszaj tematu swojego zdrowia, a zwłaszcza ślepoty :))))

Dlaczego? Nie czuję się głupszy od faceta, który nie potrafi uzasadnić swoich decyzji, określić zasad, skopiować i wkleić krótkiego tekstu. Nagłówek jest widoczny tylko na stronie głównej forum, a nie wewnątrz wątku.
                  • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 00:06
                    O ślepotę chodzi:)
                    • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 06:50

> O ślepotę chodzi:)

Nie da się dostrzec tego, czego nie ma. Sam sprawdź będąc w wątku. Poza tym jeśli to są "Dyskusje o polskiej polityce i politykach", to dlaczego nazywa się "kraj", co sugeruje, że poruszane są wszystkie sprawy krajowe, a nie tylko te, które moderatorek skojarzy z polityką? "Miliard mamy w plecy" to ekonomia czy polityka?
                      • sverir Re: Gawin 05.10.22, 11:01
                        A śmierć Urbana? Nie wpłynie specjalnie na polską polityke, a jednak spokojnie wątek wisi. Z szacunku do zmarłego?
                        • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 11:10
                          sverir napisał:

> A śmierć Urbana? Nie wpłynie specjalnie na polską polityke, a jednak spokojnie
                          > wątek wisi. Z szacunku do zmarłego?

Przykłady można mnożyć. Całe forum wisi na tym, co mu się wydaje. Jak mu się ubzdura, że Picasso to polski były polityk, to nawet wątek o malarstwie abstrakcyjnym nie zniknie.
          • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 00:05

Nadal głupa palisz? Ten wątek dotyczy w dużej mierze Polski. I tak dobrze, ze po opr jakie dostałeś z góry nie wywalasz tego tematu na osła. forum.gazeta.pl/forum/w,50,174191691,174191691,To_jest_problem_polityczny_ale_nie_tylo_polityczn.html
            • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 07:16

> > Tematyka forum jest zdefiniowana w nagłówku forum.
              >
              > Nadal głupa palisz? Ten wątek dotyczy w dużej mierze Polski. I tak dobrze, ze po opr jakie dostałeś z góry nie wywalasz tego tematu na osła.

Dlaczego "Kraj" to "Dyskusje o polskiej polityce i politykach" a "Świat" to nie "Dyskusje o światowej polityce i politykach" tylko "Wydarzenia na świecie"? Czyżby tamtego forum nie dosięgnął geniusz naszego moderatorka?
              • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 15:05
                Ten problem bardziej dotyczy Kraju. Poprzednio snajper wszystko od razy po ukazaniu się na Kraj wywalał na Osła. Teraz po moich reklamacjach na F. Moderacja przenosi biegusiem na zidiociałe forum Świat.
                • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 15:13

> Ten problem bardziej dotyczy Kraju. Poprzednio snajper wszystko od razy po ukaz
                  > aniu się na Kraj wywalał na Osła. Teraz po moich reklamacjach na F. Moderacja p
                  > rzenosi biegusiem na zidiociałe forum Świat.

Apeluje o wyrozumiałość. Jakoś musi zaznaczyć swoja obecność i władzę. Widzisz jakiem ma biedaczysko kłopoty ze sformułowaniem zasad. Wywala bo mu się wydaje, że zrozumiał o czym mowa i odpowiednio zakwalifikował. Według słownika języka polskiego polityka to:

1. «działalność władz państwowych, zwłaszcza rządu»
                  2. «działalność jakiejś grupy społecznej lub partii mająca na celu zdobycie i utrzymanie władzy państwowej; też: cele i zadania takiej działalności oraz metody realizacji takich zadań»
                  3. «sposób działania osoby lub grupy osób kierujących jakąś instytucją lub organizacją»
                  4. «zręczne i układne działanie w celu osiągnięcia określonych zamierzeń»

To jest polityka. Polska polityka to twór podobny do demokracji socjalistycznej. Dziwisz się, że jeden post wywala, a inny, na ten sam temat, różniący się tytułem, zostawia?
        • jureek Re: Gawin 04.10.22, 17:21
          oby.watel napisał:

> Aha. Zatrute mięso nie ma nic wspólnego z tematyką forum, a zatruta Odra ma? To
          > może siądź i napisz jaka jest ta tematyka forum i co jest z nią zgodne, a co n
          > ie, bo trudno nadążyć za meandrami Twojego pokrętnego rozumowania.

Nie licz na to, że jakiś admin Ci to wytłumaczy. Przecież na tym polega ich władza, że mogą po uważaniu usuwać lub zostawiać. Precyzyjniejsze reguły to ograniczenie władzy moderatora, a oni lubią mieć władzę.
          Z doświadczenia mogę tylko podpowiedzieć, że tematem tabu na tym forum są strajki i związki zawodowe (no chyba, że chodzi o strajki wymierzone w rząd, wtedy można o nich pisać)
          • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 17:26
            > no chyba, że chodzi o ...... wymierzone w rząd

i to nie zawsze.
          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 17:34
            jureek napisał:

> Z doświadczenia mogę tylko podpowiedzieć, że tematem tabu na tym forum są straj
            > ki i związki zawodowe (no chyba, że chodzi o strajki wymierzone w rząd, wtedy m
            > ożna o nich pisać)

A w co jeszcze strajki można wymierzyć? Wiem, że stąpam po grząskim gruncie, ale szalenie mnie to interesuje.
            • jureek Re: Gawin 04.10.22, 18:03
              oby.watel napisał:

> A w co jeszcze strajki można wymierzyć?

Na ogół strajki są wymierzone w pracodawców, a pracodawcą niekoniecznie musi być rząd.
              Aktualnie np. odbywa się referendum strajkowe w Amazonie. Amazon to chyba nie rząd.
              • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:16
                jureek napisał:

> Na ogół strajki są wymierzone w pracodawców, a pracodawcą niekoniecznie musi by
                > ć rząd.
                > Aktualnie np. odbywa się referendum strajkowe w Amazonie. Amazon to chyba nie r
                > ząd.

Na ogół. Tyle, że w tym kraju w zasadzie wszystko jest już jeśli nie państwowe, to wymierzone w rząd. Dlatego pytałem.
                • jureek Re: Gawin 04.10.22, 19:23
                  oby.watel napisał:

> Na ogół. Tyle, że w tym kraju w zasadzie wszystko jest już jeśli nie państwowe,
                  > to wymierzone w rząd. Dlatego pytałem.

A ja dlatego podałem w odpowiedzi konkretny przykład Amazona jako pracodawcy, który nie jest rządowy.
                  Strajki w Solarisie czy w Parocu też dotyczyły prywatnych firm.
                  • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:31
                    jureek napisał:

> A ja dlatego podałem w odpowiedzi konkretny przykład Amazona jako pracodawcy, k
                    > tóry nie jest rządowy.
                    > Strajki w Solarisie czy w Parocu też dotyczyły prywatnych firm.

Owszem, ale to już coraz rzadsza rzadkość, przyznasz. Nie tylko dlatego, że państwowe spółeczki tolerują tylko koncesjonowane związki zawodowe albo nie tolerują żadnych.
                    • jureek Re: Gawin 04.10.22, 19:45
                      oby.watel napisał:

> Owszem, ale to już coraz rzadsza rzadkość, przyznasz. Nie tylko dlatego, że pań
                      > stwowe spółeczki tolerują tylko koncesjonowane związki zawodowe albo nie toleru
                      > ją żadnych.

Jeśli myślisz, że w spółkach prywatnych tolerowanie związków zawodowych wygląda lepiej niż w państwowych, to grubo się mylisz. Kaufland, mBank, Amazon to spółki ostro zwalczające związki zawodowe, nieraz nielegalnymi metodami, ale konsekwencje za stosowanie takich metod w kartonowym państwie są żadne, więc suma sumarum im się opłaca.
                      • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:02
                        jureek napisał:

> Jeśli myślisz, że w spółkach prywatnych tolerowanie związków zawodowych wygląda
                        > lepiej niż w państwowych, to grubo się mylisz. Kaufland, mBank, Amazon to spół
                        > ki ostro zwalczające związki zawodowe, nieraz nielegalnymi metodami, ale konsek
                        > wencje za stosowanie takich metod w kartonowym państwie są żadne, więc suma sum
                        > arum im się opłaca.

Jeśli myślisz, że ja myślę, że w spółkach prywatnych tolerowanie związków zawodowych wygląda lepiej niż w państwowych, to grubo się mylisz. Prywatne firmy łamią prawo, bo wiedzą, że są bezkarne, bo państwo im na to pozwala. A państwo pozwala, bo samo ma sporo za uszami. A z czego jest to zupełnie inna sprawa.
        • edico Re: Gawin 04.10.22, 19:06
          oby.watel napisał:

> Aha. Zatrute mięso nie ma nic wspólnego z tematyką forum, a zatruta Odra ma?

A po co pchać słonia do składu porcelany?
          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:08
            edico napisał:

> A po co pchać słonia do składu porcelany?

Za trudne dla mnie do pojęcia. Możesz jakość objaśnić tę paralelę?
            • jureek Re: Gawin 04.10.22, 19:24
              oby.watel napisał:

> edico napisał:
              >
              > > A po co pchać słonia do składu porcelany?
              >
              > Za trudne dla mnie do pojęcia. Możesz jakość objaśnić tę paralelę?

Też byłbym ciekawy objaśnienia, bo zabrzmiało mi to mniej więcej jak "pomidor"
            • edico Re: Gawin 04.10.22, 19:37
              A jakbyś określił dopasowywanie słonia do rozmiarów składu porcelany?
              Po kiego licha potrzebna Ci jest niemal każdorazowo nowa ładowarka do każdego nowego telefonu?
              • jureek Re: Gawin 04.10.22, 19:48
                edico napisał:

> A jakbyś określił dopasowywanie słonia do rozmiarów składu porcelany?
                > Po kiego licha potrzebna Ci jest niemal każdorazowo nowa ładowarka do każdego n
                > owego telefonu?

No więc właśnie zestandaryzowanie złącz ładowania sprawi, że nie będziesz musiał do każdego urządzenia kupować nowej ładowarki. Obywatel popiera tę inicjatywę UE, a tylko jakieś korwinoidy pierniczą ideologiczne dyrdymały o ograniczaniu wolności gospodarczej, jeśli każdy producent nie będzie mógł mieć swojego unikalnego złącza.
                • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:06
                  jureek napisał:

> No więc właśnie zestandaryzowanie złącz ładowania sprawi, że nie będziesz musia
                  > ł do każdego urządzenia kupować nowej ładowarki. Obywatel popiera tę inicjatywę
                  > UE, a tylko jakieś korwinoidy pierniczą ideologiczne dyrdymały o ograniczaniu
                  > wolności gospodarczej, jeśli każdy producent nie będzie mógł mieć swojego unika
                  > lnego złącza.

Nawiązując do słonia i porcelany zwróciliście uwagę, że tylko tytuł powstrzymał łebskiego moderatorka przed wysłaniem tego wątku w kosmos?
                  • edico Re: Gawin 04.10.22, 20:21
                    Na to rzeczywiście nie zwróciłem uwagi.
                    Co do moderatora, to rzeczywiście zachowuje się powiedzmy sobie dziwnie.
                    Nie zrozumiałem Twoich intencji w tym wątku i mam nadzieję zamknięcia tego nieporozumienia w kategoriach faux pas.
                    • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:42
                      edico napisał:

> Na to rzeczywiście nie zwróciłem uwagi.
                      > Co do moderatora, to rzeczywiście zachowuje się powiedzmy sobie dziwnie.
                      > Nie zrozumiałem Twoich intencji w tym wątku i mam nadzieję zamknięcia tego niep
                      > orozumienia w kategoriach faux pas.

Wywalił mi kilka wpisów więc chce wiedzieć dlaczego, żeby nie tracić czasu na kopanie się z koniem.
                      • edico Re: Gawin 04.10.22, 20:48
                        Jestem w podobnej sytuacji, gdzie nie widzę absolutnie żadnego uzasadnienia.
                        • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 21:38
                          edico napisał:

> Jestem w podobnej sytuacji, gdzie nie widzę absolutnie żadnego uzasadnienia.

No właśnie. Rozumiem, że on może robić co chce, bo nikt mu nie podskoczy, ale po prostu chcę wiedzieć co mogę napisać mając cień gwarancji, że nie zniknie. Jeśli dobrze kojarzę, to Snajper zrobiłby zawrotną karierę w PiS-ie.
                • edico Re: Gawin 04.10.22, 20:14
                  Nic nie mam przeciwko takiemu podejściu a nie fanaberii producentów zmuszania nabywców do kupowania coraz to nowych gadżetów. Pełna racja.
                  • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:16
                    edico napisał:

> Nic nie mam przeciwko takiemu podejściu a nie fanaberii producentów zmuszania n
                    > abywców do kupowania coraz to nowych gadżetów. Pełna racja.

No to nasza przewaga rośnie. Pie także jakby miękł.
      • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 16:57
        > jako nie majacy nic wspolnego z tematyką forum, powinien wylądować na Ośle.

Dziwi mnie, ze jeszcze nie wywaliłeś.
    • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 17:02
      Tu popieram opinię Gowina. Teraz zamiast ładowarki dobrej jakości i mocy 20W od producenta urządzenia będziesz miał badziewie z Aldi, które nie będzie rozpoznawało urządzenia i da ci jedynie moc lądowania 10W.
      Powinni raczej zająć się przedłużeniem gwaranci na wszystkie aparaty do minimum 3 lat. Wiele urządzeń razem z ładowarkami ląduje w koszu na śmieci ponieważ ich naprawa jest nieopłacalna.
      • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 17:15

> Tu popieram opinię Gowina. Teraz zamiast ładowarki dobrej jakości i mocy 20W od
        > producenta urządzenia będziesz miał badziewie z Aldi, które nie będzie rozpozn
        > awało urządzenia i da ci jedynie moc lądowania 10W.
        > Powinni raczej zająć się przedłużeniem gwaranci na wszystkie aparaty do minimum
        > 3 lat.

Czy ktoś producentowi broni sprzedawać urządzenie z dobrą ładowarką? Czy Tobie ktoś broni kupić dobrą ładowarkę renomowanej firmy?

> Wiele urządzeń razem z ładowarkami ląduje w koszu na śmieci ponieważ ich
        > naprawa jest nieopłacalna.

I dlatego nie można dopuścić, żeby urządzenia lądowały w koszu bez ładowarek, bo dedykowanej ładowarki z unikatową końcówką, przeważnie równie podłej jakości, do niczego nie można wykorzystać? Naprawdę krzywda Ci się stała, że telefon naładujesz dowolną ładowarką w dowolnym miejscu, że wystarczy wziąć sam kabel, a nie taszczyć ze sobą osobnej ładowarki do telefonu męża, żony i dziecka?
        • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 17:35
          > Czy ktoś producentowi broni sprzedawać urządzenie z dobrą ładowarką? Czy Tobie ktoś broni kupić dobrą ładowarkę renomowanej firmy?

Ja jestem bardzo zadowolony z ładowarek Apple i dlatego nie podoba mi się, ze będę musiał w przyszłości kupować osobno "Noname" badziewie.

> dedykowanej ładowarki z unikatową końcówką

Tu nie chodzi o końcówkę. Zawsze przecież możesz sobie kupić przejściówkę. Dobra ładowarka "słucha" urządzenia swojej firmy i przeprowadza proces lądowania zgodnie z programem dla danego modelu urządzenia. Kiedyś to były prymitywne urządzenie zżerające prąd nawet po skończonej pracy lądowania. Dzisiaj to wszystko inaczej wyglada i nie jestem pewien czy da się stworzyć tanie, szybkie i niezawodne uniwersalne ładowarki.
          • jureek Re: Gawin 04.10.22, 18:04

> > Czy ktoś producentowi broni sprzedawać urządzenie z dobrą ładowarką? Czy
            > Tobie ktoś broni kupić dobrą ładowarkę renomowanej firmy?
            >
            > Ja jestem bardzo zadowolony z ładowarek Apple i dlatego nie podoba mi się, ze b
            > ędę musiał w przyszłości kupować osobno "Noname" badziewie.

Czy ktoś broni Apple nadal produkować ładowarki do swoich telefonów?
            • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:10
              > Czy ktoś broni Apple nadal produkować ładowarki do swoich telefonów?

Nikt nie broni, broń Boże:). Apple już dawno produkuje ładowarki z USB typ C. Niżej napisałem więcej na ten temat.
              Dziwi mnie po kiego ten raban skoro wszyscy więksi producenci już od kilku lat przechodzą na ten typ połączenia. Za rok, dwa wymyślą coś lepszego i wówczas co? Mędrcy zasiądą w PE i uchwalą konieczność następnych zmian?
              • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:20

> Nikt nie broni, broń Boże:). Apple już dawno produkuje ładowarki z USB typ C. N
                > iżej napisałem więcej na ten temat.
                > Dziwi mnie po kiego ten raban skoro wszyscy więksi producenci już od kilku lat
                > przechodzą na ten typ połączenia. Za rok, dwa wymyślą coś lepszego i wówczas co
                > ? Mędrcy zasiądą w PE i uchwalą konieczność następnych zmian?

No to po co robisz raban? Swego czasu wszyscy przeszli z oświetlania kagankami, na świecenie świecami, a później lampami naftowymi. Potem wymyślili prąd i wówczas co? Najpierw wprowadzono żarówki, a później mędrcy zasieli w PE i uchwalili konieczność stosowania oszczędnych świetlówek i LEDów. A można było pozostać przy świecach.
                • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:28
                  Obatel! Daj sobie siana. Przecież tu w ogóle nie rozumiesz o co dokładnie w tej przyszłej dyrektywie chodzi.
                  • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:31

> Obatel! Daj sobie siana. Przecież tu w ogóle nie rozumiesz o co dokładnie w tej
                    > przyszłej dyrektywie chodzi.

Nie lubię siana,. Wzdyma mnie po nim. A ponieważ Ty rozumiesz, to mi wytłumaczysz.
                    • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:43
                      Próbowałem we wpisie niżej, ale ty jak zwykle jesteś odporny na wiedzę.
                      • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:49

> Próbowałem we wpisie niżej, ale ty jak zwykle jesteś odporny na wiedzę.

Ten typ tak ma. Niektórzy to są w stanie dostrzec, inni wala łbem w mur nieustannie starając się wykazać, że na wszystkim się znają i wszystko rozumieją. Jak pewien moderator, który poproszony o wypisanie zasad czmychnął z podkulonym ogonkiem.
          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:09

> Ja jestem bardzo zadowolony z ładowarek Apple i dlatego nie podoba mi się, ze b
            > ędę musiał w przyszłości kupować osobno "Noname" badziewie.

No to postawiłeś na niebywale badziewną firmę, dla której dostosowanie się do zasad jest wyzwaniem nie do przeskoczenia, która jest w stanie dostarczyć ładowarkę z jakimś fikuśnym dinksem, ale nie potrafi na końcu kabla umieścić standardowej wtyczki. Aż dziw bierze że Ci Apple nie dołączyło ładowarki na 110 V i nie poleciło w instrukcji, żebyś postarał się o przejściówkę.

> Tu nie chodzi o końcówkę. Zawsze przecież możesz sobie kupić przejściówkę. Dobr
            > a ładowarka "słucha" urządzenia swojej firmy i przeprowadza proces lądowania zg
            > odnie z programem dla danego modelu urządzenia. Kiedyś to były prymitywne urząd
            > zenie zżerające prąd nawet po skończonej pracy lądowania. Dzisiaj to wszystko i
            > naczej wyglada i nie jestem pewien czy da się stworzyć tanie, szybkie
            > i niezawodne
            uniwersalne ładowarki.

Nie pisz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia. Układy ładowania znajdują się w urządzeniu, a nie w ładowarce. Oczywiście można je umieścić w ładowarce, i niewykluczone, że Apple tak robi i stąd ten szloch, bo trzeba będzie to upchnąć w telefonie, ale tworzenie prawa pod jedną firmę z Ameryki nie ma kompletnie sensu. Jeśli w mieszkaniu masz standaryzowane gniazdka, to możesz mieć także standardowy zasilacz pasujący do wszystkich urządzeń, od miernika ciśnienia po aparat słuchowy.
            • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:13
              > Układy ładowania znajdują się w urządzeniu, a nie w ładowarce

Soft w telefonie wyłącza ładowarkę po zakończeniu lądowania. Układ lądowania znajduje się w ładowarce. Soft w telefonie jedynie steruje samo lądowanie.
              • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:15
                > Nie pisz o rzeczach o których nie masz bladego pojęcia. Układy ładowania znajdują się w urządzeniu, a nie w ładowarce. 😂

W takim razie po ki chuj potrzebna jest ci ładowarka? Podłącz kabelkiem swój telefon bezpośrednią do gniazdka w ścianie i już :))))
                • szwampuch58 Re: Gawin 04.10.22, 18:22
                  Niczego nie kumasz ruska onuco,nic nowego na forum, jak zawsze wielka japa zero pomyslunku
                  • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:26
                    szwampuch58 napisał:

> Niczego nie kumasz ruska onuco,nic nowego na forum, jak zawsze wielka japa zero
                    > pomyslunku
                    >

Na fedrowaniu się nie znam i w tym temacie nigdy nie będę się z tobą spierał, onuco:)
                    • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:35

> szwampuch58 napisał:
                      >
                      > > Niczego nie kumasz ruska onuco,nic nowego na forum, jak zawsze wielka jap
                      > a zero
                      > > pomyslunku
                      > >
                      >
                      > Na fedrowaniu się nie znam i w tym temacie nigdy nie będę się z tobą spierał, o
                      > nuco:)

No i gdzie jest nasz dzielny Snajperek? Pojawi się i wyjaśni z którym punktem regulaminu i nagłówka, którego dotąd nie był w stanie znaleźć, skopiować i przytoczyć zgodne jest obrzucanie się ruskimi onucami.
                      • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:39
                        Pse pana, ale to on zacoł sie psezywać :))))
                        • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:50

> Pse pana, ale to on zacoł sie psezywać :))))

A jakie to ma znaczenie? Mówił coś o ośle. Czyżby miał siebie na myśli?
                • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:30

> W takim razie po ki chuj potrzebna jest ci ładowarka? Podłącz kabelkiem swój te
                  > lefon bezpośrednią do gniazdka w ścianie i już :))))

Naprawdę nie rozumiesz? No to śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż w gniazdku jest prąd przemienny, a akumulator można ładować wyłącznie prądem stałym. Nie radzę próbować sprawdzać co się stanie z ogniwem ładowanym prądem przemiennym. Zasilacz nie tylko obniża napięcie, ale także prostuje prąd. Wystarczy kupić sobie panel fotowoltaiczny i ładować wprost z niego.

> Soft w telefonie wyłącza ładowarkę po zakończeniu lądowania. Układ lądowania zn
                  > ajduje się w ładowarce. Soft w telefonie jedynie steruje samo lądowanie.

Soft w telefonie steruje układami elektronicznymi, które są w telefonie. Ładowarka to zwykły transformator przekształcający napięcie 230V~ na ok. 5V—, choć badziewna ładowarka bez obciążenia potrafi dać nawet 20V—. Tak więc soft w telefonie steruje ładowaniem niezależnie od producenta ładowarki. Słabsza ładowarka czy podłączenie telefonu do komputera s[prawi, że ładowanie będzie trwało dłużej. Można ładowarka z kolei nie sprawi, że ładowanie będzie trwało krócej jeśli do szybkiego ładowania nie jest dostosowany akumulator.
                  • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:36
                    > Naprawdę nie rozumiesz? No to śpieszę z wyjaśnieniem. Otóż w gniazdku jest prąd przemienny,

No tak, ale przecież napisałeś, ze "Układy ładowania znajdują się w urządzeniu, a nie w ładowarce".:)

> Ładowarka to zwykły transformator przekształcający napięcie 230V~ na

Tak bylo 100 lat temu :))))
                    • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:00

> No tak, ale przecież napisałeś, ze "Układy ładowania znajdują się w urzą
                      > dzeniu, a nie w ładowarce".:)

Tak, układy ładowania znajdują się w telefonie/urządzeniu, bo zasilacz/ładowarka dostarcza tylko prąd ładowania, natomiast akumulator znajduje się w telefonie.

> > Ładowarka to zwykły transformator przekształcający napięcie 230V~ na
                      > Tak bylo 100 lat temu :))))

Tak jest i teraz. Tradycyjny transformator został zastąpiony przetwornicą, dzięki czemu ładowarki/zasilacze są lekkie i niewielkie. Przetwornica to więc rodzaj transformatora,, który został zastąpiony specjalizowanym scalaczkiem. Możesz sobie sprokurować zasilaczyk z woltomierzem.
                      • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 19:06
                        Głupi jesteś jak but Kulawego. W telefonie masz jedynie baterię.
                        • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:10

> Głupi jesteś jak but Kulawego. W telefonie masz jedynie baterię.

Mylisz się przyjacielu. W telefonie mam akumulator. Bateria tym się różni od akumulatora, że jest jednorazowa, nie da się jej naładować. Dlatego latarkę na baterie nie ładujesz, a na akumulator możesz.
                          • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 19:32
                            :))))
                            Nawet nie wiedziałem, ze są jeszcze telefony na jednorazowe baterie.

> Bateria tym się różni od akumulatora...

Tak, wiem. To jest wina wpływu języka, który używam na codzień:)
                            • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:54

> Nawet nie wiedziałem, ze są jeszcze telefony na jednorazowe baterie.

Pewnie dlatego nie wiedziałeś, że nie ma telefonów na jednorazowe baterie. Dlatego pisałem o latarkach, które bywają i takie i takie,

> Tak, wiem. To jest wina wpływu języka, który używam na codzień:)

No to przynajmniej w tym punkcie jesteśmy zgodni. Potocznie na akumulatory mówi się bateria i w sieci roi się od porad jak ładować baterię. Akumulatory jeszcze są w samochodach, ale już nie w elektrycznych, bo elektryczne są na baterie :)
                          • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 19:33
                            > nie da się jej naładować

Da się naładować, ale nie zalecam :)
                            • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:58

> Da się naładować, ale nie zalecam :)

Da się? I naładowałeś? Przecież w przypadku baterii to chemiczny proces jednokierunkowy. Nie da się odwrócić tego procesu, trzeba wymienić elektrolit.
                              • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 20:23
                                > Da się? I naładowałeś?

Tak. Awaryjnie podładowałem kiedyś zwykle baterie AA w czargerze do lądowania bateryjek rechargeable.
                                Awaryjnie możesz również reanimować zwykła bateryjkę kładąc ja na noc na kaloryferze. W dzieciństwie zimą tak robiliśmy z latarkami :)
        • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:04
          Teraz dla rozjaśnienia sytuacji. O co głównie chodzi!

Niezależnie od producenta wszystkie nowe telefony komórkowe, tablety, aparaty cyfrowe, słuchawki i zestawy słuchawkowe, przenośne konsole do gier wideo i przenośne głośniki, czytniki elektroniczne, klawiatury, myszy, przenośne systemy nawigacyjne, słuchawki douszne i laptopy, które można ładować za pomocą kabla przewodowego, będą musiały być wyposażony w port USB typu C.

USB typ C jest już dawno stosowane przez wielu producentów. Posiada wiele zalet, ale o tym nie chce mi się pisać.
          Z tego co napisano wyżej jasno wynika, ze to wszystko co teraz masz w domu i nie jest kompatybilne z USB typu C w razie uszkodzenia ładowarki możesz wyrzucić na śmietnik.:)

To po lewej to jest USB typ C
          https://www.onlinekabelshop.nl/media/Content/Blogs/blog2/USB-C_kabel_voor_Apple_MacBook.jpg
          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:14

> Z tego co napisano wyżej jasno wynika, ze to wszystko co teraz masz w domu i ni
            > e jest kompatybilne z USB typu C w razie uszkodzenia ładowarki możesz wyrzucić
            > na śmietnik.:)

Bzdura! Zawsze możesz skorzystać ze swojej własnej rady — kupić przejściówkę. Przecież już teraz jeśli padnie Ci zasilacz, yo kupienie zamiennika graniczy z cudem, bo każdy producent opracowuje własne gniazdko i pasującą do niego wtyczkę. Często urządzenie jest sprawne, a trzeba je wywalić, bo nie idzie dokupic zasilacza.
            • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:24
              > Przecież już teraz jeśli padnie Ci zasilacz,

My tu mowing o ładowarkach, a nie o zasilaczach. Każdy zasilacz ma swoją końcówkę, abyś nie podłączył zasilacza np. 12V do urządzenia pracującego na 6V. Poza tym jeżeli twój 6V zasilacz nie pasuje to możesz kupić przejściówkę. Np. Philips używa swoje końcówki niestandardowe.

> każdy producent opracowuje własne gniazdko i pasującą do niego wtyczkę

Znowu nie przeczytałeś uważnie co ja napisałem.
              > USB typ C jest już dawno stosowane przez wielu producentów.
              Najnowsze MacBooki Apple z 2015 i 2016 roku są wyposażone w złącze USB-C
              • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:42

> My tu mowing o ładowarkach, a nie o zasilaczach.

Czym się różni ładowarka od zasilacza? Potrafisz wymienić choć jedną różnicę? Poza nazwą oczywiście.

> Każdy zasilacz ma swoją końcówkę, abyś nie podłączył zasilacza np. 12V
                > do urządzenia pracującego na 6V. Poza tym jeżeli twój 6V zasilacz nie pasuje
                > to możesz kupić przejściówkę. Np. Philips używa swoje końcówki niestandardowe.

Złącze USB C jest znormalizowane, więc nie może mieć raz 12 V, raz 5 V, raz 24 V. Musi mieć 5V i do 3A. Dlatego mowa o małych urządzeniach, a nie wszystkich urządzeniach. USB C monitora nie zasili.

> Znowu nie przeczytałeś uważnie co ja napisałem.
                > > USB typ C jest już dawno stosowane przez wielu producentów.
                > Najnowsze MacBooki Apple z 2015 i 2016 roku są wyposażone w złącze USB-C

No to dlaczego nie może być stosowane w pozostałych urządzeniach i telefonach Apple?
                • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:59
                  > Czym się różni ładowarka od zasilacza? Potrafisz wymienić choć jedną różnicę? Poza nazwą oczywiście.

Ładowarka ładuje baterię, która znajduje się w urządzeniu. Zasilasz jest źródłem prądu o wymaganej wartości, innej niż ta w gniazdku urządzenia stacjonarnego nie posiadającego baterii.

> Złącze USB C jest znormalizowane, więc nie może mieć raz 12 V, raz 5 V, raz 24 V. Musi mieć 5V i do 3A.

To jest jedynie końcówka kabel z odpowiednią końcówką. Końcówka ta jest wygodna ponieważ pasuje obojętnie, ktorą strona ja włożysz.
                  Kabel USB-C nie służy jedynie do połączenia urządzenia z ładowarka. Służy również do przesyłu DATA.
                  https://www.onlogic.com/company/io-hub/wp-content/uploads/2020/07/OnLogic-USB-Blog-graphic.jpg

ype Naam Prędkość Rok wprowadzenia:
                  USB 1.0 Low Speed 1,5 Megabit per seconde (Mbit/s) 1996
                  USB 2.0 High Speed 480 Mbit/s / maximaal 500 mA 2000
                  USB 3.0 / USB 3.1 Gen. 1* Super Speed 4,8 Gigabit per seconde (Gbit/s) / Maximaal 900 mA 2008 rok
                  USB 3.1 Gen. 2 Super Speed 10 Gbit/s 2013
                  USB 4.0 Gen 2x2 USB 4.0™ 20Gbit 2x 10Gbit/s 2021
                  USB 4.0 Gen 3x2 USB 4.0™ 40Gbit 2x 20Gbit/s 2021
                  *W roku 2013 została USB 3.0 przemianowana na USB 3.1 Gen. 1

USB-C, nowe połączenie, które znajdziesz w nowych notebookach, smartfonach i Apple MacBookach
                  • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:05

> Ładowarka ładuje baterię, która znajduje się w urządzeniu. Zasilasz jest źródłe
                    > m prądu o wymaganej wartości, innej niż ta w gniazdku urządzenia stacjonarnego
                    > nie posiadającego baterii.

Hmmm. Czy to oznacza, że ładowarką nie można zasilać, a zasilaczem ładować?

> To jest jedynie końcówka kabel z odpowiednią końcówką. Końcówka ta jest wygodna
                    > ponieważ pasuje obojętnie, ktorą strona ja włożysz.
                    > Kabel USB-C nie służy jedynie do połączenia urządzenia z ładowarka. Służy równi
                    > eż do przesyłu DATA.
                    > https://www.onlogic.com/company/io-hub/wp-content/uploads/2020/07/OnLogic
> -USB-Blog-graphic.jpg

Tak. I czego to dowodzi? Że iPhone wyposażony w złącze USB-C będzie mniej wart? A może skonstruowanie ładowarki z wtyczką USB-C przekracza możliwości Apple'a?
                    • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 19:19
                      > Hmmm. Czy to oznacza, że ładowarką nie można zasilać, a zasilaczem ładować?

Ładowarką możesz zasilać. Zasilaczem możesz lądować, ale odradzam ponieważ lądowanie musi odbywać się w trzech etapach, a tymi etapami zasilacz nie potrafi sterować. Podłączenie zasilacza do baterii może spowodować jej przegranie i w konsekwencji jej wybuch. Wybuch baterii może spowodować również uszkodzona, lub zlej jakości ładowarka.

> Tak. I czego to dowodzi? Że iPhone wyposażony w złącze USB-C będzie mniej wart? A może skonstruowanie ładowarki z wtyczką USB-C przekracza możliwości Apple'a?

Na jakiej podstawie tak sadzisz?

Do tej pory dostępne są trzy różne porty USB dla urządzeń przenośnych: typu Mini B, Micro B, a teraz także C. Te 3 porty różnią się wyglądem. USB Mini jest szeroko stosowany w (starszych) tabletach, (starszych) telefonach komórkowych, czytnikach e-booków, systemach nawigacyjnych i aparatach fotograficznych. Bardziej płaski niż USB Mini, USB Micro jest szeroko stosowany w smartfonach i tabletach, a teraz jest USB-C dla najnowszych urządzeń. USB-C ma mniej więcej taki sam rozmiar jak port Micro USB, ale ma tę zaletę, że jest odwracalny. Więc nie musisz zwracać uwagi na to, jak wkładasz wtyczkę, zawsze pasuje.
                      • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:44

> Ładowarką możesz zasilać. Zasilaczem możesz lądować, ale odradzam ponieważ lądo
                        > wanie musi odbywać się w trzech etapach, a tymi etapami zasilacz nie potrafi st
                        > erować. Podłączenie zasilacza do baterii może spowodować jej przegranie i w kon
                        > sekwencji jej wybuch. Wybuch baterii może spowodować również uszkodzona, lub zl
                        > ej jakości ładowarka.

Ładowarka i zasilacz to dokładnie to samo. Układy stabilizujące i czuwające nad procesem ładowania (nie lądowania, bo to zupełnie inny proces) są montowane w urządzeniu. To telefon pokazuje stan naładowania, a nie ładowarka. To elektronika urządzenia, telefonu odcina ładowanie, żeby nie doszło do przeładowania akumulatora. Internet roi się od porad jak ładować telefon, żeby akumulator zwany mylnie baterią służył jak najdłużej. Niektóre modele maja funkcje inteligentnego ładowania. Ładować można dowolna ładowarką. Niektóre firmy w ogóle zrezygnowały z dostarczania ładowarek, bo ta z poprzedniego modelu też się nada.

> Na jakiej podstawie tak sadzisz?

Nie twierdzę. Pytam.

> Do tej pory dostępne są trzy różne porty USB dla urządzeń przenośnych: typu
                        > Mini B, Micro B, a teraz także C. Te 3 porty różnią się wyglądem. USB Mini jest
                        > szeroko stosowany w (starszych) tabletach, (starszych) telefonach komórkowych,
                        > czytnikach e-booków, systemach nawigacyjnych i aparatach fotograficznych. Bard
                        > ziej płaski niż USB Mini, USB Micro jest szeroko stosowany w smartfonach i tabl
                        > etach, a teraz jest USB-C dla najnowszych urządzeń. USB-C ma mniej więcej ta
                        > ki sam rozmiar jak port Micro USB, ale ma tę zaletę, że jest odwracalny. Więc n
                        > ie musisz zwracać uwagi na to, jak wkładasz wtyczkę, zawsze pasuje.

No i? Owszem, rozmiar męskiej końcówki ma znaczenie, ale nie w przypadku ładowarki/zasilacza. Tu kluczową rolę odgrywa gniazdo. Jeśli ładowarka ma inne, np. mikro USB, to potrzebna jest przejściówka.
                        • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 20:24
                          Doucz się zanim znowu się wygłupiasz.
                          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:45

> Doucz się zanim znowu się wygłupiasz.

Po to rozmawiam, żeby się douczać. W tym konkretnym przypadku mógłbyś chociaż wskazać kierunek douki? Bo taka argumentacja świadczy raczej o tym, że nie ja powinienem się douczyć.
                            • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 00:09
                              Swoje tyrady nazywasz rozmową? Gdyby to wszystko miało ręce i nogi to nie miałbym nic przeciwko temu.
                              • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 06:54

> Swoje tyrady nazywasz rozmową? Gdyby to wszystko miało ręce i nogi to nie miałb
                                > ym nic przeciwko temu.

Nie. Rozmową nazywam wymianę myśli, wiedzy, a nie prawd objawionych z rzeczywistością nie mających nic wspólnego. Nie pierwszy raz zapędzony w kozi róg zachowujesz się jak zaszczuty piesek — porzucasz temat i rzucasz się na rozmówcę.
          • buldog2 Re: Gawin 05.10.22, 00:31
            USB typ C łatwo uszkodzić, o ile nie obchodzi się z nim jak z jajkiem. Wystarczy lekko szarpnąć laptopa czy coś. Lenovo dawniej miało wtyczkę zasilacza wręcz idealną, USB to badziewie. Skończone badziewie, ja to wiem.
            • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 01:58
              > USB typ C łatwo uszkodzić,

Właśnie, ze nie. To USB nie wciskasz tylko trzymają je magnesy. Naciskając ja z góry, albo z dołu osłabiasz przyciąganie. Wyrwanie przy przesuwaniu urządzenia w tym przypadku nie grozi uszkodzeniem portu.
          • mefi100feles Re: Gawin 05.10.22, 01:05

> Z tego co napisano wyżej jasno wynika, ze to wszystko co teraz masz w domu i ni
            > e jest kompatybilne z USB typu C w razie uszkodzenia ładowarki możesz wyrzucić
            > na śmietnik.:)

Przecież nikt nie zakazuje dalej sprzedawać obecnych ładowarek, tak jak norma spalin Euro 6d dla nowych aut nie oznacza, że samochody które jej nie spełniają należy natychmiast zezłomować. Gorzej że USB-c może nie zapewniać wystarczającej mocy jak ktoś potrzebuje jakiegoś bardzo energochłonnego laptopa np. do projektowania 3d, może dlatego dla laptopów ma to wejść później.
            • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 02:01
              > Gorzej że USB-c może nie zapewniać wystarczającej mocy

Ten kabel pozwala na ładowanie większą mocą i na szybszy transfer DATA.
            • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 06:59
              mefi100feles napisał:

> pies.na.czarnych napisała:
              >
              > > Z tego co napisano wyżej jasno wynika, ze to wszystko co teraz masz w dom
              > u i ni
              > > e jest kompatybilne z USB typu C w razie uszkodzenia ładowarki możesz wy
              > rzucić
              > > na śmietnik.:)
              >
              > Gorzej że USB-c może nie zapewniać wystarczającej mocy jak ktoś potrzebuje
              > jakiegoś bardzo energochłonnego laptopa np. do projektowania 3d, może
              > dlatego dla laptopów ma to wejść później.

W tej dyrektywie jest napisane, że za pomocą tego złącza maja być zasilane wszystko małe urządzenia, te, które to złącze jest w stanie zasilić (do 3A). Więc duży laptop będzie musiał mieć swoje zasilanie.
      • szwampuch58 Re: Gawin 04.10.22, 18:15
        Osobiscie mam w domu z dziesiec ladowarek do "wuj" wie czego.....pomysl UE ma sens
        Popieraj te "ugryzione jablko".....Jak ci rzucom jednorazowego laptopa za 3 tys dolarow bez gniazdka do ladowania to zycze ci owocnych zakupow
        • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 18:33
          Nakaz sprzedawania urządzeń bez ładowarek już dawno rozwiązałby twój problem:) Z 10 ładowarek na pewno coś byś dobrał do nowego Szajsunga, a tak składujesz wszystko pod łóżkiem i ch** wie po co.
          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 18:46

> Nakaz sprzedawania urządzeń bez ładowarek już dawno rozwiązałby twój pro
            > blem:) Z 10 ładowarek na pewno coś byś dobrał do nowego Szajsunga, a tak składu
            > jesz wszystko pod łóżkiem i ch** wie po co.

Nie. Ten problem rozwiąże nakaz stosowania w urządzeniach jednakowego, standardowego gniazda. Wtedy jak Ci się zepsuje zasilacz do skanera, to go podłączysz do ładowarki do telefonu i nadal będzie działał. Bo dzisiaj kupić zasilacz do skanera kupionego trzy, cztery lata temu graniczy z cudem. "Osobno zasilaczy nie sprzedajemy, kup sobie pan nowy skaner, będziesz pan miał zasilacz do obu i będziesz sobie pan mógł skanować na zmianę".
            • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 19:04
              > Bo dzisiaj kupić zasilacz do skanera :))))

Muzealny zabytek masz?

Kup sobie skaner z połączenie USB i nigdy nie będziesz miał problemu z zasilaczem :)))
              • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:06

> Muzealny zabytek masz?
                >
                > Kup sobie skaner z połączenie USB i nigdy nie będziesz miał problemu z zasilacz
                > em :)))

Dziękuję za mądrą radę. Możesz wskazać przykładowy model?
                • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 19:29
                  Przez wiele lat używałem skaner Cannon. Mały, można skanować ustawiając go w pionie na biurku, zajmuje mało miejsca. Bardzo dobra jakość skanowanych zdjęć. Niska cena.
                  www.nl.fnac.be/Canon-Lide-300-Flatbedscanner/a12991222?gclid=CjwKCAjws--ZBhAXEiwAv-RNLwq_lm7HLso-5wumqX1hZv_0zJnzjQ3Qp8-mxPeY1EkxbYATX_WScRoCkrIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds&origin=SEA_GOO_PLA_SMAMICNL
                  • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 19:50

> Przez wiele lat używałem skaner Cannon. Mały, można skanować ustawiając go w pi
                    > onie na biurku, zajmuje mało miejsca. Bardzo dobra jakość skanowanych zdjęć. Ni
                    > ska cena.

Tak podejrzewałem. Ten skaner jest dobry jeśli się ma do skanowania jakieś mało wymagające dokumenty, które można docisnąć. Jeśli kartka odstaje nawet na milimetr, to już obraz jest nieostry. Nie wspominając już o tym, że kolory są przekłamane, trupie. Ten skaner nie nadaje się więc do skanowania książek, zdjęć, rysunków.
                    • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 20:29
                      Bzdury gadasz. Poza tym jeżeli chcesz skaner do profesjonalnych rzeczy to ja ci w wyborze nie pomogę. Napisałem co za niska cenę swietnie spisuje się w domu.
                      Przy pomocy skanera Canon, o wiele starszy model niż ten w linku zarchiwizowalpm sobie wiele lat temu wszystkie zdjęcia i wszystkie ważne dokumenty. Dlatego do użytku domowego polecam go z zamkniętymi oczami.
                      • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:48

> Bzdury gadasz. Poza tym jeżeli chcesz skaner do profesjonalnych rzeczy to ja ci
                        > w wyborze nie pomogę. Napisałem co za niska cenę swietnie spisuje się w domu.
                        > Przy pomocy skanera Canon, o wiele starszy model niż ten w linku zarchiwizowalp
                        > m sobie wiele lat temu wszystkie zdjęcia i wszystkie ważne dokumenty. Dlatego d
                        > o użytku domowego polecam go z zamkniętymi oczami.

Potrafisz uzasadnić twierdzenie o bzdurach? Zarchiwizowałeś sobie zdjęcia starym skanerem. Dlaczego nie tym? Czyli przyznajesz mi rację, że ten się nie nadaje do archiwizacji?
                        • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 00:13
                          > Dlaczego nie tym?

Ponieważ kilkanaście lat temu jeszcze tych nie było :)

> Potrafisz uzasadnić twierdzenie o bzdurach?

Z tego co piszesz masz muzealny skaner i chcesz go porównywać do współczesnego modelu, do którego link ci podałem :)

Rozmowa z tobą jest jak z dzieckiem, ale już się do tego przyzwyczaiłem.
                          • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 07:10

> Ponieważ kilkanaście lat temu jeszcze tych nie było :)

Takie skanery produkowane są od lat.

> Z tego co piszesz masz muzealny skaner i chcesz go porównywać do współczesnego
                            > modelu, do którego link ci podałem :)

Sprawdzałeś jakie zasilacze maja współczesne skanery CCD? Naprawdę uważasz, że jeśli kupiłeś jakiś badziew, to wszyscy którzy nie podzielają Twego entuzjazmu mają zabytki i nie nadające się do użytku? Nie zeskanujesz zdjęć tym skanerem nie dlatego, bo ten supernowoczesny skaner nie nadaje się do skanowania slajdów.

> Rozmowa z tobą jest jak z dzieckiem, ale już się do tego przyzwyczaiłem.

Leczysz kompleksy? Przyszło Ci do główki, że Twój geniusz ma spore ograniczenia, że nie wszystko wiesz, że w niektórych dziedzinach wielu ma rozleglejszą wiedzę? Jedno jest charakterystyczne — im mniej wiesz tym bardziej napastliwy jesteś.
    • yoma Re: Gawin 04.10.22, 20:04
      Nie wiem, co wspólnego mają strajki z ładowaniem telefonu, ale ja dalej mam banana na Religii :D
      • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:07
        yoma napisała:

> Nie wiem, co wspólnego mają strajki z ładowaniem telefonu, ale ja dalej mam ban
        > ana na Religii :D

Nie wierzę!
      • pies.na.czarnych Re: Gawin 04.10.22, 20:32
        yoma napisała:

> Nie wiem, co wspólnego mają strajki z ładowaniem telefonu, ale ja dalej mam ban
        > ana na Religii :D
        >

Siostry z innego klasztoru wyklikały cię.:)
        • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 20:53

> Siostry z innego klasztoru wyklikały cię.:)

Z "forum ze dworum" też Ją wywalono?
        • yoma Re: Gawin 04.10.22, 21:21
          Nie, ja to mam za podśmiechujki z majestatu na Moderacji :) Serio :D

Religia ma przerąbane. Kiedyś tam polazłam, patrzę, banan, dziwię się, bo sto lat tam nie byłam, pytam grzecznie, o co chodzi i dowiaduję się, że to za to, że dziesięć lat nie pisałam. Też serio :D
          • oby.watel Re: Gawin 04.10.22, 21:39
            yoma napisała:

> Nie, ja to mam za podśmiechujki z majestatu na Moderacji :) Serio :D
            >
            > Religia ma przerąbane. Kiedyś tam polazłam, patrzę, banan, dziwię się, bo sto l
            > at tam nie byłam, pytam grzecznie, o co chodzi i dowiaduję się, że to za to, że
            > dziesięć lat nie pisałam. Też serio :D

Przyjmij wyrazy współczucia.
          • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 00:15
            > że to za to, że dziesięć lat nie pisałam 😂
            • yoma Re: Gawin 05.10.22, 00:29
              Poważnie. Myśl moderacji wionie kędy chce :D
              • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 01:55
                W szkole za nieobecności również karano, może to ich natchnęło?
                • yoma Re: Gawin 05.10.22, 09:48
                  Myślisz, że akurat wtedy wrócili ze szkoły z uwagą w dzienniczku i musieli się odegrać? :)
                  • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 09:50
                    yoma napisała:

> Myślisz, że akurat wtedy wrócili ze szkoły z uwagą w dzienniczku i musieli się
                    > odegrać? :)

Nasz moderatorek sugeruje, że ściemniasz i nikt Cię nie zbananował.
          • snajper55 Re: Gawin 05.10.22, 08:56
            yoma napisała:

> Religia ma przerąbane. Kiedyś tam polazłam, patrzę, banan, dziwię się, bo sto l
            > at tam nie byłam, pytam grzecznie, o co chodzi i dowiaduję się, że to za to, że
            > dziesięć lat nie pisałam. Też serio :D

O, a któż ci takich rzeczy nagadał??? To nie było serio.

S.
            • yoma Re: Gawin 05.10.22, 09:52
              Snajper, miej litość... to na przyszłość niech administracja opatruje swoje odpowiedzi uwagami: Serio. Nie serio. Możecie sobie zrobić szablon z dwiema kratkami do odptaszania.

Serio, nie serio, do nabijania się z moderacji nadaje się znakomicie, a banana na Religii mam dalej :P
              • pies.na.czarnych Re: Gawin 05.10.22, 15:08
                > a banana na Religii mam dalej

Czy tam rządzi bagienny? :)
                • yoma Re: Gawin 05.10.22, 17:56
                  Podobno Snajper 😆
                  • jureek Re: Gawin 05.10.22, 23:02
                    yoma napisała:

> Podobno Snajper 😆

Jest tam oficjalnie podany jako moderator
              • snajper55 Re: Gawin 06.10.22, 02:18
                yoma napisała:

> Snajper, miej litość... to na przyszłość niech administracja opatruje swoje odp
                > owiedzi uwagami: Serio. Nie serio. Możecie sobie zrobić szablon z dwiema kratka
                > mi do odptaszania.
                >
                > Serio, nie serio, do nabijania się z moderacji nadaje się znakomicie, a banana
                > na Religii mam dalej :P

Administracja??? Kto z Administracji? Zacytuj tę odpowiedź, jeśli łaska, bo w to nie wierzę.

S.
                • yoma Re: Gawin 06.10.22, 02:23
                  Wybacz, nie archiwizuję wypowiedzi administracji. Przegrzeb Moderację, gdzieś pewnie jest.

A jak mówiłam tysiąc razy, nie wtrącam się do cudzej wiary.
            • oby.watel Re: Gawin 05.10.22, 14:56
              snajper55 napisał:

> O, a któż ci takich rzeczy nagadał??? To nie było serio.

Pewien szalony moderator na pewnym forum najpierw usuwał wpisy, a potem domagał się dowodu, że nie łamały żadnego punktu regulaminu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka