Dodaj do ulubionych

Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice

IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 06.05.02, 09:19
Kraje Europy Środkowej

1. Nie były imperiami kolonialnymi.

2. Przeżyły półwieczne zniewolenie komunistyczne i mają teraz problemy
restrukturyzacji gospodarki.

3. Są mniej uprzemysłowione i mają mniej nowoczesną gospodarkę.

4. Posiadają bardziej rozdrobnione, tradycyjne i ekologiczne rolnictwo,
niedotowane lub dotowane w małym stopniu.

5. Tworzyły i częściowo współistniały w dużych, długotrwałych uniach i
strukturach państwowych.

6. Są stosunkowo małe i podobnie zagrożone hegemonią Niemiec i Rosji.

7. Traciły częściej niepodległość i są bardziej patriotyczne, zakorzenione w
tradycji narodowej.

8. Dawały wyraz europejskiej solidarności, ofiarności i wierności traktatom.

9. Są krajami stosunkowo żywej wiary chrześcijańskiej, w większości
katolickiej.

10. W szerszym zakresie uznają jedność etyki w życiu prywatnym i politycznym
oraz dziedziczą cywilizację łacińską.


Kraje zachodnioeuropejskie - UE

1. Były przez szereg stuleci imperiami kolonialnymi i dziedziczą tę tradycję.

2. Nie przeżyły zniewolenia komunistycznego i nie mają problemu
restrukturyzacji.

3. Są bardziej uprzemysłowione i mają bardziej nowoczesną gospodarkę.

4. Posiadają farmerskie, na ogół nieekologiczne rolnictwo, dotowane w dużym
stopniu.

5. Uczestniczyły w małych i na ogół krótkotrwałych uniach.

6. Są tu duże i małe państwa, zagrożone tylko częściowo hegemonią Niemiec.

7. Rzadko traciły niepodległość i mniej sobie cenią suwerenność i tożsamość
narodową.

8. Dawały wyraz braku europejskiej solidarności, ofiarności i wierności
traktatom.

9. Są krajami w większości zlaicyzowanymi, poddanymi wrogiej Kościołowi
dominacji masońskiej.

10. W życiu politycznym na ogół stosują inną etykę niż w życiu prywatnym.
Dziedziczą bardziej cywilizację bizantyjską i żydowską (wg F. Konecznego).
Obserwuj wątek
    • Gość: Ryszard Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.abo.wanadoo.fr 06.05.02, 09:28
      No to sie GMRku chyba cala noc wysilales. Podzial jest bardziej prozaiczny: z
      jednej strony mamy spoleczenstwa otwarte (kolonizacje, dekolonizacje, handel,
      naplyw innych ras(!!!) i wiar (!!!!!!) a z drugiej strony kraje pod kloszem,
      spoleczenstwa zamkniete gdzie czarny to asfalt i negatyw a Murzynek bambo w
      Afryce mieszka.... Biedny Oli wypral by sie w ixi za te swoja blondyne
      poslubiona ale niestety, nie majac pieniedzy Majkela J. musial przecierpiec
      narodowa dyskusje o swojej naturalizacji. Wiec odpowiedz sobie sam na to
      naukowe pytanie z twojego watku. R.
      • Gość: Oszołom Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 06.05.02, 09:40
        A po kiego licha nam napływ innych religii? z tego powstaje synkretyzm a w
        konsekwencji sekciarstwo. Nastepuje pomylenie pojęć rozmydlenie wartosci i
        zaczyna panować relatywizm moralny a jak pojaiwa się relatywizm no to droga dla
        wszelkich patologii zostaje otwarta a to godzi w spójnosc narodowa i społczną.
        Poza tym nie jest tak do końca z tym że nacje się mieszają. Muzułmanie nie
        integruja się nie asymiluja się tylko tworzą kulturowe getta. godzą się na
        warunki zatrudnienia na które rodowici mieszkańcy UE nigdy by się nie zgodzili.
        To powoduje że zaczynają przegrywć z przybyszami a stąd juz tylko krok do
        niepokojów na tle etnicznym. I stąd własnie bierze się ten rasizm i ksenofobia
        a nie z renesansu idei faszystowskich. Wy eurofani nie dostrzegacie tego
        problemu a potem budzicie się z ręką w nocniku. Z tematu obcokrajowców
        uczyniliście temat tabu sankcjonowany regułami politycznej poprawnśoci..ale tak
        się nie da. Jakim prawem mamy oddawać prac ę narzecz obcych. A rządzący zamiast
        bronicwłasnego narodu to zaczyna bronic tych przybyzy którzy rozmontowują kraje
        europejskie od wewnatrz. A ci przybysze wcale nie chcą się integrować . Oni się
        po to tam się udają by kraje zachodu zniszczyć od wewnatrz. 11 września pokazał
        nam to wszystkim dobitnie! I albo Europa wróci do chrześcijańskich korzeni albo
        stanie się islamskim kalifatem!
        • Gość: Ryszard Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.abo.wanadoo.fr 06.05.02, 11:20
          Ty sie biedaku juz pogubiles w tych swoich wywodach. Poszedlbys na nieszpor,
          pokleczal, pospiewal i .... nam dupy nie zawracal!!!! R
          • Gość: Oszołom Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 06.05.02, 12:19
            A jakie masz jescze inne "argumenty" oprócz wyzwisk i inwektyw?
        • Gość: zyx RASISTOWSKA WYKLADNIA LPR i RM IP: *.rdu.bellsouth.net 07.05.02, 05:21
          nie sprzedawaj tego innym. to plwociny chorych na wladze faszystow z LPR.
          Gość portalu: Oszołom napisał(a):

          > A po kiego licha nam napływ innych religii? z tego powstaje synkretyzm a w
          > konsekwencji sekciarstwo. Nastepuje pomylenie pojęć rozmydlenie wartosci i
          > zaczyna panować relatywizm moralny a jak pojaiwa się relatywizm no to droga dla
          >
          > wszelkich patologii zostaje otwarta a to godzi w spójnosc narodowa i społczną.
          > Poza tym nie jest tak do końca z tym że nacje się mieszają. Muzułmanie nie
          > integruja się nie asymiluja się tylko tworzą kulturowe getta. godzą się na
          > warunki zatrudnienia na które rodowici mieszkańcy UE nigdy by się nie zgodzili.
          >
          > To powoduje że zaczynają przegrywć z przybyszami a stąd juz tylko krok do
          > niepokojów na tle etnicznym. I stąd własnie bierze się ten rasizm i ksenofobia
          > a nie z renesansu idei faszystowskich. Wy eurofani nie dostrzegacie tego
          > problemu a potem budzicie się z ręką w nocniku. Z tematu obcokrajowców
          > uczyniliście temat tabu sankcjonowany regułami politycznej poprawnśoci..ale tak
          >
          > się nie da. Jakim prawem mamy oddawać prac ę narzecz obcych. A rządzący zamiast
          >
          > bronicwłasnego narodu to zaczyna bronic tych przybyzy którzy rozmontowują kraje
          >
          > europejskie od wewnatrz. A ci przybysze wcale nie chcą się integrować . Oni się
          >
          > po to tam się udają by kraje zachodu zniszczyć od wewnatrz. 11 września pokazał
          >
          > nam to wszystkim dobitnie! I albo Europa wróci do chrześcijańskich korzeni albo
          >
          > stanie się islamskim kalifatem!

    • Gość: Beny Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: OBEDET* / 213.68.127.* 06.05.02, 10:27
      Gość portalu: GMR napisał(a):

      > Kraje Europy Środkowej
      >
      > 1. Nie były imperiami kolonialnymi.
      I co z tego?
      Za to moga byc ponownie skolonizowane przez mieszkancow uni
      >
      > 2. Przeżyły półwieczne zniewolenie komunistyczne i mają teraz problemy
      > restrukturyzacji gospodarki.
      dzieki uni moze sie z nimi szybcie uporaja

      > 3. Są mniej uprzemysłowione i mają mniej nowoczesną gospodarkę.
      bezproblemowy naplyw kapitalu moze to zmienic na lepsze

      > 4. Posiadają bardziej rozdrobnione, tradycyjne i ekologiczne rolnictwo,
      > niedotowane lub dotowane w małym stopniu.
      ekologiczne hehehe
      ekstensywne rolnictow ogrodkowe i przydomowe to i moze jest ekologiczne (choc
      taki pewny nie jestem. A twoje niektore posty swiadcza ze chyba spozyles mieso z
      krowy nalezacej do krewnych tej biduli z BSE, co ja ostatnio namierzyli).

      > 5. Tworzyły i częściowo współistniały w dużych, długotrwałych uniach i
      > strukturach państwowych.
      uniach z kim?
      strukturach panstwowych taak np takie Czechy to stary kraj o silnych strukturach
      panstwowych (z siedziba w Niemczech)

      > 6. Są stosunkowo małe i podobnie zagrożone hegemonią Niemiec i Rosji.
      hegemonia o jej ale zabrzmialo, NIemcy tylko czychaja aby zastukac do twoich
      drzwi (jak by nie mieli dosc swoich problemow)

      > 7. Traciły częściej niepodległość i są bardziej patriotyczne, zakorzenione w
      > tradycji narodowej.
      No i co moze rozsadza dzieki temu swojemu patriotyzmowi skostaniale
      panojczyzniane struktury uni i naucza jak zwyciezac mamy np. stany.

      > 8. Dawały wyraz europejskiej solidarności, ofiarności i wierności traktatom.
      no to maja kolejny do podisania i wywiazywania sie, dobrzeze ze juz maja w tym
      doswiadczenie.

      > 9. Są krajami stosunkowo żywej wiary chrześcijańskiej, w większości
      > katolickiej.
      no to dobrze stana sie przyczolkiem do ponownego jej zaszczepienia w calej uni.

      > 10. W szerszym zakresie uznają jedność etyki w życiu prywatnym i politycznym
      > oraz dziedziczą cywilizację łacińską.
      jakies przyklady bo mi etyka cos z polityka nie "tyka"

      > Kraje zachodnioeuropejskie - UE
      > 1. Były przez szereg stuleci imperiami kolonialnymi i dziedziczą tę tradycję.
      i dobrze maja doswiadczenie jak nawracac ciemnote
      a serio to same placa teraz za to vide Francja

      > 2. Nie przeżyły zniewolenia komunistycznego i nie mają problemu
      > restrukturyzacji.
      no np. takie Niemcy to ze swoimi wschodnimi landami miodem i mlekiem plynacymi
      maja sie super.


      > 3. Są bardziej uprzemysłowione i mają bardziej nowoczesną gospodarkę.
      jasne taka Grecja lub Hiszpania to przodownicy technologii IT

      > 4. Posiadają farmerskie, na ogół nieekologiczne rolnictwo, dotowane w dużym
      > stopniu.
      no to podotuja i nasze, moze tez takie bedziemy mieli

      > 5. Uczestniczyły w małych i na ogół krótkotrwałych uniach.
      to teraz sobie zrobili duza i moze na dluzej, zawsze musi byc ten pierwszy raz

      > 6. Są tu duże i małe państwa, zagrożone tylko częściowo hegemonią Niemiec.
      hegomonia Niemiec co to jest

      > 7. Rzadko traciły niepodległość i mniej sobie cenią suwerenność i tożsamość
      > narodową.
      Dzieki temu nie sa takie zamkniete i ksenofobiczne, daja mlodym swobode wyboru a
      nie co niedziela msza i w ciagu tygodnia posredniak i buda z piwem plus saksy raz
      w roku.

      > 8. Dawały wyraz braku europejskiej solidarności, ofiarności i wierności
      > traktatom.
      toz moze nie sa takie calkiem jak piszesz pozbawione suwerennosci?

      > 9. Są krajami w większości zlaicyzowanymi, poddanymi wrogiej Kościołowi
      > dominacji masońskiej.
      ooops, teraz jestem pewien ze zjadles jakie priony.

      > 10. W życiu politycznym na ogół stosują inną etykę niż w życiu prywatnym.
      > Dziedziczą bardziej cywilizację bizantyjską i żydowską (wg F. Konecznego).
      jasne a swistak siedzi i zawija je w te sreberka.

      Chlopie pisujesz tu nie pierwszy raz a argumenty przytaczas takie jak dla
      wiernych sluchaczy RM.

      Wiem ze chcesz nas rozweselic w poniedzialek, ale moze troche wiecej wysilku.

      Pozdr.
      Beny
      • Gość: GMR Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 06.05.02, 11:48
        Gość portalu: Beny napisał(a):

        > Gość portalu: GMR napisał(a):
        >
        > > Kraje Europy Środkowej
        > >
        > > 1. Nie były imperiami kolonialnymi.
        > I co z tego?
        > Za to moga byc ponownie skolonizowane przez mieszkancow uni
        - No własnie!
        > > 2. Przeżyły półwieczne zniewolenie komunistyczne i mają teraz problemy
        > > restrukturyzacji gospodarki.
        > dzieki uni moze sie z nimi szybcie uporaja
        - Najlepiej widać to po Grecji i Portugalii, tamtejsza rzeczywistosc w dalszym
        ciągu bliższa jest temu co moza zaobserwować w Ameryce Płd niz np w Niemczech.
        Poza tym widzę ze uległeś europropagandzie którą sam tu szerzysz....ty naprawde w
        te kity wierzysz?
        > > 3. Są mniej uprzemysłowione i mają mniej nowoczesną gospodarkę.
        > bezproblemowy naplyw kapitalu moze to zmienic na lepsze
        - A gdzie ty widzisz nowy przemysł? Jak na razie po 89 roku więcej się przmysłu
        likwiduje niż go powstaje. Jedyne co nam przybywa to supermarketów które moczą
        mięso w nadmanganianie potasu..żeby dobrze wygladało i cieszyło swym wyglądem oko
        klienta...
        > > 4. Posiadają bardziej rozdrobnione, tradycyjne i ekologiczne rolnictwo,
        > > niedotowane lub dotowane w małym stopniu.
        > ekologiczne hehehe
        > ekstensywne rolnictow ogrodkowe i przydomowe to i moze jest ekologiczne (choc
        > taki pewny nie jestem. A twoje niektore posty swiadcza ze chyba spozyles mieso
        - Polscy rolnicy stosują płodozmian od połowy XiX stulecia jakbyś niewiedział. Za
        to wysokotowarowe rolnictwo unijne swymi nawozami sztucznymi degraduje glebę
        obiżając jej wartość użytkową.. w USA przynajmniej kazdego roku na tej samej
        ziemi sieją co nnego

        >
        > > 5. Tworzyły i częściowo współistniały w dużych, długotrwałych uniach i
        > > strukturach państwowych.
        > uniach z kim?
        > strukturach panstwowych taak np takie Czechy to stary kraj o silnych strukturac
        > h
        > panstwowych (z siedziba w Niemczech)
        - Z historii to ty jesteś prawdziwy analfabeta! A o unii polsko litewskiej żes
        słyszał?
        > > 6. Są stosunkowo małe i podobnie zagrożone hegemonią Niemiec i Rosji.
        > hegemonia o jej ale zabrzmialo, NIemcy tylko czychaja aby zastukac do twoich
        > drzwi (jak by nie mieli dosc swoich problemow)
        - W ten sposób właśnie chcą uciec od swoich problemów..nie zapominaj o Holendrach
        > > 7. Traciły częściej niepodległość i są bardziej patriotyczne, zakorzenione
        > w
        > > tradycji narodowej.
        > No i co moze rozsadza dzieki temu swojemu patriotyzmowi skostaniale
        > panojczyzniane struktury uni i naucza jak zwyciezac mamy np. stany.
        - UE naśladując USA są żałosne w tych poczynaniach..poza tym w USA było to
        możliwe bo tam wszyscy byli emigrantami to raz a dwa tubylców zagnano do
        rezerwatów no i w znacznej mierze ich przetrzebiono. Rozumiem że Hordy Arabów
        przetrzebią mieszkańców UE i to oni stworzą nową zjednoczoną Europę
        > > 8. Dawały wyraz europejskiej solidarności, ofiarności i wierności traktato
        > m.
        > no to maja kolejny do podisania i wywiazywania sie, dobrzeze ze juz maja w tym
        > doswiadczenie.
        - A ci z zachodu zawsze wystawiali Europę wschodnią do wiatru... mam dosyć
        narażania swego życia dla tych niewdzięczników
        > > 9. Są krajami stosunkowo żywej wiary chrześcijańskiej, w większości
        > > katolickiej.
        > no to dobrze stana sie przyczolkiem do ponownego jej zaszczepienia w calej uni.
        - Aleś mnie rozbawił. Prędzej kosmici wylądują na ziemi!!
        > > 10. W szerszym zakresie uznają jedność etyki w życiu prywatnym i polityczn
        > ym
        > > oraz dziedziczą cywilizację łacińską.
        > jakies przyklady bo mi etyka cos z polityka nie "tyka"
        - Podziękuj za to swym politycznym idolom soclibera łom i postmodernistom
        > > Kraje zachodnioeuropejskie - UE
        > > 1. Były przez szereg stuleci imperiami kolonialnymi i dziedziczą tę tradyc
        > ję.
        > i dobrze maja doswiadczenie jak nawracac ciemnote
        > a serio to same placa teraz za to vide Francja
        - To po cholerę sobie sprowadzali tę ciemnotę arabską?
        > > 2. Nie przeżyły zniewolenia komunistycznego i nie mają problemu
        > > restrukturyzacji.
        > no np. takie Niemcy to ze swoimi wschodnimi landami miodem i mlekiem plynacymi
        > maja sie super.
        - A na poczatku pisałeś że dzieki UE enerdowo stanie na nogi...czy ty wiesz w
        ogóle co piszesz? piłeś coś?
        >
        > > 3. Są bardziej uprzemysłowione i mają bardziej nowoczesną gospodarkę.
        > jasne taka Grecja lub Hiszpania to przodownicy technologii IT
        - Piszesz serio czy znowu żeś se golnął koniacza?
        > > 4. Posiadają farmerskie, na ogół nieekologiczne rolnictwo, dotowane w duży
        > m
        > > stopniu.
        > no to podotuja i nasze, moze tez takie bedziemy mieli
        - Nam dadzą 1/4 tego co oni biorą z unijnej kasy..oto równosć a la UE . Ja nie
        chcę jamłużny tylko równych zasad!
        > > 5. Uczestniczyły w małych i na ogół krótkotrwałych uniach.
        > to teraz sobie zrobili duza i moze na dluzej, zawsze musi byc ten pierwszy raz
        - pierwszy raz..zboczeniec!
        > > 6. Są tu duże i małe państwa, zagrożone tylko częściowo hegemonią Niemiec.
        >
        > hegomonia Niemiec co to jest
        - A które z państw unii jest najbogatsze i najsilniejsze? Grecja?
        > > 7. Rzadko traciły niepodległość i mniej sobie cenią suwerenność i tożsamoś
        > ć
        > > narodową.
        > Dzieki temu nie sa takie zamkniete i ksenofobiczne, daja mlodym swobode wyboru
        > a
        > nie co niedziela msza i w ciagu tygodnia posredniak i buda z piwem plus saksy r
        > az
        > w roku.
        _ Nie sa ksenofobiczne? A skąd w takim razie wzięły się sukcesy Le Pena Haidera
        Finiego czy Fortuyna? Fatum ich nawiedziło? Krasnoludki powrzucały katrki do Urn
        wybrorczych?
        > > 8. Dawały wyraz braku europejskiej solidarności, ofiarności i wierności
        > > traktatom.
        > toz moze nie sa takie calkiem jak piszesz pozbawione suwerennosci?
        >
        > > 9. Są krajami w większości zlaicyzowanymi, poddanymi wrogiej Kościołowi
        > > dominacji masońskiej.
        > ooops, teraz jestem pewien ze zjadles jakie priony.
        - Rozumiem ze kraje UE aż kipią od modlitewnej żarliwosci niczym afgańscy
        talibowe. A co ty ostatnio jadłeś? to podkolorowane mięsko z katowickiego Auchana?
        > > 10. W życiu politycznym na ogół stosują inną etykę niż w życiu prywatnym.
        > > Dziedziczą bardziej cywilizację bizantyjską i żydowską (wg F. Konecznego).
        >
        > jasne a swistak siedzi i zawija je w te sreberka.
        - zaś ja trzymam słonia Trabalskiego w pułapce na myszy!
        > Chlopie pisujesz tu nie pierwszy raz a argumenty przytaczas takie jak dla
        > wiernych sluchaczy RM. (a zmówiłeś juz litanię do Unii Europejskiej Matki
        Europy?) Schumann eleyson Adenauer Elejson de Gasperi elejson ..jakoś tak się to
        zaczyna. Naucz się tego i recytuj m.in 2 razy dziennie w intencji njak
        najszybszego przyjęcia Polski do UE)
        - Powiedz to Oszolomowi ...myslę że zaraz by rzucił na ciebie klątwę
        > Wiem ze chcesz nas rozweselic w poniedzialek, ale moze troche wiecej wysilku.
        - Nie wiem kto tu jest bardziej śmieszny. Muszę ci oddać palme pierwszeństwa.
        Zawsze bedziesz dla mnie niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o talent komiczny
        ale najbardziej śmieszy mnie twoja naiwnosć i łatwowiernosć
        > Pozdr.
        > GMR

        • Gość: Beny Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: OBEDET* / 213.68.127.* 06.05.02, 16:31

          ) - No własnie!
          Co now wlasnie. I bardzo dobrze moze sie czegos ludziska naucza. Przyjzyj sie co
          poniektorym bylym koloniom. W wielu poza problemami z wlasna glupota jest calkiem
          niezle.

          ) - Najlepiej widać to po Grecji i Portugalii, tamtejsza rzeczywistosc w dalszym
          ) ciągu bliższa jest temu co moza zaobserwować w Ameryce Płd niz np w Niemczech.
          Langsam, langsam aber sicher. Czy unia ma byc blyskawicznym panaceum na biede. Ja
          sie mocno dziwie samej uni ze chce takie cos jak wschodnia tak zwana Europa.

          ) Poza tym widzę ze uległeś europropagandzie którą sam tu szerzysz....ty naprawde
          ) w
          ) te kity wierzysz?
          W jakie kity i jakiej europropagandzie. Mnie tak naprawde wisi czy polska bedzie
          w Uni czy nie. Ja pracuje legalnie w uni od jakiegos czasu i mam sie odpukac
          dobrze. Smiech mnie pusty ogarnia jedynie jak widze z perspektywy tysiaca
          kilometrow jak sie "polaczki" w dol same ciagna. Nie wazne jak aby tylko gorzej
          bylo.

          ) ) ) 3. Są mniej uprzemysłowione i mają mniej nowoczesną gospodarkę.
          ) ) bezproblemowy naplyw kapitalu moze to zmienic na lepsze
          ) - A gdzie ty widzisz nowy przemysł? Jak na razie po 89 roku więcej się przmysłu
          Bo wspaniale rzady jeden po drugim wyprzedaly co sie dalo, pieniadze dawno
          przejedzone i jedyne co zostalo to troche madrych ludzi (tylko czekac jak wyjada)
          i ugorow. Sami to zagospodarujcei a jak nie macie na to kasy dajcie innym to moze
          znjadziecie i prace dla siebie.


          ) likwiduje niż go powstaje. Jedyne co nam przybywa to supermarketów które moczą
          ) mięso w nadmanganianie potasu..żeby dobrze wygladało i cieszyło swym wyglądem o
          ) ko
          ) klienta...
          Prawda jest ze jesli sa hipermarkety to musza byc i pieniadze. Skad w takim razie
          wrzask ze bida cisnie?


          ) - Polscy rolnicy stosują płodozmian od połowy XiX stulecia jakbyś niewiedział.
          ) Za
          ) to wysokotowarowe rolnictwo unijne swymi nawozami sztucznymi degraduje glebę
          ) obiżając jej wartość użytkową.. w USA przynajmniej kazdego roku na tej samej
          ) ziemi sieją co nnego
          Ale co to ma do rzeczy. To niech Polska dalej sprzedaje te ekologiczne cos. Wiesz
          moi znajomi robia co sobota 150km zeby kupic jaja od "szczesliwych" kur. To moze
          dostarzcaj im te polskie jaja do domu.

          ) ) ) 5. Tworzyły i częściowo współistniały w dużych, długotrwałych uniach
          ) i
          ) ) ) strukturach państwowych.
          ) ) uniach z kim?

          ) - Z historii to ty jesteś prawdziwy analfabeta! A o unii polsko litewskiej żes
          ) słyszał?
          Hehehe, czekalem az sie zlapiesz w swoja pulapke. Piszesz o Polsce czy o calej
          europie wschodniej?
          Jesli o Polsce to OK. Ale reszta panst oczekujacych na blogoslawione wstapienie
          to takimi polaczeniami nie grzeszyla. Pomijajac fakt ze co to ma do rzeczy?

          Hegemonia NImiec to (wg. GMR)
          ) - W ten sposób właśnie chcą uciec od swoich problemów..nie zapominaj o Holendra
          ) ch
          nierozumiem !?
          Poprzez przyjecie nowych czlonkow problemy tylko sie zwieksza.


          ) - UE naśladując USA są żałosne w tych poczynaniach..poza tym w USA było to
          Facet nie czujesz bluesa. To byl zart. Ale jak w kazdym zarcie jest troche
          prawdy. Dobrze zeby Stany mialy jakas przeciwwage dla swoich ekonomicznyc marzen

          ) możliwe bo tam wszyscy byli emigrantami to raz a dwa tubylców zagnano do
          ) rezerwatów no i w znacznej mierze ich przetrzebiono. Rozumiem że Hordy Arabów
          ) przetrzebią mieszkańców UE i to oni stworzą nową zjednoczoną Europę

          A to prawda na to sie czasami zanosi jak widze to robactwo ....


          ) - A ci z zachodu zawsze wystawiali Europę wschodnią do wiatru... mam dosyć
          ) narażania swego życia dla tych niewdzięczników

          Bedac w uni w jaki sposob narazasz swoj tylek ?

          ) ) no to dobrze stana sie przyczolkiem do ponownego jej zaszczepienia w calej
          ) uni.
          ) - Aleś mnie rozbawił. Prędzej kosmici wylądują na ziemi!!
          Nie wierzysz w potege Polskiego Kosciola - fe.


          ) ) jakies przyklady bo mi etyka cos z polityka nie "tyka"
          ) - Podziękuj za to swym politycznym idolom soclibera łom i postmodernistom
          Cwileczke, dlaczego swym. Gownem upaprani sa zarowno ci z lewej jak i prawej. Ci
          z lewej umieja przynajmniej je poperfumowac i w papierek zawinac, aby sie dobrze
          sprzedawalo. Ci z prawej ta umazana w gownie reke na dzien dobry ci podadza.


          ) ) a serio to same placa teraz za to vide Francja
          ) - To po cholerę sobie sprowadzali tę ciemnotę arabską?

          Moze jesli Polska wejdzie do Uni, tez ktos z nich zada sobie za 20 lat pytanie a
          na cholore nam to bylo?

          ) - A na poczatku pisałeś że dzieki UE enerdowo stanie na nogi...czy ty wiesz w
          ) ogóle co piszesz? piłeś coś?
          Wyglada ze dlugi weekend calkiem myleni Ci wylaczyl.
          Nie czules ironi. Nie widzisz ze oni maja wlasnie takie problemy i sa im one
          znajome, wiedza w co sie pchaja.

          ) ) jasne taka Grecja lub Hiszpania to przodownicy technologii IT
          ) - Piszesz serio czy znowu żeś se golnął koniacza?
          A jak sadzisz?
          Jak moge serio pisac o Grecji jako potedze IT. Ziemia do GMR wlaczyc komputer
          pokladowy, wyeliminowac pseudointeligencje!

          ) - Nam dadzą 1/4 tego co oni biorą z unijnej kasy..oto równosć a la UE . Ja nie
          ) chcę jamłużny tylko równych zasad!
          Jasne lepiej zdechnac z glodu ale z fasonem. Niz przezyc ale na jalmuznie. Wiem
          czemu historia tyle razy probowala wyeliminowac polski narod, on nie ma instynktu
          przetrwania. To tylko dzieki temu ze jestesmy narodem wybranym przey najwyzszego
          jeszce ktos mowi po polsku.

          ) ) ) 5. Uczestniczyły w małych i na ogół krótkotrwałych uniach.
          ) ) to teraz sobie zrobili duza i moze na dluzej, zawsze musi byc ten pierwszy
          ) raz
          ) - pierwszy raz..zboczeniec!
          ???????????
          Nie lubisz dziewic?


          ) ) hegomonia Niemiec co to jest
          ) - A które z państw unii jest najbogatsze i najsilniejsze? Grecja?
          Jeszcze raz jak rozumiesz hegemonie Niemiec?


          ) _ Nie sa ksenofobiczne? A skąd w takim razie wzięły się sukcesy Le Pena Haidera
          )
          ) Finiego czy Fortuyna? Fatum ich nawiedziło? Krasnoludki powrzucały katrki do Ur
          nie tylko o jakim ty zwyciestwie mowisz. Ludzie sa leniwi z natury. Dobrze i
          bezpiecznie zyje im sie w ich lokalnych spolecznosciach. Po cholere isc na
          glosowanie, zapisywac sie, polityka to cos tak odleglego co dzieje sie gdzies w
          Paryzu, Wiedniu, i w telewizorze miedzy jednym a drugim soapem.
          Zwyciezaja ci ktorzy potrafia do burakow przemowc ich jezykiem i tych kilku
          (tysiecy) nawiedzonych.

          Ja mowie o ksenofobi zycia na ulicy z murzynem, zydem i arabem. W pracy i w
          przedszkolu. A nie o tym o czym gada to pudlo na srdku twojego pokoju.

          ) - Rozumiem ze kraje UE aż kipią od modlitewnej żarliwosci niczym afgańscy
          ) talibowe. A co ty ostatnio jadłeś? to podkolorowane mięsko z katowickiego Aucha
          ) na?
          nie dobre zarcie u Wlocha, mam taka knajpe obok biura. Wlasny chlebek, swinka od
          gospodarza spod miasta, makaron nawet sam kreci. Zaluj, ale jak bedziesz w
          okolicach Frankfurtu - zapraszam.
          Tylko prosze nie pokazuj palcami na ortodoksyjnego Zyda i Turka (wyglada prawie
          jak Talib) przechodzacego kolo knajpy - bo mi wstydu narobisz.

          ) (a zmówiłeś juz litanię do Unii Europejskiej Matki
          ) Europy?) Schumann eleyson Adenauer Elejson de Gasperi elejson ..jakoś tak się t
          Po co ?

          ) zaczyna. Naucz się tego i recytuj m.in 2 razy dziennie w intencji njak
          ) najszybszego przyjęcia Polski do UE)
          Po co ?

          ) - Nie wiem kto tu jest bardziej śmieszny. Muszę ci oddać palme pierwszeństwa.
          ) Zawsze bedziesz dla mnie niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o talent komiczny
          ) ale najbardziej śmieszy mnie twoja naiwnosć i łatwowiernosć

          Moze i jestem naiwny i latwowierny, ale zyje sobie zdrowo i bezpiecznie. Nie
          stresuje sie gowniana polityka i nie podniecam pedalskimi problemami polskich
          ksiezy. Wala mnie cla importowe na samochody i wizy do Stanow. Wakacje planuje
          wybierajac co ladniejsze zakatki swiata a i do Polski przyjade zeby sobie skansen
          oszolomstwa obejrzec. Myslalem ze celem zycia jest milo je spedzic nie wadzac
          nikomu, dobrze wychowac dzieci, doczeka
    • Gość: Hania Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: ACOPWP* / 195.217.253.* 06.05.02, 11:23
      Wiara katolicka jest szczegolnie silna w Bulgarii i Rumunii, prawda? W bylych
      republikach radzieckich, np. na Ukrainie rowniez.
      • Gość: GMR Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 06.05.02, 11:57
        Jeśli chodzi o Rumunię to rzeczywiscie tak jest droga Haniu. Co do
        Ukrainy..najbardziej religijna jest Ukraina zachodnia a więc ta która najdłużej
        znajdowała się pod polskimi wpływami. Najbardziej zaś religiną społecznoscią na
        Ukrainie opróccz rzymskokatolickich Polaków są Grekokatolicy których liczbę
        szacuje się na 5 do 7 milionów. Na terenach zach Ukrainy to 90% ludnosci. dość
        religijny są też prawosławni Ukraińcy Ukrainy srodkowej (od Winnicy do Kijowa)
        Natomiast tereny na wschód od Dniesrtu to konglomerat ateistów i prorosyjskich
        prawosławnych... Co do Bułgarii to w sferze wiary komuna wurzadziła tu
        największe szkody. (w podobnym stopniu stało się to w Czechach oraz na terenie
        b. NRD)...
        ..a tak poza tym masz pozdrowienia od Brzyduli (złożyła nam życzenia
        świateczne na 1 i 3 maja po Hiszpańsku)
        • Gość: Hania Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: ACOPWP* / 195.217.253.* 06.05.02, 16:39
          Zyczenia widzialam.
          W Bulgarii odradza sie prawoslawie - bardzo silnie.
    • indris Kilka uwag 06.05.02, 11:58
      1. Zestawienie (przepisane z tekstu Wł. Bojarskiego z "ND") odnosić się ma do
      krajów wybranych dość arbitralnie. Nie dotyczy np. Bułgarii, Rumunii, Serbii,
      Bośni, Czarnogóry.
      2. Do wspomnianego zestawienia nie bardzo pasują Czechy. Jest to kraj, w którym
      jest bodajże więcej ateistów niz we Włoszech, Irlandii, Grecji czy Portugalii.
      3. Kolonialna przeszłość Niemiec obejmuje kilkadziesiąt lat II Rzeszy (1870 -
      1914, po wybuchu 1 wojny światowej Niemcy kolonie praktycznie straciły). Rola
      kolonii w tradycji niemieckiej jest praktycznie zerowa.
      4. KOneczny - jeżeli już o nim mowa - nigdy nie podawał Anglii jako przykładu
      cywilixzacji bizantyńskiej, czy żydowskiej (wg jego, Konecznego nomenklatury).
      Jako jedyny kraj Europy Zach. objęty częściowo cywilizacją bizantyńską podawał
      Niemcy. Nota bene: nigdy, w znanych mi dziełach nie przytaczał krajów
      cywilizacji łacińskiej - oprócz dawnej Rzeczypospolitej, a i to przed epoką
      saską.
      5. Różnice między np. Czechami a Polską są porównywalne do różnic między
      Niemcami a Grecją, czy Niemcami a Portugalią.
      • Gość: GMR Re: Kilka uwag IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 06.05.02, 12:18
        ad 2 To była taka analiza "z grubsza". Że CZechy i Bułgaria sa ateistyczne to
        fakt ale wiekszość krajów Europy wschodniej jest badziej religijna. To są
        wyjatki tak jak wyjatkiem jest Irlandia i Gecja w Europie zachodniej (no i
        jeszcze Bawaria która jest częścią Niemiec)
        ad 3. Nie zapominaj ze w Skład Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego
        przezkilka stuleci wchodziły m.in Czechy, Belga Holandia, szwajcaria pólnocna
        część Włoch i wschodnia część Francji. Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego
        tobyło własnie ucielesnienie imperium! A w jego skład wchodzilo wiele państw.
        ad5. Troche przesadziłeś mówiąc że Miedzy Polakami a Czechami jest taki dystans
        jak między Niemcami a Portugalią... Fakt że Czechy nam zaczęły ostatnio nam
        uciekać ale dystans ten nie jest jeszcze taki wielki
        Z resztą zgadzam się bez zastrzeżeń ...pozdrawiam
    • kimmjiki Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice 06.05.02, 14:44
      1. Z Europy Zachodniej imperiami kolonialnymi byly: Francja, Hiszpania,
      Portugalia i Wielka Brytania. Jakies tam kolonie mialy jeszcze Wlochy, Niemcy,
      Belgia i Holandia, ale tylko przejsciowo i za malo, zeby to nazwac imperiami.
      2,3,4. Prawda, ale co to ma do UE? Jesli juz, to jest to raczej argument za
      wejsciem, niz przeciw.
      5. Przyklady prosze. I niech to nie bedzie przeciwstawienie Unii Polsko-
      Litewskiej jakiemus drugorzednemu sojuszowi drugorzednych panstewek zachodnich.
      6. Z 15-stu krajow UE za male nalezy uznac az 10. Zadnego z nich Niemcy jakos
      nie poddaly swojej hegemonii...
      7. Chciales powiedziec "sa bardziej nacjonalistyczne", bo ja nie zauwazylem,
      zeby na Zachodzie brakowalo patriotyzmu. Czesto jest on nawet silniejszy niz u
      nas...
      8. Nie gadaj glupot - wszyscy tak samo olewali traktaty, kiedy tylko bylo im to
      na reke. Pamietasz np. Zaolzie?
      9. Tak, szczegolnie Czechy i Bulgaria to iscie katoliskie kraje, w
      przeciwienstwie do laickich Wloch czy Irlandii...
      10. To juz zupelna bzdura - w ktorym miejscu nasza polityka jest bardziej
      etyczna niz np. niemiecka? Nie kompromituj sie nawet. A co do tej "cywilizacji
      lacinskiej" - tu jest dokladnie odwrotnie niz mowisz, przeciez Bizancjum lezalo
      na Wschodzie, a to wlasnie kraje zachodnie powstaly na ruinach Imperium
      Rzymskiego - jakbys nie wiedzial, to jezyk francuski, wloski czy hiszpanski nie
      bez powodu nazywaja sie lacinskimi...
      • Gość: GMR Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 06.05.02, 15:13
        Spóźniłeś się i na dodatek nie czytałeś wcześniejszych wejść innych osób. Poza
        tym zlałeś w jedno dwie listy cech jedne dla E wsch i drugą z E zach. tak więć
        u ciebie te cyferki nie wiadomo do czego je przypiąłeś. twój punkt 9 już żeśmy
        sobie wyjaśnili z Hanią ..a opierdalać to możesz sobie swoją sukę w domu ( mam
        na myśla psa o ile go [ją] masz) Europyskaczu
        • kimmjiki do Gowniarza Miesem Rzucajacego 07.05.02, 01:04
          Sluchaj no, synek - jestem z natury cierpliwy, ale nawet moja anielska niemal
          cierpliwosc kiedys sie konczy, co wlasnie nastapilo. Do tej pory wszystkie
          nasze dyskusje konczyly sie tym, ze zaczynales obrzucac mnie bluzgami - tym
          razem nawet nie podjales dyskusji, tylko mnie od razu zwyzywales, wtracajac w
          to jeszcze jakis belkot o op***dalaniu psa... No coz, na takie zalosne
          zachowania na poziomie ponizej Leppera moge zareagowac tylko w jeden sposob,
          tzn. nie reagowac w ogole. Tak jak nie reaguje na brednie Skina i jemu
          podobnych debili, nie bede tez wiecej reagowac na ciebie. Koniec.
          • Gość: GMR Re: do Gowniarza Miesem Rzucajacego IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 07.05.02, 17:26
            A ile masz lat cwniaczku? A skąd kopiujesz swe "mądre" teksty? wkurzyłem cię?
            świetnie dostaniewsz zawału kipniesz i o jednego eurotaliba będzie na tym
            świecie mniej!
            • kimmjiki Re: do Gowniarza Miesem Rzucajacego 08.05.02, 01:32
              Nie rob sobie nadziei - taki stary jeszcze nie jestem, zeby mi grozil zawal. A
              juz na pewno nie przez jakiegos cymbala, ktoremu sie wydaje ze jest mistrz nad
              mistrze, bo nie boi sie bluzgac.
    • Gość: Nowy Ad 4. Ekologia IP: *.torun.dialup.inetia.pl 06.05.02, 15:38
      Jeżeli chodzi o naszą produkcję warzywniczą, to trudno
      mówić o ekologii. Czy słyszałeś może o przyspieszaczach
      dojrzewania pomidorów? Ludzki mocz, ewentualnie
      denaturat wstrzykiwany w pomidory. W fachowych
      podręcznikach ogrodniczych o uprawie pomidorów (w
      każdym razie sprzed kilku lat) dopuszcza się stosowanie
      alkoholu etylowego. Ale Polak potrafi...
      A może coś o miodzie z przydrożnych lip gdzie stężenie
      ołowiu przekracza wszelkie dopuszczalne granice.
      Jeżeli chcesz mówić o ekologicznej żywności w Polsce to
      niestety nie masz racji.
      Wracając do pomidorów. Jeżeli zdarzy się komuś zjeść
      "polskie pomidory" o słodkim smaku, utrzymującyjm się w
      ustach przez ok. 24 godziny, to lepiej się przebadać.
      Takie pomiodory "zdarzają" się mniej więcej do połowy
      lipca. Ja twierdzę, że gadanie o ekologicznej żywności
      w Polsce to są brednie. I co ciekawe, nasze
      warzywnictwo nie jest tak wydajne jak europejskie
      (Zachód) bo nie daje się tylu nawozów, ale tyle
      różnorodnego syfu jak w warzywach i miodzie
      produkowanym w Polsce, tam nie znajdziesz.
      Powyższą opinię wyrażam na podstawie własnych
      obserwacji, a byłem w pewnym momencie bardzo blisko
      zarówno produkcji pomidorów, sałaty, rzodkiewki i
      produkcji miodu.
      Smacznego!
      Nowy
    • Gość: Frania Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.abo.wanadoo.fr 06.05.02, 17:19
      Pasujeta jak swini beret!!!! franka
      • Gość: brzytwa Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.pcz.czest.pl 06.05.02, 17:23
        Gość portalu: Frania napisał(a):

        > Pasujeta jak swini beret!!!! franka

        Nie lubimy specjalnie euroli, ale zeby ich zaraz przyrownywac do swini?!

    • Gość: robas Pasujemy tak jak biedak do bogatego. IP: *.asapsoftware.com 06.05.02, 18:10
      W dodatku, zapomniales dodac, ze kulturowo, zawsze bylismy do tylu.
      Do wszystkiego dochodzilismy dluzej i z wiekszym trudem.
      Co prawda, Wegry czy Czechy naleza do kultury zachodnioeuropejskiej, ale Polska
      wciaz siedzi jedna noga w tej wschodniej.
      Zaszlosci historyczne oczywiscie moga byc pokonane, ale nie dzieje sie to
      nagle. Polska jest niestey tez krajem zacofanym gospodarczo, wiec ten proces
      przystosowania bedzie trwal dluzej.
      • Gość: Elf my lepiej pasujemy IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.05.02, 21:27
        To prawda ze nasze so kulturowo i gospodarczo zacofane, ale wcale nie jestesmy
        gorsze od czechow ruskich czy francji.
        My jurz nieraz poznawalismy zachodnia kulture . wielu ludzi w polsce w
        przeszlosci znalo niemiecki i umialo sie przystosowac. ja mysle ,ze nam teraz
        to gladko pojdzie.
        • Gość: GMR Re: my lepiej pasujemy IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 07.05.02, 21:45
          Że wy Niemcy pasujecie do unii to mnie nie dziwi bo UE jest skrojona na
          niemiecką modłę. UE to nowa wersja Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego
          • Gość: Elf Re: my lepiej pasujemy IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 07.05.02, 21:47
            Dobrze pan to powiedzial, a ja myslalem ze z pana to taki farbowany lis i sie
            kryguje.
    • Gość: Elf Re: Czy my pasujemy do UE? podobieństwa i róznice IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.05.02, 02:46
      My najlepiej pasujemy nawet lepiej jak te fracuzy.
      Jezyk juz duzo zna.ino szkoda ze z domu bo w szkole to uczo angielskiego, a
      potrzebny bardziej niemiecki . przecie nie idziem do USA albo do angoli.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka