Dodaj do ulubionych

Patrole na Centralnym

16.06.26, 23:47
polskieradio24.pl/polska/samozwancze-patrole-na-centralnym-legitymuja-obcokrajowcow-w-warszawie
Na dworcu Centralnym w Warszawie pojawiły się umundurowani mężczyźni, którzy próbują legitymować cudzoziemców. Rzecz w tym, że nie są oni funkcjonariuszami Policji lecz przebierańcami, ale cudzoziemcy mogą nie znać polskich mundurów.
Co ciekawe taka akcja podpada pod art.227 Kodeksu Karnego.
Obserwuj wątek
    • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 16.06.26, 23:49
      Polska policja powinna uczyć się od Niemców jak należy pilnować przestrzegania prawa o chronić obywateli.
      • x2468 Re: Patrole na Centralnym 16.06.26, 23:53
        Niemiecka policja mnie zawiodła. Zamiast wywieźć kanalię Bzdziagiewicza na Moabit wypościli go.
        • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 00:03
          Mogli go na tym krzyżu.... :)
          • j-k mogli, psa, 17.06.26, 00:08
            psa.na.czarno napisało:
            > Mogli go na tym krzyżu.... :)


            Mogli.

            ale sa wierzacy inaczej. - like you.

            - zatem pomodlmy sie oboje za obie te strony.


            Pan z tobą.


      • sverir Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 18:39
        " Polska policja powinna uczyć się od Niemców jak należy pilnować przestrzegania prawa o chronić obywateli. "

        Mogłaby, ale jest dość prawdopodobne, że policja - w swoich zadaniach - nie odczuje specjalnie zmian, będzie robić to samo po zmianach politycznych, co robi teraz.
        A u nas jest bardzo prawdopodobne, że po zmianie politycznej zmienią się też kadry. Po co więc mają się narażać?
        • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 18:51
          Może wystarczy wysłać ich na kursy znajomosci polskiego prawa. Przecież to się w pale nie mieści. W miejscach publicznych biegają przebierańcy i bezprawnie legitymują ludzi, a policja i prokuratura już drugi dzień zastanawia się czy popełniono przęstepstwo.
          Za samo noszenie mundurów przypominających mundury służb powinni zostać zamknięci w areszcie. Nie kumam jak to jest możliwe, ze w demokratycznym kraju toleruje się paramilitarne grupy.
          • sverir Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 18:56
            "Może wystarczy wysłać ich na kursy znajomosci polskiego prawa. Przecież to się w pale nie mieści. W miejscach publicznych biegają przebierańcy i bezprawnie legitymują ludzi, a policja i prokuratura już drugi dzień zastanawia się czy popełniono przęstepstwo."

            Czyli czekaja na sygnał z prokuratury, czy warto się tym zainteresować, czy znów para w gwizdek, bo i tak prokuratura nie postawi żadnych zarzutów.
            • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 19:04
              Ten kraj jest coraz bardziej kulawy. Każdy ch.. na swój strój.
          • stasi1 Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 19:49
            PiS ostrzegą że wszyscy co się czepiają przestępców z PiSu po zmianie władzy nie mogą liczyć na pobłażliwość.
          • tapatik Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 21:35
            Z artykułu wynika, że policja wie o problemie, ale po prostu jeszcze nikogo nie złapali za rękę.
            Artykuł zamieściłem bardziej jako ciekawostkę, a jeśli ktoś z forumowiczów byłby legitymowany, to niech wie, że prawdziwy policjant ma obowiązek zasalutować, podać stopień służbowy, imię i nazwisko, a na żądanie pokazać legitymację. W praktyce jeśli mam wątpliwości to żądam legitymacji. Policjant w cywilu ma obowiązek pokazać legitymację bez wezwania. W razie wątpliwości - 112.
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:10
              tapatik napisał:

              > W razie wątpliwości - 112.

              często dzwonisz na ten numer właśnie?
              • tapatik Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:31
                Dzwonię jeśli uznam, że jest to potrzebne.
            • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:23
              > Z artykułu wynika, że policja wie o problemie, ale po prostu jeszcze nikogo nie złapali za rękę.

              😅😅😅😅😅😅

              • tapatik Re: Patrole na Centralnym 20.06.26, 22:35
                Przeszukania w kilku lokalizacjach na terenie całej Polski, które na polecenie prokuratury przeprowadziła w sobotę policja dotyczą członków grupy "Bronimy polskiej granicy" - potwierdziła w rozmowie z RMF FM rzeczniczka MSWiA Karolina Gałecka. Z kolei szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński komentując całe zajście podkreślił, że "próby podszywania się pod funkcjonariuszy państwa zawsze spotkają się ze zdecydowaną reakcją państwa".

                Źródło:
                www.rmf24.pl/fakty/polska/news-przeszukania-w-calym-kraju-chodzi-o-czlonkow-grupy-bronimy-p,nId,8090986
    • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 00:01

      For you
      Following
      Belgium news

      See new posts
      Robert


      Your Home Timeline

      First Ender
      @First_Ender_
      ·
      7h
      Panie
      @marcin_przydacz
      - kłamstwo ma krótkie nóżki.

      Przed wyjazdem na kontrowersyjne party Trumpa pompował Pan PR-owy balonik mówiąc o oficjalnej wizycie Prezydenta RP u Prezydenta Trumpa.

      ℹ️„W czasie niedzielnej wizyty prezydenta Karola Nawrockiego w USA planowana jest rozmowa
      Show more
      Image

      Spencer Hakimian
      @SpencerHakimian
      ·
      2h
      Trump has absolutely no idea where he is.

      From

      MeidasTouch
      0:00 / 0:15

      Ogladam"Wiadomości",bo nie stać mnie na dopalacze2
      @OgladamW
      ·
      2h
      No dobrze, namawialiście, by wrzucić ten fragmencik, to wrzucamy. Kochani, w roli głównej red. Monika Borkowska:

      0:03 / 0:27
      Quote

      Ogladam"Wiadomości",bo nie stać mnie na dopalacze2
      @OgladamW
      ·
      4h
      Red. Monika Borkowska bez zaśmiechu podzieliła się swą hipotezą, wedle której spacyfikowani ROGowcy pod komendą R. Bąkiewicza zostali zwolnieni przez niemiecką policję tylko dlatego, że dostali informację, iż TV Republika transmituje ich interwencję. Powiedziała to zupełnie serio

      Artur Jan 🇪🇺 🇵🇱 🇺🇦
      @TrochimowiczAJ
      ·
      13h
      ‼️UWAGA‼️ na przygłupów w zielonych becikach od Brauna
      @ZespolBrauna

      @grzegorz_braun
      Olewać‼️
      Lekceważyć‼️
      Zgłaszać Policji‼️
      @PolskaPolicja x.com/TrochimowiczAJ/status/2066807125100097737?s=20
    • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 19:08
      To się kwalifikuje pod kilka paragrafów KK. Może tak się
      @MSWiA_GOV_PL
      i
      @PolskaPolicja zainteresuje
      x.com/Morgenstern616/status/2067203982196421088?s=20

      https://pbs.twimg.com/media/HLAvEFAXgAAG8yl?format=jpg&name=900x900
      • sverir Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 07:18
        To jest zabawne, że faszystowscy imigranci z Polski grożą funkcjonariuszowi strzegącemu porządku publicznego we własnym kraju, choć jednocześnie ci sami faszyści oczekują, że będą pod ochroną za podobne działania w Polsce.
        Dlatego nigdy faszystów i naziolków nie rozumialem.
      • stasi1 Re: Patrole na Centralnym 20.06.26, 08:10
        Faktycznie za to nasza policja powinna ścigać tych co to rozpowszechniają. Teoretycznie nawet ciebie
    • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:12
      chyba istnieje taka instytucja jak patrole obywatelskie czy zatrzymanie obywatelskie.
      Patrząc co się stało z Zachodem gdzie było herzlich willkomen a teraz ciężko żałują tego i przeklinają polityków, to dobrze, że jest akcja obywatelska i ludzie sami pilnują.
      Ale oczywiście, strona tuskowa pluła na żołnierzy w mundurach to tym bardziej będzie pluła na straże obywatelskie.
      I komu przeszkadza pilnowanie porządku.
      Ci co są w Polsce nielegalnie zdaje się popełniają przestępstwo lub wykroczenie i takich należy zatrzymywać i przekazać właściwym służbom.
      Ciekawe jakby od Tuska oni byli to też było by takie plucie właśnie?
      • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:20
        > chyba istnieje taka instytucja jak patrole obywatelskie

        ORMO masz na myśl? 😅

        > Patrząc co się stało z Zachodem...

        Na zachodzie już dawno Bąkiewiczowi wkładaliby pod prysznicem cos większego nie palce.
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:27
          pies.na.czarnych napisała:

          > Na zachodzie już dawno Bąkiewiczowi wkładaliby pod prysznicem cos większego nie
          > palce.

          ty jesteś taka ci... wstrętna, że tobie by się brzydzili kij od miotły wkładać właśnie.
          • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:28
            Ale Bąkiewiczowi chętnie byś wsadził 😅
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:32
              pies.na.czarnych napisała:

              > Ale Bąkiewiczowi chętnie byś wsadził 😅

              to, że masz pipo obsesję na punkcie tego gościa to widać.
              Od dawna o nim piszesz.
              Ale myślę, że on cię nie zechce boś kiep właśnie.
              • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:33
                🤡
                • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:38
                  pies.na.czarnych napisała:

                  > 🤡

                  zdzwoń pipo brudna na 112 i poskarż się =, że ci się krzywda dzieje, bo jesteś ćwierć facet i nie umiesz sam zadbać o siebie właśnie.
              • x2468 Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 23:40
                Dobrze pisze bo Bąkiewicz to bydlak.
      • hordol Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:28
        Jeżeli policja tym się będzie zajmować to patrole obywatelskie będą niepotrzebne
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:36
          hordol napisała:

          > Jeżeli policja tym się będzie zajmować to patrole obywatelskie będą niepotrzebn
          > e

          od namiaru głowa nie boli.
          Nie wolno cały czas oglądać się na służby.
          Własna inicjatywa też jest potrzebna, a nawet wskazana właśnie.
          • opa34 Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:47
            Hmmm,a jakie uprawnienia te patrole dostana?
            • taziuta Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 07:32
              opa34 napisał(a):

              > Hmmm,a jakie uprawnienia te patrole dostana?

              Myślę, że tłuc imigranta. Ja bym ich tak od razu nie zabijał.
          • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 21:02
            > Nie wolno cały czas oglądać się na służby.

            Śluby na urlop. Reaktywować ORMO :)
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 21:16
              pies.na.czarnych napisała:

              > Śluby na urlop. Reaktywować ORMO :)

              to reaktywuj a nie siedzisz jak łajza i oglądasz się na innych.
              Albo jesteś facet albo dopa.
              Ale to ormo to nie był ruch oddolny zdaje się.
              Zrób coś, bo kobiety potrzebują bezpieczeństwa, a kto ma im to zapewnić jak nie mężczyźni właśnie?
      • tapatik Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:04
        Istnieje zatrzymanie obywatelskie, jeśli zatrzymasz przestępcę na gorącym uczynku. Natomiast tutaj mamy do czynienia z podszywaniem się pod policjanta i próbą legitymowania ludzi.
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:08
          tapatik napisał:

          > Istnieje zatrzymanie obywatelskie, jeśli zatrzymasz przestępcę na gorącym uczyn
          > ku. Natomiast tutaj mamy do czynienia z podszywaniem się pod policjanta i próbą
          > legitymowania ludzi.

          na jakiej podstawie uważasz, że ktoś się podszywa?
          Na tej, że są tak ubrani jak ci się nie podoba właśnie?
          • asia-loi Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:30
            "perla.roztocza napisał(a):
            >
            > na jakiej podstawie uważasz, że ktoś się podszywa?
            > Na tej, że są tak ubrani jak ci się nie podoba właśnie?"

            A oni w tych "swoich ubraniach" tylko sobie paradują po dworcach czy mieście, czy może podchodzą do ludzi i chcą ich legitymować?
            Bo jeżeli chcą kogokolwiek legitymować, to nie mają takiego prawa i na to jest paragraf.
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:37
              asia-loi napisała:

              > A oni w tych "swoich ubraniach" tylko sobie paradują po dworcach czy mieście, c
              > zy może podchodzą do ludzi i chcą ich legitymować?
              > Bo jeżeli chcą kogokolwiek legitymować, to nie mają takiego prawa i na to jest
              > paragraf.

              nie wiem co robią ale jeżeli ujawniają nielegalnych to chyba dobrze, że pomagają policji i straży granicznej właśnie.
              • asia-loi Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:44
                "perla.roztocza napisał(a):
                >
                > nie wiem co robią ale jeżeli ujawniają nielegalnych to chyba dobrze, że pomagają policji i straży granicznej właśnie."

                A ilu ujawnili nielegalnych?
                W straży granicznej i policji są wakaty, dlaczego się tam nie zatrudnią? Będą wtedy legalnie się spełniać i nosić legalne mundury.
                • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:58
                  asia-loi napisała:

                  > A ilu ujawnili nielegalnych?
                  > W straży granicznej i policji są wakaty, dlaczego się tam nie zatrudnią?

                  a ty chcesz abym to ja odpowiedział na te pytania?
                  Wyślij swojego syna do pracy w policji.
                  Oj waj, zapomniałem, ty nie masz dzieci bo jak pisałaś nie chciałaś mieć.
                  Więc pozwól tym, którzy mają dzieci aby nie pytali ciebie co ich dzieci mają robić właśnie.
                  • asia-loi Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:17
                    perla.roztocza napisał(a):
                    >
                    > a ty chcesz abym to ja odpowiedział na te pytania?

                    Tak, bo to ty piszesz, że ujawniają nielegalnych. Ja o tym nie słyszałam.

                    > Wyślij swojego syna do pracy w policji.

                    A praca w policji czy straży granicznej to jest jakaś straszna?
                    Mam znajomych w policji i sobie chwalą tą pracę, bo mają też sporo przywilejów i finansowo też jest git.

                    > Więc pozwól tym, którzy mają dzieci aby nie pytali ciebie co ich dzieci mają robić właśnie.

                    Ja nikomu nic nie narzucam. To oni uzurpują sobie czynności, do których nie mają prawa. Jak to jest ich spełnianie się, to mogą to robić legalnie, bo są wakaty w służbach.
          • tapatik Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:29
            perla.roztocza napisał(a):

            > na jakiej podstawie uważasz, że ktoś się podszywa?
            > Na tej, że są tak ubrani jak ci się nie podoba właśnie?

            Po pierwsze tak jest w artykule. Mundur policyjny nie jest dowolny, istnieją przepisy, które go opisują. Jeżeli ktoś zakłada jakiś mundur i próbuje legitymować ludzi, to udaje, że jest osobą uprawnioną do legitymowania. Tymczasem mogą to robić określone służby, a nie każdy kto ma mundur.
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:40
              tapatik napisał:

              > Po pierwsze tak jest w artykule. Mundur policyjny nie jest dowolny, istnieją pr
              > zepisy, które go opisują. Jeżeli ktoś zakłada jakiś mundur i próbuje legitymowa
              > ć ludzi, to udaje, że jest osobą uprawnioną do legitymowania. Tymczasem mogą to
              > robić określone służby, a nie każdy kto ma mundur.

              to się nazywa w imię wyższego dobra.
              Nie bądźmy tacy skrupulatni.
              Nawet Tusk jest chyba zadowolony.
              Prokuratura powie, że wszczyna dochodzenie i tyle.
              Mnie cieszą takie obywatelskie postawy bo to taniej wyjdzie.
              Jak darmozjady się przestraszą to zaczną omijać nasz kraj i nie trzeba będzie płacić im socjalu właśnie.
              • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:46
                > to się nazywa w imię wyższego dobra.

                Kto określa kryteria wyższego dobra? Braun, Bąkiewicz czy inny nazista?
                • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:49
                  pies.na.czarnych napisała:

                  > Kto określa kryteria wyższego dobra? Braun, Bąkiewicz czy inny nazista?

                  ja określam właśnie.
                  • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 00:04
                    czyli inny nazista.
                    • j-k no i ? 18.06.26, 00:10
                      pies.na.czarnych napisała:
                      > czyli inny nazista.


                      no i ?

                      wolisz "internacjonalow" - pravda ?

                      mustafa-goldbaum ?
                      • pies.na.czarnych Re: no i ? 18.06.26, 00:15
                        Wolę aby było przestrzegane prawo. Polskie debile myśleli, ze niemiecka policja to są takie same faje jak polska i się nacięli.

                        Sejm jak najszybciej powinien się zająć ustawą zaostrzającą sprawy paramilitarnych ugrupowań bo teraz w Polsce pod tym względem to jest Dziki Zachód.
                        • perla.roztocza Re: no i ? 18.06.26, 00:19
                          pies.na.czarnych napisała:

                          > Polskie debile myśleli, ze niemiecka policja
                          > to są takie same faje

                          jak niemiecka policja ma do czynienia z pigmento dodatnimi to są faje.
                          Nie wiesz czemu właśnie?
                          • pies.na.czarnych Re: no i ? 18.06.26, 00:26
                            perla.roztocza napisał(a):

                            > pies.na.czarnych napisała:
                            >
                            > > Polskie debile myśleli, ze niemiecka policja
                            > > to są takie same faje
                            >
                            > jak niemiecka policja ma do czynienia z pigmento dodatnimi to są faje.
                            > Nie wiesz czemu właśnie?

                            https://pbs.twimg.com/media/HLARA2bXYAA5VGH?format=jpg&name=small
                            • perla.roztocza Re: no i ? 18.06.26, 01:04
                              www.youtube.com/shorts/esZfHHI2LbE
                              pies.na.czarnych napisała:
                    • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 00:20
                      pies.na.czarnych napisała:

                      > czyli inny nazista.

                      dobrze, że nie taka rozlazła pipa jak ty właśnie.
                      • taziuta Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 07:36
                        perla.roztocza napisał(a):

                        > pies.na.czarnych napisała:
                        >
                        > > czyli inny nazista.
                        >
                        > dobrze, że nie taka rozlazła pipa jak ty właśnie.

                        Oj, perło, perło. Mieliśmy już w historii nazistów, którzy wsadzali rozlazłe pipy do pieca.
                        Widzę, ze polskim debilom marzy się powtórka z historii, byle to oni teraz wsadzali.
              • tapatik Re: Patrole na Centralnym 20.06.26, 23:10
                Udawanie policjanta jest czynem w imię wyższego dobra?
                Polska nie ma problemów z imigrantami. Mamy głównie Ukraińców, którzy uciekli przed wojną i którzy się integrują. Znam jednego Syryjczyka, ale on się integruje. Jak go taki "patrol" wylegitymuje, to co zrobi? Zatrzyma i odda w ręce policji?
                • stasi1 Re: Patrole na Centralnym 22.06.26, 07:51
                  Pod centralnym firma ma ,, znajomą " kebawownie. Tam pracuje gość co w Polsce jest od 30 lat. Też teoretycznie by mógł być takim wylegitymowany.
                  Takie wylegitymowanie ma dac tym legitymującym poczucie wyższości. Mam władzę. Tak jak kapo w obozie.
        • j-k wyjasniam po kolei 17.06.26, 22:37
          tapatik napisał:
          Natomiast tutaj mamy do czynienia z podszywaniem się pod policjanta

          1. nie jest prawnie zabronione posiadanie mundurow podobnych do policyjnych - jezeli nie maja one policyjnych oznak.

          ... i próbą legitymowania ludzi.

          2. A to jest zabronione. - ale graja oni na naiwnosci ludzi (zwlaszcza cudzoziemcow),

          ktorzy myla ich ze sluzbami mundurowymi i sami bez oporu pokazuja dokumenty.
    • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:19
      chyba istnieje taka instytucja jak patrole obywatelskie czy zatrzymanie obywatelskie.
      Patrząc co się stało z Zachodem gdzie było herzlich willkomen a teraz ciężko żałują tego i przeklinają polityków, to dobrze, że jest akcja obywatelska i ludzie sami pilnują.
      Ale oczywiście, strona tuskowa pluła na żołnierzy w mundurach to tym bardziej będzie pluła na straże obywatelskie.
      I komu przeszkadza pilnowanie porządku.
      Ci co są w Polsce nielegalnie zdaje się popełniają przestępstwo lub wykroczenie i takich należy zatrzymywać i przekazać właściwym służbom.
      Ciekawe jakby od Tuska oni byli to też było by takie plucie.
      I w ogóle, czy mamy być takim bezbronnym i bez jajecznym społeczeństwem, które nie dba o własne interesy tylko w razie zagrożenia czy kłopotów jedyne co potrafi to zadzwonić na 112?
      Co się stało z mężczyznami w naszym kraju właśnie?
    • qwardian Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:20
      Dlatego zagłosuję na Von Braun, który ściga semickich bandziorów w granicach PL. Moi teutońscy bracia sobie poradzą jak rozwiązać własne problemy. Mój oficer, Waldemar Pabst załatwił sucz w Sprewie i był potem spokój..
      • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:30
        qwardian napisał:

        > Dlatego zagłosuję na Von Braun, który ściga semickich bandziorów w granicach PL
        > . Moi teutońscy bracia sobie poradzą jak rozwiązać własne problemy. Mój oficer,
        > Waldemar Pabst załatwił sucz w Sprewie i był potem spokój..

        faktycznie może trzeba na Grzesia.
        On pogoni te wszystkie rozlazłe pipki, które śmią się określać jako mężczyźni właśnie.
      • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:30
        Ty uważaj lepiej na swojego Brauna bo on przueokropnicznie podpadł Mossadowi. Wiesz co mam na myśli po wczorajszej egzekucji na Rusku?
      • tapatik Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:20
        Мистер Braun to może nam ściągnąć innych uchodźców, takich spod Uralu, więc jak chcesz to głosuj, tylko się potem nie dziw, że Twoje dzieci muszą się uczyć w szkole cyrylicy.
        • stefan4 Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:40
          tapatik:
          > tylko się potem nie dziw, że Twoje dzieci muszą się uczyć w szkole cyrylicy.

          Przy wszystkich nieszczęściach, którymi grozi ponowne uzależnienie od Rosji, cyrylica to najmniejsze zło.

          - Stefan
          • j-k I po co te hiobowe prognozy ? 17.06.26, 23:53
            stefan4 napisał:
            > Przy wszystkich nieszczęściach, którymi grozi ponowne uzależnienie od Rosji, cyrylica to najmniejsze zło.


            I po co te hiobowe prognozy ?

            przez 4 lata nie moga sobie k... dac rady z jedna Ukraina...
            • pies.na.czarnych Re: I po co te hiobowe prognozy ? 18.06.26, 00:07
              > przez 4 lata nie moga sobie k... dac rady z jedna Ukraina...


              Ukrainie? Przecież oni muszą dać sobie rade z całą EU i polową Ameryki Pn.
              • pies.na.czarnych Re: I po co te hiobowe prognozy ? 18.06.26, 00:10
                Skończy się tak jak z Iranem. Amerykanie mają dać Iranowi 250 miliardów $ na odbudowę. Czy Rosji Trump da tyle samo za pokój? 🤡
                • j-k Amerykanie ? 18.06.26, 00:13
                  pies.na.czarnych napisała:

                  > Skończy się tak jak z Iranem. Amerykanie mają dać Iranowi 250 miliardów $ na odbudowę. C


                  zbzikowales ?
                  Amerykanie , czy naiwni, ktorych znajda ?


                  • pies.na.czarnych Re: Amerykanie ? 18.06.26, 00:18
                    Mój telewizor mówił, ze Amerykanie. Co prawda Trump zaklina się, ze on nie da i może się skończyć to tym, ze zwróci się o te miliardy do Batyra i innych pożytecznych idiotów :)
            • tapatik Re: I po co te hiobowe prognozy ? 18.06.26, 10:18
              j-k napisał:

              > I po co te hiobowe prognozy ?
              >
              > przez 4 lata nie moga sobie k... dac rady z jedna Ukraina...

              Ale tam jest teraz wojna, a ja piszę o pokojowym dojściu do władzy popleczników fiutina.
              wydarzenia.interia.pl/kraj/news-czlowiek-brauna-swietowal-w-rosyjskiej-ambasadzie-chwila-dos,nId,23495728
    • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 20:56
      tapatik napisał:

      > Co ciekawe taka akcja podpada pod art.227 Kodeksu Karnego.

      skoro tak dbasz o przestrzeganie prawa to co napiszesz o nielegalnym przekraczaniu granicy i nielegalnym pobycie?
      Należy takich wyłapywać czy nie właśnie?
      • sverir Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 21:00
        "skoro tak dbasz o przestrzeganie prawa to co napiszesz o nielegalnym przekraczaniu granicy i nielegalnym pobycie?
        Należy takich wyłapywać czy nie właśnie?"

        Należy też ścigać handlarzy mefedronem i korzystających z telefonu w trakcie prowadzenia samochodu.
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 21:11
          sverir napisał:

          > Należy też ścigać handlarzy mefedronem i korzystających z telefonu w trakcie pr
          > owadzenia samochodu.

          i złodziei sklepowych też właśnie.
          • sverir Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:01
            "i złodziei sklepowych też właśnie"

            Pijaków także, podobnie sprawców rozbojów. Najlepiej wyłapywać wszystkich, którzy naruszają prawo. Najlepiej bez wykorzystywania takich naruszających prawo z własnej strony.
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:05
              sverir napisał:

              > Najlepiej bez wykorzystywania takich naruszających prawo z
              > własnej strony.

              ale wiesz, to kwestia sporna czy oni naruszają prawo.
              Póki co nic mi nie wiadomo aby to robili.
              Dramatycznie brakuje policji w Warszawie, więc dobrze, że są oddolne inicjatywy właśnie.
              • sverir Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 07:17
                "ale wiesz, to kwestia sporna czy oni naruszają prawo"

                Wiesz, tak sobie myślę, że może to być kwestia sporna, czy w tym przypadku naruszają polskie prawo. Ale tak sobie też myślę, że w ich szeregach niejeden to prawo narusza przy każdej innej okazji, ale ich to nie wzrusza. Strzelam, że jest to grupa wyznająca zasadę, że cel uświęca środki. M.in. dlatego uwazają, że oni mają prawo pilnować imigrantów, ale gdy niemiecka policja robi to samo z ich idolem, to nagle uważają, że go gestapowskie metody.

                "Dramatycznie brakuje policji w Warszawie, więc dobrze, że są oddolne inicjatywy właśnie"

                Ale jakie inicjatywy? Szanse, że na dworcu trafią na nielegalnego imigranta, który jak gdyby nigdy nic siedzi sobie i czeka na pociąg są raczej dość niewielkie, bo zwykle nielegalsi emigrujący na zachód siedzą w bagażnikach samochodów czy podróżują w chłodni, a nie siedzą jak gdyby nigdy nic na dworcu i czekają na pociąg. Taka akcja to żadna inicjatywa poprawiająca bezpieczeństwo, tylko w najlepszym przypadku autopromocja i udawanie, że robi się coś ważnego, a nie rozwiązywanie realnych problemów.
                Na marginesie - samej stolicy tylko w maju doszło do 187 rozbojów, wymuszeń i kradzieży. Chcą poprawić bezpieczeństwo, to niech wyjdą na ulice i patrolują stolicę po nocach. Myślę, że wszyscy będą szczęśliwsi - rozbojów będzie mniej, a może i jakiś imigrant nielegalny się trafi?
      • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 21:04
        perla.roztocza napisał(a):

        > tapatik napisał:
        >
        > > Co ciekawe taka akcja podpada pod art.227 Kodeksu Karnego.
        >
        > skoro tak dbasz o przestrzeganie prawa to co napiszesz o nielegalnym przekracza
        > niu granicy i nielegalnym pobycie?
        > Należy takich wyłapywać czy nie właśnie?

        https://pbs.twimg.com/media/HLBA6-EWsAAswxa?format=jpg&name=medium
        • taziuta Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 08:43
          "Zero pobłażań dla bandytów z zagranicy" rzecze polski bandyta.

          Całkiem go rozumiem, nikt nie lubi konkurencji.
          • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 08:46
            Karma go goni.
            • bobislaw.borboje Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 17:47
              Kocia karma.
    • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 21:28
      ostatnio dwie Włoszki mi mówiły:
      - w Mediolanie nie da się żyć,
      i dalej:
      - nie popełnijcie naszego błędu, nie wpuszczajcie ich.

      Może dzięki takim akcjom robionym przez MĘŻCZYZN polskie kobiety kiedyś nie będą musiały tak mówić właśnie.
      • asia-loi Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:35
        "perla.roztocza napisał(a):
        >
        > Może dzięki takim akcjom robionym przez MĘŻCZYZN polskie kobiety kiedyś nie będą musiały tak mówić właśnie."

        A czy ci MĘŻCZYŹNI obronią mnie też przed Polakiem łobuzem, czy tylko przed imigrantami?
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:42
          asia-loi napisała:

          > A czy ci MĘŻCZYŹNI obronią mnie też przed Polakiem łobuzem, czy tylko przed imi
          > grantami?

          jeżeli będziesz miała szczęście zwrócić się o pomoc do mężczyzn a nie do ćwierć facetów, to cię obronią.
          Natomiast te patrole to profilaktyka, dopóki krążą nikt kobiety nie odważy się zaatakować.
          Zważ, że w samej Warszawie jest mnóstwo wakatów w policji i zdarza się, że na dzielnicy jest tylko jeden radiowóz właśnie.
          • asia-loi Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:47
            "perla.roztocza napisał(a):

            > Zważ, że w samej Warszawie jest mnóstwo wakatów w policji i zdarza się, że na dzielnicy jest tylko jeden radiowóz właśnie."

            O tych wakatach to odpisałam ci wyżej, więc nie będę pisać drugi raz.
      • tapatik Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:42
        A kobiety możemy wpuszczać?
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 22:44
          tapatik napisał:

          > A kobiety możemy wpuszczać?

          jeżeli legalnie to oczywiście.
          Dotyczy to też facetów właśnie.
          • tapatik Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 21:52
            A wizy za łapówki są legalne?
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 22:34
              tapatik napisał:

              > A wizy za łapówki są legalne?

              za łapówkę nic nie jest legalne.
              Natomiast wiem, że pijesz do tych bzdur z kampanii.
              Mnie najbardziej rozbawili fanatycy, którzy wierzyli w sprzedaż wiz na bazarze.
              Czy można być aż takim ignorantem?
              Przecież to ma specjalne kody, trzeba też wprowadzić do systemu informatycznego, itd.
              Nowa władza powołała komisję śledczą, i co ustalili?
              Otóż doliczono się coś około 30 łapówek i to nie za wizy a za przyśpieszenie oczekiwania w kolejce po wizę.
              Młody geniusz PO Szczerba zdaje się był szefem tej komisji i to on to ogłosił a następnie zawinął się do PE.
              Obalił całą tą propagandę, którą przed wyborami sam głosił.
              Niemniej PiS bez rozumu zgadzał się z wnioskami o rzekome zaopatrzenie w pracowników i najechało się do nas różnych takich, a niektórzy to byli tylko przejazdem.
              Z tego co wiem rząd Tuska wydaje tych wiz o wiele mniej.
              Tuskowi należy się również pochwała za uszczelnienie granicy z Białorusią.
              Podobno jest zerowa ilość przejść tych darmozjadów, i teraz ciągną przez Litwę.
              Masz jeszcze jakieś pytania właśnie?
              • x2468 Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 23:54
                Alfonso Capone poszedl siedzieć za jeden nierozliczony podatek i to wystarczyło. Wystarczyło udowodnić nie 30 a jedna łapówkę i wsadzić pisiaka do pierdla.
              • j-k nieprawda. dotacje sa legalne. 19.06.26, 00:17
                perla.roztocza napisał(a):

                > tapatik napisał:
                >
                > > A wizy za łapówki są legalne?
                >
                > za łapówkę nic nie jest legalne.


                nieprawda.

                dotacje - ktore sa przeciez rodzajem lapowki - sa legalne.
              • tapatik Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 11:13
                Może nie pytanie, ale uzupełnienie.
                Wiz wydanych nieprawidłowo było co najmniej 358:
                www.gov.pl/web/prokuratura-krajowa/informacja-o-sledztwie-dotyczacym-tzw-afery-wizowej
                demagog.org.pl/wypowiedzi/co-ustalila-komisja-ds-afery-wizowej-manipulacja-nawrockiego
                O tylu wiemy. Mogło być ich więcej. Nikt normalny nie chwali się otrzymaniem nielegalnej wizy.
                Wiemy o Hindusach, którzy po przylocie do Polski od razu próbowali wyjechać do USA i dopiero wtedy nasze służby raczyły zareagować, jak Amerykanie zapytali się kto te wizy weryfikował.

                Natomiast w czasach PiS wydano bardzo dużo wiz, a jednocześnie ten sam PiS podnosi krzyk o imigrantów. Dla mnie to hipokryzja.
                • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 11:39
                  tapatik napisał:

                  > Natomiast w czasach PiS wydano bardzo dużo wiz, a jednocześnie ten sam PiS podn
                  > osi krzyk o imigrantów. Dla mnie to hipokryzja.

                  nierozumna polityka po prostu.
                  Problem leży na braku jasnego, klarownego prawa.
                  Taki migrant musi wiedzieć co go czeka w Polsce.
                  Nielegalne przekroczenie granicy to sądowa kara a potem łopata a następnie deportacja.
                  A legalny ma dostać określony czas aby nas przekonać, że chce tu uczciwie mieszkać, czyli praca i nauka języka.
                  No i żadnego socjalu. Tym ma się zająć pracodawca lub ten, który zaprosił, a nie państwo.
                  Po prostu musimy wiedzieć kto tu się chce osiedlić.
                  W czasach netu informacje są błyskawiczne i takie prawo spowoduje brak chętnych do nielegalnego przekraczania granicy, oraz brak tych żyjących z socjalu właśnie.
                  • tapatik Re: Patrole na Centralnym 20.06.26, 23:15
                    Jaki imigrant? Oni nie brali wiz do Polski, aby siedzieć w Polsce, tylko natychmiast wyjeżdżali do innych krajów. Afera się zaczęła, bo taka grupa imigrantów z Indii wyjechała z polską wizą do Meksyku, a stamtąd próbowali dostać się do USA. Dopiero jak amerykańskie służby zwróciły uwagę polskim, to zaczęto tę sprawę sprawdzać. Jak robiły to polskie służby konsularne, to wszyscy mieli ten problem w dudzie.
      • sverir Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:03
        " Może dzięki takim akcjom robionym przez MĘŻCZYZN polskie kobiety kiedyś nie będą musiały tak mówić właśnie"

        W sumie ciekawe zjawisko - gdy tak kobiety mówią w odniesieniu do polskich meżczyzn, to są wyśmiewane. Ale gdy mówią o imigrantach, nagle stają się głosem, którego warto słuchać.
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:08
          sverir napisał:

          > W sumie ciekawe zjawisko - gdy tak kobiety mówią w odniesieniu do polskich meżc
          > zyzn, to są wyśmiewane.

          ja mieszkam na wsi, i tu nikt kobiet nie wyśmiewa.
          Natomiast jak ktoś będzie taką zaczepiał to po ryju dostanie bez dzwonienia na 112 właśnie.
          • x2468 Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 23:55
            Po ryju dostajesz?
          • tapatik Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 11:29
            perla.roztocza napisał(a):

            > ja mieszkam na wsi, i tu nikt kobiet nie wyśmiewa.
            > Natomiast jak ktoś będzie taką zaczepiał to po ryju dostanie bez dzwonienia na
            > 112 właśnie.

            Chyba, że jesteś księdzem:
            rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,29791408,dyrektorka-szkoly-zglosila-kurii-ze-ksiadz-niewlasciwie-dotyka.html
            Wiem, że paywall, ale nie mogę znaleźć innego źródła. Dzieci zgłosiły nauczycielce, że ksiądz je maca. Dyrektorka zgłosiła to do kurii, ale rodzice dzieci zmusili dyrektorkę do odejścia, bo "księża zawsze macali".
          • sverir Re: Patrole na Centralnym 21.06.26, 07:54
            " Natomiast jak ktoś będzie taką zaczepiał to po ryju dostanie bez dzwonienia na 112 właśnie"

            Chyba że mąż, to żona musi się podporządkować, bo od czego jest żona?

            A serio, wieś wioską, znakomicie, u mnie w bloku też nikt nie wyśmiewa kobiet, a ponieważ cały blok liczy sobie ~800 mieszkańców, to myślę, że jest on nie mniej reprezentatywny niż wiele wsi.

            Nie zmienia to faktu,że gdy kobiety zwracają uwagę na poczucie zagrożenia różnymi zjawiskami, narzekają na molestowanie w pracy, szykany etc., to często kwitowane to jest, że fiksują, bo chłopa nie miały albo coś na temat lewactwa.

            Dobrze więc, że Twoja wieś jest w awangardzie poważnego traktowania samopoczucia kobiet.
    • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 17.06.26, 23:47
      widzę, że niektórzy tak bardzo są wyczuleni na punkcie przestrzegania prawa co do literki.
      To by było budujące gdyby nie fakt, że niektórzy z tych wyczulonych znieważają prezydenta na forum tym, a co jest przestępstwem, a inni przechodzą obojętnie na widok tego przestępstwa opisanego w k.k.
      Czuć tu nieszczerość właśnie.
      • strzal_w_punkt Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 07:48
        Kij ma dwa końce. Przed wyborami Nawrocki deklarował, że jest kandydatem obywatelskim i będzie prezydentem wszystkich Polaków i co? Został jedynie prezydentem PiS i gdzie tu szczerość. Brak szczerości rodzi nieszczerość, więc po co pytasz?
      • asia-loi Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 08:11
        "perla.roztocza napisał(a):

        > To by było budujące gdyby nie fakt, że niektórzy z tych wyczulonych znieważają
        > prezydenta na forum tym, a co jest przestępstwem, a inni przechodzą obojętnie na widok tego przestępstwa opisanego w k.k. "

        A tacy jak ty znieważają obecnego premiera, właśnie.

        "> Czuć tu nieszczerość właśnie."

        Swojej nie czujesz?
        • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 09:03
          asia-loi napisała:

          > A tacy jak ty znieważają obecnego premiera, właśnie.

          premiera można gdyż nie jest chroniony kodeksem karnym.
          Natomiast prezydent jest.
          Oczywiście to nieładnie znieważać kogokolwiek ale mówimy o trzymaniu się litery prawa, na którą jesteś przeczulona gdy obywatele sami pilnują aby nachodźcy nie zasyfili nam kraju właśnie.
          • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 09:12
            Według jakiej litery prawa nachodźca Bąkiewicz może zasyfiać Niemcy?
            • taziuta Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 09:21
              pies.na.czarnych napisała:

              > Według jakiej litery prawa nachodźca Bąkiewicz może zasyfiać Niemcy?

              Ciekawe co perła by napisała, gdyby to niemieckie naziolskie bojówki wzięły się za Bąkiewicza.
              Naziol na naziola. Choć z drugiej strony, kruk krukowi oka nie wykole...
              • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 09:37
                taziuta napisał:

                > pies.na.czarnych napisała:

                > Ciekawe co perła by napisała, gdyby to niemieckie naziolskie bojówki wzięły się
                > za Bąkiewicza.

                perła by nic nie napisała właśnie.
              • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 11:31
                taziuta napisał:

                > pies.na.czarnych napisała:
                >
                > > Według jakiej litery prawa nachodźca Bąkiewicz może zasyfiać Niemcy?
                >
                > Ciekawe co perła by napisała, gdyby to niemieckie naziolskie bojówki wzięły się
                > za Bąkiewicza.
                > Naziol na naziola. Choć z drugiej strony, kruk krukowi oka nie wykole...

                Ciekawe co perła by napisała, gdyby to niemieckie naziolskie bojówki przyjechały do Polski z kilofami i zaczęły wkopywać krzyż obok jakiego pomnika.
            • perla.roztocza Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 09:34
              pies.na.czarnych napisała:

              > Według jakiej litery prawa nachodźca Bąkiewicz może zasyfiać Niemcy?

              tak się bardzo martwisz o Niemcy?
              Mnie zaś ciekawi czemu oni na siłę chcą nam wepchnąć tych kolorowych.
              Dyć to oni cenniejsi niż złoto, tak kiedyś mówili.
              A teraz chcą się pozbyć złota i to za darmo.
              A twój defekt psychiatryczny odnośnie Bąkiewicza to osobny przypadek.
              Czemu on budzi u ciebie taką furię właśnie?
              • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 11:29
                Nie zmieniaj tematu!
                • qwardian Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 11:40
                  Kiedy nazi teutońscy bruders z AfD zaczną odsyfiać swój kraj to dym z kominów będzie gęstszy niż na starych parowcach..
          • x2468 Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 23:58
            Czyli jasne. Szanujesz domniemanego prezia bo się boisz.Tchórzem jesteś.
    • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 18.06.26, 12:36
      https://pbs.twimg.com/media/HLE18m5WEAAYkUA?format=jpg&name=medium
      • bobislaw.borboje Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 09:07
        No tak.
        Gangusy znajdą przytułek w batyrowni, tak jak kryminaliści Chlor z Wonsikiem znaleźli u Budynia.

    • stefan4 Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 00:21
      Wydaje się, że patrolowcy próbują odbudować ten faszyzm, który w Polsce narastał przed II WŚ (chociaż nigdy nie dorósł do rozmiarów niemieckich) —

          ,,Gdy panowali na ulicy
          Drobnomieszczańscy drobni dranie,
          Już znakomici «katolicy»,
          Tylko że jeszcze nie chrześcijanie;
          Gdy się szczycili krzepą pustą,
          A we łbie grochem i kapustą [...]''
      (Tuwim, Kwiaty polskie)

      - Stefan
      • j-k nie placz. 19.06.26, 00:26

        > Wydaje się, że patrolowcy próbują odbudować ten faszyzm, który w Polsce narasta
        > ł przed II WŚ (chociaż nigdy nie dorósł do rozmiarów niemieckich) —


        oczywiscie

        w Polsce lano po mordach - nikt nikogo nie chcial zabijac.

        martwi cie to ?
        • bobislaw.borboje Re: nie placz. 19.06.26, 09:08
          Zabijano niechcący.
    • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 12:08
      Rzekomo ścigany przez Putina spotyka się z przedstawicielem partii która jest finansowana przez Putina 🤡

      https://pbs.twimg.com/media/HLHqt5uW4AAtlZK?format=jpg&name=medium
      • bobislaw.borboje Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 22:53
        Jedna ruska wesz zawsze jakoś się dogada z inna ruską wszą.

    • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 12:48
      https://pbs.twimg.com/media/HLKMLVaWQAAL0hE?format=jpg&name=medium
    • pies.na.czarnych Re: Patrole na Centralnym 19.06.26, 13:42
      https://pbs.twimg.com/media/HLGJ3zaW8AAM-TQ?format=jpg&name=900x900

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka