kataryna.kataryna 16.06.05, 21:04 Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tymczak1 Brawo PO, rządźcie! 16.06.05, 21:26 Prof. Rzepliński to świetny kandydat na to stanowisko. Parada Równości i Parada Normalności mają to same prawo do przemarszu ulicami stolicy. Odpowiedz Link Zgłoś
feliks-50 A czemu to PiS się nie zgadza ???????? 16.06.05, 21:34 Co się porobiło z tym PiS-em, czyżby mieli swojego kandydata z grona wszechpolaków ??? Na tym koniku (MW) PiS daleko nie zajedzie i mam nadzieję, że w wyborach prezydenckich wyborcy skreślą kandydaturę Lecha, zresztą jeden Lech już był i wystarczy to na następne 100lat. Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm Re: A czemu to PiS się nie zgadza ???????? 16.06.05, 21:49 Bo Rzepliński poparł paradę równości. Zresztą całkiem słusznie. Odpowiedz Link Zgłoś
sam_sob Re: A czemu to PiS się nie zgadza ???????? 17.06.05, 08:08 feliks-50 napisał: > Co się porobiło z tym PiS-em, czyżby mieli swojego kandydata z grona > wszechpolaków ??? > Na tym koniku (MW) PiS daleko nie zajedzie i mam nadzieję, że w wyborach > prezydenckich wyborcy skreślą kandydaturę Lecha, zresztą jeden Lech już był i > wystarczy to na następne 100lat. Stanowisko PiS-u w tej sprawie odsłania prawdziwą twarz, która nie ma związku z treścią nazwy jaką sie posługują. Zawsze są za, a nawet przeciw w jedynie słusznym partyjnym interesie. Odpowiedz Link Zgłoś
hirsh1 Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany politycznie! 16.06.05, 21:36 Nam potrzebna jest osoba apolityczna. Prof. Rzepliński jest prawicowym politykiem. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa9823 Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 21:39 Rzepliński, który broni komunistycznych habilitacji to nie jest dobry kandydat na rzecznika praw obywatelskich Odpowiedz Link Zgłoś
piglowacki Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 21:42 Przed chwilą prezentował się u M.Olejnik w TVP razem z Giertychem i Wassermanem. Powtórka w TV Polonia i na stronie TVP. Ta sama retoryka i insynuacje jak u członków KOMISJI ds. NIEWYJAŚNIENI SPRWY ORLENU. Dotychczas wypowiadał się racjonalnie. Albo gra o punkty w jutrzejszym głosowaniu, albo następną instytucję opanują destruktorzy i mąciciele. Pozdrawiam tylko myślących. Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm Rzepliński prawicowy... hmmm... 16.06.05, 21:48 Gdyby był prawicowy, to by został GIODO w zeszłej kadencji. A narkatole i związkowcy z nieboszczki AWS go wówczas przyblokowały. Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 22:18 hirsh1 napisał: > Nam potrzebna jest osoba apolityczna. > Prof. Rzepliński jest prawicowym politykiem. A w czym się objawia prawicowość Rzeplińskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 22:26 Ano w braku związku z sld. Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 21:47 "Do 1981 r. należał do PZPR...", to my juz panu podziekujemy. Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm PiS i SLD kolejny raz pokazały bezklasę... 16.06.05, 21:47 i to, że w d.... mają Polskę i jej obywateli. Od Lprów, Macierewiczów i Lepperów poparcia dla Rzeplińskiego się nie spodziewałem. Ale postawa SLD i PiS mnie negatywnie zaskakuje. Mam nadzieję, że w przyszłym Sejmie chrześcijańskim socjalistom z PiS Platforma nie sprzeda rzecznika. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:05 kataryna.kataryna napisała: > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie. Ja uwielbiam twoje rzeczowe i sensowne analizy ,jak np ta z Belka. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:13 maksimum napisał: > kataryna.kataryna napisała: > > > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie. > > Ja uwielbiam twoje rzeczowe i sensowne analizy ,jak np ta z Belka. Ja nie. Niestety wiekszosc tych analiz to zwykla manipulacja. Przykladem obiektywnych, dobrze napisanych pod wzgledem formalnym i merytorycznym tekstow, a poza tym z emanujaca od nich kultura osobista Autora, sa teksty p. Leszka z Sopotu na przyklad. Odpowiedz Link Zgłoś
elfhelm Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:24 Kataryna ma bardzo często celne uwagi (Kwaśniewscy, Cimoszewicz). Natomiast w sprawach teczek mnie częściowo nie w każdym przypadku przekonuje. Czasem za szybko (Belka) szuka sensacji. Mimo wszystko bardzo ją cenię. Leszka z Sopotu również. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:34 elfhelm napisał: > Kataryna ma bardzo często celne uwagi (Kwaśniewscy, Cimoszewicz). Natomiast w > sprawach teczek mnie częściowo nie w każdym przypadku przekonuje. Czasem za > szybko (Belka) szuka sensacji. Czy bezpodstawnie to się okaże jak teczka Belki będzie jawna. Przy okazji przypominam, że ja nie twierdzę, że Belka był TW, od początku zarzucam mu krzywoprzysięstwo bo na to wydaje mi się są tropy i byłabym skłonna postawić na to spore pieniądze. Wkrótce się okaże jak to z tym kwitem było. > Mimo wszystko bardzo ją cenię. Miło mi :) Odpowiedz Link Zgłoś
dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 23:28 elfhelm napisał: > Kataryna ma bardzo często celne uwagi (Kwaśniewscy, Cimoszewicz). Natomiast w > sprawach teczek mnie częściowo nie w każdym przypadku przekonuje. Czasem za > szybko (Belka) szuka sensacji. Mimo wszystko bardzo ją cenię. Leszka z Sopotu > również. > Pozdrawiam Czesto ma tez niecelne uwagi, nietrafne i zmanipulowane opinie, co w koncu jest nieuniknione prze takiej liczbie materialow ktore wysyla na fora, ale jakos dziwnie nie che sie do nich przyznawac. Nawet jezli sie jej wytknie np. falszywe oskarzenie, okazuje sie ze to byla ironia. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:28 dr.kidler napisał: > maksimum napisał: > > > kataryna.kataryna napisała: > > > > > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie. > > > > Ja uwielbiam twoje rzeczowe i sensowne analizy ,jak np ta z Belka. > > Ja nie. > Niestety wiekszosc tych analiz to zwykla manipulacja. > > Przykladem obiektywnych, dobrze napisanych pod wzgledem formalnym i > merytorycznym tekstow, a poza tym z emanujaca od nich kultura osobista Autora, > sa teksty p. Leszka z Sopotu na przyklad. Przestan mnie wykanczac w tak okrutny sposob,bo to sie wizyta u lekarza skonczy. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 23:29 maksimum napisał: > Przestan mnie wykanczac w tak okrutny sposob,bo to sie wizyta u lekarza skonczy Przyda ci sie :-) Odpowiedz Link Zgłoś
dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:07 kataryna.kataryna napisała: > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie. Masz zwidy czy widzenia? Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERCI 16.06.05, 22:32 ww2.tvp.pl/91,20040712107309.strona i to zdecydowanymi. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 22:43 Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM przeciwnikiem kary smierci. Moze Kasia u pana prof pisala prace mgr na temat szkodliwosci kary smierci na spolecznosc kryminalistyczna w Polsce? Mysle tez,ze najbogatszy kraj swiata USA,gdzie kara smierci zostala chwilowo zniesiena w czasie rewolucji dzieci kwiatow,wzialby przyklad z bardzo pouczajacych wykladow pana prof na temat niekarania mordercow kara smierci. Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 22:47 maksimum napisał: > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM > przeciwnikiem kary smierci. RPO to nie jest rzecznik społeczeństwa ale rzecznik praw obywatelskich i nie ma obowiązku, a nawet nie powinien, kierować się sondażowymi preferencjami ogółu. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 22:57 > RPO to nie jest rzecznik społeczeństwa ale rzecznik praw obywatelskich i nie ma obowiązku, a nawet nie powinien, kierować się sondażowymi preferencjami >ogółu. A ten ogol,to jest wlasnie spoleczenstwo i jesli pan prof nie chce reprezentowac spoleczenstwa,to czyich interesow bedzie bronil? Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum 1969 -THE SUMMER OF LOVE 16.06.05, 23:00 I pierwsze dzieci z tego lata milosci zaczely sie rodzic juz w 1970 i tez mialy takie pomysly jak rodzice. Nikogo nie krzywdzic,szczegolnie juz tych ,ktorzy w wiezieniu siedza. Drzewka w Amazonii tez pod scisla kontrola ludu calego swiata-cos w rodzaju kolejnej miedzynarodowki. Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:20 maksimum napisał: > > > RPO to nie jest rzecznik społeczeństwa ale rzecznik praw obywatelskich i > nie > ma obowiązku, a nawet nie powinien, kierować się sondażowymi preferencjami > >ogółu. > > A ten ogol,to jest wlasnie spoleczenstwo i jesli pan prof nie chce > reprezentowac spoleczenstwa,to czyich interesow bedzie bronil? > Zadaniem RPO jest obrona praw człowieka, nawet wbrew twojej woli. Odpowiedz Link Zgłoś
mn7 Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:19 maksimum napisał: > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM > przeciwnikiem kary smierci. Tak to się dzieje, bo wszystkie kraje cywilizowane raz na zawsze wyrzekły się kary śmierci. Przy twoim sposobi erozumowania do dzisiaj paliłoby się na stosie czerownice, bo tego domagałoby się społeczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 17.06.05, 01:04 mn7 napisała: > maksimum napisał: > > > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smier > ci,a > > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM > > przeciwnikiem kary smierci. > > Tak to się dzieje, bo wszystkie kraje cywilizowane raz na zawsze wyrzekły się > kary śmierci. Ty musisz z glowa do lekarza jak najszybciej isc,jak EU ktore jest juz 5-ty rok w stagnacji nazywasz krajami cywilizowanymi. A ile do kupki trzeba zebrac tych krajow "cywilizowanych" zeby sie uzbieralo tyle ludzi,ktorzy zyja w najszybciej rozwijajacych sie krajach swiata,w ktorych jest kara smierci?????? USA,Chiny,India -to jest okolo 3 mld ludzi i sa to kraje najszybciej rozwijajace sie na swiecie i maja tez kare smierci. Wlasnie dlatego sie tak szybko rozwijaja bo maja kare smierci,a te "cywilizowane" sa w stagnacji,bo ich umysly tak jak i twoj zatrzymaly sie w rozwoju. > Przy twoim sposobi erozumowania do dzisiaj paliłoby się na stosie czerownice, > bo tego domagałoby się społeczeństwo. Na stosie,to trzeba palic takich przeciwnikow rozwoju jak ty. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.kidler Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:36 maksimum napisał: > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM > przeciwnikiem kary smierci. Prof. jest rzecznikiem praw obywatelskich a nie spoleczenstwa. Rzecznikami spleczenstwa sa jego demokratuycznie wybrani predstawiciele we wszystkich rodzajach wladzy. Najwyrazniej spoleczenstwo wybierajac takich, a nie innych przedstawicieli nie chce jednak zniesienia kary smierxi. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.kidler Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:36 dr.kidler napisał: > maksimum napisał: > > > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smier > ci,a > > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM > > przeciwnikiem kary smierci. > > Prof. jest rzecznikiem praw obywatelskich a nie spoleczenstwa. Oczywiscie "byłby " - przepraszam. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum O ILE ZAKLAD,ZE KASIA ZNA OSOBISCIE PANA PROF. 17.06.05, 02:39 Ta zbieznosc pogladow nie jest przypadkowa! Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Re: nie ZOSTANIE! 17.06.05, 10:52 bladatwarz napisał: > Raz mial szanse. Kto go teraz poprze? Mówili w TVN24, że raczej nie ma szans na to, by ten Sejm wtbrał nowego rzecznika, więc ja liczę na to, że jego kandydatura znowu zostanie wysunięta i przejdzie. Zabrakło mu tylko 17 głosów a na pewno zaszkodziła mu wczorajsza wypowiedź u Olejnik - zdecydowanie wypowiedział się za otwarciem archiwów IPN a to się SLD bardzo nie spodobało:) Odpowiedz Link Zgłoś
dziecko_we_mgle Re: nie ZOSTANIE! 17.06.05, 16:04 basia.basia napisała: > Zabrakło mu tylko 17 głosów a na pewno zaszkodziła mu wczorajsza > wypowiedź u Olejnik - zdecydowanie wypowiedział się za otwarciem archiwów > IPN a to się SLD bardzo nie spodobało:) Droga Basiu, czy Ty naprawdę sądzisz, że jedynym kryterium, jakim kierują się ludzie w tym kraju jest ich stosunek do teczek? Zniknęły wszelkie podziały a pozostał tylko jeden: co zrobić z aktami SBecji? Przecież piszą: 1. "Za jego kandydaturą opowiedziało się 180 posłów, przeciwko głosowało 163, a 50 wstrzymało się od głosowania." - fakt, do wymaganej większości 197 zabrakło 17. 2. "Zaangażowanie polityczne zarzucali Rzeplińskiemu posłowie SLD, którzy byli przeciwni jego kandydaturze." Ponad to "jeśli on mówi, że trzeba otworzyć wszystkie teczki, z pełną ich zawartością, również obyczajową, to ja za taką osobą nie podniosę ręki" - powiedział Martyniuk." 3. "Przeciwko Rzeplińskiemu głosowała też większość posłów LPR." 4. LPR nie ograniczył się tylko do głosowania przeciw, ale poseł Wrzodak znieważył pana profesora słowami: "profesor jest bardziej przychylny środowisku Fundacji Batorego, +Gazety Wyborczej+ i Unii Wolności, aniżeli opcji patriotycznej" - a czy można postawić cięższy zarzut????? 5. "Większość posłów PiS wstrzymała się od głosu" są bowiem ""sfery poglądów na państwo", w których PiS ma odmienne zdanie od Rzeplińskiego. Jako przykład Ziobro podał poparcie Rzeplińskiego dla Parady Równości." 6. "Kandydaturę Rzeplińskiego oprócz wnioskodawców czyli PO popierały kluby PSL, SdPl i Samoobrony. " Reasumując: za PO ++, SdPl _-, Samoobrona + albo -, przeciw SLD --------, LPR ++++++, wstrzymało się czyli było przeciw PiS ++++++, Plusami i minusami zaznaczyłem ich stosunek do lustracji. Czy z tego można wywnioskować, że wypowiedź za ujawnieniem teczek miała decydujący (o ile jakikolwiek) wpływ na głosowanie? Leciutki dystansik do ujawniania przekonałby (p)osła Martyniuka i SLD? Zachwiał wiarę Wrzodaka w bliskość do GW? Przekonał Ziobrę o orientacji seksualnej Profesora? Kobieto!!!!!!!! zrozpaczone dziecko_we_mgle Odpowiedz Link Zgłoś
pwrzes Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 17.06.05, 06:22 Oczywiscie nikt z Wybiorczej nie napisze, ze ten bojownik o prawa czlowieka rownosc itp. pomiata ludzi w zyciu prywatnym - wspolpracownikow i studentow - wtedy prawa czlowieka ma gleboko gdzies. M. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 17.06.05, 14:27 pwrzes napisał: > Oczywiscie nikt z Wybiorczej nie napisze, ze ten bojownik o prawa czlowieka > rownosc itp. pomiata ludzi w zyciu prywatnym - wspolpracownikow i studentow - > wtedy prawa czlowieka ma gleboko gdzies. To juz bylo dawno przerabiane,ze prywatnie mozesz w Polsce byc kim chcesz-nawet najgorszym chamem,ale oficjalnie po zalozeniu wyjsciowego stroju stajesz sie przyzwoitym obywatelem walczam o prawa innych obywateli. > M. Odpowiedz Link Zgłoś
maksimum SPRAWA SIE RYPLA RZEPLINSKIEMU! 17.06.05, 20:26 wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2772194.html Odpowiedz Link Zgłoś