Dodaj do ulubionych

Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzecznikiem...

16.06.05, 21:04
Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie.
Obserwuj wątek
    • tymczak1 Brawo PO, rządźcie! 16.06.05, 21:26
      Prof. Rzepliński to świetny kandydat na to stanowisko. Parada Równości i Parada
      Normalności mają to same prawo do przemarszu ulicami stolicy.
    • feliks-50 A czemu to PiS się nie zgadza ???????? 16.06.05, 21:34
      Co się porobiło z tym PiS-em, czyżby mieli swojego kandydata z grona
      wszechpolaków ???
      Na tym koniku (MW) PiS daleko nie zajedzie i mam nadzieję, że w wyborach
      prezydenckich wyborcy skreślą kandydaturę Lecha, zresztą jeden Lech już był i
      wystarczy to na następne 100lat.
      • elfhelm Re: A czemu to PiS się nie zgadza ???????? 16.06.05, 21:49
        Bo Rzepliński poparł paradę równości. Zresztą całkiem słusznie.
      • sam_sob Re: A czemu to PiS się nie zgadza ???????? 17.06.05, 08:08
        feliks-50 napisał:

        > Co się porobiło z tym PiS-em, czyżby mieli swojego kandydata z grona
        > wszechpolaków ???
        > Na tym koniku (MW) PiS daleko nie zajedzie i mam nadzieję, że w wyborach
        > prezydenckich wyborcy skreślą kandydaturę Lecha, zresztą jeden Lech już był i
        > wystarczy to na następne 100lat.

        Stanowisko PiS-u w tej sprawie odsłania prawdziwą twarz, która nie ma związku z
        treścią nazwy jaką sie posługują. Zawsze są za, a nawet przeciw w jedynie
        słusznym partyjnym interesie.
    • hirsh1 Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany politycznie! 16.06.05, 21:36
      Nam potrzebna jest osoba apolityczna.
      Prof. Rzepliński jest prawicowym politykiem.
      • ewa9823 Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 21:39
        Rzepliński, który broni komunistycznych habilitacji to nie jest dobry kandydat
        na rzecznika praw obywatelskich
        • piglowacki Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 21:42
          Przed chwilą prezentował się u M.Olejnik w TVP razem z Giertychem i
          Wassermanem. Powtórka w TV Polonia i na stronie TVP.

          Ta sama retoryka i insynuacje jak u członków
          KOMISJI ds. NIEWYJAŚNIENI SPRWY ORLENU.

          Dotychczas wypowiadał się racjonalnie. Albo gra o punkty w jutrzejszym
          głosowaniu, albo następną instytucję opanują destruktorzy i mąciciele.

          Pozdrawiam tylko myślących.
      • elfhelm Rzepliński prawicowy... hmmm... 16.06.05, 21:48
        Gdyby był prawicowy, to by został GIODO w zeszłej kadencji. A narkatole i
        związkowcy z nieboszczki AWS go wówczas przyblokowały.
      • kataryna.kataryna Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 22:18
        hirsh1 napisał:

        > Nam potrzebna jest osoba apolityczna.
        > Prof. Rzepliński jest prawicowym politykiem.


        A w czym się objawia prawicowość Rzeplińskiego.
        • ayran Re: Sprzeciw!Rzepliński jest zaangażowany polityc 16.06.05, 22:26
          Ano w braku związku z sld.
    • 3m05 Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 21:47
      "Do 1981 r. należał do PZPR...",

      to my juz panu podziekujemy.
    • elfhelm PiS i SLD kolejny raz pokazały bezklasę... 16.06.05, 21:47
      i to, że w d.... mają Polskę i jej obywateli. Od Lprów, Macierewiczów i
      Lepperów poparcia dla Rzeplińskiego się nie spodziewałem. Ale postawa SLD i PiS
      mnie negatywnie zaskakuje. Mam nadzieję, że w przyszłym Sejmie chrześcijańskim
      socjalistom z PiS Platforma nie sprzeda rzecznika.
    • maksimum Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:05
      kataryna.kataryna napisała:

      > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie.

      Ja uwielbiam twoje rzeczowe i sensowne analizy ,jak np ta z Belka.
      • dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:13
        maksimum napisał:

        > kataryna.kataryna napisała:
        >
        > > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie.
        >
        > Ja uwielbiam twoje rzeczowe i sensowne analizy ,jak np ta z Belka.

        Ja nie.
        Niestety wiekszosc tych analiz to zwykla manipulacja.

        Przykladem obiektywnych, dobrze napisanych pod wzgledem formalnym i
        merytorycznym tekstow, a poza tym z emanujaca od nich kultura osobista Autora,
        sa teksty p. Leszka z Sopotu na przyklad.
        • elfhelm Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:24
          Kataryna ma bardzo często celne uwagi (Kwaśniewscy, Cimoszewicz). Natomiast w
          sprawach teczek mnie częściowo nie w każdym przypadku przekonuje. Czasem za
          szybko (Belka) szuka sensacji. Mimo wszystko bardzo ją cenię. Leszka z Sopotu
          również.
          Pozdrawiam
          • kataryna.kataryna Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:34
            elfhelm napisał:

            > Kataryna ma bardzo często celne uwagi (Kwaśniewscy, Cimoszewicz). Natomiast w
            > sprawach teczek mnie częściowo nie w każdym przypadku przekonuje. Czasem za
            > szybko (Belka) szuka sensacji.



            Czy bezpodstawnie to się okaże jak teczka Belki będzie jawna. Przy okazji
            przypominam, że ja nie twierdzę, że Belka był TW, od początku zarzucam mu
            krzywoprzysięstwo bo na to wydaje mi się są tropy i byłabym skłonna postawić na
            to spore pieniądze. Wkrótce się okaże jak to z tym kwitem było.


            > Mimo wszystko bardzo ją cenię.


            Miło mi :)
          • dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 23:28
            elfhelm napisał:

            > Kataryna ma bardzo często celne uwagi (Kwaśniewscy, Cimoszewicz). Natomiast w
            > sprawach teczek mnie częściowo nie w każdym przypadku przekonuje. Czasem za
            > szybko (Belka) szuka sensacji. Mimo wszystko bardzo ją cenię. Leszka z Sopotu
            > również.
            > Pozdrawiam

            Czesto ma tez niecelne uwagi, nietrafne i zmanipulowane opinie, co w koncu jest
            nieuniknione prze takiej liczbie materialow ktore wysyla na fora, ale jakos
            dziwnie nie che sie do nich przyznawac.
            Nawet jezli sie jej wytknie np. falszywe oskarzenie, okazuje sie ze to byla
            ironia.
        • maksimum Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:28
          dr.kidler napisał:

          > maksimum napisał:
          >
          > > kataryna.kataryna napisała:
          > >
          > > > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie.
          > >
          > > Ja uwielbiam twoje rzeczowe i sensowne analizy ,jak np ta z Belka.
          >
          > Ja nie.
          > Niestety wiekszosc tych analiz to zwykla manipulacja.
          >
          > Przykladem obiektywnych, dobrze napisanych pod wzgledem formalnym i
          > merytorycznym tekstow, a poza tym z emanujaca od nich kultura osobista
          Autora,
          > sa teksty p. Leszka z Sopotu na przyklad.

          Przestan mnie wykanczac w tak okrutny sposob,bo to sie wizyta u lekarza skonczy.
          • dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 23:29
            maksimum napisał:


            > Przestan mnie wykanczac w tak okrutny sposob,bo to sie wizyta u lekarza
            skonczy

            Przyda ci sie :-)
    • dr.kidler Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 16.06.05, 22:07
      kataryna.kataryna napisała:

      > Trzymam kciuki ale widzę, że szanse niewielkie.

      Masz zwidy czy widzenia?
      • maksimum KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERCI 16.06.05, 22:32
        ww2.tvp.pl/91,20040712107309.strona
        i to zdecydowanymi.
        • maksimum Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 22:43
          Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a
          pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM
          przeciwnikiem kary smierci.
          Moze Kasia u pana prof pisala prace mgr na temat szkodliwosci kary smierci na
          spolecznosc kryminalistyczna w Polsce?
          Mysle tez,ze najbogatszy kraj swiata USA,gdzie kara smierci zostala chwilowo
          zniesiena w czasie rewolucji dzieci kwiatow,wzialby przyklad z bardzo
          pouczajacych wykladow pana prof na temat niekarania mordercow kara smierci.
          • kataryna.kataryna Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 22:47
            maksimum napisał:

            > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a
            > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM
            > przeciwnikiem kary smierci.


            RPO to nie jest rzecznik społeczeństwa ale rzecznik praw obywatelskich i nie ma
            obowiązku, a nawet nie powinien, kierować się sondażowymi preferencjami ogółu.
            • maksimum Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 22:57

              > RPO to nie jest rzecznik społeczeństwa ale rzecznik praw obywatelskich i nie
              ma obowiązku, a nawet nie powinien, kierować się sondażowymi preferencjami
              >ogółu.

              A ten ogol,to jest wlasnie spoleczenstwo i jesli pan prof nie chce
              reprezentowac spoleczenstwa,to czyich interesow bedzie bronil?

              • maksimum 1969 -THE SUMMER OF LOVE 16.06.05, 23:00
                I pierwsze dzieci z tego lata milosci zaczely sie rodzic juz w 1970 i tez mialy
                takie pomysly jak rodzice.
                Nikogo nie krzywdzic,szczegolnie juz tych ,ktorzy w wiezieniu siedza.
                Drzewka w Amazonii tez pod scisla kontrola ludu calego swiata-cos w rodzaju
                kolejnej miedzynarodowki.
              • mn7 Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:20
                maksimum napisał:

                >
                > > RPO to nie jest rzecznik społeczeństwa ale rzecznik praw obywatelskich i
                > nie
                > ma obowiązku, a nawet nie powinien, kierować się sondażowymi preferencjami
                > >ogółu.
                >
                > A ten ogol,to jest wlasnie spoleczenstwo i jesli pan prof nie chce
                > reprezentowac spoleczenstwa,to czyich interesow bedzie bronil?
                >

                Zadaniem RPO jest obrona praw człowieka, nawet wbrew twojej woli.
          • mn7 Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:19
            maksimum napisał:

            > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a
            > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM
            > przeciwnikiem kary smierci.

            Tak to się dzieje, bo wszystkie kraje cywilizowane raz na zawsze wyrzekły się
            kary śmierci.
            Przy twoim sposobi erozumowania do dzisiaj paliłoby się na stosie czerownice,
            bo tego domagałoby się społeczeństwo.

            • maksimum Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 17.06.05, 01:04
              mn7 napisała:

              > maksimum napisał:
              >
              > > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smier
              > ci,a
              > > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM
              > > przeciwnikiem kary smierci.
              >
              > Tak to się dzieje, bo wszystkie kraje cywilizowane raz na zawsze wyrzekły się
              > kary śmierci.

              Ty musisz z glowa do lekarza jak najszybciej isc,jak EU ktore jest juz 5-ty rok
              w stagnacji nazywasz krajami cywilizowanymi.
              A ile do kupki trzeba zebrac tych krajow "cywilizowanych" zeby sie uzbieralo
              tyle ludzi,ktorzy zyja w najszybciej rozwijajacych sie krajach swiata,w ktorych
              jest kara smierci??????
              USA,Chiny,India -to jest okolo 3 mld ludzi i sa to kraje najszybciej
              rozwijajace sie na swiecie i maja tez kare smierci.
              Wlasnie dlatego sie tak szybko rozwijaja bo maja kare smierci,a
              te "cywilizowane" sa w stagnacji,bo ich umysly tak jak i twoj zatrzymaly sie w
              rozwoju.

              > Przy twoim sposobi erozumowania do dzisiaj paliłoby się na stosie czerownice,
              > bo tego domagałoby się społeczeństwo.

              Na stosie,to trzeba palic takich przeciwnikow rozwoju jak ty.
          • dr.kidler Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:36
            maksimum napisał:

            > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smierci,a
            > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM
            > przeciwnikiem kary smierci.

            Prof. jest rzecznikiem praw obywatelskich a nie spoleczenstwa.
            Rzecznikami spleczenstwa sa jego demokratuycznie wybrani predstawiciele we
            wszystkich rodzajach wladzy.
            Najwyrazniej spoleczenstwo wybierajac takich, a nie innych przedstawicieli nie
            chce jednak zniesienia kary smierxi.
            • dr.kidler Re: KASIA I PAN PROF SA PRZECIWNIKAMI KARY SMIERC 16.06.05, 23:36
              dr.kidler napisał:

              > maksimum napisał:
              >
              > > Jak to sie dzieje,ze wiekszosc polskiego spoleczenstwa popiera kare smier
              > ci,a
              > > pan prof chcac byc rzecznikiem tego spoleczenstwa jest ZDECYDOWANYM
              > > przeciwnikiem kary smierci.
              >
              > Prof. jest rzecznikiem praw obywatelskich a nie spoleczenstwa.

              Oczywiscie "byłby " - przepraszam.
              • maksimum O ILE ZAKLAD,ZE KASIA ZNA OSOBISCIE PANA PROF. 17.06.05, 02:39
                Ta zbieznosc pogladow nie jest przypadkowa!
    • bladatwarz nie ZOSTANIE! 17.06.05, 03:58
      Raz mial szanse. Kto go teraz poprze?
      • basia.basia Re: nie ZOSTANIE! 17.06.05, 10:52
        bladatwarz napisał:

        > Raz mial szanse. Kto go teraz poprze?

        Mówili w TVN24, że raczej nie ma szans na to, by ten Sejm wtbrał nowego
        rzecznika, więc ja liczę na to, że jego kandydatura znowu zostanie wysunięta
        i przejdzie. Zabrakło mu tylko 17 głosów a na pewno zaszkodziła mu wczorajsza
        wypowiedź u Olejnik - zdecydowanie wypowiedział się za otwarciem archiwów
        IPN a to się SLD bardzo nie spodobało:)
        • dziecko_we_mgle Re: nie ZOSTANIE! 17.06.05, 16:04
          basia.basia napisała:

          > Zabrakło mu tylko 17 głosów a na pewno zaszkodziła mu wczorajsza
          > wypowiedź u Olejnik - zdecydowanie wypowiedział się za otwarciem archiwów
          > IPN a to się SLD bardzo nie spodobało:)


          Droga Basiu,

          czy Ty naprawdę sądzisz, że jedynym kryterium, jakim kierują się ludzie w tym
          kraju jest ich stosunek do teczek? Zniknęły wszelkie podziały a pozostał tylko
          jeden: co zrobić z aktami SBecji?

          Przecież piszą:

          1. "Za jego kandydaturą opowiedziało się 180 posłów, przeciwko głosowało 163, a
          50 wstrzymało się od głosowania."
          - fakt, do wymaganej większości 197 zabrakło 17.

          2. "Zaangażowanie polityczne zarzucali Rzeplińskiemu posłowie SLD, którzy byli
          przeciwni jego kandydaturze." Ponad to "jeśli on mówi, że trzeba otworzyć
          wszystkie teczki, z pełną ich zawartością, również obyczajową, to ja za taką
          osobą nie podniosę ręki" - powiedział Martyniuk."

          3. "Przeciwko Rzeplińskiemu głosowała też większość posłów LPR."


          4. LPR nie ograniczył się tylko do głosowania przeciw, ale poseł Wrzodak
          znieważył pana profesora słowami: "profesor jest bardziej przychylny środowisku
          Fundacji Batorego, +Gazety Wyborczej+ i Unii Wolności, aniżeli opcji
          patriotycznej" - a czy można postawić cięższy zarzut?????

          5. "Większość posłów PiS wstrzymała się od głosu" są bowiem ""sfery poglądów na
          państwo", w których PiS ma odmienne zdanie od Rzeplińskiego. Jako przykład
          Ziobro podał poparcie Rzeplińskiego dla Parady Równości."

          6. "Kandydaturę Rzeplińskiego oprócz wnioskodawców czyli PO popierały kluby
          PSL, SdPl i Samoobrony. "


          Reasumując:
          za
          PO ++,
          SdPl _-,
          Samoobrona + albo -,

          przeciw
          SLD --------,
          LPR ++++++,

          wstrzymało się czyli było przeciw
          PiS ++++++,

          Plusami i minusami zaznaczyłem ich stosunek do lustracji.

          Czy z tego można wywnioskować, że wypowiedź za ujawnieniem teczek miała
          decydujący (o ile jakikolwiek) wpływ na głosowanie?
          Leciutki dystansik do ujawniania przekonałby (p)osła Martyniuka i SLD?
          Zachwiał wiarę Wrzodaka w bliskość do GW? Przekonał Ziobrę o orientacji
          seksualnej Profesora?

          Kobieto!!!!!!!!

          zrozpaczone
          dziecko_we_mgle
    • pwrzes Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 17.06.05, 06:22
      Oczywiscie nikt z Wybiorczej nie napisze, ze ten bojownik o prawa czlowieka
      rownosc itp. pomiata ludzi w zyciu prywatnym - wspolpracownikow i studentow -
      wtedy prawa czlowieka ma gleboko gdzies.

      M.
      • maksimum Re: Czy prof. Rzepliński zostanie nowym rzeczniki 17.06.05, 14:27
        pwrzes napisał:

        > Oczywiscie nikt z Wybiorczej nie napisze, ze ten bojownik o prawa czlowieka
        > rownosc itp. pomiata ludzi w zyciu prywatnym - wspolpracownikow i studentow -
        > wtedy prawa czlowieka ma gleboko gdzies.

        To juz bylo dawno przerabiane,ze prywatnie mozesz w Polsce byc kim chcesz-nawet
        najgorszym chamem,ale oficjalnie po zalozeniu wyjsciowego stroju stajesz sie
        przyzwoitym obywatelem walczam o prawa innych obywateli.
        > M.
        • maksimum SPRAWA SIE RYPLA RZEPLINSKIEMU! 17.06.05, 20:26
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2772194.html
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka