anusia_25 15.12.05, 07:45 Za grosz honoru nie maja. Przestancie wy sie wszyscy kompromitowac i wyjedzcie gdzies, najlepiej na grzyby!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
metall Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 08:44 Fajna logika jest w PiS(dz)-ie. Dla Millerów wystarczał "logiczny i prawdopodobny ciąg zdarzeń", żeby krzyczeć o trybunałach, a jak chodzi o swojego, to potrzebne są "niezbite dowody", którymi oczywście podpisane dokumenty nie są. Odpowiedz Link Zgłoś
puba honor 15.12.05, 08:47 właściwie to jesli PiS chce dziejowych rozliczen, tepienia komuny itp i jak gorąco zaznacza - sprawiedliwie i zgodnie z prawem - to chyba powinno się pierwsze oburzyć na nieczystą grę Kurtyki w wyniku której został szefem IPN... inaczej przypomina to sytuację w której oszust sądzi oszusta - PRL II. więc niech nie mydlą oczu tylko pomyslą o innym kandydacie - nie obciążonym uwłaczającymi jemu zarzutami.. chcą być lepsi niż i bardziej uczciwi od SLD - to nie w gebie ale w czynach. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 10:16 A mnie ta cała historia wygląda bardziej na próbę utrącenia Kurtyki. Prawda jest taka, że w konkursie przebiegającym na takich zasadach jak miało to miejsce w przypadku tego który wygrał Kurtyka, Przewoźnik miałby mizerne szanse - o wiele gorzej zna problematykę funkcjonowania IPN-u, procedury, uwarunkowania prawne itp. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran PS. 15.12.05, 10:29 No i p. Kurtyka sprawia wrażenie (i najpewniej jest) człowieka o wiele mniej rozdygotanego emocjonalnie niż ustępujący i ustępujący i ustąpic niemogący prezes Kieres. Odpowiedz Link Zgłoś
kataryna.kataryna Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 10:23 "A jeszcze rano w Radiu ZET premier Kazimierz Marcinkiewicz mówił, że jeśli potwierdzą się doniesienia mediów o udziale Kurtyki w przecieku obciążającym jego konkurenta Andrzeja Przewoźnika, to powinien być rozpisany nowy konkurs na prezesa Instytutu." Ale sie nie potwierdzily i tyle. "Skąd to podejrzenie wobec Kurtyki? Bo to w kierowanym przez Kurtykę krakowskim oddziale IPN była przechowywana notatka Pawła Kosiby, b. kaprala SB, według której Przewoźnik był agentem SB. I ta właśnie notatka w czerwcu (a więc wtedy, kiedy Przewoźnik ogłosił już zamiar kandydowania) została w krakowskim archiwum skopiowana i przekazana Zbigniewowi Fijakowi, krakowskiemu historykowi, działaczowi PO. A Fijak przekazał ją "Rzeczpospolitej", którą ją szybko opublikowała." Tyle, ze decyzja zapadla w grudniu rok temu a kolegium IPN jednoznacznie oswiadczylo wczoraj, ze Kurtyka nie mial zadnego udzialu w przecieku- nieprzecieku (bo to nie byl zaden przeciek, Fijak dostal te dokumenty oficjalnie i legalnie). Co wiecej, w czerwcu kiedy sprawa Przewoznika wyplynela sam Kurtyka nie myslal o kandydowaniu na prezesa IPN. Kandydowac chcial za to Dudek ale sie wycofal, zeby nie byc posadzonym o czerpanie korzysci ze sprawy Przewoznika. Teraz chcielibyscie, zeby tak samo wycofal sie Kurtyka a prezesem pozostal strachliwy Kieres, ktory sie przejmuje tym co o nim sie pisze. Niedoczekanie. Nie uda sie rozkrecic tej afery chociaz bardzo sie staracie. "I od tego momentu Przewoźnik w oczach opinii publicznej stał się agentem (został już oczyszczony z tych podejrzeń przez Sąd Lustracyjny)." Kolegium IPN wyraznie oswiadczylo, w sejmie i w mediach, ze to nie sprawa opisana w Rzepie byla powodem utracenia Przewoznika. I wyrok sadu lustracyjnego niczego tu nie zmienia. "Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że Kurtyka był świadom, co Fijak dostał z IPN." Straszne! Dyrektor oddzialu IPN byl swiadom! Wiedzial jakie ma dokumenty i dal! Skandal! Jakby pani zapomniala, to IPN powstal wlasnie po to, zeby udostepniac spoleczenstwu wiedze ze zgromadzonych archiwow a nie kisic je. Zespol badawczy w ktorym byl Fijak poprosil zgodnie z prawem, zgodnie z prawem uzyskal zgode a IPN zgodnie z prawem kwity wydal. "Gazeta":To może lepiej by było, gdyby wobec związanych z nim wątpliwości Kurtyka zrezygnował i raz jeszcze stanął do konkursu, tym razem bez takich obciążeń?" Mam nadzieje, ze Kurtyka nie zrezygnuje bo nie ma powodu, kolegium IPN ostatecznie wyjasnilo sprawe. Jak niszczyliscie Kieresa ciaglymi atakami pisalam, ze jeszcze za nim zatesknicie. I widze, ze juz tesknicie. Trzeba bylo o tym pomyslec kiedy go ostrzeliwaliscie. Zostalby na kolejna kadencje i nie mielibyscie problemu. "Gosiewski twierdzi, że Kurtyka przekonał go, iż "nie jest winny upublicznieniu akt obciążających Przewoźnika"." To samo twierdzi kolegium IPN. "W przyszłym tygodniu Kurtyka spotka się z senatorami z PiS. Głosowanie nad jego kandydaturą w środę lub w czwartek." Mam nadzieje, ze Kurtyka przejdzie. Wasze histeryczne ataki utwierdzaja mnie w przekonaniu, ze to dobra kandydatura. Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Lex Kosiba 15.12.05, 13:10 Wygląda na to, że głównym kadrowcem IPN stał się w ostatnich miesiącach kapral Kosiba. Notatka sporządzona ręka kaprala Kosiby przyczyniła się już do utrącenia kandydatury Dudka, a w ostatnich dniach zanosiło się na to, że pogrąży również Kurtykę. Proponuję więc zalegalizowanie tego stanu rzeczy i znowelizowanie ustawy o IPN poprzez włączenie do niej takiego zapisu: "Prezesem IPN nie może zostać osoba, która pracowała, pracuje albo kiedykolwiek miała zamiar pracować w krakowskim oddziale IPN. Na stanowisko prezesa IPN nie może też zostać powołany ktoś, kto znał treść notatki kaprala Kosiby, widział jej oryginał bądź kopię, lub choćby słyszał o jej istnieniu. Do objęcia stanowiska prezesa IPN niezbędna jest rekomendacja kaprala Kosiby". Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Lex Przewoźnik 15.12.05, 13:21 Okazuje się, że nowelizowanie prawa wciąga jak mało co. Mam nadzieję, że się od tego nie uzależnię, bo jeszcze skończę jako poseł jakiś. Zaryzykuję jednak i spróbuję tego narkotyku jeszcze raz (oczywiście ostatni!). Otóż w związku z tym, że zdaniem wielu osób najlepszym kandydatem na stanowisko prezesa IPN jest pan Przewoźnik, proponuję, by ustawodawca wyciągnął z tego właściwe wnioski i wprowadził odpowiednie zmiany do ustawy o IPN. Oto moje propozycje: "Prezesem IPN może zostać tylko taka osoba, która figurowała w kartotekach SB jako jej tajny współpracownik.", "Prezes IPN musi wykazywać się daleko idącą nieznajomością ustawy o IPN", "Prezesowi IPN nie powinien uważać podległej mu jednostki za instytucję zaufania publicznego". "Prezesem IPN nie może zostać ktoś, kto nie wygląda jak Chodzący Pomnik Męczeństwa na Własne Życzenie". Odpowiedz Link Zgłoś
ksiundz :))))) Wróżę Waści wielką karierę :)))) 15.12.05, 13:26 proponuję, by ustawodawca wyciągnął z tego > właściwe wnioski i wprowadził odpowiednie zmiany do ustawy o IPN. Oto moje > propozycje: > "Prezesem IPN może zostać tylko taka osoba, która figurowała w kartotekach SB > jako jej tajny współpracownik.", "Prezes IPN musi wykazywać się daleko idącą > nieznajomością ustawy o IPN", "Prezesowi IPN nie powinien uważać podległej mu > jednostki za instytucję zaufania publicznego". "Prezesem IPN nie może zostać > ktoś, kto nie wygląda jak Chodzący Pomnik Męczeństwa na Własne Życzenie". Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Re: :))))) Wróżę Waści wielką karierę :)))) 15.12.05, 13:29 :) Bóg zapłać, księże dobrodzieju, ale właśnie postanowiłem zakończyć swoją legislacyjna karierę. Odpowiedz Link Zgłoś
ksiundz Nie może być - lex nie znosi próżni :))))) Aleć 15.12.05, 13:47 po Lex Kosiba i Lex Powroźnik zasłużyłeś Waszmość na długi urlop :)))) >ale właśnie postanowiłem zakończyć swoją > legislacyjna karierę. Odpowiedz Link Zgłoś
kum.z.antalowki Lex Kosiba? Dobre! To ja dodaję Jarucką... 15.12.05, 14:42 ...a, co? Jak się bawić apokryfami, to się bawić! I przebijam Kurskim! Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!!! 15.12.05, 13:27 Taka jest prawda i wiem czego się boicie! On się nie będzie patyczkował, nie będzie się przejmował apelami, listami tzw. intelektualistów i będzie robił swoje tzn. czyścił życie publiczne z badziewia bez żadnych skrupułów! A to niżej, to jest skandal! "Gazeta": Może Kurtyka mógłby zwrócić Fijakowi uwagę, jakie mogą być konsekwencje przekazania notatki Kosiby dziennikarzom? Cymański: Musiałby powiedzieć Fijakowi: nie ujawniaj prawdy o moim konkurencie. To byłoby takie rycerskie! Ale czy możemy takiej postawy wymagać w dzisiejszych czasach? Czyli GW oczekiwałaby, że Fijak i Kurtyka zatają, że Przewoźnik jest lekko poplamiony? To ma być postawa obywatelska? To miałoby być uczciwe? Zwariowaliście? Gdyby nauczycielka Waszych dzieci była podejrzana o ich molestowanie czekalibyście na wyrok sądu czy domagalibyście, żeby został prewencyjnie zawieszona?! Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 13:33 Pytanie Gazety nie dziwi mnie ani trochę, ale odpowiedź posła Cymańskiego trochę mnie zaskakuje. Gdybym był na miejscu prezesa Kurtyki, poprosiłbym pana posła, żeby już więcej nie reprezentował moich interesów. Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 13:41 witek.bis napisał: > Pytanie Gazety nie dziwi mnie ani trochę, ale odpowiedź posła Cymańskiego > trochę mnie zaskakuje. Gdybym był na miejscu prezesa Kurtyki, poprosiłbym pana > posła, żeby już więcej nie reprezentował moich interesów. Też zauważyłam, że Cymański dziwnie pojmuje rycerskość. Czyżby zaczytywał się w tekstach Michnika? Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 13:49 basia.basia napisała: > Też zauważyłam, że Cymański dziwnie pojmuje rycerskość. Czyżby zaczytywał się > w tekstach Michnika? Uważaj Basiu, bo Cymański może Cię ścignąć za taką insynuację. Dla mnie wypowiedź Cymańskiego jest dość kłopotliwa, bo chyba nie potrafiłbym powtórzyć jej własnymi słowami. Gdybym próbował, to pewnie wyglądałoby to tak; "No cóż, nie ulega wątpliwości, ze Kurtyka jest świnia, karierowicz i intrygant, ale czy w dzisiejszych czasach możemy liczyć na kogoś lepszego?" Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 16:35 witek.bis napisał: > > Uważaj Basiu, bo Cymański może Cię ścignąć za taką insynuację. Dla mnie > wypowiedź Cymańskiego jest dość kłopotliwa, bo chyba nie potrafiłbym powtórzyć > jej własnymi słowami. Gdybym próbował, to pewnie wyglądałoby to tak; "No cóż, > nie ulega wątpliwości, ze Kurtyka jest świnia, karierowicz i intrygant, ale czy > > w dzisiejszych czasach możemy liczyć na kogoś lepszego?" Okrutny jesteś:) A ja myślę, że słuszna może być diagnoza angielskiego ambasadora, który powiedział, że większość naszych posłów ma temperaturę wyższą niż ich IQ. A może ten Cymański uległ chwilowemu zamroczeniu z powodu kontaktu z kimś z GW? Odpowiedz Link Zgłoś
ksiundz Żeby tam sama GW przeciw !! - nasze gwiazdy media 15.12.05, 13:48 lne aż się pocą w tym temacie - z wrażenia czy z gorączki ? :)))))))))0 Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Ile zarabia prezes IPN? 15.12.05, 14:04 Chyba nie więcej, niż prezes PKO BP czy TVP? Dlaczego Kurtyce miałoby aż tak bardzo zależeć na tej skromnej posadzie, że posuwałby się aż do eliminowania rywala? Nienajgroźniejszego zresztą. Odpowiedz Link Zgłoś
witek.bis Re: Ile zarabia prezes IPN? 15.12.05, 14:15 ayran napisał: > Chyba nie więcej, niż prezes PKO BP czy TVP? Dlaczego Kurtyce miałoby aż tak > bardzo zależeć na tej skromnej posadzie, że posuwałby się aż do eliminowania > rywala? Nienajgroźniejszego zresztą. I jeszcze jedno. W odróżnieniu od Przewoźnika Kurtyka doskonale zna ustawę o IPN, więc jeśli wiedziałby coś na temat zagwazgranej kartoteki rywala, to spokojnie poczekałby na etap lustracji kandydatów. Nie publikowałby kosibowych klechd, bo zdawałby sobie sprawę, że może to się obrócić przeciw niemu. Jeśli zasada "is fecit cui prodest" nie jest kompletną bzdurą, to chyba należałoby z góry uniewinnić zarówno Dudka jak i Kurtykę, a uważniej przyjrzeć się Przewoźnikowi, bo - choć to zakrawa na paradoks - on najwięcej skorzystał na tym całym zamieszaniu. Odpowiedz Link Zgłoś
w19f45 Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 14:23 Jak sie ma na kogoś haka to można nim manipulować- tak będzie z Kurtyką on sam tego chciał - oj krakówek krakówek wstyd mi że jestem krakowiakiem !!! Odpowiedz Link Zgłoś
normalny.normals Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 16:29 A mnie wstyd za Gazetę. Pozdrawiam myślących Krakowiaków ;) Odpowiedz Link Zgłoś
basia.basia Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 16:33 normalny.normals napisał: > A mnie wstyd za Gazetę. Pozdrawiam myślących Krakowiaków ;) Mam nadzieję, że nie popełnię strasznego błędu jak podziękuję? Dziękuję i też pozdrawiam:) Odpowiedz Link Zgłoś
normalny.normals Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 16:36 basia.basia napisała: > normalny.normals napisał: > > > A mnie wstyd za Gazetę. Pozdrawiam myślących Krakowiaków ;) > > Mam nadzieję, że nie popełnię strasznego błędu jak podziękuję? Przecież wiesz Basiu, że Ciebie ZAWSZE serdecznie pozdrawiam :) Odpowiedz Link Zgłoś
qwardian Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 23:20 Czas najwyzszy wyjasnic, ze skonczyly sie uprzejmosci. Ci do ktorych adresuje te wypowiedz, zdajcie sobie sprawe, ze bedziecie powoli i systematycznie ujawniani. Bedziecie wyciagani na wierzch a nastepnie bezlitosnie i bezceremonialnie upokorzeni. To nie beda zadne ujawniane akta w jednym rzucie. Przez lat nastepnych kilka jeden po nastepnym bedziecie ukazywani, w sposob taki ze ludzie beda doznawac wymiotow na wasz widok. Odpowiedz Link Zgłoś