Dodaj do ulubionych

PiS za Kurtyką

15.12.05, 07:45
Za grosz honoru nie maja. Przestancie wy sie wszyscy kompromitowac i
wyjedzcie gdzies, najlepiej na grzyby!!!!
Obserwuj wątek
    • metall Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 08:44
      Fajna logika jest w PiS(dz)-ie. Dla Millerów wystarczał "logiczny i
      prawdopodobny ciąg zdarzeń", żeby krzyczeć o trybunałach, a jak chodzi o
      swojego, to potrzebne są "niezbite dowody", którymi oczywście podpisane
      dokumenty nie są.
    • puba honor 15.12.05, 08:47
      właściwie to jesli PiS chce dziejowych rozliczen, tepienia komuny itp i jak
      gorąco zaznacza - sprawiedliwie i zgodnie z prawem - to chyba powinno się
      pierwsze oburzyć na nieczystą grę Kurtyki w wyniku której został szefem IPN...
      inaczej przypomina to sytuację w której oszust sądzi oszusta - PRL II.
      więc niech nie mydlą oczu tylko pomyslą o innym kandydacie - nie obciążonym
      uwłaczającymi jemu zarzutami..
      chcą być lepsi niż i bardziej uczciwi od SLD - to nie w gebie ale w czynach.
    • ayran Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 10:16
      A mnie ta cała historia wygląda bardziej na próbę utrącenia Kurtyki. Prawda
      jest taka, że w konkursie przebiegającym na takich zasadach jak miało to
      miejsce w przypadku tego który wygrał Kurtyka, Przewoźnik miałby mizerne
      szanse - o wiele gorzej zna problematykę funkcjonowania IPN-u, procedury,
      uwarunkowania prawne itp.
      • ayran PS. 15.12.05, 10:29
        No i p. Kurtyka sprawia wrażenie (i najpewniej jest) człowieka o wiele mniej
        rozdygotanego emocjonalnie niż ustępujący i ustępujący i ustąpic niemogący
        prezes Kieres.
    • kataryna.kataryna Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 10:23
      "A jeszcze rano w Radiu ZET premier Kazimierz Marcinkiewicz mówił, że jeśli
      potwierdzą się doniesienia mediów o udziale Kurtyki w przecieku obciążającym
      jego konkurenta Andrzeja Przewoźnika, to powinien być rozpisany nowy konkurs na
      prezesa Instytutu."


      Ale sie nie potwierdzily i tyle.


      "Skąd to podejrzenie wobec Kurtyki? Bo to w kierowanym przez Kurtykę krakowskim
      oddziale IPN była przechowywana notatka Pawła Kosiby, b. kaprala SB, według
      której Przewoźnik był agentem SB. I ta właśnie notatka w czerwcu (a więc wtedy,
      kiedy Przewoźnik ogłosił już zamiar kandydowania) została w krakowskim archiwum
      skopiowana i przekazana Zbigniewowi Fijakowi, krakowskiemu historykowi,
      działaczowi PO. A Fijak przekazał ją "Rzeczpospolitej", którą ją szybko
      opublikowała."


      Tyle, ze decyzja zapadla w grudniu rok temu a kolegium IPN jednoznacznie
      oswiadczylo wczoraj, ze Kurtyka nie mial zadnego udzialu w przecieku-
      nieprzecieku (bo to nie byl zaden przeciek, Fijak dostal te dokumenty
      oficjalnie i legalnie). Co wiecej, w czerwcu kiedy sprawa Przewoznika wyplynela
      sam Kurtyka nie myslal o kandydowaniu na prezesa IPN. Kandydowac chcial za to
      Dudek ale sie wycofal, zeby nie byc posadzonym o czerpanie korzysci ze sprawy
      Przewoznika. Teraz chcielibyscie, zeby tak samo wycofal sie Kurtyka a prezesem
      pozostal strachliwy Kieres, ktory sie przejmuje tym co o nim sie pisze.
      Niedoczekanie. Nie uda sie rozkrecic tej afery chociaz bardzo sie staracie.


      "I od tego momentu Przewoźnik w oczach opinii publicznej stał się agentem
      (został już oczyszczony z tych podejrzeń przez Sąd Lustracyjny)."


      Kolegium IPN wyraznie oswiadczylo, w sejmie i w mediach, ze to nie sprawa
      opisana w Rzepie byla powodem utracenia Przewoznika. I wyrok sadu lustracyjnego
      niczego tu nie zmienia.


      "Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika, że Kurtyka był świadom, co Fijak
      dostał z IPN."


      Straszne! Dyrektor oddzialu IPN byl swiadom! Wiedzial jakie ma dokumenty i dal!
      Skandal! Jakby pani zapomniala, to IPN powstal wlasnie po to, zeby udostepniac
      spoleczenstwu wiedze ze zgromadzonych archiwow a nie kisic je. Zespol badawczy
      w ktorym byl Fijak poprosil zgodnie z prawem, zgodnie z prawem uzyskal zgode a
      IPN zgodnie z prawem kwity wydal.


      "Gazeta":To może lepiej by było, gdyby wobec związanych z nim wątpliwości
      Kurtyka zrezygnował i raz jeszcze stanął do konkursu, tym razem bez takich
      obciążeń?"


      Mam nadzieje, ze Kurtyka nie zrezygnuje bo nie ma powodu, kolegium IPN
      ostatecznie wyjasnilo sprawe. Jak niszczyliscie Kieresa ciaglymi atakami
      pisalam, ze jeszcze za nim zatesknicie. I widze, ze juz tesknicie. Trzeba bylo
      o tym pomyslec kiedy go ostrzeliwaliscie. Zostalby na kolejna kadencje i nie
      mielibyscie problemu.


      "Gosiewski twierdzi, że Kurtyka przekonał go, iż "nie jest winny upublicznieniu
      akt obciążających Przewoźnika"."


      To samo twierdzi kolegium IPN.


      "W przyszłym tygodniu Kurtyka spotka się z senatorami z PiS. Głosowanie nad
      jego kandydaturą w środę lub w czwartek."

      Mam nadzieje, ze Kurtyka przejdzie. Wasze histeryczne ataki utwierdzaja mnie w
      przekonaniu, ze to dobra kandydatura.
    • witek.bis Lex Kosiba 15.12.05, 13:10
      Wygląda na to, że głównym kadrowcem IPN stał się w ostatnich miesiącach kapral
      Kosiba. Notatka sporządzona ręka kaprala Kosiby przyczyniła się już do
      utrącenia kandydatury Dudka, a w ostatnich dniach zanosiło się na to, że
      pogrąży również Kurtykę. Proponuję więc zalegalizowanie tego stanu rzeczy i
      znowelizowanie ustawy o IPN poprzez włączenie do niej takiego zapisu: "Prezesem
      IPN nie może zostać osoba, która pracowała, pracuje albo kiedykolwiek miała
      zamiar pracować w krakowskim oddziale IPN. Na stanowisko prezesa IPN nie może
      też zostać powołany ktoś, kto znał treść notatki kaprala Kosiby, widział jej
      oryginał bądź kopię, lub choćby słyszał o jej istnieniu. Do objęcia stanowiska
      prezesa IPN niezbędna jest rekomendacja kaprala Kosiby".
    • witek.bis Lex Przewoźnik 15.12.05, 13:21
      Okazuje się, że nowelizowanie prawa wciąga jak mało co. Mam nadzieję, że się od
      tego nie uzależnię, bo jeszcze skończę jako poseł jakiś. Zaryzykuję jednak i
      spróbuję tego narkotyku jeszcze raz (oczywiście ostatni!).
      Otóż w związku z tym, że zdaniem wielu osób najlepszym kandydatem na stanowisko
      prezesa IPN jest pan Przewoźnik, proponuję, by ustawodawca wyciągnął z tego
      właściwe wnioski i wprowadził odpowiednie zmiany do ustawy o IPN. Oto moje
      propozycje:
      "Prezesem IPN może zostać tylko taka osoba, która figurowała w kartotekach SB
      jako jej tajny współpracownik.", "Prezes IPN musi wykazywać się daleko idącą
      nieznajomością ustawy o IPN", "Prezesowi IPN nie powinien uważać podległej mu
      jednostki za instytucję zaufania publicznego". "Prezesem IPN nie może zostać
      ktoś, kto nie wygląda jak Chodzący Pomnik Męczeństwa na Własne Życzenie".
      • ksiundz :))))) Wróżę Waści wielką karierę :)))) 15.12.05, 13:26
        proponuję, by ustawodawca wyciągnął z tego
        > właściwe wnioski i wprowadził odpowiednie zmiany do ustawy o IPN. Oto moje
        > propozycje:
        > "Prezesem IPN może zostać tylko taka osoba, która figurowała w kartotekach SB
        > jako jej tajny współpracownik.", "Prezes IPN musi wykazywać się daleko idącą
        > nieznajomością ustawy o IPN", "Prezesowi IPN nie powinien uważać podległej mu
        > jednostki za instytucję zaufania publicznego". "Prezesem IPN nie może zostać
        > ktoś, kto nie wygląda jak Chodzący Pomnik Męczeństwa na Własne Życzenie".
        • witek.bis Re: :))))) Wróżę Waści wielką karierę :)))) 15.12.05, 13:29
          :)
          Bóg zapłać, księże dobrodzieju, ale właśnie postanowiłem zakończyć swoją
          legislacyjna karierę.
          • ksiundz Nie może być - lex nie znosi próżni :))))) Aleć 15.12.05, 13:47
            po Lex Kosiba i Lex Powroźnik zasłużyłeś Waszmość na długi urlop :))))

            >ale właśnie postanowiłem zakończyć swoją
            > legislacyjna karierę.
      • kum.z.antalowki Lex Kosiba? Dobre! To ja dodaję Jarucką... 15.12.05, 14:42
        ...a, co? Jak się bawić apokryfami, to się bawić!
        I przebijam Kurskim!
    • basia.basia PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!!! 15.12.05, 13:27
      Taka jest prawda i wiem czego się boicie! On się nie będzie patyczkował,
      nie będzie się przejmował apelami, listami tzw. intelektualistów i będzie
      robił swoje tzn. czyścił życie publiczne z badziewia bez żadnych skrupułów!

      A to niżej, to jest skandal!

      "Gazeta": Może Kurtyka mógłby zwrócić Fijakowi uwagę, jakie mogą być
      konsekwencje przekazania notatki Kosiby dziennikarzom?

      Cymański: Musiałby powiedzieć Fijakowi: nie ujawniaj prawdy o moim konkurencie.
      To byłoby takie rycerskie! Ale czy możemy takiej postawy wymagać w dzisiejszych
      czasach?

      Czyli GW oczekiwałaby, że Fijak i Kurtyka zatają, że Przewoźnik jest lekko
      poplamiony? To ma być postawa obywatelska? To miałoby być uczciwe?
      Zwariowaliście? Gdyby nauczycielka Waszych dzieci była podejrzana o ich
      molestowanie czekalibyście na wyrok sądu czy domagalibyście, żeby został
      prewencyjnie zawieszona?!
      • witek.bis Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 13:33
        Pytanie Gazety nie dziwi mnie ani trochę, ale odpowiedź posła Cymańskiego
        trochę mnie zaskakuje. Gdybym był na miejscu prezesa Kurtyki, poprosiłbym pana
        posła, żeby już więcej nie reprezentował moich interesów.
        • basia.basia Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 13:41
          witek.bis napisał:

          > Pytanie Gazety nie dziwi mnie ani trochę, ale odpowiedź posła Cymańskiego
          > trochę mnie zaskakuje. Gdybym był na miejscu prezesa Kurtyki, poprosiłbym pana
          > posła, żeby już więcej nie reprezentował moich interesów.

          Też zauważyłam, że Cymański dziwnie pojmuje rycerskość. Czyżby zaczytywał się
          w tekstach Michnika?
          • witek.bis Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 13:49
            basia.basia napisała:

            > Też zauważyłam, że Cymański dziwnie pojmuje rycerskość. Czyżby zaczytywał się
            > w tekstach Michnika?

            Uważaj Basiu, bo Cymański może Cię ścignąć za taką insynuację. Dla mnie
            wypowiedź Cymańskiego jest dość kłopotliwa, bo chyba nie potrafiłbym powtórzyć
            jej własnymi słowami. Gdybym próbował, to pewnie wyglądałoby to tak; "No cóż,
            nie ulega wątpliwości, ze Kurtyka jest świnia, karierowicz i intrygant, ale czy
            w dzisiejszych czasach możemy liczyć na kogoś lepszego?"
            • basia.basia Re: PiS, PO, IPN, Sejm za Kurtyką a GW przeciw!! 15.12.05, 16:35
              witek.bis napisał:

              >
              > Uważaj Basiu, bo Cymański może Cię ścignąć za taką insynuację. Dla mnie
              > wypowiedź Cymańskiego jest dość kłopotliwa, bo chyba nie potrafiłbym powtórzyć
              > jej własnymi słowami. Gdybym próbował, to pewnie wyglądałoby to tak; "No cóż,
              > nie ulega wątpliwości, ze Kurtyka jest świnia, karierowicz i intrygant, ale czy
              >
              > w dzisiejszych czasach możemy liczyć na kogoś lepszego?"

              Okrutny jesteś:) A ja myślę, że słuszna może być diagnoza angielskiego
              ambasadora, który powiedział, że większość naszych posłów ma temperaturę
              wyższą niż ich IQ. A może ten Cymański uległ chwilowemu zamroczeniu z powodu
              kontaktu z kimś z GW?
      • ksiundz Żeby tam sama GW przeciw !! - nasze gwiazdy media 15.12.05, 13:48
        lne aż się pocą w tym temacie - z wrażenia czy z gorączki ? :)))))))))0
    • ayran Ile zarabia prezes IPN? 15.12.05, 14:04
      Chyba nie więcej, niż prezes PKO BP czy TVP? Dlaczego Kurtyce miałoby aż tak
      bardzo zależeć na tej skromnej posadzie, że posuwałby się aż do eliminowania
      rywala? Nienajgroźniejszego zresztą.
      • witek.bis Re: Ile zarabia prezes IPN? 15.12.05, 14:15
        ayran napisał:

        > Chyba nie więcej, niż prezes PKO BP czy TVP? Dlaczego Kurtyce miałoby aż tak
        > bardzo zależeć na tej skromnej posadzie, że posuwałby się aż do eliminowania
        > rywala? Nienajgroźniejszego zresztą.

        I jeszcze jedno. W odróżnieniu od Przewoźnika Kurtyka doskonale zna ustawę o
        IPN, więc jeśli wiedziałby coś na temat zagwazgranej kartoteki rywala, to
        spokojnie poczekałby na etap lustracji kandydatów. Nie publikowałby kosibowych
        klechd, bo zdawałby sobie sprawę, że może to się obrócić przeciw niemu. Jeśli
        zasada "is fecit cui prodest" nie jest kompletną bzdurą, to chyba należałoby z
        góry uniewinnić zarówno Dudka jak i Kurtykę, a uważniej przyjrzeć się
        Przewoźnikowi, bo - choć to zakrawa na paradoks - on najwięcej skorzystał na
        tym całym zamieszaniu.
    • w19f45 Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 14:23
      Jak sie ma na kogoś haka to można nim manipulować- tak będzie z Kurtyką on sam
      tego chciał - oj krakówek krakówek wstyd mi że jestem krakowiakiem !!!
      • normalny.normals Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 16:29
        A mnie wstyd za Gazetę. Pozdrawiam myślących Krakowiaków ;)
        • basia.basia Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 16:33
          normalny.normals napisał:

          > A mnie wstyd za Gazetę. Pozdrawiam myślących Krakowiaków ;)

          Mam nadzieję, że nie popełnię strasznego błędu jak podziękuję?
          Dziękuję i też pozdrawiam:)
          • normalny.normals Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 16:36
            basia.basia napisała:

            > normalny.normals napisał:
            >
            > > A mnie wstyd za Gazetę. Pozdrawiam myślących Krakowiaków ;)
            >
            > Mam nadzieję, że nie popełnię strasznego błędu jak podziękuję?




            Przecież wiesz Basiu, że Ciebie ZAWSZE serdecznie pozdrawiam :)
    • qwardian Re: PiS za Kurtyką 15.12.05, 23:20
      Czas najwyzszy wyjasnic, ze skonczyly sie uprzejmosci. Ci do ktorych adresuje te
      wypowiedz, zdajcie sobie sprawe, ze bedziecie powoli i systematycznie ujawniani.
      Bedziecie wyciagani na wierzch a nastepnie bezlitosnie i bezceremonialnie
      upokorzeni. To nie beda zadne ujawniane akta w jednym rzucie. Przez lat
      nastepnych kilka jeden po nastepnym bedziecie ukazywani, w sposob taki ze ludzie
      beda doznawac wymiotow na wasz widok.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka