Dodaj do ulubionych

Piotr Semka to jednak człowiek chory z nienawiści

19.06.06, 01:02
... i bezdennie głupi.
Przed chwilą na TVN 24 (u pani Łaszcz) porównał członkostwo Krystyny
Łybackiej w PZPR do działalności Giertycha w LPR.
Nóż się w kieszeni otwiera...
Może już lepiej, pani Małgosiu, zapraszać do studia Ziemkiewicza?
Obserwuj wątek
    • demokrata.prl Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji- to jest organizacja 19.06.06, 01:07
      przestępcza załozona przez Stalina w PRLu, a LPR jest demokratyczną partią
      utworzona zgodnie z prawem z woli ludzi, którzy chcięli się w niej zrzeszyć.
      • emerytka2006 Cóż, demokracja nie zawsze musi być miernikiem 19.06.06, 01:20
        ... II RP np. nie była państwem demokratycznym (po 1930 r.), ale jakoś prawica
        i tzw. siły niepodległościowe się do niej odwołują, nieprawda?
        To samo PZPR: były świństwa (epoka stalinowska, Wybrzeże 1970, nagonka
        antysemicka), niedogodności (uległość wobec ZSRR, zbytnie przyciśnięcie
        inicjatywy prywatnej), ale też realne osiągnięcia: likwidacja analfabetyzmu,
        darmowe studia, szeroko zakrojona reforma rolna i nacjonalizacja, poszerzenie
        Polski na Zachodzie i Północy, postępowe ustawodastwo obyczajowe.
        Można powiedzieć, że tyle złego co dobrego...

        A LPR wbrew temu co głosi wcale taką demokratyczną partią nie jest (choćby
        ataki na marsze równości albo postulat likwidacji SLD)...
        • humbak Re: Cóż, demokracja nie zawsze musi być miernikie 19.06.06, 01:57
          Co innego państwo, w którym doszło do przewrotu, bo działo się źle, a co innego władze narzucowne przez zaborcę. Darmowe studia nie istnieją. Nic nie ma za darmo. Człowiek płaci podatki, więc państwo ma z czego płacić za studia jego dzieci. To żadno osiągnięcie. Żadnym osiągnięciem nie jest też nacjonalizacja.
          A wniosek LPR o delegalizacje SLD nie jest antydemokratyczny. Może Niemcy nie są demokrayczne bo zdlegalizowali partie nazistowskie?
          • emerytka2006 Re: Cóż, demokracja nie zawsze musi być miernikie 19.06.06, 02:12
            humbak napisał:

            > Co innego państwo, w którym doszło do przewrotu, bo działo się źle, a co
            innego
            > władze narzucowne przez zaborcę.

            Czyli dochodzimy do wniosku, że w PRL to nie BRAK DEMOKRACJI był problemem, a
            zbytnie uzależnienie od ZSRR. To jest uczciwe postawienie sprawy!

            Darmowe studia nie istnieją. Nic nie ma za da
            > rmo. Człowiek płaci podatki, więc państwo ma z czego płacić za studia jego
            dzie
            > ci. To żadno osiągnięcie.

            A jeśli rodzice są zbyt biedni, by opłacić studia albo nie odczuwają potrzeby,
            by kształcić dzieci?
            Wtedy zgodnie z doktryną liberalną powinno zainterweniować państwo, by zapewnić
            jednostce PRAWO do nauki.
            I PRL to zrobiła...

            >Żadnym osiągnięciem nie jest też nacjonalizacja.

            W warunkach powojennej odbudowy? Na pewno?

            > A wniosek LPR o delegalizacje SLD nie jest antydemokratyczny. Może Niemcy nie
            s
            > ą demokrayczne bo zdlegalizowali partie nazistowskie?

            Po pierwsze, w Niemczech istnieja partie nazistowskie (NPD) i nacjonalistyczne
            (Republikanie).
            Po drugie, porównywanie ich do SLD jest perwersją, nawet jeśli się nie lubi
            Olejniczaka...
            Po trzecie: likwidacji SLD domaga się partia, która sama jest odległa od
            standardów demokracji...
            • zwykly2 Re: Starość to P I E K Ł O kobiet. 19.06.06, 02:18

              • emerytka2006 Odnośnie twojej sygnaturki 19.06.06, 02:25
                ~~~~~~~~
                Krytyk i eunuch z jednej są parafii
                obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi
                Nie głosząc broń Boże żadnej herezji
                Wspomnę, że Zwykły z tej samej diecezji!

                02:25
                • zwykly2 Re: Odnośnie twojej sygnaturki 19.06.06, 02:29
                  A co to zmienia? Zrozum że to już tylko Twoje p i e k ł o.
                  • emerytka2006 Ale CO jest moim piekłem? 19.06.06, 02:33
                    Inteligencja? Lewicowe poglądy?
                    Możesz wyłuszczyć?
                    • zwykly2 Re: mogę, S TA R O Ś Ć 19.06.06, 02:36

            • humbak Re: Cóż, demokracja nie zawsze musi być miernikie 19.06.06, 02:20
              > Czyli dochodzimy do wniosku, że w PRL to nie BRAK DEMOKRACJI był problemem, a
              > zbytnie uzależnienie od ZSRR. To jest uczciwe postawienie sprawy!

              Nie tyle zbytnie uzależnienie, co stworzenie PRL przez ZSRR i uzależnienie, niemal marionetkowość- to zależało od okresu.

              > A jeśli rodzice są zbyt biedni, by opłacić studia albo nie odczuwają potrzeby,
              > by kształcić dzieci?
              > Wtedy zgodnie z doktryną liberalną powinno zainterweniować państwo, by zapewnić

              Są zbyt biedni między innymi dlatego że państwo bierze od nich 80% zarobionych pieniędzy.

              > W warunkach powojennej odbudowy? Na pewno?

              Na pewno. Proces oddolny trwałby zapewne dłużej (choć nacjonalizacji by nie było dgyby nie przynależność do strefy wpływów ZSRR, a to dużo zmienia), ale nie stworzyła by wielu bardzo szkodliwych zjawisk związanych z tym, że ludzie nie czuli się właścicielami dóbr, których używali i które wytwarzali.

              > Po pierwsze, w Niemczech istnieja partie nazistowskie (NPD) i nacjonalistyczne
              > (Republikanie).
              > Po drugie, porównywanie ich do SLD jest perwersją, nawet jeśli się nie lubi
              > Olejniczaka...
              > Po trzecie: likwidacji SLD domaga się partia, która sama jest odległa od
              > standardów demokracji...

              Nie porównywałem SLD do partii nazistowskich. Demokracja to także pluralizm.
            • przyszywany.wnuczek.2006 Babciu w prlu (lata'70/80)studiowało mniej dzieci 19.06.06, 21:50
              pochodzenia chłopskiego niż w II RP.
              Proporcje ludnościowe nie wyjaśniają tego fenomenu!
        • humbak Re: Cóż, demokracja nie zawsze musi być miernikie 19.06.06, 02:21
          Przeoczyłem: granice to też żadna zasługa PZPR.
          • emerytka2006 A czyja???!!! 19.06.06, 02:29
            Oczywiście, że wszystko ustalał Stalin (dzięki niemu mamy zresztą Szczecin),
            ale Partia i ZSRR grały w 1945 r. do tej samej bramki.
            Zresztą, gdyby nie głupi upór Polaków co do niepodległości być może w ramach
            Polski pozostałby Lwów?

            PS. Ostatnie zdanie jest prowokacją nie taką znowuż nieprawdziwą. W ramach ZSRR
            granice nie były już takie ważne i Stalin często szedł na rękę (np. Litwie,
            której oferował cały okręg kaliningradzki, a przyłączył białoruską
            Wileńszczyznę).
            • humbak Re: A czyja???!!! 19.06.06, 02:31
              Siadła mucha na wole i mówi orzemy;)

              A co do niepodległości- to byśmy dopiero mieli ubaw.
              • emerytka2006 Ale ubaw we lwowskim kabarecie. 19.06.06, 02:35
                I nie musiałabym opuszczać Stanisławowa:((
                • humbak Re: Ale ubaw we lwowskim kabarecie. 19.06.06, 02:40
                  Marny argument biorąc pod uwagę co by się stało z polskim narodem i polską gospodarką.
                  • emerytka2006 W "nowej Polsce" podobno najbardziej liczy się 19.06.06, 02:47
                    ... człowiek, więć pozwoliłam sobie w ten sposób zaargumentować.
                    Co było z Polską w ramach ZSRR?
                    Na pewno byłaby większa (ze Lwowem, Grodnem, a może i Wilnem?) terytorialnie i
                    ludnościowo.
                    Gospodarczo nie byłoby chyba tak tragicznie (Estonia i Litwa są przecież
                    bogatsze od Polski), aczkolwiek bałabym się kolektywizacji - to idiotyzm i
                    walki z inicjatywą prywatną, jaka przybierała na terenie ZSRR formy obsesji.
                    Na włączeniu do Kraju Rad Polska straciłaby oczywiście kulturalnie (i
                    kulturowo), społecznie (węższy zakres wolności mediów), politycznie (brak
                    innych ugrupowań poza komunistami, zdławienie kościoła).

                    Ergo nie warto było, ale to wszystko kwestia proporcji...
                    • andrzej.sawa Re: W "nowej Polsce" podobno najbardziej liczy si 19.06.06, 02:53
                      Nie obrażaj emerytów swoim nickiem.Twoja głupota nie zna granic.
        • kika113 Re: Cóż, demokracja nie zawsze musi być miernikie 20.06.06, 08:03

          emerytka2006 napisała:

          ....ale też realne osiągnięcia: likwidacja analfabetyzmu,
          > darmowe studia, szeroko zakrojona reforma rolna i nacjonalizacja, poszerzenie
          > Polski na Zachodzie i Północy, postępowe ustawodastwo obyczajowe.
          > Można powiedzieć, że tyle złego co dobrego...

          Porwanemu kidnaperzy też dają jeść, ale trzynają na siłę w zamknięciu, i za to
          uwięziony ma być wdzięczny, ty emerytka masz coś z głową.
      • dr.szfajcner Re: Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji- to jest organi 19.06.06, 01:20
        demokrata.prl napisał:

        > przestępcza załozona przez Stalina w PRLu,

        No to powinni takze rozwiazac LPR ktora w Krakowie,
        podczas wyborow prezydenckich poparla SLD.

        • demokrata.prl Re: Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji- to jest organi 19.06.06, 01:43
          Skąd wiesz kto z członkow LPR głosował w Krakowie na Majchrowskiego?
          Gdyby cała potężna unia Wolności poparła Lassotę wygrałby w pierwszej turze.
          • humbak Re: Płatni Zdrajcy Pachołki Rosji- to jest organi 19.06.06, 02:01
            Zresztą Majchrowski pasuje do SLD niewiele bardziej niż Giertych.
    • henryk.log Re: Pani E. o bulterierze niezależnej publicystyki 19.06.06, 01:10
      ..:-)

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=43777238&a=43777699
      Pozdrawiam
    • humbak Re: Piotr Semka to jednak człowiek chory z nienaw 19.06.06, 01:53
      A czemu ten nóż się otwiera? Może Pani nieco rozwinąć?
      • emerytka2006 Nie widzisz manipulacji w porównywaniu 19.06.06, 01:57
        ... członkostwa w PZPR za czasów PRL do aktywności politycznej w
        neofaszystowskiej MW i LPR?
        • humbak Re: Nie widzisz manipulacji w porównywaniu 19.06.06, 01:59
          Nie. Negatywne cechy PZPR są równie znaczące, co LPR (o MW nie było tu chyba mowy?), a właściwie nawet bardziej.
          • emerytka2006 Re: Nie widzisz manipulacji w porównywaniu 19.06.06, 02:07
            humbak napisał:

            > Nie. Negatywne cechy PZPR są równie znaczące, co LPR (o MW nie było tu chyba
            mo
            > wy?), a właściwie nawet bardziej.

            Ale nie o to mi chodziło!

            Rzecz w tym, że w PRL by coś osiągnąć TRZEBA było się zapisać do PZPR (albo
            chociaż SD). Były oczywiście wyjątki, nawet sporo takich (na tle innych KDL - w
            NRD np. cała kadra nauczycielska "przynależała"), ale potwierdzają jednak
            regułę (por. losy dr. Marii Szyszkowskiej na UW).

            W DEMOKRATYCZNYM kraju przynależność do partii X jest przejawem jeśli nie
            pełnej to znacznej akceptacji jej programu, a nie np. kunktatorstwa.

            By przrównać Łybacką do Giertycha musiałbyś pierwej udowodnić, że wstąpiła do
            PZPR z powodów ideowych. A tego nie jesteś w stanie zrobić!

            PS. MW jest młodzieżówką LPR.
            • humbak Re: Nie widzisz manipulacji w porównywaniu 19.06.06, 02:12
              Fakt, konieczna jest znajomość motywów. Może i wstąpienie do partii koniecznością nie było, ale było... bliskie konieczności powiedzmy.
              Co do MW, to jest młodzierzówką, ale i nie jest. Jakby na to nie patrzeć Giertych reaktywował starą organizację.
              • demokrata.prl Łybacka była pachołkiem Rosji, a Giertych służy 19.06.06, 02:28
                Polsce.
                • humbak Re: Łybacka była pachołkiem Rosji, a Giertych słu 19.06.06, 02:32
                  No właśni pytanie brzmi czy była pachołkiem? A Lepper zdaej się faktycznie robi dla Polski co może. Dobrych chęci mu odmówić nie można.
                  • andrzej.sawa Re: Łybacka była pachołkiem Rosji, a Giertych słu 19.06.06, 03:53
                    Zostaw tego przestępcę w spokoju,może w końcu pójdzie siedzieć.
            • nowytor3 No nie chcesz chyba powiedzieć, że Łybacka 19.06.06, 02:35
              się sprostytuowała wstępując do partii?
              • emerytka2006 Nowotworze3: Nie wiem. 19.06.06, 02:38
                Może np. wierzyła w socjalizm (a PRL miała naprawdę spore osiągnięcia, np. gdy
                mowa o prawach kobiet albo różnych urządzeniach socjalnych), ale nie
                akceptowała np. braku demokracji i metod policji politycznej?
                I wtedy jak Łybacką osądzać?
                Oto jest pytanie...
                • nowytor3 Znam łajdactwo komnistyczno-socjalistyczne jak 19.06.06, 02:52
                  zły szeląg.
                  Jutro pójdę do moich "ulubionych" zasłużonych w walce komunistow. Oni są
                  ostatnio nieustającą przyczyną mojej radości. Siedzą pierniki na działce i nawet
                  teraz próbują ludzi nawracać. Jeden i drugi dużo kiedyś znaczyli, a teraz? Tylko
                  obrzydzenie. Nie myśl sobie jednak, że im się odgrażam, czy coś w tym stylu. Na
                  przykład jutro zapytam:
                  "panie Mieciu, pan chyba nie wierzy w to, że taki uczciwy człowiek jak Marek
                  Belka, mógł dopuścić się takiego przestępstwa. To chyba był objaw ostatniej
                  głupoty, bo w jego złą wolę nie wierzę."
                  A stare pryki chyba zawału dostaną.

              • andrzej.sawa Re: No nie chcesz chyba powiedzieć, że Łybacka 19.06.06, 02:52
                A co,nie?
        • andrzej.sawa Re: Nie widzisz manipulacji w porównywaniu 19.06.06, 03:51
          Ty to robisz, usprawiedliwiając sku..enie się poprzez przynależnośc do pzpr.
    • zio29 Re: Piotr Semka to jednak człowiek chory z nienaw 19.06.06, 03:43
      widzę że emerytka powiela stare sprawdzone wzorce z lat komuny ..

      Zapraszać tylko tych co się zgadzają ... Partia z narodem, frekwencja 100% tyle
      samo głosów na PZPR ..
    • ave.duce Re: Semka plecie, co mu ślina na język przyniesie, 19.06.06, 04:49
      żeby się "załapać" teraz, wciąż jako "publicysta niezależny" (buhahaha),
      do kaczego koryta...


      ;)
      • olek.olek To ten podobny do knura ? 19.06.06, 20:15
        Chyba wiem który to.
        • ave.duce Re: To ten podobny do knura ? Hehehe ;))) 19.06.06, 21:23
          olek.olek napisał:

          > Chyba wiem który to.

          www.naszapolonia.com/mozaic/16co4.jpg
          ;((
    • tribunus paserska czerwonych zbrodniarzy opluwa 19.06.06, 21:39
      Glupcem jest ten kto relatywizuje dzialalnosc w PZPR. Jesli ktos ma inne zdanie
      to jest wspolwinny tysiecy ludzi ZAMORDOWANYCH przez dzialaczy tej zbrodniczej
      partii.
      Dla mnie PZPR jest odpowiednikiem NSDAP.
      • ave.duce Re: A dla mnie odpowiednikiem NSDAP jest LPR 19.06.06, 21:42

        • przyszywany.wnuczek.2006 Wtrące się na chwilę (a endekiem nie jestem) Trzy 19.06.06, 21:47
          trzy argumenty dla których wysnułaś analogię. Jeśli można prosić?
          • ave.duce Re: Wtrące się na chwilę (a endekiem nie jestem) 19.06.06, 22:13
            przyszywany.wnuczek.2006 napisał:

            > trzy argumenty dla których wysnułaś analogię. Jeśli można prosić?

            Ok, ad hoc, bo się śpieszę, wrócę we czwartek wieczorem...


            1. Guru LPR-u jest Roman Dmowski - ideolog narodowej demokracji, założyciel OWP,
            nacjonalistycznej organizacji politycznej;

            2. LPR jest kontynuatorką skrajnie prawicowego SN;

            3. LPR jest "patronką" MW - podobnie jak NSDAP przez Hitlerjugend w stosunku
            do młodzieży niemieckiej, tak LPR przez MW promuje kult silnej i zdrowej
            młodzieży POLSKIEJ, wpaja "naZi chłopcom" poczucie wyższości, przede wszystkim
            w sosunku do Żydów, ludzi odmiennej religii, odmiennej orientacji seksualnej, itp.


            :P

            ;)
            • nielubiegazety2 To Hall i Chrzanowski są faszystami ???? :)))) 19.06.06, 22:17

              • ave.duce Re: A kojarzyć fakty umiesz???? :))) b/t b/o 20.06.06, 10:10

            • ave.duce Re: add. 20.06.06, 05:28
              wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3428042.html
              ;)
    • homosovieticus Głupota polityczna Semki zaledwie do kolan sięga 19.06.06, 22:28
      twojej własnej. Belki we własnym oku nie widzisz a w oku bliźniego dostrzegasz
      włoś?
      Widzenie to zawdzięczasz wychowaniu i korzeniom swoim.
      • olek.olek Knur to knur. I tyle. 20.06.06, 08:12
        A w dodatku bezpłodny.
        Nawet locha Anulka go nie chce.
    • endrju55 Re: Piotr Semka to jednak człowiek chory z nienaw 20.06.06, 18:49
      ten semka zawsze jakis zssapany i spocony.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka