15.08.06, 14:17
Bedzie jeszce troche na temat tego czlowieka.
Tak, czlowieka ~ nie pisarza.

Dzisiejsze 'Berlinger Zeitung' przyznaje, ze Walesa ma racje w sprawie
Grassa. A konkretnie: 'Lech walesa ma z pewnoscia racje, gdy wzywa Guentera
Grassa do zrzeczenia sie honorowego obywatelstwa Gdanska - ocenia dziennik'.

'Ten kto milczy, jest winny', stwierdzil Grass w swoim apelu do pisarzy NRD-
owskich o zajecie przez nich jasnego stanowiska wobec dzialan wladz NRD-
owskich po wybudowaniu muru berlinskiego. Musial myslec takze o swoim
milczeniu.

A wracajac na nasze forumowe podworka, przypomne, ze za Walesa taka sama
wypiowiedz padla z ust Jacka Kurskiego. Wiekszosc na tym forum i na
sasiednich Wiadomosciach, zmieszla Kurskiego z blotem. Nie wnikajac w swoim
zacietrzewieniu do Kurskiego w to, ze tu nie chodzi o fakt
sluzby mlodego czlowieka w Waffen SS, ale o dlugotrwale milczenie Grassa oraz
o wprowadzenie w blad wladz Gdanska, czego wynikiem bylo przyznanie mu
honorowego obywatelstwa. A przeciez mala mysza_polna 5 caly czas o tym
trabila. To, ze raczej bezskutecznie, to inna para kaloszy.
Obserwuj wątek
    • idiotyzmy-kacze GraSS pasowałby do rządu PiSu 15.08.06, 14:26
      Do tych wszystkich TW, Farfałów i reszty zgrai
    • mysz_polna5 Prawda w oczy kole, 15.08.06, 14:37
      a dzisiejsze milczenie ~ nie swiadczy o was dobrze ~ przeciwnicy zdrowgo
      rozsadku, broniacy Grassa. Ale wiedzialam to ~ juz od zawsze! Ot co!
    • a.adas Re: GraSS 15.08.06, 14:40
      ja nie wiem, ale mi się wydawało, że Grass dostał bardziej obywatelstwo za np.
      opis obrony Poczty Polskiej 1 września 39. No chyba, ze ta scena jest tylko w
      filmie;)
      • mysz_polna5 Re: GraSS 15.08.06, 14:50
        a.adas napisał:

        > ja nie wiem, ale mi się wydawało, że Grass dostał bardziej obywatelstwo za np.
        > opis obrony Poczty Polskiej 1 września 39. No chyba, ze ta scena jest tylko w
        > filmie;)


        ********************************************************************************

        Jezeli nawt dostal je za opis obrony PP, to dostal je za swoj talent pisarski.
        Czego nigdy mu nie odmawialam!
        Ja caly czas mowilam, mowie i bede mowila o czlowieku! Choc z drugiej strony
        rozumiem fakt, ze przyznac sie do tego nie bylo latwo!

        Jednoczesnie Grass, apelujac do NRD-owskich pisarzy o zajecie jasnego
        stanowiska wobec wladz, ktore wybudowaly mur berlinski ~ zaswiadczyl o
        calkowitym braku wlasnego wstydu. O czym pisze wspomniane 'Berliner Zeitung', a
        ja sie w tym zgadzam!
    • kpp_gw pouczanie innych gdy samemu jest sie sluga diabla 15.08.06, 14:44
      to jest punkt pierwszy lewicowej konstytucji. Zly, zaklamany i zwyczajnie glupi
      to milosnik lewactwa.
      • janbezziemi Poczytajcie sobie, a co myślicie, to mnie nie rai 15.08.06, 14:52

        • mysz_polna5 Re: Poczytajcie sobie, a co myślicie, to mnie nie 15.08.06, 14:54
          janbezziemi napisał:


          ********************************************************************************

          To jest ciag dalszy o Grassie. Wiec prosze mi tu nie mieszac watku.
          Swoj, na wlasny rachunek ~ mozesz sobie samodzielnie otworzyc.
      • mysz_polna5 Re: pouczanie innych gdy samemu jest sie sluga di 15.08.06, 14:52
        kpp_gw napisała:

        > to jest punkt pierwszy lewicowej konstytucji. Zly, zaklamany i zwyczajnie
        glupi

        > to milosnik lewactwa.


        ********************************************************************************


        Zbyt ogolnie. Sprecyzuj o co ci biega?
      • idiotyzmy-kacze Widzę, że masz podobne zdanie do mojego 15.08.06, 14:52
        o lewakach z PiSu
    • a.adas Kompromis 15.08.06, 14:53
      odebrać obywatelstwo człowiekowi i natychmiast nadać książce, ok?
      • mysz_polna5 Re: Kompromis 15.08.06, 14:57
        a.adas napisał:

        > odebrać obywatelstwo człowiekowi i natychmiast nadać książce, ok?


        *********************************************


        Racja! Ksiazka nie sluzyla w Waffen-SS ;)))))))))))))))))))))))))))...o...o...o!
    • mysz_polna5 No to jeszcze troche na temat. Bo warot! 15.08.06, 15:33

      Oprocz pyskaczy, ktorzy dzisiaj jakos dziwnie milcza, a ktorzy wczoraj
      wdeptywali w bloto Jacka Kurskiego za to, ze Grass powinien zrzec sie honorowgo
      obywatelstawa Gdanska, zapytam tez prezydenta Gdanska Pawla Adamowicza. Czy w
      dalszym ciagu uwaza pan, ze Kurski upolitycznia sprawe Grassa?

      A przy okazji. Przedstawicielem jakiej partii jest prezydent Pawel Adamowicz?
      Nie jestem pewna, ale chyba PO?
      • janbezziemi Re: No to jeszcze troche na temat. Bo warot! 15.08.06, 15:37
        myszko,dyktatorko,nie mieszaj!
      • pandada Nikt Kurskiego nie wdeptuje w błoto 15.08.06, 15:49
        on w nie ochoczo sam wskakuje i bryzga wokół
        • mysz_polna5 Re: Nikt Kurskiego nie wdeptuje w błoto 15.08.06, 16:36
          pandada napisał:

          > on w nie ochoczo sam wskakuje i bryzga wokół

          *******************************************************************************

          Ja pisze o wczorajszej reakcji wielu forumowiczow na konkretna wypowiedz
          Kurskiego, ze Grass powinien zrzec sie honorowego obywatelstwa, ktore mu
          przyznano. Jesli ty nazywasz to wskakiwaniem w bloto i sianiem bryzgow, to jest
          to twoja sprawa. Moja napewno nie!

          Jestem przekonana, gdyby gdanscy radni znali jego przeszlosc, to honorowe
          obywatelstwo nie zostaloby mu przyznane.
    • mysz_polna5 Pawel Adamowicz (PO) 15.08.06, 15:46


      Prezydent Gdanska Pawel Adamowicz z PO, powiedzial, ze Jacek Kurski mowiac o
      zrzeczeniu sie przez Grassa honorowego obywatelstwa, "upolitycznia sprawe".
      Hip, hip, hurrra!!!
      Prawo Kalego w wykonaniu Pawla Adamowicza, klania sie w calej krasie! Ot co!
      • travel_wawa Rozumiem, że w Polsce nie ma miejsca na spokój. 15.08.06, 16:44
        Wyważona wypowiedź Pawła Adamowicza i w ogóle aparycja tego człowieka bardziej
        jest mi bliska niz faszystowskie wrzaski Jacka Kanalii Kurskiego.

        Do historii trzeba mieć dystans.
        Gdańsk jest rządzony dobrze, rozuminie, rozwija się dynamicznie.
        Rządzi tam PO i nadal bedzie, bo takie sa poglądy większości Obywateli tego
        Miasta (w którym miałem Zaszczyt sie urodzić).

        Dystans Gdańszczan do Warszawki i reszty Kaczorlandu jest czymś tradycyjnym.
        A za Kurskiego się wstydzimy. Taki wrzód na d...
        • mysz_polna5 Re: Rozumiem, że w Polsce nie ma miejsca na spokó 15.08.06, 16:56
          travel_wawa napisał:

          > Wyważona wypowiedź Pawła Adamowicza i w ogóle aparycja tego człowieka
          bardziej
          > jest mi bliska niz faszystowskie wrzaski Jacka Kanalii Kurskiego.



          *******************************************************************************


          Cholernie wywazona! Bo reka PO, zostala 'przytrzymana' szala tej wagi!
          Hehehehehe! O tym jak PO rzadzi w Gdansku, nic nie pisalam. Nie jest to tematem
          tej listy!
          Mnie chodzi o polityczny 'drobiazg'. Abramowicz zarzuca upolitycznienie sprawy
          Grassa, przez Kurskiego ~ a sam jak zaba u kowala, wystawia swa polityczna
          lape, aby przy okazji sprawy Grassa politycznie sie podkuc! Ot co!
    • mysz_polna5 Co oni wypisuja? 15.08.06, 17:37
    • dr.szfajcner Re: GraSS 15.08.06, 17:39

      To ty napisales ze Gazeta Wyborcza domaga
      sie zamkniecia Radia Maryja, ale nie potrafilas przytoczyc
      ani jednego linka z tym żadaniem?
    • mysz_polna5 Co oni wypisuja? 15.08.06, 17:45

      "Der Spiegel', a za nia nasze publikatory donosza, ze Grass po raz pierwszy
      przyznal sie do sluzby w Waffen-SS, gdy dostal sie do amerykanskiej niewoli
      8/5/45 r.

      Przeciz Amerykanie nie zatrzymali Grassa jako baletnice teatralna, ale jako
      zolnierza Waffen-SS. Czy to jest robienie wody z mozgu? Wyglada na to, ze tak.
      Ja tylko dodam, ze Grass mial duzo szczescia, ze dostal sie do niewoli
      amerykanskiej, nie rosyjskiej! Ot co!

      Ni i jeszcze jedno. Dokumenty tej formacji, nie zachowaly sie. Zostaly
      zniszczone przez Niemcow, wiec nie wiemy jaka byla rola Grassa!
    • wirwieder Re: GraSS 15.08.06, 18:32
      myszko polna-"Berlinger Zeitung"? Jakis nowy tytuł. To pisma syna gen.Berlinga?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka