Dodaj do ulubionych

Służba dla niepodległej Polski hańbą

30.01.07, 16:30
"- Uważam, że to nie wstyd móc pomagać polskiemu wywiadowi, wszędzie w
świecie cywilizowanym traktuje się taką służbę jako wyróżnienie i wypełnianie
patriotycznego obowiązku" - powiedział Sławomir Prząda.
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3885337.html
To hańba dla niepodległego kraju gdy urządza się publiczną nagonkę na ludzi,
którzy w dobrej wierze służyli naszemu krajowi. Podłość i draństwo tych,
którzy się tego dopuszczają jest godne jak najbardziej surowego potępienia.
Hańbą jest służenie władzy, która urządza nagonki i szczuje jednych przeciwko
drugim. Hańba tym, którzy im przyklaskują. Takie zachowanie to zaprzeczenie
naszej tradycji walki o niepodległą, demokratyczną i uczciwą Polskę, w której
nikt nie jest prześladowany i tępiony za swoje poglądy polityczne i
religijne.
Jesteśmy świadkami jak obecna władza niszczy ludzi. Czy można być obojętnym?
Obserwuj wątek
    • woda.woda Re: Służba dla niepodległej Polski hańbą 30.01.07, 16:31
      Takie zachowanie to zaprzeczenie
      > naszej tradycji walki o niepodległą, demokratyczną i uczciwą Polskę, w której
      > nikt nie jest prześladowany i tępiony za swoje poglądy polityczne i
      > religijne.

      Polska tradycja ma równiez swoje drugie, ciemne oblicze.
    • artsg Re: Niepodległe państwo w którym stacjonuje 30.01.07, 16:33
      pół miliona ruskich żołnierzy?
      • woda.woda A stacjonuje? Gdzie? 30.01.07, 16:35
        • warsawyak Re: A stacjonuje? Gdzie? 30.01.07, 16:38
          Daj mu się rozkręcić.

          Zaraz się okaże, że "najlepszy" rząd Olszewskiego był delegaturą Moskwy.
      • alistair-p Re: Niepodległe państwo w którym stacjonuje 30.01.07, 16:35
        artsg napisał:

        > pół miliona ruskich żołnierzy?
        >
        ******************************
        Czy Niemcy są niepodległe?
        • artsg Re: Niepodległe państwo w którym stacjonuje 30.01.07, 16:48
          > Czy Niemcy są niepodległe?
          >

          Mówisz o NRD?
          • woda.woda A istnieje NRD? 30.01.07, 16:49
            • artsg Re: A istnieje NRD? 30.01.07, 16:52
              To było zrobić marsz protestacyjny przeciw ruskim wojskom w Polsce przed 1989r a
              byś się dowiedział jaka jest różnica miedzy Polska a Niemcami
              • woda.woda Było zrozbić. Czemu nie zrobiłeś? 30.01.07, 16:55
                • artsg Re: Było zrozbić. Czemu nie zrobiłeś? 30.01.07, 17:02
                  Do dziś mam znamiona na skórze po siniakach od milicyjnych pałek
                  • woda.woda Nie ty jeden 30.01.07, 17:03
                    • artsg A niektórzy to potrafia się nawet na zapas chwalić 30.01.07, 18:23

                  • krwawy.zenek Re: Było zrozbić. Czemu nie zrobiłeś? 30.01.07, 17:16
                    Nie trzeba było chodzić na wagary, "kombatancie".
                  • asso1 Re: Było zrozbić. Czemu nie zrobiłeś? 30.01.07, 21:16
                    Bo napewno coś ukradłeś.
      • petroniusz0015 Trzeba to jasno powiedzieć. 30.01.07, 16:38
        Jeśli ktoś podjął współpracę z polskimi służbami specjalnymi już po 1990 roku i
        nie łamał przy tym prawa - jest bez winy, a jego personalia powinny być
        bezwzględnie chronione.
        Nikt nie miał obowiązku "z urzędu" wiedzieć, czym naprawdę są WSI. Skoro tą
        słuzbę akceptowali demokratynie wybrani politycy III RP, to jakie można mieć
        pretensje do ludzi, którzy z WSI współpracowali już w wolnej Polsce? To jest
        właśnie m.in. przypadek dra Grajewskiego, który służył WSI swoją fachową
        wiedzą. Grajewski pozostaje dla mnie wzorcem patrioty.
        • pg20 Re: Trzeba to jasno powiedzieć. 30.01.07, 17:03
          petroniusz0015 napisał:
          > Jeśli ktoś podjął współpracę z polskimi służbami specjalnymi już po 1990 roku
          i > nie łamał przy tym prawa - jest bez winy, a jego personalia powinny być
          > bezwzględnie chronione.

          Pełna zgoda. Nareszcie jakiś głos rozsądku

          > Nikt nie miał obowiązku "z urzędu" wiedzieć, czym naprawdę są WSI.

          Co ciekawe, prawie nikt tego nie wie nawet teraz. Są plotki, szafa Lesiaka i
          przecieki porażających raportów, który jeszcze nie ma.

          Może zachować zdroworozsądkową kolejność i najpierw udowodnić pracownikom WSI
          działalność sprzeczną z prawem, a potem piętnować tych, którzy z nimi
          współpracowali (o ile łamali jednocześnie prawo w czasie tej współpracy)?
    • bryt.bryt Re: Służba dla niepodległej Polski hańbą 30.01.07, 16:36
      leszek.sopot napisał:

      > (...)
      > Jesteśmy świadkami jak obecna władza niszczy ludzi. Czy można być obojętnym?

      Pisowskie ...stwo mentalne rozlazi sie wszedzie, ale nie jest niczym trwalym. Na
      obsesjach, nienawisci i nieuctwie nie da sie nic zbudowac, dlatego sadze, ze nie
      ma sie czego obawiac generalnie. Oczywiscie na drodze do miejsca, gdzie PiS
      zostanie spuszczony do kanalu historii zostanie jeszcze pare ofiar. jednak tego
      nie da sie uniknac. Co jakis czas w demokracji stery przejmuja barbazyncy.
      • lauriane Re: Służba dla niepodległej Polski hańbą 30.01.07, 16:56
        bryt.bryt napisał:

        > leszek.sopot napisał:
        >
        > > (...)
        > > Jesteśmy świadkami jak obecna władza niszczy ludzi. Czy można być obojętn
        > ym?
        >
        > Pisowskie ...stwo mentalne rozlazi sie wszedzie, ale nie jest niczym trwalym.
        N
        > a
        > obsesjach, nienawisci i nieuctwie nie da sie nic zbudowac, dlatego sadze, ze
        ni
        > e
        > ma sie czego obawiac generalnie. Oczywiscie na drodze do miejsca, gdzie PiS
        > zostanie spuszczony do kanalu historii zostanie jeszcze pare ofiar. jednak
        tego
        > nie da sie uniknac. Co jakis czas w demokracji stery przejmuja barbazyncy.
        L. Ty tez zaliczasz sie do ofiar barbazyncow przez "z" z kropka ?
        J.C.
        • bryt.bryt Re: Służba dla niepodległej Polski hańbą 30.01.07, 17:03
          lauriane napisał:

          > (...)Co jakis czas w demokracji stery przejmuja barbazyncy
          > .
          > L. Ty tez zaliczasz sie do ofiar barbazyncow przez "z" z kropka ?

          Serdecznie przepraszam za ten blad. A ofiara nie jestem, PiS moze mi nadmuchac.
          • lauriane Re: Służba dla niepodległej Polski hańbą 30.01.07, 17:30
            bryt.bryt napisał:

            > lauriane napisał:
            >
            > > (...)Co jakis czas w demokracji stery przejmuja barbazyncy
            > > .
            > > L. Ty tez zaliczasz sie do ofiar barbazyncow przez "z" z kropka ?
            >
            > Serdecznie przepraszam za ten blad.
            L. Nieszkodzi, to bagatela....
            A ofiara nie jestem,
            L. Twoja zarliwa erystyka (powyzej) temu zaprzecza....
            PiS moze mi nadmuchac.
            L. Trudno sobie wyobrazic inaczej....
            J.C.
    • lauriane Re: Służba dla niepodległej Polski hańbą 30.01.07, 16:54
      leszek.sopot napisał:

      > "- Uważam, że to nie wstyd móc pomagać polskiemu wywiadowi, wszędzie w
      > świecie cywilizowanym traktuje się taką służbę jako wyróżnienie i wypełnianie
      > patriotycznego obowiązku" - powiedział Sławomir Prząda.
      L. Ow Grzeda zapomnial dodac, ze tylko w warunkach laboratoryjnych....
      > wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3885337.html
      > To hańba dla niepodległego kraju gdy urządza się publiczną nagonkę na ludzi,
      > którzy w dobrej wierze służyli naszemu krajowi
      L. Czy to ma posluzyc usprawiedliwieniu robactwa (ub-sbctwa) ?
      . Podłość i draństwo tych,
      > którzy się tego dopuszczają jest godne jak najbardziej surowego potępienia.
      > Hańbą jest służenie władzy, która urządza nagonki i szczuje jednych przeciwko
      > drugim. Hańba tym, którzy im przyklaskują. Takie zachowanie to zaprzeczenie
      > naszej tradycji walki o niepodległą, demokratyczną i uczciwą Polskę, w której
      > nikt nie jest prześladowany i tępiony za swoje poglądy polityczne i
      > religijne.
      L. Czy to cytaty z Trybuny Ludu ?
      > Jesteśmy świadkami jak obecna władza niszczy ludzi. Czy można być obojętnym?
      L. Wyglada na to, ze Ty sie "uchowales"....Jakim cudem ?
      J.C.
      • woda.woda co złego zrobił Sławomir Prząda ? 30.01.07, 16:57
        • lauriane Re: co złego zrobił Sławomir Prząda ? 30.01.07, 17:31
          L. A kto powiedzial, ze Przada zrobil cos zlego ?
          J.C.
      • leszek.sopot Kapusie z PiS będą rozliczeni 30.01.07, 17:04
        Ci ludzie nie mają już żadnej zdolności honorowej.
        • lauriane Re: Kapusie z PiS będą rozliczeni 30.01.07, 17:35
          leszek.sopot napisał:

          > Ci ludzie nie mają już żadnej zdolności honorowej.
          L. Na gledzenie sie Tobie zebralo ?
          J.C.
          • leszek.sopot Re: Kapusie z PiS będą rozliczeni 30.01.07, 18:18
            I co pisowski kapusiu, lepiej ci?
    • sanitarny Czy wtedy byla by niezalezna? 30.01.07, 17:08
      Gdzies niedawno przeczytalem, ze gdyby nie komuchy to Polska po II woj.
      swiatowej zaczynala by sie na linii Curzona a konczyla by sie wzdluz granic z
      przed wojny,straszne
      • lauriane Re: Czy wtedy byla by niezalezna? 30.01.07, 17:37
        sanitarny napisał:

        > Gdzies niedawno przeczytalem, ze gdyby nie komuchy to Polska po II woj.
        > swiatowej zaczynala by sie na linii Curzona a konczyla by sie wzdluz granic z
        > przed wojny,straszne
        L. To bardzo oryginalne .....
        J.C.
        • asso1 Oryginalne? 30.01.07, 21:25
          Dla kogo? Dla niedouczonego pisiaka? Linia Cursona nie obejmowała także cczęści
          białostockiego i Warmii i Mazur! A o Szczecinie, Wrocławiu i Dolnym Śląsku to
          mógłbyś sobie poczytać w przewodniku po Niemczech. Żyłbyś w Księstwie
          Warszawskim, w najleoszym przypadku. Ale komuchy siedzieliby w Berezie
          Kartuskiej, prawda? Co ja gadam, Bereza byłaby w ZSRR, trzeba by dla nich
          zbudować nowy obiekt. Fajnie by było, co?
          • lauriane Re: Oryginalne? 30.01.07, 21:48
            asso1 napisał:

            > Dla kogo? Dla niedouczonego pisiaka? Linia Cursona nie obejmowała także
            cczęści
            >
            > białostockiego i Warmii i Mazur! A o Szczecinie, Wrocławiu i Dolnym Śląsku to
            > mógłbyś sobie poczytać w przewodniku po Niemczech. Żyłbyś w Księstwie
            > Warszawskim, w najleoszym przypadku. Ale komuchy siedzieliby w Berezie
            > Kartuskiej, prawda? Co ja gadam, Bereza byłaby w ZSRR, trzeba by dla nich
            > zbudować nowy obiekt. Fajnie by było, co?
            L. No wlasnie Ass, co Ty gadasz ? Zostaw te dywagacje nastolatkom....
            P.S. Gwoli scislosci Kto to byl Curson ?
            J.C.
    • 3210start Służba dla niepodległej Polski nie jest hańbą 30.01.07, 17:10
      Ale jest hańbą służba dla komunistycznego monstrum jakim jest i nigdy nie
      przestało być WSI.
      • abstrakt2003 Pragnę zauważyć że WSI było 30.01.07, 17:38
        przez 16 lat legalny wywiadem wojskowym państwa polskiego i nigdzie nie miało
        napisane że to jest jakieś monstrum. Ludzie mieli pełne prawo ufać że ta
        oranizacja służy państwu i narodowi a nie jakimś ciemnym i bliżej nie
        okreslonym siłom.
        • 3210start Re: Pragnę zauważyć że WSI było 30.01.07, 17:40
          abstrakt2003 napisał:

          > przez 16 lat legalny wywiadem wojskowym państwa polskiego i nigdzie nie miało
          > napisane że to jest jakieś monstrum. Ludzie mieli pełne prawo ufać że ta
          > oranizacja służy państwu i narodowi a nie jakimś ciemnym i bliżej nie
          > okreslonym siłom.



          Dziennikarze dostający od służb materiały też?
          • kacza.republika.bananowa Re: Pragnę zauważyć że WSI było 30.01.07, 17:46
            3210start napisał:


            > Dziennikarze dostający od służb materiały też?

            Oczywiście
            zupełnie tak samo jak dziennikarze TV Wildsteina lub dziennikarze GP dostający
            materiały od obecnych tajnych służb
    • bryt.bryt przyznac to sie mozna do winy 30.01.07, 17:22
      A tu media pisza, ze Przada "przyznal sie" do wspolpracy z WSI, jakby WSI w
      kazdym elemencie swojej dzialalnosci stanowily jakis wrogi lub przestepczy
      element. Zatem "przyznal sie", ze nie robil nic zdroznego. Pisowska rewolucja
      siega poziomu blota ...
      • 3210start Re: przyznac to sie mozna do winy 30.01.07, 17:42
        bryt.bryt napisał:

        > A tu media pisza, ze Przada "przyznal sie" do wspolpracy z WSI, jakby WSI w
        > kazdym elemencie swojej dzialalnosci stanowily jakis wrogi lub przestepczy
        > element. Zatem "przyznal sie", ze nie robil nic zdroznego.




        Nie rozumiesz słowa "przyznać się"? Samo w sobie jest neutralne.
    • ab_extra Hańba dziennikarzom, mającym gęby pełne frazesów 30.01.07, 17:42
      o niezależności dziennikarskiej, którzy są zwykłymi agentami piszącymi na zlecenie
      • kacza.republika.bananowa Sakiewicz? 30.01.07, 17:47
        ab_extra napisał:

        > o niezależności dziennikarskiej, którzy są zwykłymi agentami piszącymi na zlece
        > nie
    • qqazz Re: Służba dla niepodległej Polski hańbą 30.01.07, 17:42
      Dziennikaz mój drogi na terenie własnego kraju nie moze współpracowac z zadnym
      wywiadem chyba ze ta współpraca jest jawna i powszechnie o niej wiadomo.




      pozdrawiam
    • enrico.palazzo11 Re: Służba dla wsi hańbą 30.01.07, 17:45
      Dla niepodleglej Polski hańbą nie jest. Jednakowoż slużba dla WSI nijak się ma
      do slużby dla niepodleglej Polski. Jest po prostu slużbą dla WSI.

      W jaki sposób dziennikarz lansując w mediach wygodną dla WSI tezę realizowal
      cenne zadania wywiadowcze? Może ktoś wie, bo ja nie.
      • cics Re: Służba dla wsi hańbą 30.01.07, 17:53
        enrico.palazzo11 napisał:

        > W jaki sposób dziennikarz lansując w mediach wygodną dla WSI tezę realizowal
        > cenne zadania wywiadowcze? Może ktoś wie, bo ja nie.

        A ktoremu dziennikarzowi to zarzucasz i czy masz jakieś dowody ?
        • enrico.palazzo11 Re: Służba dla wsi hańbą 30.01.07, 18:06
          Nazwiska poniżej. Nie mów, że o nich nie slyszaleś:-)

          A dowodów (oczywiście) nie mam żadnych. Zbieraniem dowodów zajmuje się zwykle
          prokuratura. Opieram się na publikacjach w mediach, które oczywiście też mogą
          być zmanipulowane - zdaję sobie z tego sprawę i nie podaję się za krynicę
          mądrości. Piszę o tym, co czytam.

          A tym masz dużo dowodów na rzeczy, w które wierzysz? Jakiś dowód na okrąglość
          Ziemi? Ale taki konkretny, nie pisanina.

          pzdr


          "Były szef Teleexpressu Sławomir Prząda przyznał się do współpracy z WSI. - W
          połowie lat 90 przygotowywałem m.in. analizę rynku mediow dla WSI - napisał
          Prząda w oświadczeniu przesłanym telewizji TVN 24.
          Prząda napisał, że zadania dla WSI wykonywał od 1994 lub 1995 r. do 1997 lub
          1998 r. - W 1995 r. ukończyłem wyższy kurs obronny w Akademii Obrony Narodowej.
          20 września 1995 r. był ostatnim dniem mojej pracy na stanowisku
          kierownika "Teleexpressu". Od tamtego momentu nigdy więcej nie zajmowałem się
          dziennikarstwem, a więc nie mogłem uczestniczyć w rzekomym opanowywaniu mediów
          przez WSI - oświadczył Prząda.

          - Uważam, że to nie wstyd móc pomagać polskiemu wywiadowi, wszędzie w świecie
          cywilizowanym traktuje się taką służbę jako wyróżnienie i wypełnianie
          patriotycznego obowiązku - podkreślił.

          O współpracy Prządy z WSI poinformowała w sobotę TVP, która opierając się na
          przeciekach z tajnego raportu komisji weryfikacyjnej WSI podała, że służby te
          na początku lat 90. próbowały przejąć kontrolę nad mediami w Polsce. Według TVP
          WSI miały pozyskać 115 agentów spośród przedstawicieli mediów.

          Wśród nich wymieniono m.in. jednego z dyrektorów TVP o pseudonimie "Burski"
          oraz nazwiska: obecnego członka rady nadzorczej Polsatu Piotra Nurowskiego,
          prezentera TVP w latach 70. Grzegorza Woźniaka (obaj zaprzeczyli, by podczas
          swojej pracy w Polsacie i TVP współpracowali z WSI), a także b.
          szefa "Teleexpressu" Sławomira Prządę oraz byłego pracownika TVP, a potem TVN
          Milana Suboticia."
      • joannabarska Leszku z Sopotu- daj sobie spokój! 30.01.07, 17:53
        Leszku z Sopotu - rozmawiasz z ludzmi chorymi, żadne słowa ich nie przekonają.
        Szkoda czasu. Ja zrezygnowałam tym razem.
      • leszek.sopot Służba dla Maciarewicza to hańba i wstyd 30.01.07, 18:18

        • lauriane Re: Służba dla Maciarewicza to hańba i wstyd 30.01.07, 21:00
          L. Sluzba jakiejkolwiek opcji (formacji) politycznej(a juz nie wspomne o obcych
          panstwach) w przypadku sluzb wywiadowczych, wywiadu wojskowego badz policji
          (wojska) jest hanba i wstydem....
          Wbijcie to sobie raz na zawsze prolet-czerepy !
          J.C.
          • leszek.sopot Re: Służba dla Maciarewicza to hańba i wstyd 30.01.07, 21:12
            mam wrażenie, że do mnie napisał ktoś niekumaty.
            • asso1 Wstyd i hańba!!! 30.01.07, 21:31
              L. Sluzba jakiejkolwiek opcji (formacji) politycznej(a juz nie wspomne o obcych
              panstwach) w przypadku sluzb wywiadowczych, wywiadu wojskowego badz policji
              (wojska) jest hanba i wstydem....
              Wbijcie to sobie raz na zawsze prolet-czerepy !

              No to wbij to sobie do swojego czerepa i powtarzaj zawsze, gdy padnie nazwisko
              Kukliński! I żeby mnie było wątpliwości - chodzi o szmatławego zdrajcę,
              płatnego szpiega obcego państwa.





              • lauriane Re: Wstyd i hańba!!! 30.01.07, 21:44
                asso1 napisał:

                > L. Sluzba jakiejkolwiek opcji (formacji) politycznej(a juz nie wspomne o
                obcych
                >
                > panstwach) w przypadku sluzb wywiadowczych, wywiadu wojskowego badz policji
                > (wojska) jest hanba i wstydem....
                > Wbijcie to sobie raz na zawsze prolet-czerepy !
                >
                > No to wbij to sobie do swojego czerepa i powtarzaj zawsze, gdy padnie
                nazwisko
                > Kukliński! I żeby mnie było wątpliwości - chodzi o szmatławego zdrajcę,
                > płatnego szpiega obcego państwa.
                >l. Ass, kto do stu tysiecy diablow rozmawia o Kuklinskim ?
                J.C.
                >
                >
                >
                >
                • asso1 Re: Wstyd i hańba!!! 30.01.07, 21:53
                  >l. Ass, kto do stu tysiecy diablow rozmawia o Kuklinskim ?

                  Ja! Nie widzisz żadnej analogii? To za trudne?
                  • lauriane Re: Wstyd i hańba!!! 30.01.07, 22:00
                    asso1 napisał:

                    > >l. Ass, kto do stu tysiecy diablow rozmawia o Kuklinskim ?
                    >
                    > Ja! Nie widzisz żadnej analogii? To za trudne?
                    L. Hehe, Ass dla mnie za trudneeeeee....Widze analogie z III Rzesza, mimo to
                    nie wpisuje ich w tym watku, bo scisle sie trzymajac watku byloby nie na
                    temat....
                    I to tyle na temat.
                    J.C.
            • lauriane Re: Służba dla Maciarewicza to hańba i wstyd 30.01.07, 21:34
              L. No to masz tutaj wielu przyjaciol takich jak Barska, Emerytka,
              Jasniedoczekal, Zgorbysyn...Ich tez nie opuszcza wrazenie, ze dialoguja z
              niekumatymi....
              J.C.
              • leszek.sopot Re: Służba dla Maciarewicza to hańba i wstyd 30.01.07, 22:14
                No to służ Maciarowi i oddaj dla niego swój honor i życie. Roj sobie, że robisz
                to dla Polski a nie z powodu obłędu swego idola.
    • asteroix Spokojnie - przyjdzie czas na rozliczenie 30.01.07, 22:00
      A rozliczenia będą bolesne, oj bolesne.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka