Dodaj do ulubionych

Gdyby nie ZSRR w latach 40...

02.05.07, 18:21
mówilibyśmy po niemiecku. Ale przynajmniej mielibyśmy autostrady.
Obserwuj wątek
    • rzewuski1 Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 18:25
      bylibysmy na syberii tajge karczowali
      awentualnie jakbysmy mieli wiecej szczescia pracowalibysmu w Reichu jako
      niewolnicy w gospodarstwach rolnych
      • mike.recz Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 18:27
        Ej,co wy?
        Dalibyśmy sobie radę przegonić hitlerowców sami bez pomocy sowietów;)
        • rzewuski1 Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 18:28
          mike.recz napisał:

          > Ej,co wy?
          > Dalibyśmy sobie radę przegonić hitlerowców sami bez pomocy sowietów;)

          co nam udowodnił Komorowski w 44 w Warszawie
          >
          • mike.recz Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:02
            rzewuski1 napisał:

            > mike.recz napisał:
            >
            > > Ej,co wy?
            > > Dalibyśmy sobie radę przegonić hitlerowców sami bez pomocy sowietów;)
            >
            > co nam udowodnił Komorowski w 44 w Warszawie

            Faktyczie jednym rozkazem strącić 200 tysięcy ludności cywilnej,to nie jest tak
            łatwo.
            • p.smerf Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:09
              No i jeszcze z lekka uszkodzić miasto.
            • douglasmclloyd Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:27
              mike.recz napisał:

              > Faktyczie jednym rozkazem strącić 200 tysięcy ludności cywilnej,to nie jest tak
              >
              > łatwo.

              Jak można było tak dać się oszukać kacapom, którzy stojąc za Wisłą rozrzucali
              ulotki zachęcające do powstania. To było świadome ludobójstwo ze strony kacapów.
              • wlodzimierz.ilicz Ludobójstwo ulotkami ? 02.05.07, 23:14
                Komorowski robił to za pośrednictwem swoich rozkazów.
    • douglasmclloyd To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 21:24
      A tak wjechali do nas kacapy w amerykańskich jeepach, gdyby nie amerykańska
      pomoc kacapy nie dotarliby do Berlina.
      • mike.recz Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 21:48
        Ciekawe kiedy i jak.
        • douglasmclloyd Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 22:18
          mike.recz napisał:

          > Ciekawe kiedy i jak.

          Z Berlina to już nie tak daleko prawda?
          • mike.recz Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 22:22
            douglasmclloyd napisał:

            > mike.recz napisał:
            >
            > > Ciekawe kiedy i jak.
            >
            > Z Berlina to już nie tak daleko prawda?
            >

            Może tak,może nie. Teraz to tylko i wyłącznie spekulacje.
            • douglasmclloyd Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 22:43
              mike.recz napisał:

              > douglasmclloyd napisał:
              >
              > > mike.recz napisał:
              > >
              > > > Ciekawe kiedy i jak.
              > >
              > > Z Berlina to już nie tak daleko prawda?
              > >
              >
              > Może tak,może nie. Teraz to tylko i wyłącznie spekulacje.

              Takie same, jak z Syberią.
      • wlodzimierz.ilicz Można było widzieć jak Shermany pękają seryjnie 02.05.07, 23:18
        pod ogniem Tygrysów i Panter.
        Łaska Boska, że Rosjanie odwalili gros czarnej roboty pod Stalingradem i
        Kurskiem.
        • humbak Re: Można było widzieć jak Shermany pękają seryjn 03.05.07, 02:05
          Zwłaszcza że czołgi niemieckie były conieco awaryjne, wolno się je produkowało,
          a na dodatek Niemcom brakowało paliwa.
    • klara551 Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:51
      Przypomnij sobie rosyjską kampanię Napoleona i po analizie zastanów się co
      piszesz
    • aaki generalplan ost 02.05.07, 21:52
      pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni
    • cr00t Nie byloby zbrodni w Katyniu, Miednoje, Charkowie 02.05.07, 21:54
      bu2m napisał:

      > mówilibyśmy po niemiecku. Ale przynajmniej mielibyśmy autostrady.
      • wlodzimierz.ilicz A co to za zbrodnie na małą skalę? Niemcy usmierca 02.05.07, 23:21
        li tylu Żydów CODZIENNIE gdy transporty do Auschwitz dopisały.
    • frank_drebin Gdyby. Chociaz alternatywne wersje historii bywaja 02.05.07, 21:59
      ciekawe. Ostatnio przeczytalem "Vaterland" Roberta Harrisa (na podstawie tego
      nakrecono film). Film no wiadomo musieli skracac i skupic sie na akcji. Ksiazka
      jest duzo bogatsza i jako jw. jest calkiem spojna. Ciekawy tez byl swego czasu
      cykl artykulow Orlowskiego we Wprost o alternatywnej wersji historii w ujeciu
      ekonomicznym (zalozenia mial podobne jak Harris).
    • marcus_crassus ruscy nie walczyli dla nas 02.05.07, 22:05
      nas ruscy najechali w 39 roku. wszystko co zrobili pozniej bylo efektem obrony
      przed nazistowskim kumplem
      • woda.woda Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:06
        Walczyli z hitlerowskimi Niemcami w obronie swojej ojczyzny. I o zwycięstwo w
        wojnie.
        • artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:09
          woda.woda napisała:

          > Walczyli z hitlerowskimi Niemcami w obronie swojej ojczyzny. I o zwycięstwo w
          > wojnie.

          Tratując swoich żołnierzy jak mięso armatnie
          • woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:10
            Oczywiście.

            Tym bardziej tym poległym zołnierzom należy się hołd.
            • artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:12
              woda.woda napisała:

              > Oczywiście.
              >
              > Tym bardziej tym poległym zołnierzom należy się hołd.

              zwłaszcza tym rozstrzelanym przez NKWD
              • woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:12
                Wszystkim poległym.
                • artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:16
                  woda.woda napisała:

                  > Wszystkim poległym.

                  A co z Polakami zakatowanymi na Syberii?
                  • woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:18
                    Jak to co?

                    Co chcesz z nimi zrobić?
                    • rabin.hood Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:23
                      Za co nalezy sie hold? Za to ze przybyli tutaj nieproszeni i walczyli w swojej
                      sprawie??

                      Zwyklym zolnierzom nic sie nie nalezy od Polakow. Nic nam nie dali. Cokolwiek
                      wyszlo z tego dla nas pozytywnego - bylo dla nich "efektem ubocznym"

                      Zwyklym zolnierzom nic sie nie nalezy

                      Oficerom i przywodcom zas nalezy sie mniej niz wieprzowi ktorego ubijaja w rzezni.
                      • woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:28
                        > Zwyklym zolnierzom nic sie nie nalezy od Polakow.

                        Mów za siebie - zawsze. Ja zapalam znicz na grobach zołnierzy radzieckich 1.
                        listopada.
                        • rabin.hood Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:51
                          Ja zapalam znicze na grobach AK-owcow oraz tych ktorzy zgineli w walce z
                          sowiecka Rosja w latach 20-tych.

                          Ale nie martw sie. Slyszalem takze o takich ktorzy zapalaja znicze na grobach
                          hilerowcow....
                          • woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:57
                            Slyszalem takze o takich ktorzy zapalaja znicze na grobach
                            > hilerowcow....

                            A cóż w tym złego? Jest coś złego w tym, że ktoś modli się na grobie przestępcy?

                            Świeczki zapalam na grobach opuszczonych, zapomnianych. Tak mnie wychowano.
                    • artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:42
                      woda.woda napisała:

                      > Jak to co?
                      >
                      > Co chcesz z nimi zrobić?

                      Nawet grobów nie mają, więc zostaje modlitwa
            • bu2m Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:13
              Jego jak i kacza chrześcijańska miłość do bliźniego każe mu nienawidzić bliźniego.
              • piq to kochaj sobie gestapowców,... 02.05.07, 23:05
                ...kamerad. Tacy sami dobrzy towarzysze jak nkwdzisci. I tez lewicowcy.
        • rabin.hood Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:21
          Dobre pytanie. Dlaczego jesli probowali zdobyc Polske przez ostatnie setki lat
          mieliby dla nas walczyc....

          Dlaczego? Otoz zupelnie nie mieliby powodu...I nie walczyli.

          Dlatego nie oddaje szacunku ich zolnierzom ktorzy tutaj polegli. Polegli walczac
          w swojej wojnie. Nie wyzwolili mojej ojczyzyny. Nie walczyli o Polske.

          Nie interesyuje mnie "co by bylo gdyby"

          Byli agresorami i okupantami. Wymrodowali wielu Polakow.

          Ciesze sie ze ta barbaria wrocila tam skad jej miejsce.

          Ale to jeszcze nie koniec. Wojna sie jeszcze nie skonczyla

          Czas zburzyc wszystkie pozostalosci sowieckiej okupacji
      • mike.recz Re: ruscy nie walczyli dla nas 02.05.07, 22:07
        To by była dopiero scena gdyby zlali hitlerowców ze względu na nas;)
      • cr00t Pakt Ribbentrop - Molotow pokazuje prawdziwa twarz 02.05.07, 22:18
        marcus_crassus napisał:

        > nas ruscy najechali w 39 roku. wszystko co zrobili pozniej bylo efektem obrony
        > przed nazistowskim kumplem
        >
        Sowietow.
        • wlodzimierz.ilicz A najechanie Zaolzia czyli pakt Hitler-Rydz Śmigły 02.05.07, 23:26
          pokazuje prawdziwą naszą twarz?
      • wlodzimierz.ilicz Skoro dali nam potem niepodległość to walczyli i 02.05.07, 23:25
        dla nas.
        Bądź co bądź nie zostaliśmy 18 republiką.
      • pisuarro Re: nas ruscy najechali w 39 roku 03.05.07, 01:34
        Można się zastanawiać, czy i kiedy Hitler w ogóle zdecydowałby się zaatakować
        Polskę nie mając od Stalina gwarancji uderzenia ze Wschodu...
        • sclavus Re: nas ruscy najechali w 39 roku 03.05.07, 09:21
          pisuarro napisał:

          > Można się zastanawiać, czy i kiedy Hitler w ogóle zdecydowałby się zaatakować
          > Polskę nie mając od Stalina gwarancji uderzenia ze Wschodu...

          czy głupota może porazić ??
          Twoja interpretacja jest porażająca - czyżby ze względu na twoją głupotę ?
      • danuta49 Każdy kraj/naród walczy dla siebie!;-)Czasem, przy 03.05.07, 09:56
        okazji,dla innych!!!Tak robili Ruscy,tak robią Amerykanie,Anglicy,
        Francuzi,Niemcy,Chińczycy, Japończycy.Czasem oczywiście im się kalkulacja
        pomyli,ale to inna historia.Tragedia Polaków polega na tym, że propagandowe
        argumenty biorą za rzeczywistość!;-)
    • morel_widaj_kpt.piotrowski Uprzejmie przypominam,że Sowieci mordowali Polaków 02.05.07, 22:21
      w tempie kilkukrotnie szybszym od Hitlera.
      Walka gansterów rozpoczęła się w początkowej fazie IV wielkiej fali aresztowan i
      wywózek.
      Represje dotknęły od 1,5 do 2 mln obywateli polskich. Z tej liczby ok. PÓŁ
      MILIONA nie dożyło do końca 1942.

      Autor tego wątku jest? No wlaśnie. Nawet trudno znaleźć słowa na jego okreslenie.
      • bu2m Re: Uprzejmie przypominam,że Sowieci mordowali Po 02.05.07, 22:25
        No i co z tego. Gdyby ZSRR nie weszło do Polski (wypierając Niemców), zostaliby
        tu Niemcy.
        Czy ja mówiłem kto bardziej ciął trupy?
        • morel_widaj_kpt.piotrowski Re: Uprzejmie przypominam,że Sowieci mordowali Po 02.05.07, 22:29
          Szkoda, ze o tym nie wiedzą Francuzi i Belgowie. Zwlaszcza Francuzi mogliby
          doznać łaski wyzwolenia przez sovietów.
          • woda.woda A Amerykanie 02.05.07, 22:31
            wyrazili w ogóle chęć wyzwalania Polski?
            • morel_widaj_kpt.piotrowski Re: A Amerykanie 02.05.07, 22:32
              A masz jakieś wątpliwości?
              • woda.woda Możesz podać szczegóły? 02.05.07, 22:34
                Czyli fakty historyczne
                • morel_widaj_kpt.piotrowski Re: Możesz podać szczegóły? 02.05.07, 22:39
                  Czego szczegóły?
                  • woda.woda Nie panujesz nad tym, co piszesz? 02.05.07, 22:40
                    forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=61718078&a=61732151
                    • morel_widaj_kpt.piotrowski Re: Nie panujesz nad tym, co piszesz? 02.05.07, 22:49
                      Owszem uważam, ze gdyby Sowietom podwinęła się noga Amerykanie nie stanęliby na
                      drugim brzegu Wisły. W przeciwieństwie do Sowietów nie mieli w tym interesu.
                      • bu2m Re: Nie panujesz nad tym, co piszesz? 02.05.07, 22:55
                        Jak pamiętam, Amerykanie ruszyli do Europy dopiero jak ich zaatakowano w Pearl
                        Harbour. Nawet 2-3 lata później gdy istniała realna groźba zajęcia całej
                        Francji. O Polsce w USA nikt przez te lata nie myślal.
                        • morel_widaj_kpt.piotrowski Trzy lata po Pearl Harbour, gdyby za Market Garden 02.05.07, 23:07
                          wziąl sie Amerykanin, nie pajac Monty Anglosasi mogliby być w Berlinie. Poza tym
                          nie byloby Pearl Harbour, znalazłaby się inna Lusitania.
      • wlodzimierz.ilicz Już niedługo folksdojcze będą nas przekonywać 02.05.07, 23:34
        że ci w mundurach z trupimi główkami to byli przebrani enkwudzisci.

        Uważacie nas za głąbów?
    • niezapowiedziany czy Niemcy napadly bez traktatu z ZSRR? 02.05.07, 22:35
      no i dlaczego "wyzwoliciel" mial ustalona nowa granice z Niemcami jeszcze przed tym wyzwoleniem?
      • woda.woda Mnie bardziej interesuje, 02.05.07, 22:36
        czemu nas tak tanio sprzedano Rosji.
        • niezapowiedziany to druga sprawa. ale zawodu na "przyjaciolach" 02.05.07, 22:42
          i odpowiedzialnosci zaniechania i zdrady, nie zrownam nigdy z wina agresora - inicjatora i egezkutora opresji.
          Mysle, ze kulisow polityki aliantow jeszcze dlugo nie poznamy.
          • woda.woda No nie wiem. 02.05.07, 22:44
            Zdrada przyjaciół i sojuszników powinna bardziej boleć, niż agresja wrogów.
            • niezapowiedziany ale nie mowie o ocenie emocjonalnej, o odczuciu 02.05.07, 22:50
              zawodu czy niecheci, ale o obarczaniu odpowiedzialnoscia czy wina za wydarzenia.
              to dwie rozne rzeczy.

              Mysle, ze dyskusja staje sie akademicka...
            • wlodzimierz.ilicz Ale oni będą dalej kochać swych zdradzieckich 02.05.07, 23:39
              "przyjaciół" z Zachodu - no bo kto inaczej im pozostanie jako mocodawca?
              Wódz indiański Winnetou?
              • woda.woda Jest pewna różnica. 02.05.07, 23:40
                Zachód uczy się na swoich błędach, Rosja swoich błędów nie dostrzega.
                • wlodzimierz.ilicz Pomyśl lepiej jak swoje błędy dostrzegają 02.05.07, 23:48
                  inne mocarstwa np. Bush, który ma drugi Wietnam w Iraku całkiem niedługo po
                  pierwszym.
                  I wpakował się do Afganistanu zaraz po tym gdy uciekli stamtąd Rosjanie.
                  Wtedy zrozumiesz jaka jest rola mocarstw.
                  Nie jest ona łatwa.
    • piq Gdyby nie ZSRS w roku 39... 02.05.07, 23:03
      ...to sprawy prawdopodobnie potoczyłyby się inaczej. Nie mówiac o tym, ze to
      ZSRS uzbroił firera dostarczając mu surowce, kiedy nikt inny na świecie tego nie
      chciał zrobić, bo Rzesza była słabo wypłacalna.

      Przydałoby ci sie trochę wiedzy, matołku.
      • bu2m Re: Gdyby nie ZSRS w roku 39... 02.05.07, 23:07
        Ty mówisz co było przed 39, a ja pytam co było po 40.
        • niezapowiedziany wszystko ma jednak swoja przyczyne, 02.05.07, 23:23
          rownie dobrze historie ZSRR moznaby zaczac od 1989 i Gorbaczowa...
      • tornson Gdyby nie UK i Monachium, 02.05.07, 23:40
        oraz Polska i rozbiór Czechosłowacji, sytuacja potoczyłaby się inaczej.
        Gdyby Polska wydała w 1938 zgodę na przemarsz Czerwonoarmistów którzy chcieli
        bronic Czechosłowacji przed Hitlerem (i jak się niedługo potem okazało przed
        jego sojusznikiem Polską)...
        • piq wam, towarzyszu Pół Głowy juz dziękujemy,... 03.05.07, 00:57
          ...paszli won.
      • wlodzimierz.ilicz Fuehrera Adolfa Hitlera uzbroił zachodni biznes ma 02.05.07, 23:43
        jacy od dawana poważne udziały w przemyśle Republiki Weimarskiej i potem III
        Rzeszy.
        Zwłaszcza biznes z USA.
        Do kompletu oddano mu w Monachium przemysł czeski.
        Aby lepiej toczyły mu się koła po rosyjskim stepie.
        • piq poczytaj sobie, towarzyszu leninie, o gospodarce.. 03.05.07, 00:56
          ...III rzeszy, jej sytuacji monetarnej (zwłaszcza wymienialności marki,
          bilansowi obrotów i deficytowi budzetowemu) oraz jak to skutkowalo na import;
          żaden kapitalista, towarzyszu matołku, nie da nic niewypłacalnemu; a xródłem
          surowców dla przemyslu był zsrs, jedyny kraj, który zgodzil sie na umowy
          barterowe ze skarbem firera. Jestescie niedoinformowanym komunistycznym
          krasnalkiem, towarzyszu.

          Ach, byłbym zapomniał: gdybyście nie wiedzieli, komunizm i nacjonal-socjalizm w
          jednym staly zawsze domku - lewicowym.
          • socjalliberal Re: poczytaj sobie, towarzyszu leninie, o gospoda 03.05.07, 09:31
            Tak jak krzesło i krzesło elektryczne, mój drogi demagożku:)
    • wlodzimierz.ilicz Masz na mysli: zbudowalibysmy Niemcom autostrady 02.05.07, 23:12
      a potem odbylibyśmy podróż ale nie autostradą - tylko przez komin w Auschwitz.
    • tornson W latach 40ych to mało który Polak uszedłby 02.05.07, 23:37
      z życiem, a gdyby nawet to służyłby za niewolnika dla "rasy panów". Dlatego
      niepotrafię słowami (zgodnymi z regulaminem forum) wyrazić mojej pogardy dla
      bękartów bełkoczących o "zmianie okupanta" i tym podobne.
    • artsg A może... 02.05.07, 23:50
      jeździlibyśmy po highwayach jedli hamburgery
      • tornson Chyba Hamburger-sznycle 02.05.07, 23:59
        zarówno my jak i jankesi...

        • jdbad Re: Chyba Hamburger-sznycle 03.05.07, 07:32
          I takźle i tak niedobrze.
    • reakcjonista1 Idź bij pokłony więc matuszce Rosji i Stalinowi 03.05.07, 09:03

      • cr00t Dziekujemy Sowietom za Kolyme i inne lagry 03.05.07, 09:08
        Polecam milosnikom ZSRR do przeczytania "Inny swiat" Gustawa Herlinga Grudzińskiego.
      • socjalliberal A ten dalej Hitlera opłauje, ehh n/t 03.05.07, 09:30

        • socjalliberal *opłakuje n/t 03.05.07, 09:30

        • cr00t Re: A ten dalej Hitlera opłauje, ehh n/t 03.05.07, 09:43
          socjalliberal napisał:

          >

          Proponuje bardziej panowac nad emocjami to bedziesz robil mniej bledow.
          Ad rem.
          Postac Hitlera zostala juz dawno osadzona i opisana na wszystkie strony.
          Natomiast jesli chodzi o Stalina i jego zbrodniczy syndykat ktory popelnil o
          wiele wieksze zbrodnie od Hitlera jest nawet gloryfikowany.

          Bardzo ladnie wpisuje sie twoj post w haska Naszosci atakujacej ambasade
          Estonii. Oni tez krzycza precz z faszyzmem.
          Przypadek ? Wedlug mnie nie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka