bu2m 02.05.07, 18:21 mówilibyśmy po niemiecku. Ale przynajmniej mielibyśmy autostrady. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
rzewuski1 Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 18:25 bylibysmy na syberii tajge karczowali awentualnie jakbysmy mieli wiecej szczescia pracowalibysmu w Reichu jako niewolnicy w gospodarstwach rolnych Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 18:27 Ej,co wy? Dalibyśmy sobie radę przegonić hitlerowców sami bez pomocy sowietów;) Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 18:28 mike.recz napisał: > Ej,co wy? > Dalibyśmy sobie radę przegonić hitlerowców sami bez pomocy sowietów;) co nam udowodnił Komorowski w 44 w Warszawie > Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:02 rzewuski1 napisał: > mike.recz napisał: > > > Ej,co wy? > > Dalibyśmy sobie radę przegonić hitlerowców sami bez pomocy sowietów;) > > co nam udowodnił Komorowski w 44 w Warszawie Faktyczie jednym rozkazem strącić 200 tysięcy ludności cywilnej,to nie jest tak łatwo. Odpowiedz Link Zgłoś
p.smerf Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:09 No i jeszcze z lekka uszkodzić miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:27 mike.recz napisał: > Faktyczie jednym rozkazem strącić 200 tysięcy ludności cywilnej,to nie jest tak > > łatwo. Jak można było tak dać się oszukać kacapom, którzy stojąc za Wisłą rozrzucali ulotki zachęcające do powstania. To było świadome ludobójstwo ze strony kacapów. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Ludobójstwo ulotkami ? 02.05.07, 23:14 Komorowski robił to za pośrednictwem swoich rozkazów. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 21:24 A tak wjechali do nas kacapy w amerykańskich jeepach, gdyby nie amerykańska pomoc kacapy nie dotarliby do Berlina. Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 21:48 Ciekawe kiedy i jak. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 22:18 mike.recz napisał: > Ciekawe kiedy i jak. Z Berlina to już nie tak daleko prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 22:22 douglasmclloyd napisał: > mike.recz napisał: > > > Ciekawe kiedy i jak. > > Z Berlina to już nie tak daleko prawda? > Może tak,może nie. Teraz to tylko i wyłącznie spekulacje. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Re: To wyzwoliliby nas Amerykanie 02.05.07, 22:43 mike.recz napisał: > douglasmclloyd napisał: > > > mike.recz napisał: > > > > > Ciekawe kiedy i jak. > > > > Z Berlina to już nie tak daleko prawda? > > > > Może tak,może nie. Teraz to tylko i wyłącznie spekulacje. Takie same, jak z Syberią. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Można było widzieć jak Shermany pękają seryjnie 02.05.07, 23:18 pod ogniem Tygrysów i Panter. Łaska Boska, że Rosjanie odwalili gros czarnej roboty pod Stalingradem i Kurskiem. Odpowiedz Link Zgłoś
humbak Re: Można było widzieć jak Shermany pękają seryjn 03.05.07, 02:05 Zwłaszcza że czołgi niemieckie były conieco awaryjne, wolno się je produkowało, a na dodatek Niemcom brakowało paliwa. Odpowiedz Link Zgłoś
klara551 Re: Gdyby nie ZSRR w latach 40... 02.05.07, 21:51 Przypomnij sobie rosyjską kampanię Napoleona i po analizie zastanów się co piszesz Odpowiedz Link Zgłoś
aaki generalplan ost 02.05.07, 21:52 pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni Odpowiedz Link Zgłoś
cr00t Nie byloby zbrodni w Katyniu, Miednoje, Charkowie 02.05.07, 21:54 bu2m napisał: > mówilibyśmy po niemiecku. Ale przynajmniej mielibyśmy autostrady. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz A co to za zbrodnie na małą skalę? Niemcy usmierca 02.05.07, 23:21 li tylu Żydów CODZIENNIE gdy transporty do Auschwitz dopisały. Odpowiedz Link Zgłoś
frank_drebin Gdyby. Chociaz alternatywne wersje historii bywaja 02.05.07, 21:59 ciekawe. Ostatnio przeczytalem "Vaterland" Roberta Harrisa (na podstawie tego nakrecono film). Film no wiadomo musieli skracac i skupic sie na akcji. Ksiazka jest duzo bogatsza i jako jw. jest calkiem spojna. Ciekawy tez byl swego czasu cykl artykulow Orlowskiego we Wprost o alternatywnej wersji historii w ujeciu ekonomicznym (zalozenia mial podobne jak Harris). Odpowiedz Link Zgłoś
marcus_crassus ruscy nie walczyli dla nas 02.05.07, 22:05 nas ruscy najechali w 39 roku. wszystko co zrobili pozniej bylo efektem obrony przed nazistowskim kumplem Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:06 Walczyli z hitlerowskimi Niemcami w obronie swojej ojczyzny. I o zwycięstwo w wojnie. Odpowiedz Link Zgłoś
artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:09 woda.woda napisała: > Walczyli z hitlerowskimi Niemcami w obronie swojej ojczyzny. I o zwycięstwo w > wojnie. Tratując swoich żołnierzy jak mięso armatnie Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:10 Oczywiście. Tym bardziej tym poległym zołnierzom należy się hołd. Odpowiedz Link Zgłoś
artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:12 woda.woda napisała: > Oczywiście. > > Tym bardziej tym poległym zołnierzom należy się hołd. zwłaszcza tym rozstrzelanym przez NKWD Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:12 Wszystkim poległym. Odpowiedz Link Zgłoś
artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:16 woda.woda napisała: > Wszystkim poległym. A co z Polakami zakatowanymi na Syberii? Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:18 Jak to co? Co chcesz z nimi zrobić? Odpowiedz Link Zgłoś
rabin.hood Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:23 Za co nalezy sie hold? Za to ze przybyli tutaj nieproszeni i walczyli w swojej sprawie?? Zwyklym zolnierzom nic sie nie nalezy od Polakow. Nic nam nie dali. Cokolwiek wyszlo z tego dla nas pozytywnego - bylo dla nich "efektem ubocznym" Zwyklym zolnierzom nic sie nie nalezy Oficerom i przywodcom zas nalezy sie mniej niz wieprzowi ktorego ubijaja w rzezni. Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:28 > Zwyklym zolnierzom nic sie nie nalezy od Polakow. Mów za siebie - zawsze. Ja zapalam znicz na grobach zołnierzy radzieckich 1. listopada. Odpowiedz Link Zgłoś
rabin.hood Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:51 Ja zapalam znicze na grobach AK-owcow oraz tych ktorzy zgineli w walce z sowiecka Rosja w latach 20-tych. Ale nie martw sie. Slyszalem takze o takich ktorzy zapalaja znicze na grobach hilerowcow.... Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:57 Slyszalem takze o takich ktorzy zapalaja znicze na grobach > hilerowcow.... A cóż w tym złego? Jest coś złego w tym, że ktoś modli się na grobie przestępcy? Świeczki zapalam na grobach opuszczonych, zapomnianych. Tak mnie wychowano. Odpowiedz Link Zgłoś
artsg Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:42 woda.woda napisała: > Jak to co? > > Co chcesz z nimi zrobić? Nawet grobów nie mają, więc zostaje modlitwa Odpowiedz Link Zgłoś
bu2m Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 22:13 Jego jak i kacza chrześcijańska miłość do bliźniego każe mu nienawidzić bliźniego. Odpowiedz Link Zgłoś
piq to kochaj sobie gestapowców,... 02.05.07, 23:05 ...kamerad. Tacy sami dobrzy towarzysze jak nkwdzisci. I tez lewicowcy. Odpowiedz Link Zgłoś
rabin.hood Re: Dlaczego mieliby walczyć dla nas? 02.05.07, 23:21 Dobre pytanie. Dlaczego jesli probowali zdobyc Polske przez ostatnie setki lat mieliby dla nas walczyc.... Dlaczego? Otoz zupelnie nie mieliby powodu...I nie walczyli. Dlatego nie oddaje szacunku ich zolnierzom ktorzy tutaj polegli. Polegli walczac w swojej wojnie. Nie wyzwolili mojej ojczyzyny. Nie walczyli o Polske. Nie interesyuje mnie "co by bylo gdyby" Byli agresorami i okupantami. Wymrodowali wielu Polakow. Ciesze sie ze ta barbaria wrocila tam skad jej miejsce. Ale to jeszcze nie koniec. Wojna sie jeszcze nie skonczyla Czas zburzyc wszystkie pozostalosci sowieckiej okupacji Odpowiedz Link Zgłoś
mike.recz Re: ruscy nie walczyli dla nas 02.05.07, 22:07 To by była dopiero scena gdyby zlali hitlerowców ze względu na nas;) Odpowiedz Link Zgłoś
cr00t Pakt Ribbentrop - Molotow pokazuje prawdziwa twarz 02.05.07, 22:18 marcus_crassus napisał: > nas ruscy najechali w 39 roku. wszystko co zrobili pozniej bylo efektem obrony > przed nazistowskim kumplem > Sowietow. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz A najechanie Zaolzia czyli pakt Hitler-Rydz Śmigły 02.05.07, 23:26 pokazuje prawdziwą naszą twarz? Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Skoro dali nam potem niepodległość to walczyli i 02.05.07, 23:25 dla nas. Bądź co bądź nie zostaliśmy 18 republiką. Odpowiedz Link Zgłoś
pisuarro Re: nas ruscy najechali w 39 roku 03.05.07, 01:34 Można się zastanawiać, czy i kiedy Hitler w ogóle zdecydowałby się zaatakować Polskę nie mając od Stalina gwarancji uderzenia ze Wschodu... Odpowiedz Link Zgłoś
sclavus Re: nas ruscy najechali w 39 roku 03.05.07, 09:21 pisuarro napisał: > Można się zastanawiać, czy i kiedy Hitler w ogóle zdecydowałby się zaatakować > Polskę nie mając od Stalina gwarancji uderzenia ze Wschodu... czy głupota może porazić ?? Twoja interpretacja jest porażająca - czyżby ze względu na twoją głupotę ? Odpowiedz Link Zgłoś
danuta49 Każdy kraj/naród walczy dla siebie!;-)Czasem, przy 03.05.07, 09:56 okazji,dla innych!!!Tak robili Ruscy,tak robią Amerykanie,Anglicy, Francuzi,Niemcy,Chińczycy, Japończycy.Czasem oczywiście im się kalkulacja pomyli,ale to inna historia.Tragedia Polaków polega na tym, że propagandowe argumenty biorą za rzeczywistość!;-) Odpowiedz Link Zgłoś
morel_widaj_kpt.piotrowski Uprzejmie przypominam,że Sowieci mordowali Polaków 02.05.07, 22:21 w tempie kilkukrotnie szybszym od Hitlera. Walka gansterów rozpoczęła się w początkowej fazie IV wielkiej fali aresztowan i wywózek. Represje dotknęły od 1,5 do 2 mln obywateli polskich. Z tej liczby ok. PÓŁ MILIONA nie dożyło do końca 1942. Autor tego wątku jest? No wlaśnie. Nawet trudno znaleźć słowa na jego okreslenie. Odpowiedz Link Zgłoś
bu2m Re: Uprzejmie przypominam,że Sowieci mordowali Po 02.05.07, 22:25 No i co z tego. Gdyby ZSRR nie weszło do Polski (wypierając Niemców), zostaliby tu Niemcy. Czy ja mówiłem kto bardziej ciął trupy? Odpowiedz Link Zgłoś
morel_widaj_kpt.piotrowski Re: Uprzejmie przypominam,że Sowieci mordowali Po 02.05.07, 22:29 Szkoda, ze o tym nie wiedzą Francuzi i Belgowie. Zwlaszcza Francuzi mogliby doznać łaski wyzwolenia przez sovietów. Odpowiedz Link Zgłoś
morel_widaj_kpt.piotrowski Re: A Amerykanie 02.05.07, 22:32 A masz jakieś wątpliwości? Odpowiedz Link Zgłoś
morel_widaj_kpt.piotrowski Re: Możesz podać szczegóły? 02.05.07, 22:39 Czego szczegóły? Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Nie panujesz nad tym, co piszesz? 02.05.07, 22:40 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=28&w=61718078&a=61732151 Odpowiedz Link Zgłoś
morel_widaj_kpt.piotrowski Re: Nie panujesz nad tym, co piszesz? 02.05.07, 22:49 Owszem uważam, ze gdyby Sowietom podwinęła się noga Amerykanie nie stanęliby na drugim brzegu Wisły. W przeciwieństwie do Sowietów nie mieli w tym interesu. Odpowiedz Link Zgłoś
bu2m Re: Nie panujesz nad tym, co piszesz? 02.05.07, 22:55 Jak pamiętam, Amerykanie ruszyli do Europy dopiero jak ich zaatakowano w Pearl Harbour. Nawet 2-3 lata później gdy istniała realna groźba zajęcia całej Francji. O Polsce w USA nikt przez te lata nie myślal. Odpowiedz Link Zgłoś
morel_widaj_kpt.piotrowski Trzy lata po Pearl Harbour, gdyby za Market Garden 02.05.07, 23:07 wziąl sie Amerykanin, nie pajac Monty Anglosasi mogliby być w Berlinie. Poza tym nie byloby Pearl Harbour, znalazłaby się inna Lusitania. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Już niedługo folksdojcze będą nas przekonywać 02.05.07, 23:34 że ci w mundurach z trupimi główkami to byli przebrani enkwudzisci. Uważacie nas za głąbów? Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany czy Niemcy napadly bez traktatu z ZSRR? 02.05.07, 22:35 no i dlaczego "wyzwoliciel" mial ustalona nowa granice z Niemcami jeszcze przed tym wyzwoleniem? Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Mnie bardziej interesuje, 02.05.07, 22:36 czemu nas tak tanio sprzedano Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany to druga sprawa. ale zawodu na "przyjaciolach" 02.05.07, 22:42 i odpowiedzialnosci zaniechania i zdrady, nie zrownam nigdy z wina agresora - inicjatora i egezkutora opresji. Mysle, ze kulisow polityki aliantow jeszcze dlugo nie poznamy. Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda No nie wiem. 02.05.07, 22:44 Zdrada przyjaciół i sojuszników powinna bardziej boleć, niż agresja wrogów. Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany ale nie mowie o ocenie emocjonalnej, o odczuciu 02.05.07, 22:50 zawodu czy niecheci, ale o obarczaniu odpowiedzialnoscia czy wina za wydarzenia. to dwie rozne rzeczy. Mysle, ze dyskusja staje sie akademicka... Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Ale oni będą dalej kochać swych zdradzieckich 02.05.07, 23:39 "przyjaciół" z Zachodu - no bo kto inaczej im pozostanie jako mocodawca? Wódz indiański Winnetou? Odpowiedz Link Zgłoś
woda.woda Jest pewna różnica. 02.05.07, 23:40 Zachód uczy się na swoich błędach, Rosja swoich błędów nie dostrzega. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Pomyśl lepiej jak swoje błędy dostrzegają 02.05.07, 23:48 inne mocarstwa np. Bush, który ma drugi Wietnam w Iraku całkiem niedługo po pierwszym. I wpakował się do Afganistanu zaraz po tym gdy uciekli stamtąd Rosjanie. Wtedy zrozumiesz jaka jest rola mocarstw. Nie jest ona łatwa. Odpowiedz Link Zgłoś
piq Gdyby nie ZSRS w roku 39... 02.05.07, 23:03 ...to sprawy prawdopodobnie potoczyłyby się inaczej. Nie mówiac o tym, ze to ZSRS uzbroił firera dostarczając mu surowce, kiedy nikt inny na świecie tego nie chciał zrobić, bo Rzesza była słabo wypłacalna. Przydałoby ci sie trochę wiedzy, matołku. Odpowiedz Link Zgłoś
bu2m Re: Gdyby nie ZSRS w roku 39... 02.05.07, 23:07 Ty mówisz co było przed 39, a ja pytam co było po 40. Odpowiedz Link Zgłoś
niezapowiedziany wszystko ma jednak swoja przyczyne, 02.05.07, 23:23 rownie dobrze historie ZSRR moznaby zaczac od 1989 i Gorbaczowa... Odpowiedz Link Zgłoś
tornson Gdyby nie UK i Monachium, 02.05.07, 23:40 oraz Polska i rozbiór Czechosłowacji, sytuacja potoczyłaby się inaczej. Gdyby Polska wydała w 1938 zgodę na przemarsz Czerwonoarmistów którzy chcieli bronic Czechosłowacji przed Hitlerem (i jak się niedługo potem okazało przed jego sojusznikiem Polską)... Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Fuehrera Adolfa Hitlera uzbroił zachodni biznes ma 02.05.07, 23:43 jacy od dawana poważne udziały w przemyśle Republiki Weimarskiej i potem III Rzeszy. Zwłaszcza biznes z USA. Do kompletu oddano mu w Monachium przemysł czeski. Aby lepiej toczyły mu się koła po rosyjskim stepie. Odpowiedz Link Zgłoś
piq poczytaj sobie, towarzyszu leninie, o gospodarce.. 03.05.07, 00:56 ...III rzeszy, jej sytuacji monetarnej (zwłaszcza wymienialności marki, bilansowi obrotów i deficytowi budzetowemu) oraz jak to skutkowalo na import; żaden kapitalista, towarzyszu matołku, nie da nic niewypłacalnemu; a xródłem surowców dla przemyslu był zsrs, jedyny kraj, który zgodzil sie na umowy barterowe ze skarbem firera. Jestescie niedoinformowanym komunistycznym krasnalkiem, towarzyszu. Ach, byłbym zapomniał: gdybyście nie wiedzieli, komunizm i nacjonal-socjalizm w jednym staly zawsze domku - lewicowym. Odpowiedz Link Zgłoś
socjalliberal Re: poczytaj sobie, towarzyszu leninie, o gospoda 03.05.07, 09:31 Tak jak krzesło i krzesło elektryczne, mój drogi demagożku:) Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Masz na mysli: zbudowalibysmy Niemcom autostrady 02.05.07, 23:12 a potem odbylibyśmy podróż ale nie autostradą - tylko przez komin w Auschwitz. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson W latach 40ych to mało który Polak uszedłby 02.05.07, 23:37 z życiem, a gdyby nawet to służyłby za niewolnika dla "rasy panów". Dlatego niepotrafię słowami (zgodnymi z regulaminem forum) wyrazić mojej pogardy dla bękartów bełkoczących o "zmianie okupanta" i tym podobne. Odpowiedz Link Zgłoś
cr00t Dziekujemy Sowietom za Kolyme i inne lagry 03.05.07, 09:08 Polecam milosnikom ZSRR do przeczytania "Inny swiat" Gustawa Herlinga Grudzińskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
cr00t Re: A ten dalej Hitlera opłauje, ehh n/t 03.05.07, 09:43 socjalliberal napisał: > Proponuje bardziej panowac nad emocjami to bedziesz robil mniej bledow. Ad rem. Postac Hitlera zostala juz dawno osadzona i opisana na wszystkie strony. Natomiast jesli chodzi o Stalina i jego zbrodniczy syndykat ktory popelnil o wiele wieksze zbrodnie od Hitlera jest nawet gloryfikowany. Bardzo ladnie wpisuje sie twoj post w haska Naszosci atakujacej ambasade Estonii. Oni tez krzycza precz z faszyzmem. Przypadek ? Wedlug mnie nie. Odpowiedz Link Zgłoś