wlodzimierz.ilicz
31.10.07, 11:29
gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,4629134.html
Donald Tusk zapowiada zlikwidowanie abonamentu RTV.
To pierwszy krok do prywatyzacji TVP i sprzedania jej.
TVP ma dołączyć poziomem do Polsatu, TVN itp. śmieci medialnych
nastawionych na szybki zysk jak najtańszym kosztem.
Ma być Wielki Brat, Tańce z gwiazdami, łzawe telenowele.
Żadnego teatru lub czegoś ambitniejszego co nie daje kasy.
Pretekstem ma być degeneracja jaka dotknęła TVP za rządów PiS.
Diagnoza jest słuszna ale terapia ma polegać zamiast na leczeniu -
na pozbyciu się chorego ale bardzo potrzebnego narządu.
Donald Tusk solidaryzuje się z ideą Gronkiwicz-Waltz: masz chorą
TVP - nie odbudowuj je ale pozbądź się. Masz zrujnowany stadion? Nie
odbudowuj go tylko wywal na peryferia.
Ludzie z PO to grupa barbarzyńców groźna dla kultury narodowej,
którą TVP ma ustawowy obowiązek podtrzymywać.
Grupa groźna również dla zwykłego sportu, jak widać na przykładzie
Warszawy.