Dodaj do ulubionych

PiS był potężnym układem. Hamulcowym.

25.12.07, 23:55
W ciągu minionych dwóch lat nie przyczynili sie do rozwoju Polski. Korzystali jedynie z dobrobytu, jakim bez wątpienia była rozpędzona przez poprzednie rządy gospodarka. I doprowadził brakiem działania do tego, że nie skorzystalismy w żaden sposób z tego rozpędu.
Obserwuj wątek
    • lech.niedzielski Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:16
      Najbardziej koszmarne 2 lata w całej historii Polski.
    • ossey Re: Wiecej mysl samodzielnie i mniej ogladaj 26.12.07, 00:18
      TVN24 bo w twoim przypadku ma to juz niebezpieczne objawy.
      • warka_strong Jakieś argumenty by sie przydały. 26.12.07, 00:20
        Bo same insynuacje to troche mało.
      • lech.niedzielski Masz rację. PiS to był dopiero syf ! 26.12.07, 00:20
        ossey nareszcie zmądrzał.
      • wujaszek_joe Re: Wiecej mysl samodzielnie i mniej ogladaj 26.12.07, 00:21
        a co ten układ właściwie zdziałał?
        dwa lata koniunktury przeznaczono na nagrywanie wicepremiera rolnictwa.
        wstrzymywano budowę dróg itd
    • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:21
      Czemu się dziwisz.
      Czego można się spodziewać po kimś ,kto 58 lat swego życia
      spędził na garnuszku mamusi.
      ten człeczyna potrafi tylko brać coś ,co
      kto inny wypracuje.
      • warka_strong Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:27
        Chyba zapomniałem o negatywnym wpływie dzieciństwa;)
        • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:30
          warka_strong napisał:

          > Chyba zapomniałem o negatywnym wpływie dzieciństwa;)
          >
          Miałeś prawo zapomnieć.
          trudno pamiętać ,że dzieciństwo trwa 58 lat.
    • aaki rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka????? 26.12.07, 00:27
      raczysz chyba zartować
      p.s. czy tusk zrobi cos lepszego czy tez bedzie tylko korzystał z efektów rozpedzonej gospodarki?
      • wujaszek_joe Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 00:28
        poprzednie rządy wprowadziły nad do UE, obniżyły CIT
        a co zrobi tusk to dopiero zobaczymy
        • trzymilionowy.post Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 00:41
          "Nie wystarczy być antykomunistą i klerykałem, żeby zasłużyć
          na określenie "prawica". Jedynym prawdziwym wyznacznikiem
          zarówno prawicowości jak i lewicowości jest stosunek do
          gospodarki. Z tego punktu widzenia Leszek Miller jest dużo
          dalej na prawo od Jarosława Kaczyńskiego".
          "Dwa najważniejsze czynniki tego rozwoju (gospodarczego) to wejście
          Polski do Unii i wprowadzenie w 2004 roku przez Leszka Millera
          podatku liniowego dla przedsiębiorców. Podatek Millera miał tak
          samo wielkie znaczenie jak tzw. ustawa Wilczka, którą na przełomie
          1988 i 1989 wprowadził rząd Rakowskiego".
          "Jeżeli PiS twierdzi, że to dzięki niemu przybyło 1,2 miejsc pracy,
          to przypomina mi się dowcip: jedzie chłop furmanką z
          węglem.Przyjechał na miejsce i krzyczy: Ludzie węgiel przywiozłem!!
          Na to koń odwraca się i mówi: Tak ty przywiozłeś..."



          ANGORA nr 46 (18.XI.2007)


          To słowa Roberta Gwiazdowskiego.

          • aaki Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 00:47
            ciekawy jestem co bedzie tusk mówił.
            narazie to obiecał wszystkim wszystko.
            nie martw sie z pewnościa jak tuska wyleja to millera znowu wybiorą
            • trzymilionowy.post Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 00:56
              Przytoczyłem słowa prawdziwego liberała.
              On po prostu mówi realnie jak było.
              • aaki Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 00:58
                to moze napisz cos od siebie;czy cie na to nie stac?
                • trzymilionowy.post Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:09
                  W tym miejscu i temacie akurat bezpartyjny spec krytykujący
                  zarówno PiS jak i PO był dobry do przekonania takich osób jak
                  ty. Skoro nie potrafił on, to pewnie nie będę potrafił też ja.
                  Dziwi mnie tego typu żądanie od osoby, która nie napisała jeszcze
                  nigdy na tym forum coś więcej niż linijka tekstu.
                  • aaki Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:13
                    nie mam manii zakładania dziesiątków postów na na jeden temat.
                    ale de gustibus non disputandum est.
                    • trzymilionowy.post Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:16
                      Ale ty w żadnym temacie nie wypowiadasz się konkretnie lub z sensem.
                      • aaki Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:19
                        ja w żadnym ty zas w każdym.
                        człowiek- orkiestra=istny cud.
                        • trzymilionowy.post Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:27
                          I po raz kolejny gdy nie masz nic do powiedzenia odpowiadasz
                          dokładnie w ten sam sposób.
                          • aaki Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:35
                            po prostu uznaje wyzszosc twej wiedzy społecznej,politycznej,ekonomicznej i jakiej tylko nad moja.
                            tudziez zdecydowanie większą łatwośc w pisaniu na forum bardzo sensownych postów.
                            :P
                            • trzymilionowy.post Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:36
                              aaki napisała:

                              > po prostu uznaje wyzszosc twej wiedzy
                              społecznej,politycznej,ekonomicznej i jak
                              > iej tylko nad moja.
                              > tudziez zdecydowanie większą łatwośc w pisaniu na forum bardzo
                              sensownych postó
                              > w.
                              > :P
                              Gdybyś napisała choć raz coś błyskotliwego miałabyś też prawo do tego
                              typu żartów. Niestety tak nie jest.
                              • aaki Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:39
                                pshaw
                                • trzymilionowy.post Re: rozpedzona przez poprzednie rządy gospodarka? 26.12.07, 01:56
                                  jak mawiali pogardliwie Dakoci. ...
                                  ;)
    • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:29
      sam sobie zaprzeczasz
      korzystali z dobrobytu/nie skorzystalismy z dobrobytu.
      zarobki w polsce wzrosły srednio w tym roku o ok 10%
      to jest korzysc czy nie jest?
      pie..sz jak mały kazio
      • etta2 Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:35
        Jak już o tych wzrostach ględzisz, to może wspomnij o wzroście długu
        publicznego i wzroście inflacji. Masz choć blade pojęcie o
        rzeczywistości, czy tylko powtarzasz kacze banały?
        • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:40
          przy rozwijającej sie gospdarce zawsze rosnie inflacja-nie wiesz o tym?
          zas dług publiczny rosnie od kilkunastu lat.i będzie rosł dalej
        • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:41
          etta2 napisała:

          > Jak już o tych wzrostach ględzisz, to może wspomnij o wzroście długu
          > publicznego i wzroście inflacji. Masz choć blade pojęcie o
          > rzeczywistości, czy tylko powtarzasz kacze banały?

          dokładnie tak.
          Wychodzi ,że 10% wzrostu płac jest na kredyt,
          A jesli weżmie się pod rozwgę o ile wzrósł dług,
          to wzrost płac powinien wynieść 20%
          • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:45
            skoro na kredyt to z pewnościa tusk ten wzrost zahamuje.jak sądzisz?
            żądasz wzrostu 20% twierdząc ze 10 % jest na kredyt.
            albo albo
            • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:49
              Czytaj ze zrozumieniem.
              Ja nic nie żądam, sam sobie daję wzrost.
              Ja twierdze ,że chyba tylko Gierek w większym stopniu zadłużył
              nasz kraj.
              • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:54
                miejmy nadzieje ze wkrótce dolar bedzie po 4 zł euro po 6 i przestanie sie oplacac kupowac za granica
                • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:58
                  No nareszcie zaskoczyłeś.
                  Właśnie o to chodzi ,że nic nie zrobiono żeby za więcej sprzedawać
                  niż kupować
                  • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:02
                    trudno sprzedawac drozej gdy waluta rozliczeniowa czyli dolar lub euro jest tania w stosunku do złotówki.i trudno sprzedawac drogo gdy płace ida w góre.
                    wierzę w tuska-wróca imigranci z anglii bezrobocie sie zwiekszy bedzie mozna ciąć płace
                    pewnie wtedy staniemy sie potentatem eksportowym swiata
                    • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:10
                      znowu czytasz bez zrozumienia.
                      Ja pisałem ,że trzeba sprzedawać za więcej (a nie drożej)
                      niż kupować.
                      wytłumaczę ci łopatologicznie.
                      jesteś np rolnik.
                      sprzedajesz kartofle za 1000 zl ,a kupujesz kaczki za 20 zł
                      i jesteś na plusie.
                      jeśli zrobisz na odwrót to musisz zaciągnąć kredyt na pokrycie różnicy.
                      • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:18
                        nie wątpie ze w przeciągu najblizszych kilku miseiecy te szkodliwe tendencje sie odwróca i bedziemy na wieeeeeeelkim plusie.zgadzasz się ze mna?
                        a oplacalnosc sprzedazy zalezy tez od ceny jaka musisz zaplacic za wyprodukowanie towaru,cena ta wzrasta przy wyzszych zarobkach zatrudnionych przy produkcji.ale to juz przekracza twoja ekonomiczna wiedze.
                        • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:22
                          aaki napisała:

                          > nie wątpie ze w przeciągu najblizszych kilku miseiecy te szkodliwe tendencje si
                          > e odwróca i bedziemy na wieeeeeeelkim plusie.zgadzasz się ze mna?

                          nie ,nie zgadzam się bo nie jestem wróżka i nie mam pojęcia co będzie za parę
                          miesięcy.

                          > a oplacalnosc sprzedazy zalezy tez od ceny jaka musisz zaplacic za wyprodukowan
                          > ie towaru,cena ta wzrasta przy wyzszych zarobkach zatrudnionych przy produkcji.
                          > ale to juz przekracza twoja ekonomiczna wiedze.

                          może moja wiedza nie jest na poziomie twojej,ale jedno wiem
                          ze nie mogę więcej wydawać niż zarabiam
                          • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:32
                            nie wydawac wiecej niz sie zarabia?
                            ależ bardzo proste
                            zmniejszasz swiadczenia spoleczne, ograniczasz renty i emerytury,likwidujesz zasilki dla bezrobotnych,dotacje panstwowe ,likwidujesz krus oraz kilkanascie nierentownych kopaln,wprowadzasz odplatnosc za uslugi medyczne jezeli bedzie za mało to zwiększasz oficjalne podatki lub parapodatki,wprowadzasz aparat fiskalno-represyjny walczący z szara strefa i masz zrównowazony budżet.
                            oczywiscie zawsze mozna tez zwolnic kilkadziesiąt tysięcy urzedników państwowych róznego szczebla-oszczedzi sie na placach byle im nie placic potem zasiłku
                            • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:36
                              aaki napisała:

                              > nie wydawac wiecej niz sie zarabia?
                              > ależ bardzo proste
                              > zmniejszasz swiadczenia spoleczne, ograniczasz renty i emerytury,likwidujesz za
                              > silki dla bezrobotnych,dotacje panstwowe ,likwidujesz krus oraz kilkanascie nie
                              > rentownych kopaln,wprowadzasz odplatnosc za uslugi medyczne jezeli bedzie za ma
                              > ło to zwiększasz oficjalne podatki lub parapodatki,wprowadzasz aparat fiskalno
                              > -represyjny walczący z szara strefa i masz zrównowazony budżet.
                              > oczywiscie zawsze mozna tez zwolnic kilkadziesiąt tysięcy urzedników państwowyc
                              > h róznego szczebla-oszczedzi sie na placach byle im nie placic potem zasiłku

                              No nareszcie.
                              Zaskoczyłaś.
                              Musze ci oddać ,że pojętna uczennica jesteś:)
                              • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:42
                                to nie ja mam to za zadanie domowe. tylko donald.
                                i wiesz dobrze ze nie bedzie w stanie tego zrobic.
                                jasno to powiedział w swoim expose, które było zlepkiem ekonomicznych sprzecznosci i poboznycj zyczen wszystkich grup spolecznych w polsce
                                • hrabia.m.c Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 01:50
                                  Już zaczynałem o Tobie dobrze myśleć.
                                  a tu...............................
                                  Nie wiem czy zauważyłaś ,ze wątek nie dotyczy wróżenia
                                  a raczej wywoływania duchów.
                                  jeśli kumam to dotyczy dwu lat rządów twoich idoli
      • wujaszek_joe Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:37
        to jest największa zbrodnia. zmarnowanie dwóch lat koniunktury.
        • aaki Re: PiS był potężnym układem. Hamulcowym. 26.12.07, 00:42
          koniunktura jest koniunktura.
          jakos nie widze aby rząd tuska przestawil komkretne plany wykorzystania tej koniunktury.
          zas kilka szczytnych hasel w stylu podatek liniowy czy reforma krus juz poszły w kąt
    • doc.holliday Nawet lustrację cofnął do stanu z roku 1996 26.12.07, 00:59
      warka_strong napisał:

      > W ciągu minionych dwóch lat nie przyczynili sie do rozwoju Polski. Korzystali j
      > edynie z dobrobytu, jakim bez wątpienia była rozpędzona przez poprzednie rządy
      > gospodarka. I doprowadził brakiem działania do tego, że nie skorzystalismy w ża
      > den sposób z tego rozpędu.
      >
      • aaki tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:03
        jesli mu michnik pozwoli
        hehehehehe
        • warka_strong Re: tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:26
          Nie musi niczego przyspieszać. Wystarczy, że bedzie ona przeprowadzana w normalny sposób. Ina to zgody Michnika nie bedzie potrzebował.
          • aaki Re: tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:37
            masz juz jakies szczegóły n/t tego przeprowadzania?
            jak mówi przysłowie zły to ptak co wlasne gniazdo kala.
            tusk nie bedzie złym ptaszkiem,ooj nie...
            • warka_strong Re: tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:39
              Wystarczy, że nie będzie szukał w archiwach IPN haków na opozycję i resztę otoczenia politycznego [i nie tylko]. To nie bedzie kalanie.
          • hrabia.m.c Re: tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:38
            Q....
            a kogo jeszcze obchodzi lustracja.

            • warka_strong Re: tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:41
              Sympatyków PiS-u. To ich zawiedzione nadzieje...
              • hrabia.m.c Re: tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:44
                a kto im broni sie lustrować?
                niech się lustrują ,opluwają a nawet niech się wystrzelają ,
                ale we własnym zakresie.
                • warka_strong Re: tusku przyspieszy lustracje 26.12.07, 01:49
                  Problem w tym, że lustracja miała ich nie obejmować. Ona była dla innych.
            • aaki a q.. warke jak widac 26.12.07, 01:46
              bo ubolewa ze kaczynscy ja cofneli
              • warka_strong Re: a q.. warke jak widac 26.12.07, 01:48
                Zabrakło argumentów? No cóż, dla zwolenników PiS-u to charakterystyczne.
      • warka_strong Dodatkowo usiłował podporzadkować sobie TK. 26.12.07, 01:25
        Pamiętne działania posła Mularczyka były conajmniej haniebne.
        • kum.z.antalowki Indolencję k3pisu najwyraźniej widać w Warszawie 26.12.07, 01:41
          w której hamulcowi rządzili przez cztery lata...
          To chyba nawet nie tyle zła wola, ile paniczny, paraliżujący strach przed
          ryzykiem podjęcia decyzji na TAK... Cecha charakterystyczna niekompetentnych,
          autorytarnych charakteropatów
          • aaki Re: Indolencję k3pisu najwyraźniej widać w Warsz 26.12.07, 01:44
            bufetowa is the best
            • hrabia.m.c Re: Indolencję k3pisu najwyraźniej widać w Warsz 26.12.07, 01:53
              aaki napisała:

              > bufetowa is the best

              chodziarz raz masz rację.
            • warka_strong Re: Indolencję k3pisu najwyraźniej widać w Warsz 26.12.07, 01:55
              aaki napisała:

              > bufetowa is the best

              Wyjątkowo się z Tobą zgodzę.
              • kum.z.antalowki Re: Indolencję k3pisu najwyraźniej widać w Warsz 26.12.07, 02:59
                > aaki napisało:
                >
                > > bufetowa is the best
                >
                Też tak myślę, a jeśli nawet nie the best, to - w porównaniu z k3mi predecessors
                - niewątpliwie she's working much harder and much better
                • warka_strong Re: Indolencję k3pisu najwyraźniej widać w Warsz 26.12.07, 11:25
                  Problem tylkow tym, że PiS-owcy nie przyznają nigdy, że ich słoneczka są tak naprawdę bardzo kiepskimi włodarzami.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka