Dodaj do ulubionych

Test dla kandydatów do SLD.

IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 23.01.02, 21:44
--------------------------------------------------------------------------------
Jedna pani jechała sobie po świętach samochodem do wsi Chliny k. Żarnowca i
utknęła w zaspach. Dzwoniła gdzie tylko się dało lecz nikt jej nie pomógł, gdyż
nie było
wolnych pługów. Tymczasem po dwóch dniach Leszek M. postanowił odwiedzić
Chliny. I wieś odśnieżono w mig.
W związku z powyższym proszę o rozwiązanie następującego zadania:
Zakładając, że wszystkie polskie pługi są bardzo zajęte i że mamy w Polsce
zasypanych 366 wsi, a Leszek M. będzie odwiedzał codziennie jedną z nich, to
kiedy zostanie odkopana ostatnia wieś ?
a) za 366 dni, gdyż taki jest wynik rachunku matematycznego,
b) za 732 dni, gdyż Leszek M. co drugi dzień spędza z wnuczką, bo bardzo lubi
gdy ona pyta go: "Dziadku, kiedy znowu pojedziemy pokolędować do Watykanu ?",
c) za 183 dni, gdyż Leszek M. ma gołębie serce oraz dobroduszny uśmiech i
codziennie w ramach czynu społecznego odwiedzi 2 wsie.

Proszę rozwiązać test. Wyniki znajdują się poniżej.
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
-----------------
Zadanie było podchwytliwe, gdyż prawidłowa odpowiedź brzmi: "Nigdy, bo
wcześniej śniegi same stopnieją.". Oczywiście jest to typowy test na
inteligencję i odpowiedź należało wymyślić samemu. Jednak osoba, która wybiera
taką odpowiedź jest zbyt inteligentna, aby należała do elektoratu SLD i tym
bardziej nie może wstąpić do tej zasłużonej dla kraju partii, gdyż wtedy
pozycje liderów SLD byłyby zagrożone. A co z pozostałymi odpowiedziami ?

c) Taką odpowiedź wybiera osoba politycznie poprawna, doceniejąca wielką rolę
partii i jej Wielkiego Wodza Leszka M. w zaprowadzaniu socjalistycznego
porządku na gruncie marksistowsko-leninowskiej teorii ładu społecznego. Osoba
taka uznaje zdobycze Wielkiej Rewolucji Październikowej i w związku z tym
będzie dążyła do umacniania przyjaźni między bratnimi krajami (chodzi o
przyjaźń polsko-białorusko-kubańską). Docenia również sukcesy partii na drodze
do szczęśliwego socjalizmu i akceptuje jedyną słuszną drogę do osiągnięcia tego
celu, jaką jest całkowite podporządkowanie się woli partii i jej kierownictwu.
Taka osoba rozumie również, jak wielką rolę odgrywa instytucja czynu
społecznego w ostatecznym etapie umacniania sojuszu robotniczo-chłopskiego.
Innymi słowy jest to typowa odpowiedź przedstawiciela elektoratu SLD, w którego
interesie partia rządzi. Taka osoba jest mile widziana w szeregach partii i
zaleca się, aby często czytała takie czasopisma, jak "Trybuna Brudu"
czy "Politruka".

a) To jest z kolei odpowiedź typowa dla elementów aspołecznych, czyli różnych
warchołów, burżujów, kułaków oraz innych wrogów klasowych. A wszyscy dobrze
wiemy ile złego może zdziałać taki burżuazyjny wrzód na zdrowym ciele
socjalistycznej gospodarki. Takich ludzi trzeba się wystrzegać.

b) Tę zdradziecką odpowiedź wybierają najgorsze elementy wywrotowe, czyli różne
imperialistyczne szpiegi (szpiedzy nie !), zaplute karły reakcji,
kapitalistyczne świnie i inni zdrajcy narodu, to znaczy ludu pracującego miast
i wsi. Dla takich wyrzutków społecznych nasza najlepsza partia przygotowała
liczne sanatoria w okolicach Workuty. Będą tam mogli leczyć swoje skołatane
nerwy przy pomocy naturalnej krioterapii.

Przy rozwiązywaniu testu można dostać dodatkowe punkty za pochodzenie
społeczne. Jeśli kandydat do partii posiada pochodzenie robotniczo-chłopskie i
podał odpowiedź "c", to od razu może objąć stanowisko sekretarza gminnego
partii i na najbliższej egzekutywie otrzymuje podwójny przydział kartek na
mięso. Jeśli dodatkowo ukończył maksymalnie sześć klas szkoły podstawowej,
może, po uzyskaniu dyplomu elitarnej Wyższej Szkoły Marksizmu i Leninizmu,
kandydować na sekretarza wojewódzkiego.

Życzymy sukcesów.
Proletariusze wszystkich krajów łączcie się.
Obserwuj wątek

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka