Dodaj do ulubionych

notki i artykuły na siłę

20.03.12, 15:52
nie macie wrażenia, że newsy na stronie internetowej pisane są 'na siłę'? np, ten: Spotkanie z posłem Janem Szyszko

Na zaproszenie Burmistrza Miasta i Gminy Serock doszło do spotkania z Posłem RP na Sejm VII kadencji, Janem Szyszko, byłym ministrem ochrony środowiska. Omawiano znaczące sprawy dotyczące funkcjonowania gminy w aspekcie pomocy ze strony posła Szyszko w rozwiązywaniu istotnych problemów.

jakie sprawy, jakie problemy? po co formułować notatkę, która nie mówi o konkretach? już nie wspomnę o składni tego zdania...
w ogóle jakoś ostatnio poziom artykułów i newsów spadł.
Obserwuj wątek
    • bhojczyzna Re: notki i artykuły na siłę 20.03.12, 20:31
     Za to informacji o Orkiestrze Świątecznej Pomocy w Jadwisinie nie zamieszczono, zaznaczam obiektywnej informacji sporządzonej przez sztab z Jadwisina, a jest czym się pochwalić , 17 i pół tysiąca, najwięcej w gminie i to kolejny rok z rzędu, znaczy wolnotariusze się postarali , nie pierwszy raz zresztą .Do tej pory było tak że dział promocji w gminie Serock okrajał artykuły, z tekstu i zdjęć, teraz wogóle nie zamieścili informacji sztabowej ani na stronie ani w informatorze, bo za póżno niby materiał dostarczono, bo to, bo tamto, a w nawiasie to zupa była za słona. I jak pozyskiwać sponsorów na szczytny cel , w tym przypadku na ratowanie zdrowia chorych dzieci,skoro strona gminy Serock i informator gminy są traktowane jak prywatna powierzchnia propagandowa.Czego to w gminie nie zrobiono, jak jest pięknie, jak się wszystkim dobrze żyje, jaka woda dobra do picia, jak ścieki płyną szumnie w dziesiątkach kilometrów kanalizacji, jaki mamy wspaniały stadion, niewymiarowe boisko,ale co tam zawsze jest jakieś wyjście dlatego metraż nadrobi treningowym umiejscowionym z boku.W wolnych chwilach można wypocząć w cieniu prastarych drzew Parku Jurajskiego, jeżeli ktoś woli wodę, to można posilić się w jednej z restauracji na bulwarze Serockim graniczącym z wodami Zalewu, jeżeli natomiast zaszkodzi wam zmiana klimatu to można skorzystać z usług serockiego ośrodka zdrowia gdzie specjalista każdej specjalności doprowadzi cię w mig do zdrowia,, ,...więc po co narzekać? Przecież pani z promocji zawsze jest obiektywna jak na dziennikarkę przystało, a może się mylę?! Na to pytanie musicie już sobie sami drodzy Państwo odpowiedzieć.
     Burmistrz nie jest zły tylko ma złych doradców.Nadzieja umiera ostatnia.      • mackowy1 Re: notki i artykuły na siłę 21.03.12, 08:59
       wchodzę w to smile

       news o modernizacji placu zabaw- bezcenny.
       jeszcze ten apel mi się podoba ;p

       ale ale-chociaż podpisany, bo ostatnio autorzy nie mają w zwyczaju podpisywania tekstów, więc nawet nie wiadomo, kto tworzy różne 'kwiatki'.
       • mackowy1 Re: notki i artykuły na siłę 26.04.12, 11:02
        nie wiem, kto pisze teraz te artykuły na stronę i do gazety gminnej, ale poziom jaki prezentuje autor jest powalający...

        www.serock.pl/493-49ec6614ceb6d-36525-p_1.htm
        'nasz solenizant jest wyjątkowy, bo święty i nasz'. to taj samo jak pytanie o jakiś tani przedmiot ;p 'dlaczego 'n' jest dobry? bo jest dobry i tani'.

        inne cytaty z artykułu:

        Po uroczystym nabożeństwie, w którym brały udział wszystkie poczty sztandarowe z terenu miasta i gminy Serock oraz przedstawiciele władz samorządowych Serocka na rynku miało miejsce przedstawienie historyczne z epoki. (jakiej epoki????)

        Inscenizacja lubelskich aktorów, którym towarzyszyło bractwo rycerskie poruszała.

        Muzyka z epoki, średniowieczna polszczyzna – musiały robić wrażenie. (kto tak pisze? jak to musiały...)

        z innego, dzisiejszego:

        Od 2004 r. obchodzimy 2 maja Dzień Flagi Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. (obchodzimy - co? 2 maja. - składnia!)
        Barwy narodowe powinny być źródłem dumy i budowania poczucia wspólnoty państwowej. (czyżby? to barwy narodowe powinny być źródłem dumy? czy ich symbolika...).

        może jestem przewrażliwiony, może z racji zawodu, który wykonuję, ale pamiętam czasy, nie tak zresztą dawne, kiedy brało się do ręki informator gminny i czytało artykuły na poziomie, albo jakieś lekkie felietony. a w tej chwili odechciewa się czytać. już nie wspomnę o literówkach i technice zamieszczanego tekstu.

        w ogóle mam wrażenie, że Serock w pewnych elementach się uwstecznia. nie wiem, czy to wina włodarzy, czy zatrudnionej kadry... ale w tej chwili np. promocja miasta praktycznie nie istnieje. W innych gminach kładzie się nacisk na PR, na wypromowanie produktu, jakim jest gmina, a u nas... u nas stawia się nie wiem, na co... na inwestycje? podpowiedzcie, bo nie wiem.
        zupełnie brakuje spójnej drogi promowania, rozwoju.

        przykładem niech będzie Euro 2012. w sytuacji, kiedy mamy szansę wypromować się na olbrzymią skalę, nie tylko na Mazowszu, nie tylko w Polsce, ale na świecie- o Serocku jako partnerze Euro 2012 nie słychać nigdzie. Natomiast świetnie promuje się Legionowo- wywiady dla radia, gazet, promocja na serwisach społecznościowych.

        a u nas? u nas nieczytelny różowy plakat zapraszający na 'wspólne świętowanie chwilę przed Euro'.

          • mackowy1 Re: notki i artykuły na siłę 26.04.12, 11:27
           o, a jeszcze się podzielę z wami ciekawostką. Już niejednokrotnie mówiliście tutaj, że referat promocji rozwiązano... szukałem informacji, czy w ogóle ktoś w urzędzie jest teraz odpowiedzialny za promocję, chciałem też znaleźć informacje odnośnie autorów newsów publikowanych w internecie; patrzę na regulamin organizacyjny z dnia 28 września 2011. I co? Faktycznie referatu promocji nie ma. są za to 3 samodzielne stanowiska w jakiś sposób powiązane z promocją.

           ze strony:
           Samodzielne Stanowisko ds. komunikacji społecznej

           Do zakresu działania Samodzielnego Stanowiska do spraw komunikacji społecznej należy:
           1) Prowadzenie spraw związanych z promocją Gminy.
           2) Prowadzenie spraw dotyczących kontaktów zagranicznych.
           3) Współpraca z organizacjami pozarządowymi, stowarzyszeniami, fundacjami oraz innymi podmiotami działającymi na terenie Gminy.

           Samodzielne Stanowisko ds. redakcji strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej
           Inspektor ds. redakcji strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej - Beata Roszkowska, tel. 22 782 88 43, pok. 20, parter

           Do zakresu działania Samodzielnego Stanowiska do spraw redakcji strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej należy:
           1) Prowadzenie, redagowanie oraz aktualizacja strony internetowej Urzędu.
           2) Obsługa urzędowego publikatora informatycznego – Biuletynu Informacji Publicznej,
           a) przekazywanie ministrowi właściwemu do spraw informatyzacji informacji niezbędnych do zamieszczenia na stronie głównej BIP oraz powiadamianie tego ministra o zmianach w treści tych informacji,
           b) dokonywanie zmian treści informacji publicznych udostępnianych na stronach podmiotowych BIP,
           c) koordynowanie prac Zespołu odpowiedzialnego za prowadzenie Biuletynu Informacji Publicznej powoływanego w drodze Zarządzenia Burmistrza.

           Samodzielne Stanowisko ds. redakcji informatora gminnego oraz współpracy z mediami
           Podinspektor ds. redakcji informatora gminnego oraz współpracy z mediami - Dominika Sęczyk, 22 782 62 81, pok. 20, parter

           Do zakresu działania Samodzielnego Stanowiska do spraw redakcji informatora gminnego oraz współpracy z mediami należy:
           1) Prowadzenie oraz redagowanie informatora gminnego.
           2) Prowadzenie spraw dotyczących informowania mediów o działalności Gminy.
           3) Bieżące informowanie kierownictwa urzędu o ważnych informacjach zamieszczanych w mediach na temat Gminy.
           4) Koordynacja działań związanych z udzielaniem informacji i odpowiedzi na artykuły zamieszczone w prasie i/lub stronach internetowych.
           5) Utrzymywanie kontaktów z przedstawicielami mediów.
           6) Prowadzenie rejestru kontaktów Gminy z osobistościami i instytucjami zewnętrznymi

           Wcześniejszy regulamin był z dnia 28 stycznia 2009 roku, gdzie referat promocji i obsługi urzędu istnieje. I są praktycznie te same zadania, które do tej pory miały osoby na ww. samodzielnych stanowiskach.

           Ale to nie koniec, bo oto jest nowy regulamin... z 19 kwietnia tego roku! i tutaj nie ma też referatu promocji, ale jest Referat komunikacji społecznej. Ciekaw jestem ogromnie, jakie zadania będą należeć do tego referatu... bo jeśli te, co wyżej, to nasuwa się pytanie- po co te zmiany?

           Jeśli dobrze widzę, to prócz promocji doszło tylko jedno stanowisko w referacie ochrony środowiska w porównaniu z wcześniejszym regulaminem...
         • piekielko18 Re: notki i artykuły na siłę 01.05.12, 19:45
          Szkoda, że referat został rozwiązany. Mimo sporej rotacji osób funkcjonował nieźle, chociaż rzeczywiście służył nie tyle promocji co propagandzie. Dziś za Informator odpowiada tylko jedna osoba, mająca również inne obowiązki, a więc z konieczności wpycha się do niego też materiał bez większej wartości.
  • serockcapoeira Re: notki i artykuły na siłę 03.05.12, 00:04
   Czy jeden z tytułów w info kwiecień nie jest bardziej reklamą niż informacją. Uwagę zwrócił mi mój syn twierdząc, że powstaje blisko nas akademia Kusznierewicza - guru dla młodzieży pływającej na zalewie zegrzyńskim ( no zaje...... pomyślałem), ale będąc na stornie sugerowanej przez informator niestety się rozczarowałem....

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka