Dodaj do ulubionych

NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU

09.12.15, 16:12
Szanowni mieszkańcy Serocka i okolic,

pragniemy poinformować o nowej inicjatywie społecznej w Serocku, jaką jest powołanie Stowarzyszenia Kulturalny Serock. Postanowieniem Sądu z dnia 12 listopada 2015 r. zostało ono zarejestrowane pod numerem KRS 0000583962.

Stowarzyszenie objęło swoją pieczą Chór GAUDETE kierowany przez Pana Karola Krawczyka oraz Grupę Teatralną REMIZA, którą prowadzi Pani Anna Kutkowska.

Wkrótce ruszy strona internetowa Stowarzyszenia, a tymczasem zachęcamy do kontaktu mailowego: kulturalny.serock@gmail.com lub telefonicznego: 609 245 159 (kontakt z Prezesem Zarządu).

Zapraszamy do wspólnych kulturalnych działań.

Obserwuj wątek
  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 09.12.15, 16:24
   Próby Chóru GAUDETE odbywają się w każdy czwartek od godziny 19:15 do 21:15.
   Wszystkich chętnych zapraszamy do dołączenia w nasze szeregi.
   Spotkania odbywają się przy Rynek 8 w domu Państwa Klik (wejście po schodkach od strony rynku).
  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 09.12.15, 16:37
   7 listopada b.r. z inicjatywy Stowarzyszenia "Gmina Serock Łączy", przy udziale Stowarzyszenia Kulturalny Serock, w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyło się spotkanie z cyklu ?Kulturalne popołudnie w Serocku? połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych. Sala pękała w szwach - około 120 osób wzięło udział w wydarzeniu zorganizowanym dla uczczenia Święta Niepodległości.
   Po krótkim występie Chóru Gaudete rozpoczęło się wspólne śpiewanie ze zgromadzonymi w Sali Widowiskowej mieszkańcami naszej Gminy. Śpiewom nie było końca - pieśni związane z różnymi zrywami narodowymi rozbrzmiewały prawie dwie godziny.
  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 11.12.15, 22:55
   "JAK CZUJE SIĘ KTO, KIEDY CO?"
   12 grudnia 2015r. w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbędzie się premiera powyższego spektaklu, przygotowanego z młodzieżą gimnazjalną należącą do Grupy Teatralnej Remiza.
   Kanwą przedstawienia są "Dzienniki" Sławomira Mrożka, ale też jego opowiadania i fragmenty sztuk dramatycznych.
   Zapraszamy o godzinie 17:30 do Sali Widowiskowej.

  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 14.12.15, 20:06
   12 grudnia 2015r. w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku odbyła się premiera spektaklu "Jak czuje się kto, kiedy co?" na podstawie twórczości Sławomira Mrożka.

   Młodzież z Grupy Teatralnej Remiza doskonale poradziła sobie z tą trudną materią, co zostało również docenione przez organizatorów tegorocznego Festiwalu Teatrów Młodzieżowych czyli Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie i Samorząd Województwa Mazowieckiego.
   Komisja Konkursowa z wyżej wymienionych instytucji, z Dyrektorem Teatru Polskiego na czele, przyjedzie do Serocka już 17 grudnia b.r.
   Tego dnia, o godzinie 19:00 na Sali Widowiskowej odbędzie się kolejny pokaz przedstawienia.

   Święto młodego serockiego teatru było również doskonałą okazją do wręczenia dyplomów uznania.
   Zarząd Stowarzyszenia Kulturalny Serock wręczył powyższy reżyserce i autorce scenariusza Annie Kutkowskiej za "obudzenie miłości do teatru i popularyzację kultury teatralnej na terenie Gminy Serock". Pani Anna została również uhonorowana Białą Różą, najwyższym odznaczeniem Stowarzyszenia, która symbolizuje ulotność tworzonej sztuki.
   Drugi dyplom trafił na ręce Pani Dyrektor Gimnazjum im. Romualda Traugutta w Serocku za wsparcie udzielone Grupie Teatralnej Remiza i wzięcie jej pod swoje skrzydła.
   Na zakończenie uroczystego wieczoru pojawił się ogromny tort z logo Stowarzyszenia Kulturalny Serock, którym została poczęstowana cała publiczność.

   Wszystkim przybyłym gościom, w imieniu młodych artystów, serdecznie dziękujemy.
   Składamy także podziękowania władzom Gminy Serock oraz Dyrektorowi Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku za udostępnienie Sali Widowiskowej.
  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 21.12.15, 09:36
   W ubiegły czwartek na Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku znowu gościnnie wystąpiła Grupa Teatralna Remiza.
   Tym razem spektakl "Jak czuje się kto, kiedy co?" w reżyserii Anny Kutkowskiej oceniany był przez wspaniałe jury: Jarosława Gajewskiego - Dyrektora Artystycznego Teatru Polskiego w Warszawie, Magdalenę Mróz - Specjalistę ds. programowo-literackich i produkcji teatralnej Teatru Polskiego, Piotra Cyrwusa - aktora i Annę Grzywacz z Wydziału Kultury Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.
   W najbliższych dniach ogłoszony zostanie werdykt Festiwalu Teatrów Młodzieżowych, któremu w tym roku patronuje Sławomir Mrożek.
  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 05.01.16, 13:45
   U schyłku grudnia 2015r., na zakończenie swojej rocznej kulturalnej działalności, chór GAUDETE uświetnił koncertem kolęd uroczystość wigilijną społeczności gminy Pokrzywnica. Koncert odbył się w sali bankietowej Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzierżeninie. W spotkaniu wzięło udział ponad 200 osób - przedstawicieli władz gminy, Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Seniorów, Koła Gospodyń Wiejskich, gminnych organizacji pozarządowych, szkół z terenu gminy Pokrzywnica, etc. Gościem honorowym wieczoru był Ordynariusz Diecezji Płockiej biskup Piotr Libera, który w wielu swoich wypowiedziach podkreślił profesjonalizm wykonania i ambitny repertuar chóru GAUDETE.
   • aganiok32 Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 05.01.16, 17:08
    Słyszałam o tym występie, bardzo się podobaliście smile na przyszłość mam ogromną prośbę, zamieszczajcie Państwo informacje, gdzie będziecie aktualnie koncertować, żeby można było wcześniej zarezerwować sobie czas smile
    • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 18.01.16, 22:59
     Szanowna Pani, pospieszamy z informacjami o najbliższych występach i jednocześnie gorąco zapraszamy
     na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Gaudete pod kierownictwem pana Karola Krawczyka:

     w niedzielę 24 stycznia 2016r. po mszy świętej o g. 17:00 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Anny w Serocku oraz
     w niedzielę 24 stycznia 2016r. o g. 19:00 w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Gabriela Archanioła w Zegrzu.

     Serdecznie zapraszamy również na wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek:

     w sobotę 23 stycznia 2016r. o g. 16:00 w Świetlicy OSP w Woli Kiełpińskiej,
     a także
     w poniedziałek 25 stycznia 2016r. o g. 19:00 na Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku.
  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 18.01.16, 22:41
   15 stycznia 2016r., na dużej scenie Teatru Polskiego w Warszawie, odbyła się Gala Finałowa III Festiwalu Teatrów Młodzieżowych „W świecie Mrożka”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego i Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.
   W trakcie pierwszej części tejże uroczystości Grupa Teatralna REMIZA przedstawiła piętnastominutowy fragment spektaklu "Jak czuje się kto, kiedy co?" w reżyserii Anny Kutkowskiej. Oprócz spektaklu, serocka młodzież pojawiła się na scenie także u boku prowadzącego Galę Andrzeja Seweryna, żeby zaprezentować wykonane na tę okoliczność transparenty z mrożkowskimi cytatami.
   Trwająca trzy godziny Gala okraszona była dużą dawką absurdalnego, niepozbawionego refleksji humoru „jak z Mrożka”. Po Gali odbył się uroczysty bankiet w teatralnym foyer.

   To już drugi występ REMIZY na scenie Teatru Polskiego : w ubiegłym roku w lutym, podopieczni Anny Kutkowskiej prezentowali fragmenty "Snu nocy letniej" Williama Shakespeare'a wplecione w kolaż wyreżyserowany przez Jarosława Gajewskiego.
   I tym razem serocka młodzież została zauważona, doceniona i nagrodzona za swoją pracę, zapał, kulturę słowa i odwagę w mierzeniu się na scenie z tak trudną materią, jaką jest twórczość Sławomira Mrożka, zwłaszcza, że aktorzy z Remizy byli najmłodszymi uczestnikami Festiwalu.
  • kulturalny.serock Re: NOWE INICJATYWY SPOŁECZNE W SEROCKU 18.01.16, 23:05
   Harmonogram najbliższych występów Chóru Gaudete pod kierownictwem pana Karola Krawczyka:

   sobota 23 stycznia 2016r. o g. 16:00 w Świetlicy OSP w Woli Kiełpińskiej

   niedziela 24 stycznia 2016r. po mszy świętej o g. 17:00 w Kościele Parafialnym p.w. Św. Anny w Serocku

   niedziela 24 stycznia 2016r. o g. 19:00 w Kościele Garnizonowym p.w. Św. Gabriela Archanioła w Zegrzu.

   poniedziałek 25 stycznia 2016r. o g. 19:00 na Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku

   ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA KOLĘD I PASTORAŁEK

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka