Dodaj do ulubionych

Religia w Gimnazjum Serock

17.11.15, 20:16
Witam czy Państwo są zadowoleni że dzieci w tym tygodniu straciły 4 lekcje z powodu, Misji w kościele. W poniedziałek 2 lekcje i we wtorek 2 lekcje. Czy to jest legalne? Żeby to było w ramach lekcji religii to może można to jakoś zaakceptować ale skąd, lekcje stracone i tyle.
Obserwuj wątek
    • mellani81 Re: Religia w Gimnazjum Serock 21.11.15, 19:27
      Z tego co wiem kuratorium wlicza w kalendarz roku szkolnego dwa dni na rekolekcje. Więcej to już ponad normę. Powinni teraz odrobić te lekcje. Czyli zamiast religii, powinni mieć to co stracili... czy odrobią, śmiem wątpić smile
    • chce_dobrze Re: Religia w Gimnazjum Serock 22.11.15, 22:35
      Czytam to co piszecie i nie wierzę,czepiacie się 2 straconych dni dla religii. Wszyscy macie chrzest, ślub pewnie też kościelny tylko pytanie po co? Opinii rodziny się baliście?Trzeba było żyć bez tego. Dzieci macie ochrzczone? Przysięgaliście chować w wierze katolickiej, a pewnie zamiast do kościoła wspólnie z całą rodziną to zrzucacie obowiązek na księdza. "czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" Wy chyba tego nie znacie.
      Nie piszcie mi, że młodzież się zniechęca do kościoła tylko nazwijmy życzy po imieniu TO WASZA WINA bo zamiast od najmłodszych lat wpajać wiarę katolicką i patriotyczną to sobie przeleżeliście każdą niedzielę albo na zakupy jeździliście...
      • zdegustowany-serock Re: Religia w Gimnazjum Serock 23.11.15, 19:22
        No niestety ja nie wierzę co piszesz. Kolejny katojeb. Z łażenia do kościoła i klepania formułek nic nie wynika. Od najmłodszych lat wpajać wiarę katolicką? Przecież to zakrawa na sekciarskie pranie mózgu i nic nie ma wspólnego z wiarą. Idź na kolanach za tą mierną kopią obrazka z JG i tutaj nie wracaj.
        Religia tylko w kościołach.
        Zakaz opuszczania lekcji na udział we mszach.
        Opodatkować księży.
      • mellani81 Re: Religia w Gimnazjum Serock 23.11.15, 19:22
        Ale zdaje sobie Pan sprawę, że do szkoły w Serocku chodzą też dzieci, które na religię nie uczęszczają? Tak, z polskim obywatelstwem. Tak, z rodzin w których ważny jest patriotyzm! Przeznaczanie godzin, które powinny być poświęcone na naukę, np. języka polskiego, na wizyty w kościele, jest dyskusyjne.
        Skoro tak bardzo zależy Kościołowi na ponowne zapełnienie ław prawdziwie oddanymi wiernymi, to może warto by było zaprosić na te Misje całe rodziny, w godzinach wieczornych. Zamiast robić narzucone wyjście... i może wrócić do tradycji słów Jezusa, np. o tym czym jest prawdziwa miłość bliźniego.
    • zza_buga Re: Religia w Gimnazjum Serock 23.11.15, 22:15
      Żeby tak rodzice głosowali na zabraniach w sprawie tego jak to gimnazjum wygląda ( i SP zresztą też) i jaki jest w nim poziom nauczania. Wyniki ostatnich egzaminów plasują obie serockie jednostki oświatowe na szarym końcu szkół w powiecie. Ktoś, kto bywa w innych szkołach wie, że szkoły już tak nie wyglądają, że oferta edukacyjna, w tym zajęć pozalekcyjnych jest o wiele bogatsza. Nie rozumiem jak można było w mieście, które za chwilę będzie obchodzić 600 lecie istnienia dopuścić do takiej zapaści edukacyjnej. Powiem wprost - obie serockie szkoły to SKANSEN oświatowy. A najgorsze jest to, że rodzice temu wszystkiemu przyklaskują, że nie stawiają wymagań, nie egzekwują. Za to burzą się, bo dzieciaki poszły do kościoła. Jakie to płytkie.
        • zza_buga Re: Religia w Gimnazjum Serock 25.11.15, 13:22
          grzeczny_m napisał(a):

> Poziom edukacji jest jest wystarczający z punktu widzenia Kościoła wszak "głupi
          > mi łatwiej rządzić" i diabłem można ich postraszyć jak będą się stawiać...

Obawiam się, że nie o Kościół tu chodzi. Tę maksymę wzięła sobie do serca instytucja, która za poziom edukacji odpowiada.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka