Dodaj do ulubionych

NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów

11.02.13, 23:02
Chciałem wskazać na istniejący problem w Naszym mieście - właściciele swoich pupili są nieodpowiedzialni, brakuje im wyobraźni... Po osiedlach biegają psy spuszczone "luz pas", bo właścicielom nie chce się z nimi "chodzić". Nadmienię tu, iż spotkałem się wiele razy z takimi przypadkami gdzie psy te należą do tych AGRESYWNYCH: czyli pitbull, amstaff...
Gdy zwracam uprzejmie uwagę właścicielowi, ten odpowiada: "ale on jest nie groźny, on nie gryzie...", a szedłem ze swoim 4-miesięcznym synem...
Dodam, że ja lubię psy i w ogóle zwierzęta... Ale są jakieś granice. Po to ktoś wymyślił smycz i kaganiec, aby było bezpiecznie. Przecież kiedyś może stać się nieszczęście.
Może spotkaliście się z takimi przypadkami? Może macie jakiś pomysł jak temu zaradzić?
Obserwuj wątek
      • mieszkaniecserocka Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 08:36
        Znakiem tego nic się nie zmieni. gro-mek zwróciłeś uwagę na poważny problem... Jeżeli gmina z tym nic nie robi to my to zróbmy... Bardzo proszę Zwracajmy ludziom uprzejmie uwagę!!! Kiedyś może zdarzyć się tu tragedia... Właściciele uważają że jeśli ich pies jest "ŁAGODNY" to mają prawo go puszczać luz pas!!! Tylko my tego psa nie znamy a on nas !!! Psy dzielą się na te co już ugryzły i na te co jeszcze nie ugryzły !!!
        Idzie lato... Coraz więcej ludzi spacerujących... Przydałaby się WYOBRAŹNIA !
    • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 09:59
      na początek żeby było jasne: mam psa, dużego, jeżeli biega luzem to ZAWSZE w kagańcu i w mojej obecności. jeżeli nie ma kagańca to jest na smyczy.

a teraz chciałam pogratulowac autorowi wątku wybitnie uzdolnionej latoroślismile chodzić w 4 miesiącu życia.. ho ho ho! zdolny bobas.

to oczywiście żartsmile

a teraz nieco poważniej do szanownych rodziców, pamiętajcie aby swoje pociechy też mieć na oku, nie puszczac ich samopas, oczekujecie od właścicieli psów, żebyśmy pilnowali swoich pupili - pełna zgoda - ale proszę uważajcie również na swoje dzieci, które niejednokrotnie anioły w domu, na zewnątrz zamieniają się w niekontrolowane i niemozliwe do okiełznania, pyskujące i niesłuchające nikogo bachory, które prowokują psy (nawet te na smyczy) nie zdając sobie sprawy z ewentualnych konsekwencji.
      • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 14:49
        A ja chciałem pogratulować "inteligencji"... Chyba wiadomo, że dziecko nie szło ze mną za rękę, lecz niosłem dziecko w nosidełku !!! To chyba LOGICZNE !!! Gratuluję świetnego poczucia humoru - ale się uśmiałem. To po pierwsze!!!

Po drugie cieszę się, iż wychodzisz z psem na spacer mając go na smyczy. Ale nie pochwalam tego, iż spuszczasz z niej psa mimo, iż jest w kagańcu. A wyobraziłeś sobie, że taki pies w kagańcu też może zrobić komuś krzywdę? Poturbować kogoś? No ale dobre i to.

Po trzecie: Podzielam twoje zdanie, aby rodzice mięli na oku swoje dzieci !!! Niektórzy rodzice nie zdają sobie z tego sprawy... Zwracajcie swoim dzieciom uwagę, nie traktujcie ich jak nieskazitelne dzieci, bo każde ma swoje za uszami... Co czasem prowadzi do nieszczęścia !!!

Szanujmy się nawzajem ! ! !

• mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 15:56
          przykro mi, że nie znasz się na żartach, mimo, że wyraźnie napisałam, że to był żart.
          trudno, nie mój problem.
          mimo wszystko życzę, zupełnie szczerze, więcej luzu i ciut ciut dystansu do otaczającej Cię rzeczywistości.

co do drugiej części Twojej wypowiedzi... prawo określa sprawę jasno. z tego co napisałeś wynika, że pies nie ma prawa się wybiegać.
          wiesz, Tobie może się nie podobać mój biegający - zgodnie z przepisami - pies w kagańcu, a ja moge mieć zastrzeżenia co do Twojego dziecka, który, moim zdaniem, za głośno, dajmy na to, bo Cie nie znam, płacze na ulicy, co mi może przeszkadzać i "poturbować" słuch. idiotyczny pomysł, prawda? wybacz.. ale fakt, że masz dziecko, nie oznacza, że nagle cały świat powinien zacząć się kręcić wyłącznie wokół Ciebie, Twoich i potrzeb i wyimaginowanych strachów.
          • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 16:58
            Po pierwsze: proszę nie porównywać psa do dziecka-człowieka!
            Pies ma prawo się wybiegać nie na ulicy lecz na ogrodzonej działce, a jeśli jej nie masz to Twój problem...
            A nie wśród ludzi! To biegaj razem z nim.
            Ach te prawo jakie one jest "doskonałe"...
            Ja też mam psa i nigdy go nie spuszczam ze smyczy, gdy jestem z nim na spacerze. I nie chodzi tu czy mam dziecko czy nie. Nawet jakbym go nie miał by mi to przeszkadzało, ponieważ uważam, że moje bezpieczeństwo jest zagrożone i nie tylko moje. Tak jak to mieszkaniecserocka napisał: psy dzieli się na te co już pogryzły i na te co jeszcze tego nie zrobiły!
            • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 17:06
              wiesz... tylko jest jeden mały szkopuł... nie Ty ustalasz prawo.

a jak już Ci się uda coś w tej kwestii przeforsować nieco wyżej niż na lokalnym forum... daj znać.

p.s. pies to nie jest zwierze cyrkowe, które wybiega się biegając w kółko po działce.
              poza działką, pies musi mieć zagwarantowane regularne spacery, na których może swobodnie biegać - właśnie dlatego powstał przepis o konieczności zakładania kagańca na spacerach.

żal mi Twojego psa.

aaa... a dlaczego nie mogę, Twoim zdaniem, porównywac psa do dziecka? jeżeli biorę psa, biorę też odpowiedzialność za niego, za jego wychowanie, opiekę nad nim itd. tak samo jest z dzieckiem... masz prawo się z tym nie zgadzać, a ja mam prawo tak myśleć.
                  • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 21:16
                    mellaverde napisała:

> żal mi go bo ma Pana, który, oby nie, jeżeli kiedyś zmieni warunki lokalowe na
                    > mniejsze, wyrzuci go na bruk, bo mu żal będzie, że pies nie ma działki na któej
                    > mógłby pobiegać.

Uwierz mi, że biorąc takiego psa wiedziałem co robię !!! Mam warunki, aby mógł się wybiegać i się to nie zmieni !!! Nie grozi mi to !!!
                    Idąc tym tokiem myślenia co ty ktoś kto mieszka w bloku mógłby sobie kupić krowę i też by trzymał !!!
                • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 20:01
                  Verso... nie oceniaj tak łatwo, przeczytałaś całość? przeczytałaś co zaproponował Gromek?
                  jasno wynika z tego co Gromek napisał, że psy na spacer powinny być wyprowadzane w kagańcu i na smyczy! przecież te zwierzęta mają takie samo prawo do życia, do swobody, do godnego traktowania jak ludzie. co więcej to nie ja sobie wymyśliłam! tak stanowi prawo!
                  • verso.5 Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 20:22
                    Czytam całość i nie tylko w tym wątku pojawiają się Twoje opinie na temat dzieci i psów. Wyobraź sobie, że mam 2 psy i uwierz, że mają lepiej niż niejedno dziecko, ale nigdy, przenigdy nie przyszłoby mi do głowy porównywać dziecka do psa. Zgadzam się i człowiek i pies mają takie samo prawo do życia. Potępiam ludzi, którzy traktują psy jak rzeczy, które mogę wyrzucić kiedy im się znudzą, znęcać się nad nimi. Jest to nieludzkie. Zwierzę tak samo czuje ból, głód. Ale u mnie człowiek/dziecko, jest na pierwszym miejscu i nic ani nikt nie zmieni mojego myślenia.
                    • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 20:41
                      Verso, zestawienie dziecko - pies, pojawiło się w dokładnie w dwóch tematach, postach.
                      tutaj oraz jakiś czas temu w rozmowie, kiedy mój współrozmówca, twierdził, że wydatki gminne na zwierzęta są zbędne, argumentując to tym, że przez to becikowe jest mniejsze...

no przepraszam jeżeli ktoś "robiąc" dziecko koncentruje się na wysokości becikowego jakie otrzyma od Państwa, to do takiej osoby należy dotrzeć drastycznymi przykładami.

smutna prawda jest taka, że niestety osoby, które myślą o psach, o ich potrzebach, prawach, jak Ty, są w zdecydowanej mniejszości.
                      • forumowicz44 Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 21:14
                        A ja stawiam wyżej psa niż niejedno dziecko. W zeszłym roku dwaj chłopcy (młodszy nie miał nawet 8 lat) skopali na smierć kota mojej sąsiadki dlatego, że wcześniej porwali go dla nagrody i sprawa się wydała. To była ich zemsta na starszej pani. Chrzanię takie dzieci.
                        A poza tym by pies był przyzwyczajony do innych ludzi niż właściciel czy sąsiad musi wychodzić poza teren posesji. Inaczej dziczeje i staje się agresywny poza swoim "kojcem".
                        • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 21:25
                          W jakich mądrych książkach to wyczytałeś?

Przykra sytuacja sad Takie dzieciaki nie powinny się z dupą rozpoznać za przeproszeniem ! A to akurat wina rodziców !!! Ja zawsze byłem wychowywany wśród zwierząt i wpajano mi szacunek do nich i to mi pozostało !!! Kocham zwierzęta i nawet rozważałem zostać weterynarzem, ale moje kroki poszły w inną stronę. Przygarnąłem dwie "przybłędy" pod dach (na więcej już mi warunki nie pozwalają) i oprócz nich mam dwa inne psy i dwa koty i mają się bardzo dobrze. Są najedzone i są kochane przez całą moją rodzinę. Podatek też odprowadzam na zwierzęta. A ty chyba nie masz dzieci co??
                          • forumowicz44 Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 21:40
                            każdy weterynarz ci to powie - trzeba było iść w tym kierunku smile
                            mam dzieci i stado zwierząt - same przybłędy, biegaja samopas po okolicy i jeszcze nikogo nie zjadły - tyle że to koty i pewnie nikt sie nie boi. Myślę że chyba jednak trochę histeryzujesz. Nigdy mnie ani mojego dziecka nie napadł żaden pies a naprawdę na osiedlu gdzie kiedys mieszkalismy było ich od cholery. Fakt - same kundle do kolana. Gdzie wy widzicie te wielkie psy same biegające? Ja w Serocku spotkałam kilka kundli - chyba zresztą bezdomnych - w okolicy przystanku. Odnoszę wrażenie że przesadzacie albo chcecie wywołać jakąś awanturę na forum.
                  • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 21:11
                    Nie obrażaj mnie !!!!!!!!!! Nigdy bym nie wyrzucił zwierzaka na ulice !!!!!!!!!!!! Jak już napisałem wcześniej ja lubię zwierzęta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tylko są jakieś granice !!!!!!!! To może zacznę z innej beczki jak do Ciebie nie dociera !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ty zamiast ze swoim psem wyjdź ze swoim dzieckiem, a ja wyjdę na spacer ze swoim czteroletnim kaukazem bez smyczy !!! Puszczę go luzem !!! A jak Ci poturbuje dziecko to też Ci powiem, że mój pies ma prawo do swobody, do godnego traktowania tak jak ludzie !!!!!!!!!!!!!!! PRZECIEŻ TAK STANOWI PRAWO !!! TO NIE JA SOBIE TO WYMYŚLIŁEM !!!

Ręce opadają na "myślenie" takich ludzi jak ty !!! A potem są tragedie !!!
                    • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 22:03
                      po pierwsze: propnuję wizytę u lekarza - musisz brać coś na uspokojenie.
                      jeżeli kaukazowi załozysz kaganiec - odpowiedni dla rasy - nie widzę problemu abyśmy spotkali się na spacerze, niech sobie biega psina. kaukazy są boskiesmile
                      jeżeli natomiast Twój pies ma tendencję do tego aby poturbowac kogoś spotkanego na spacerze, oznacza to, że jest źle ułożony, a to już wina Twoja nie psa.

podejrzewam, zgodnie z powiedzeniem o upodabnianiu się psów do swoich właścicieli, że biedny kaukaz jest tak samo nerwowy jak Ty, stąd te jego problemy.
                        • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 22:25
                          prawdasmile ale w takim przypadku za nieuzasadnioną agresję psa odpowiada właściciel.
                          Ty proponujesz aby z góry ukarać wszystkie psy, wszystkich właścicieli psów uznć za niezdolnych do prawidłowego wychowania zwierzęcia. odpowiedzialność zbiorowa?
                          to może skoro jakieś dzieci w zeszłym roku zamordowały kota dla zabawy, to teraz wszystkie dzieci w tym wieku powinniśmy ukarać? czy może wszystkich rodziców takich pociech? może też zastosujmy odpowiedzialność zbiorową?
                      • tomik.w Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 15.04.13, 09:37
                        Mella - to nie musi być agresja. Wystarczy, że taki pies będzie się cieszył i chciał bawić. Wiesz co się stanie jak taki piesek oprze się przednimi łapami o człowieka, bo będzie się chciał pobawić?
                        Ja leżałem pod dorosłym jużakiem. On nie był agresywny - on tylko się cieszył. Czytam to forum, ale twoje wypowiedzi coraz częściej pomijam. tego się nie da czytać. Twój sposób wypowiedzi, natarczywość i klepanie tych samych tematów to jakbym słuchał pana A.M...icza smile Masakra
    • obi_oba_ma Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 22:21
      Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie miasta i gminy Serock stanowi, że psy ras agresywnych wyprowadzamy na smyczy i w kagańcu, pozostałe na smyczy lub w kagańcu. Pozostawione bez opieki traktowane być powinny jak bezdomne czyli odłowione i odstawione do schroniska.

Moim zdaniem pod nadzorem opiekuna pies ma prawo się "wybiegać" w miejscach odpowiednich do tego czyli raczej odludnych - a takich miejsc u nas nie brakuje, przy czym opiekun ma obowiązek tak opiekować się psem aby ci nawet przypadkowi przechodnie zagrożeni się nie czuli.
      • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 22:31
        w Polsce regulują to inne przepisy, nadrzędne wobec regulaminu o którym wspominasz,a co za tym idzie ciut ważniejsze od tego co tam sobie burmistrz wymyslił i podpisał:

- ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt
        - ustawa z dnia 20 maja 1971 r. Kodeks wykroczeń
        • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 11.04.13, 23:02
          Taki duży pies jak mój i podobne mu dla zabawy mogą przewrócić małę dziecko lub starszego człowieka, a co za tym idzie może stać się komuś krzywda. I co z tego ze ktoś potem będzie za to odpowiadał jak tragedia może odebrać zdrowie na zawsze. Wystarczy że starszy człowiek się tylko wystraszy takiego psa i nieszczęście gotowe. Myślę ze na każdy mój argument Ty znajdziesz jakąs głupią wymówkę ale prawda jest taka ze wszystko jest dobrze dopóki nic nikomu się nie stanie!!! Co do ras niebezpiecznych, wiemy że tylko te z rodowodem są brane pod uwagę jeśli chodzi o obowiązek zakładanie kagańca i smyczy, mixy już się nie łapią a jak wiadomo są jeszcze gorsze od rasowych!!!! Każdy właściciel czworonoga powinien dołożyć wszelkich starań aby druga osoba czuła się komfortowo w jego pobliżu. SZANUJMY SIĘ NAWZAJEM!!!!
          • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 12.04.13, 09:45
            wymagasz szacunku? zacznij od siebie.. zobacz co napisałeś.. Twoim zdaniem to co ja pisze to głupie wymówki, Twoje wypowiedzi zaś to argumenty - jasnym jest, że nie szanujesz swoich rozmówców, jeżeli nie podzielają Twojego zdania. Ma być tak jak chcesz Ty i kropka!
            no sorry...
            wytłumacz mi proszę, skąd twierdzenie, że "mixy się już nie łąpią, a jak wiadomo są jeszcze gorsze od rasowych" - możesz mi podać źródło swojej wiedzy? bo większej głupoty nie słyszałam, no może jest ją w stanie przebić jeszcze trotyl na pokładzie samolotu prezydenckiegosmile))
                • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 12.04.13, 12:54
                  A ja swojego dziecka bym nie zabrał na ten eksperyment... !!! Po tej wypowiedzi Widać ze bezpieczeństwo twojego dziecka jest dla ciebie drugorzędną rzeczą a na pierwszym miejscu jest PIES !!! Z twojego dziecka by nic nie zostało jakbym miał takie myślenie jak ty !!!
                  z takim myśleniem nie powinnaś być rodzicem... Chyba wybrałaś za długą kolejkę po rozum i się nie doczekałaś !!! Zabrakło !
                  • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 12.04.13, 13:14
                    nnie dość, że nie szanujesz a szacunku dla siebie wymagasz, to jeszcze nie wiesz co to są zasady. jedynym argumentem, którego używać potrafisz to obelga, nic więcej.
                    cóż jeżeli dla mnie kolejka była za długa, to Ty nawet w dalekich okolicach tej kolejki nie przebywałeś, selekcja małomiasteczkowy nerwusku, selekcja...

znudziłeś mi sie już trochę.. kiepski z Ciebie przeciwnik w rozmowie. jesteś niczym Mały Wielki Jarosław, wydaje Ci się, że czym głośniej będziesz krzyczał (czym więcej wykrzykników trzaśniesz na końcu zdania) tym będziesz mądrzejszy, większy... niestety, rezultat osiągasz taki sam jak Jarosławsmile
                    • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 12.04.13, 13:37
                      hehehe dobrze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! szkoda tylko że akurat ludzie którzy się tutaj wypowiadali nie podzielali twojego zdania !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Widzę że nawet na temat polityki musisz wjeżdżać hehe Tylko to nie ten wątek. Ja mam szacunek do ludzi, którzy potrafią normalnie rozmawiać i myśleć a jeżeli ty nie uważasz się za taką no to sama widzisz... no możesz mnie porównywać do Pana Jarosława. Widzę że jesteś z tych ludzi co przyczynili się do podwyższenia nam podatków, wieku emerytalnego....itp. itd.

a akurat jestem osobą bardzo spokojną... i wcale się nie denerwuję. Zależy jak kto interpretuje i akcentuje czytany tekst.
                    • mieszkaniecserocka Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 12.04.13, 13:52
                      Śledzę ten wątek i śledzę. Jest bardzo emocjonujący muszę przyznać gro-mek moim zdaniem nie powinieneś przytaczać więcej argumentów i nie wciągać się w tą nic nie prowadzącą rozmowę, ponieważ nic to nie da. Uważam, że mellaverde chyba nie ma dzieci - może się mylę?

Każdy z Was ma swoje zdanie, ale uważam, że ludzie spacerujący powinni mieć do siebie szacunek. Powinno nsię przewidywać pewne rzeczy. Nie każdy lubi psy (znam osobę która własnie została pogryziona przez 'nie grożnego' psa sąsiada - na szczescie nie grożnie - i teraz panicznie boi sie psów) dlatego powinno się mieć nad nimi pełną kontrolę i prowadzić je na smyczy,nie każdy lubi dzieci a dziecko pod opieką rodzica.
                      Psy mają prawo się wybiegać z dala od ludzi a w Serocku nie brakuje takich miejsc.
                      Pozdrawiam
      • oliwkawawa Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 15.04.13, 13:55
        Czytam i oczom nie wierzę. Nawet z takiego wątku ktoś potrafi zrobić przepychankę, i nic nie wnoszącą dyskusję...

Po co te setki wykrzykników? uncertain

Myślę że obi_oba_ma napisał(a) wszystko co najważniejsze w temacie. I tego się trzymajmy bo to rozsądne podejście.

A ja dodam od siebie, że posiadanie dziecka to duża odpowiedzialność, na którą składa się również uważanie na dziecko podczas spacerów, i wyczulanie dzieci od małego, na fakt, iż pies czasami może jednak ugryźć. Zwłaszcza kiedy go sprowokujemy.

Nie możemy (my rodzice małych lub większych dzieci) wymagać, aby psy zostały odizolowane, wypędzone na obrzeża miasteczka, bo tam nie stworzą zagrożenia. Tak samo jak nikt kto posiada psa nie wymaga, aby dzieci przebywały tylko na placach zabaw czy przedszkolach (najlepiej dowożone autem, aby nie chodziły po ulicach), albo swoich podwórkach.
        No litości...
        A porównanie psa do dziecka.. No cóż, wg mnie ktoś tu zwyczajnie zrobił z igły widły wink Nikt nie napisał przecież "pies też człowiek!". Aczkolwiek należy go traktować tak jak i ludzi-z szacunkiem.

Peace!
    • bbi_service Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 15.04.13, 01:42
      Psy sa piekne i madre gorzej z ludzmi ...czasami ich własciciele pewni ich potulnosci zapominaja o instynktach zwierzecych . Wzięlam swojego psa ze schroniska cudowny zwierzak , przeszedł tresure ...był lagodny do pewnego czasu. Pogryzł dotkliwie czlowieka przy ,ktorego nogach lezał kilka godzin i bywał w moim domu wiele razy. Za swoja wiarę zapłaciłam bardzo wysokie odszkodowanie za leczenie i cierpienie mojego znajomego. UCZULAM .... zwierze jest tylko zwierzeciem nie warto ryzykowac . Teraz moj pies ma w domu przygotowany wybieg na czas wizyt a na spacerze chodzi zawsze w kagańcu. W tym kagancu jest rownie piekny a jego kg wagi i wielkość budzą respekt. zasada ograniczonego zaufania nikomu nie wyjdzie na złe .....
      • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 15.04.13, 11:38
        pełna zgoda. schroniskowe psiaki, wiem, bo jestem wolontariuszką w jednym z nich, najczęsciej mają za sobą mało ciekawe historie związane ze złym traktowaniem przez człowieka. nawet jeżeli wolontariuszom uda sie emocjonalnie "naprostować" takiego psiaka, nigdy nie można byc pewnym czy w pewnym momencie, jakiś drobiazg nie przypomni mu czegoś z przeszłości, co wywoła agresywne zachowanie. z ciekawości zapytam - jak sytuacja wyglądała? leżal i nagle, zupełnie bez przyczyny??? musiało być "coś".. no chyba, że pies był chory.
        • mieszkaniecserocka Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 15.04.13, 13:13
          mellaverde: psy są piękne ale tak jak poprzednik uważam, iż zwierzę jest tylko zwierzęciem. Ile Ci trzeba jeszcze przykładów? fajnie że, jesteś wolontariuszką, ale nie każdy musi znać psa przechodzącego obok ulicą czy miał przejścia czy nie miał... Czy był w schronisku czy nie. Nikt wywiadu nie będzie robił. Nie ważne w jakich okolicznościach ugryzł. Ważne że ugryzł. A na pewno znajomy nie chciał mu zrobić krzywdy. Różnie bywa. Na zimne trzeba dmuchać.
          To tak jak te psy które miały swobodę na wsi... Dzieci się huśtały, psy podleciały i zagryzły dziecko na śmierć... Psy swobodę powinny mieć na podwórku ( oczywiście NIE na łańcuchu).
              • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 15.04.13, 21:03
                oczywiście w kagańcu i w odpowiednich miejscach - to napisałam. nie popadam w skrajność, mam psa, dużego, można się go bać i doskonale to rozumiem, dlatego też spuszczam go ze smyczy w stosownych miejscach, zarówno dla jego, jak i innych, bezpieczeństwa.
                  • mellaverde Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 16.04.13, 10:05
                    teraz to Ty popadasz w skrajnośćsmile
                    w odpowiednim miejscu tzn., nie na placu zabaw dla dzieci, nie na rynku/targu, nnie w poblizu ulicy. Aby wyspacerować/wybiegac psa nie wyjeżdżam z nim do puszczysmile)))))
                    nie zauwazyłam też aby robili tak inni właściciele psów i co najważniejsze, jak daleko sięgam pamięcią, nikt nie został pogryziony, co najwyżej jeżeli już to biegające psy pogroziły sobie, ale właściciele natychmiast przerywali takie "zapasy".

a co do śledzenia wątku - cóż, najwidoczniej coś jednak umknęło Twojej uwadze. niewykluczam, że i ja mogłam wyrazić się niezbyt precyzyjnie, ale to tylko ze względu na drastyczne propozycje odnośnie spacerów psów, jakie rzucał autor wątku (o 95857464 wykrzyknikach nie wspomnęsmile)))
                            • gro-mek Re: NIEODPOWIEDZIALNI właściciele psów 18.04.13, 09:01
                              A powiedz mi co takiego napisałem że stwierdzasz że nie jestem ludzki dla zwierząt? Poczytaj wszystko od początku do końca. Czy ja napisałem że nienawidzę zwierząt? Czy napisałem że je głodzę, biję, nie wyprowadzam na dwór, że się z nim nie bawię, że się nad nimi pastwię? Że powinno się je zabijać? No nie wiem po czym to stwierdziłeś? Napisałem tylko że nie chce żeby były puszczane luz pas między ludźmi, bo nie wszyscy lubią zwierzęta i ludzie się boją jak leci na nich wielki pies, który nie wiadomo co zrobi. Po to wynaleziono smycze. Nawet te małe pieski czasem lecą do nogi i podgryzają za nogawkę, a właściciel nawet nie przeprosi, bo przecież to mały piesek i on nic nie zrobi, ale w spodniach już może zrobić dziurę swoimi ząbkami. Dlatego uważam, że jeśli pies ma właściciela powinien być prowadzony na smyczy. Czy to jest nie ludzkie?

A przy okazji koło szkoły na przystanku błąka się od dwóch dni taki ładny, ciemny i wygłodzony piesek. Parę razy mu zawiozłem jedzonko. Ale niestety przygarnąć go nie mogę, ale mellaverde może pomóc, a może oknonabug? Bądź ludzki i go przygarnij. Chyba że już go nie ma... Jak będę jechał do pracy to sprawdzę.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka