flapinka 27.11.11, 17:04 Za co lubicie swoj narod? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pinkink3 Re: Polacy 27.11.11, 18:19 A kto powiedzial, ze lubimy? Nic na to nie wskazuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rol Re: Polacy IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.11, 19:57 Na tym forum nie mówimy "naród", tylko "społeczeństwo". Odpowiedz Link Zgłoś
klosowski333 Re: Polacy 27.11.11, 21:34 Moj narod lubie za to, ze jest moj :D Podobnie mam z rodzina. Moja rodzina jest zdecydowanie liczna, znajde w niej rozne typy ludzkie, niektorych czlonkow rodziny lubie bardziej, innych mniej. Moj narod jest jeszcze bardziej zlozony niz moja rodzina :) A mowiac serio - Polacy sa interesujacym konglomeratem roznych grup etnicznych. Na przestrzeni dziejow te grupy sie czesciowo wymieszaly, asymilowaly, pozostawaly z innymi w symbozie. Kazda pozostawila swoj, jakby to rzec, rys. Drugiego takiego zestawu w Europie nie ma, co czyni nas kulturowo narodem na swoj sposob wyjatkowym. Mamy swoje zaszlosci i przeciwnosci, i za uszomi tyz cos momy. Jako pierwsi przeprowadzilismy ciekawy eksperyment z czesciowa demokracja, ktora nam sie troche wymknela spod kontroli, przeksztalcajac sie w niezmiennie destruktywna anarchie. Mielismy interesujacy dylemat czy pozostac jeno idea czy sie na powrot zmaterializowac. Zaden duzy kraj w Europie nie funkcjonowal tak dlugo na zasadzie wylacznie idei, czyli pewnego wyobraazenia czym moglby byc gdyby byl :D Wyjatkowosc Polski jest wiec faktem, ma swoje plusy, minusy, oraz plusy dodatnie i plusy ujemne. Kocham Polske za artystyczna szczypte montypythonowskiego absurdu, ktora towarzyszy nam co najmniej od czasow krola pozal sie Boze Walezego. Jest to radosna wariacja na temat kraju nekanego wlasnymi natrectwami, wiara w moc wszechmocnego i seria sprzecznosci. Niby jestesmy krajem indywidualistow, ale jezeli ktos sie u nas wybija, to wiejska czesc narodu solidarnie go ciagnie w dol za nogi, a nie kazdy wiesniak indywidualnie inaczej. A potem siekiera w leb i do piachu, zgodnie z wielowiekowa wiejska tradycja. Tradycja jest wazna i nie wolno jej lekcewazyc, bo nerwowo zatrzepoca skrzydla orla na koszulce. Tak, jest w nas cos wyjatkowego. Wydawaloby sie (wszystkim w Europie sie tak wydaje i czekaja oni z niecierpliwoscia az sie ich przewidywania spelnia), ze taki narod jak Polacy skazany jest na role pariasa w Europie i zadne cywilizacyjno-kulturowo-spoleczne przedsiewziecie nie moze sie w tym kraju udac. Predzej czy pozniej, zgodnie z tradycja, dojdzie do glosu warcholstwo i ten kraj od srodka wysadzi. Sek w tym, ze nikt nie docenia czegos co jest niezbitym faktem - Polacy wbrew pozorom maja instynkt samozachowawczy. Rzucaja sie w dol ku przepasci, ale w locie orientuja sie, ze to przeciez samobojstwo i zaczynaja rozpaczliwie machac rekami by wzbic sie w powietrze po to by nie roztrzaskac sie na skalach. I wzbijaja sie. ;) Poza tym wbrew tradycji od 23 lat Polska rozwija sie permanentnie. Jest lepiej, i lepiej, i lepiej - zamiast gorzej, jakby chcieli polscy tradycjonalisci i wieksza czesc Europy. Jest to kolejnym przejawem polskiego absurdu. W tym kraju NIE MOZE byc lepiej (o czym sa niezmiennie przekonane armie polskich malkontentow). Gorzej musi byc z zalozenia. Przeciez taka jest tradycja. To co sie wiec dzieje uraga co najmniej zdrowemu rozsadkowi. Ciekawie nas postrzegaja cudze ziemniaki, ktorym na dluzej przyszlo zakotwiczyc sie w Polsce. Naprawde wielu jest zafascynowanych tym krajem, niektorzy dlugo nie moga wyjsc z podziwu. Jezyk polski jest tak skonstruowany by nikt spoza Polski nie mogl sie go dobrze nauczyc, co czyni obserrwacje Polski i Polakow jeszcze bardziej ambitnym wyzwaniem. Odpowiedz Link Zgłoś
leon_z_lasu Re: Polacy 27.11.11, 22:11 klosowski333 napisał: > Moj narod lubie za to, ze jest moj :D Oo,właśnie.I jeszcze ta polska swojskość haha,rozwala mnie zupełnie. >Niby jestesmy krajem indywidualistow, > ale jezeli ktos sie u nas wybija, to wiejska czesc narodu solidarnie go ciagnie > w dol za nogi, a nie kazdy wiesniak indywidualnie inaczej. A potem siekiera w > leb i do piachu, zgodnie z wielowiekowa wiejska tradycja. Tradycja jest wazna i > nie wolno jej lekcewazyc, bo nerwowo zatrzepoca skrzydla orla na koszulce. Jesteśmy indywidualistami. Antki i Maryny na zagrodzie klonują się w społeczeństwie w czystości brylantowej,to i odruchy najzupełniej naturalne. > Ciekawie nas postrzegaja cudze ziemniaki, ktorym na dluzej przyszlo zakotwiczyc > sie w Polsce. Naprawde wielu jest zafascynowanych tym krajem, niektorzy dlugo > nie moga wyjsc z podziwu. Jak to się wszystko kręci ? Chociażem tubylec,sam nie mogę tego objąć rozumem haha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rol Re: Polacy IP: *.adsl.inetia.pl 27.11.11, 22:22 > Moj narod jest jeszcze bardziej zlozony niz moja rodzina :) Kropkę też lubisz? W końcu nalezy do narodu... Odpowiedz Link Zgłoś