Dodaj do ulubionych

osiedle tylko dla katolików!!

12.09.12, 10:10
www.polskieradio.pl/42/307/Artykul/682146/
-Czytam i własnym oczom nie wierzę. Być mozree inicjatorzy tego pomysłu mieli szlachetne intencje ale jakos trudno odegnac od siebie mysli ze to poczatek gettyzacji katolików w Polsce. To jak żywo przypomina izolowanie Żydów od reszty w czasach hitlerwoskiej okupacji
Obserwuj wątek
    • tanebo Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 10:14
      Nareszcie! Pierwsze katolickie getto! Teraz tylko szybciutko się tam przeprowadź i przestań nas męczyć!!!
      • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 10:21
        a co potem? poślesz mnie na gilotynę, pod ścianę przed pluton egzekucyjny czy może do gazu?
        • tanebo Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 10:27
          Sam byłeś zachwycony możliwością zamknięcia się w getcie.
          • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 11:15
            nie kłam! to ty jesteś tym zachwycony, patrz twój pierwszy wpis
        • kolter-one Re: osiedle tylko dla katolików!! 15.09.12, 23:44
          oszolom-z-radia-maryja napisał:

          > a co potem? poślesz mnie na gilotynę, pod ścianę przed pluton egzekucyjny czy może do gazu?

          Stos ?
    • angelfree Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 10:29
      Ale ci ludzie sami chcą się w getcie zamknąc. Nikt ich do tego nie zmusza.
      Z drugiej strony ja mogę mieć pretensje, że nie moge kupić mieszkania na takim fajnym, tanim osiedlu.
      • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 11:16
        przed wiekami tak samo było z Żydami. tez sami się w takich gettach zamykali
        • angelfree Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 11:52
          Nie martw się, Oszołom. Dopóki ludzie mają wybór, to znaczy mogą się zamknąc w getcie lub zyć poza nim, wszystko jest w porządku.
          Idea odseparowania Żydów od innych narodowości zrodziła się wśród żydowskiej diaspory już w starożytności[a]. Niektóre gminy żydowskie i autorytety religijne domagały się wówczas od swoich współwyznawców przestrzegania szeregu ograniczeń w kontaktach z innowiercami, dotyczących m.in. wspólnego zamieszkania czy też nauczania. Żydzi próbowali także, bez powodzenia, skłonić Cesarstwo rzymskie do pomocy przy egzekwowaniu tych zakazów. (Wiki)
          To znaczy dopóki Kościól nie zacznie nakłaniać wiernych do mieszkania w takich miejscach i stosować sankcji za nieprzestrzegane nakazu, możesz czuć się bezpiecznie. A jak zacznie, to możesz przecież wystąpić z kościoła.
          • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 11:55
            a dlaczego kościół miałby niby to robić co?
            • angelfree Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 12:50
              Nie mam pojęcia. Żebyś nie stykał się z niewiernymi?
        • kolter-one Re: osiedle tylko dla katolików!! 15.09.12, 23:47
          oszolom-z-radia-maryja napisał:

          > przed wiekami tak samo było z Żydami. tez sami się w takich gettach zamykali

          Tak ,ale nie na zasadzie ze nikt ich nie wypuszczał ,a jak już to w zółtej czapce żeby wszyscy pobożni katolicy wiedzieli ze to żyd
    • feel_good_inc Ależ to jest świetny pomysł 12.09.12, 11:23
      Katoliki same chcą się izolować od reszty społeczeństwa? To doskonały pomysł, w końcu chodząc po ulicach nie trzeba będzie pilnować telefonu i portfela...
      • oszolom-z-radia-maryja Re: Ależ to jest świetny pomysł 12.09.12, 11:33
        w UE multikulturalizm tak naprawdę przyjął formę gett narodowościowo religijnych. Mamy osobne osiedla dla murzynów dla muzułmanów Turków Arabów hindusów itd. Ten model własnie się sypie. Sama kanclerz Merkel powiedziała że multikulti ist kaputt, zu ende
        • kolter-one Re: Ależ to jest świetny pomysł 15.09.12, 23:50
          oszolom-z-radia-maryja napisał:

          > w UE multikulturalizm tak naprawdę przyjął formę gett narodowościowo religijnyc
          > h. Mamy osobne osiedla dla murzynów dla muzułmanów Turków Arabów hindusów itd.
          > Ten model własnie się sypie. Sama kanclerz Merkel powiedziała że multikulti ist
          > kaputt, zu ende

          Osioł raz w Niemczech byłeś przejazdem po trawę do Holandii jechałeś wiec nie opowiadaj bajek o jakiś ala gettach .
        • Gość: smok Re: Ależ to jest świetny pomysł IP: *.jjs.pl 17.09.12, 06:09
          > w UE multikulturalizm tak naprawdę przyjął formę gett narodowościowo religijnych.

          Bzdury wypisujesz oszołomku. Multikulturalizm to nic innego jak odejście od kultury jedności na rzecz kultu odmienności, czyli dokładnie na odwrót jak sugerujesz:).
          Nie masz też pojęcia jakie fory przyjął multikulturalizm w UE, po pierwsze modele są dwa, a nie jeden. Pierwsza to model integracji francuski “asymilacja”, a drugi to anglosaski “multikulturalizmu”. Brytyjska polityka multikulturalizmu przyznaje przestrzeń publiczną mniejszościom etnicznym lub religijnym, pod postacią “praw zbiorowych”, w celu utrzymania harmonijnego współistnienia między różnymi grupami w ramach liberalnego i tolerancyjnego społeczeństwa politycznego. Niestety model ten zawód bo w WB wiele grup muzułmańskich postanowiło nie stosować się do praw krajowych, a więc to nie multikulturalizm czyli strategią polityczną zarządzania relacjami międzyetnicznymi, przybrał form gett jak piszesz, a społeczeństwa narodowościowe lub religijne z wewnętrznej inicjatywy zaczęły tworzyć wrogą i odizolowaną mniejszość. “Multikulturalizm nie oznacza, że każdy może robić to, co chce, w imię swojej kultury” więc nie myli pojęć, bo nie tylko logiki wpisy twoje są pozbawione, ale i merytorycznie to jest żenujące.
    • Gość: Jojo Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.dip.t-dialin.net 12.09.12, 12:40
      przemieszczanie sie tylko na kolanach dozwolone,pewno
    • voxave Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 12:41
      amioszolom-z-radia-maryja napisał:

      > www.polskieradio.pl/42/307/Artykul/682146/
      > -Czytam i własnym oczom nie wierzę. Być mozree inicjatorzy tego pomysłu mieli s
      > zlachetne intencje ale jakos trudno odegnac od siebie mysli ze to poczatek gett
      > yzacji katolików w Polsce. To jak żywo przypomina izolowanie Żydów od reszty w
      > czasach hitlerwoskiej okup

      Sami sie na wlasne życzenie odgradzaja-----pewno na każdym zakręcie bedzie stacja Męki Pańskiej :)

      S
      • Gość: gonzo Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.adsl.inetia.pl 12.09.12, 12:54
        > Sami sie na wlasne życzenie odgradzaja-----pewno na każdym zakręcie bedzie stac
        > ja Męki Pańskiej :)

        Nie, skarbonka.
    • bling.bling kościoły tylko dla katolików!!! komuniści atakują 12.09.12, 13:00
      ta gettzacja koatolików zaczęła się już 2000 lat temu, kiedy zaczęli bodować własne świątynie i kościoły niedopuszczając innych wyznań do nich! Już wtedy w ramach kośioła powstała frakcja komunistyczna broniąca partykularnych interesów i obiecująca równość. O jakiej równości katoliccy komuniści mówią?
      • gucio71.2 skansen 12.09.12, 13:23
        parę lat temu pisałem na tym forum że jak dalej pójdzie to nie długo zostanie tylu katolików w Polsce że skansen będzie trzeba otworzyć. Wtedy proponowałem emdzika na kustosza
        • oszolom-z-radia-maryja indianski rezerwat 12.09.12, 14:08
          oto co się wam marzy.. a jak nie to endlosung..
          • angelfree Przeciez to pomysł katolickiego dewelopera 12.09.12, 16:50
            Oszoł, przecież to marzenie katolickiego dewelopera z dużą rodziną.
            To on, ten deweloper, wymyślił sobie takie osiedle, a Ty nazwałeś je gettem. Potem napisałeś, że chcemy katolików tam pozamykać.
            Daj nam spokój ze swoimi urojeniami i obsesjami i idź się leczyć.
            • oszolom-z-radia-maryja Re: Przeciez to pomysł katolickiego dewelopera 12.09.12, 18:01
              jestem ciekaw kim jest ten developer
              • bling.bling Re: Przeciez to pomysł katolickiego dewelopera 12.09.12, 18:25
                oszolom-z-radia-maryja napisał:

                > jestem ciekaw kim jest ten developer

                KRK Sp z o.o.
              • angelfree Re: Przeciez to pomysł katolickiego dewelopera 12.09.12, 23:31
                Ojcem siedmiorga dzieci.

                "Szefa firmy można codziennie spotkać na mszy św. Jego pracownicy wolne mają nie tylko we wszystkie święta kościelne, ale także w czasie rekolekcji. (...) Projektant Jakub Lipski i architekt Wojciech Sitkiewicz są na Drodze Neokatechumenalnej, podobnie informatyk firmy, właściciel drukarni, w której drukują ulotki..." czytamy w reportażu "Gościa Niedzielnego".

                Co Ci się nie podoba? Podejrzewasz jakiś podstęp?
                • Gość: ka_p_pa Re: Przeciez to pomysł katolickiego dewelopera IP: *.interwan.pl 13.09.12, 00:21
                  angelfree napisała:

                  > Ojcem siedmiorga dzieci.
                  >
                  > [i]"Szefa firmy można codziennie spotkać na mszy św. Jego pracownicy wolne mają
                  > nie tylko we wszystkie święta kościelne, ale także w czasie rekolekcji.

                  Nie piszą, czy wolne jest płatne?
              • kolter-xl Re: Przeciez to pomysł katolickiego dewelopera 16.09.12, 08:59
                oszolom-z-radia-maryja napisał:

                > jestem ciekaw kim jest ten developer

                Diabeł wcielony czyli tatko Tadeusz z Torunia .
              • Gość: smok zajżyj do Gościa Niedzielnego" IP: *.jjs.pl 17.09.12, 06:42
                Według reportażu "Gościa Niedzielnego" szefa firmy Koneksim, budującej osiedle, można codziennie spotkać na mszy św., a pracownicy mają wolne dni we wszystkie święta kościelne oraz w czasie rekolekcji. Z Drogą Neokatechumenalną związani są projektant osiedla Jakub Lipski i architekt Wojciech Sitkiewicz, a także informatyk i właściciel drukarni, w której drukowane są ulotki.
                religia.tv/news,2646-katolickie_osiedle.html
                • Gość: Patryk Re: zajżyj do Gościa Niedzielnego" IP: *.static.espol.com.pl 29.12.12, 08:24
                  I wszystko jasne:)
                  • narfi Re: zajżyj do Gościa Niedzielnego" 29.12.12, 09:19
                    Gość portalu: Patryk napisał(a):

                    > I wszystko jasne:)

                    ZAJRZYJ do slownika ortograficznego.
                    Zreszta mozesz nie zagladac i tak wszystko jasne :)
                    • Gość: Patryk Re: zajżyj do Gościa Niedzielnego" IP: *.static.espol.com.pl 29.12.12, 10:37
                      Wierny czytelnik GN?
                      Zresztą możesz nie potwierdzać i tak wszystko jasne-:)

                      ps. ZAJRZYJ do słownika ortograficznego.
          • gucio71.2 Re: indianski rezerwat 12.09.12, 17:12
            oszolom-z-radia-maryja napisał:

            > oto co się wam marzy.. a jak nie to endlosung..

            nic mi się nie marzy, oszoł ja zaczynam sie martwić że tak drastycznie szeregi wam maleją
      • oszolom-z-radia-maryja Re: kościoły tylko dla katolików!!! komuniści ata 12.09.12, 14:09
        Żydzi tez się izolowali a dziś sa panami świata
        • 40angel OŚLE osiedle dla katolików brakuje tylko siana 12.09.12, 15:46

        • bling.bling Re: kościoły tylko dla katolików!!! komuniści ata 12.09.12, 17:51
          oszolom-z-radia-maryja napisał:

          > Żydzi tez się izolowali a dziś sa panami świata

          W gettach się żydzi izolowali! W gettach i komorach! Katolicy powinni brać z nich przykład
        • kolter-xl Re: kościoły tylko dla katolików!!! komuniści ata 16.09.12, 08:57
          oszolom-z-radia-maryja napisał:

          > Żydzi tez się izolowali a dziś sa panami świata

          Żydzi izolowali się od takich jak ty czcicieli obrazków ,ale nie aż tak ze nie mogli wychodzić ze swoich dzielnic , dopiero katolicy papieże a potem ich pupil adolf zakazali im kontaktów z innymi
        • Gość: smok Re: kościoły tylko dla katolików!!! komuniści ata IP: *.jjs.pl 17.09.12, 06:21
          no to się ciesz oszołomku, że katolickie wielodzietne rodziny dziś się chcą izolować, a jutro będą panami świata:) No niestety katolicy propagujący model 2+1 lub 2+2 nie mają szans na panowanie nad światem bo się nie izolują:)
          Twoje myślenie oszołomku wykazuje liczne zaburzenia od myślenia niekomunikatywnego począwszy, przez myślenie nieskładne po paralogiczne.
    • lepian4 Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 16:16
      "Pierwszeństwo zakupu będą miały ..."

      Moj Bpze, ale dramat!
    • tanebo Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 17:27
      Najlepsza jest ta pani której przeszkadzał sąsiad chodzący nago. Zakładam że po własnym mieszkaniu bo klimat nie ten. A biorąc pod uwagę że okna sąsiada musiały być oddalone o kilkadziesiąt metrów to chyba lornetki musiał użyć. Ot katolicka mentalność...
      • angelfree Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 17:46
        Wcale nie musiało być daleko. Mogło być dwadzieścia, jeśli to sąsiedni budynek.
        Albo mniej, jesli budynek jakoś szczególnie ukształtowany. Skoro jej przeszkadzało, miała rację, że się wyniosła. To chyba lepiej, niż robić piekło.

        Dziwię się, że ten temat budzi tyle emocji. Oszoł boi się, że go zmusimy, aby tam zamieszkał i nie podoba mu się ten pomysł, inni go wyśmiewają. Dlaczego?
        Gdybym budowała kamienicę, w której miałabym również mieszkanie dla siebie, to też nie byłoby mi obojętne, komu mieszkania sprzedam.
        • bling.bling Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 17:53
          angelfree napisała:

          > Wcale nie musiało być daleko. Mogło być dwadzieścia, jeśli to sąsiedni budynek.
          > Albo mniej, jesli budynek jakoś szczególnie ukształtowany. Skoro jej przeszkadz
          > ało, miała rację, że się wyniosła. To chyba lepiej, niż robić piekło.
          >
          > Dziwię się, że ten temat budzi tyle emocji. Oszoł boi się, że go zmusimy, aby t
          > am zamieszkał i nie podoba mu się ten pomysł, inni go wyśmiewają. Dlaczego?
          > Gdybym budowała kamienicę, w której miałabym również mieszkanie dla siebie, to
          > też nie byłoby mi obojętne, komu mieszkania sprzedam.
          >

          Osioł to komunista przecież, dziś komuniści opanowali kościół
        • tanebo Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 17:57
          Pozwolę się nie zgodzić. A co jeśli ktoś z mieszkańców straci wiarę? Ma się wyprowadzić?
          • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 18:03
            dobrze by było
            • bling.bling Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 18:17
              oszolom-z-radia-maryja napisał:

              > dobrze by było

              katoliccy komuniści chcą wysiedlać ludzi na sybir!
              • tanebo Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 18:42
                Ciesz się że na stosie nie skończysz.
            • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 17.09.12, 06:24
              a jednak idea katolickiej komuny do Ciebie przemawia :)
    • piwi77.0 Re: osiedle tylko dla katolików!! 12.09.12, 20:38
      Ktolicy sami we własnym sosie się pozagryzają, więc sam eksperyment uważam za cenny. Ale chiałem o czyms innym. Chodzi o te Matke Boska przy wjeździe. Zawsze, czy to na obrazie, czy jako figurka, jest ona sama, bez ślubnego, czy to tak wygląda promocja wartości rodzinnych po katolicku?
      • gucio71.2 niezły marketing 12.09.12, 21:05
        podejrzewam że gościu ma głeboko w d...pie ten cały katolicyzm ale reklame za frajer zrobił niezłą na całą Polskę
    • angelfree Oszoł, zdecyduj się! 12.09.12, 23:33
      To podoba Ci się ten pomysł, czy nie.
      • bling.bling Re: Oszoł, zdecyduj się! 13.09.12, 07:09
        angelfree napisała:

        > To podoba Ci się ten pomysł, czy nie.

        Za niego myśli biskup a ten jeszcze się nie wypowiedział, więc oślej decyzji nie będzie do tego czasu
        • kolter-xl Re: Oszoł, zdecyduj się! 16.09.12, 09:00
          bling.bling napisał:

          > Za niego myśli biskup a ten jeszcze się nie wypowiedział, więc oślej decyzji nie będzie do tego czasu

          Osiołkowi nie biskup a kościelny udziela porad .
      • oszolom-z-radia-maryja mam mieszane uczucia 13.09.12, 16:34
        bo przychodzą na myśl jak najgorsze skojarzenia z historii
        • angelfree Pomieszane, to prawda 13.09.12, 18:25
          Rzeczywiście, dokumentnie Ci się wszystko pomieszało.

          Katolicki deweloper skierował atrakcyjną ofertę do rodzin katolickich rezygnując z części zysku. Do niczego ich nie zmuszał.
          Ty natomiast twierdzisz, że ktoś chce zamykać katolików w gettach.
          Potem porównujesz tę sytuację do sytuacji Żydów, którzy najpierw sami chcieli mieszkac w wyodrębnionych częściach miasta, potem ich w gettach zamykano, a z tego wszystkiego są teraz, według Ciebie, panami świata i piszesz to takli tonem, jakbyś im zazdrościł, że ich w tych gettach zamknęli.
          Trudno zrozumieć, o co Ci chodzi.
          Chcesz, żeby Cię ktoś zamknął w getcie, żebyś mógł potem zostać panem swiata? Dobrze rozumiem?
        • Gość: smok Re: mam mieszane uczucia IP: *.jjs.pl 17.09.12, 06:36
          czyli konkretnie jakie skojarzenia ci przyszły do głowy ?:)
    • przestrzep o, widocznie katolicy sa w mniejszosci... 13.09.12, 00:24
      oszolom-z-radia-maryja napisał:

      > www.polskieradio.pl/42/307/Artykul/682146/
      > -Czytam i własnym oczom nie wierzę. Być mozree inicjatorzy tego pomysłu mieli s
      > zlachetne intencje ale jakos trudno odegnac od siebie mysli ze to poczatek gett
      > yzacji katolików w Polsce. To jak żywo przypomina izolowanie Żydów od reszty w
      > czasach hitlerwoskiej okupacji

      O, widocznie katolicy w Polsce sa w znacznej mniejszosci, bo gdyby bylo inaczej to izolowano by niekatolikow...
    • circa1976er Re: osiedle tylko dla katolików!! 15.09.12, 08:37
      A co muzliminianina nie wpuscicie?
    • kolter-one Re: osiedle tylko dla katolików!! 15.09.12, 23:41
      oszolom-z-radia-maryja napisał:

      > -Czytam i własnym oczom nie wierzę. Być mozree inicjatorzy tego pomysłu mieli s
      > zlachetne intencje ale jakos trudno odegnac od siebie mysli ze to poczatek gett
      > yzacji katolików w Polsce. To jak żywo przypomina izolowanie Żydów od reszty w
      > czasach hitlerwoskiej okupacji

      No ale to nie adolf getta wymyślił w europie już dawno temu robili to bogobojni papieże
    • jureek Re: osiedle tylko dla katolików!! 16.09.12, 00:59
      oszolom-z-radia-maryja napisał:

      > www.polskieradio.pl/42/307/Artykul/682146/
      > -Czytam i własnym oczom nie wierzę. Być mozree inicjatorzy tego pomysłu mieli s
      > zlachetne intencje ale jakos trudno odegnac od siebie mysli ze to poczatek gett
      > yzacji katolików w Polsce. To jak żywo przypomina izolowanie Żydów od reszty w
      > czasach hitlerwoskiej okupacji

      Nie widzisz zasadniczej różnicy, że to Żydzi sami izolowali się od reszty (jak w przypadku tego osiedla), tylko hitlerowcy ich odizolowali i otoczyli drutem?
      A co do samego osiedla dla katolików, to myślę, że to raczej trick marketingowy. Dużo było słychać o developerach, którzy skasowali pieniądze, a domy nie zostały wybudowane, może autorzy pomysłu katolickiego osiedla liczą na to, że katolickiemu developerowi ludzie łatwiej powierzą pieniądze.
      Jura
    • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 16.09.12, 09:10
      oszołomku co ty znowu za bzdury wypisujesz? jaki "poczatek gettyzacji katolików w Polsce"
      Po pierwsze z gettyzacją mamy do czynienia tylko wtedy gdy dotyczy ona wykluczania i łączenia ich w zamknięte grupy w celu izolacji społecznie wykluczonych grup.
      Tu nie chodzi an i o marginalizację społeczną katolików w Polsce, którzy stanowią w końcu zdecydowaną większość. Tu zresztą nie chodzi o osiedle dla katolików jako takich, a o wielodzietne rodziny katolickie, które to same są inicjatorami powstania takiego osiedla, co przeczy pojęciu gettyzacji:). Tworzenie osiedli zamkniętych są obecnie bardzo popularne wśród "Warszawki" i nie symbolizują marginalizacji społecznej, a pewnego rodzaju nobilitacji. Dlatego nabywcy mieszkań w dużych aglomeracjach najchętniej wybierają właśnie zamknięte osiedla i czynią to z własnej nieprzymuszonej woli. Z własnej nieprzymuszonej woli wielodzietnego ojca również powstała idee osiedle tylko dla "wielodzietnych rodzin katolickich" z założenia bowiem chcą oni mieszkać wśród "społeczności idealnej" czyli własnej. Do tego osiedle to ma być tańsze od innych, a wiadomo, że rodzinny wielodzietne są szczególnie obciążone finansowo. Nasuwa się jedynie pytanie" po kiego ubogie rodziny katolickie chcą same się izolować od świata zewnętrznego? co to im i ich dzieciom przyniesie?
      Swoją drogą tworzenie osiedli zamkniętych zadziwia mieszkańców europy zachodniej, owszem dzisiejsze osiedla grodzone to poniekąd próba kreowania klasy średniej, (takie osiedla na peryferiach miast powstawały w USA latach 20 – 50 XX w. aby uniknąć komunizmu). Mamy widoczny kompleks Ameryki spowodowane żelazną kurtyna i wyidealizowaniu mitu Ameryki, to w USA i Kandzie w latach 60 i 70 zeszłego wieku powstawały nie tylko osiedla zamknięte ale miasteczka społecznościowe np. spokojnej starości czy kampusy studenckie. No i mamy osiedla zamknięte w Polsze traktowane jako innowacja wewnętrzną, społeczna, ekonomiczna, ideologiczną. osiedla grodzone dla wielodzietnych rodzin katolickich są wyrazem kryzysu społecznych więzi, zaniku wspólnot, upadku wartości i norm ze wspólnotowością związanych. Ludzie chcą mieszkać w swoich społecznościach, wśród zamożnych jak oni, wśród prowadzących podobny styl życia jak oni itd bo tak czują się bardziej komfortowo, bezpieczniej, chronią swoją prywatność, w końcu dla prestiżu. Co więc to wszytko ma wspólnego z gettami, które były strzeżone od zewnątrz, a nie od wewnątrz, które były w brew woli tej grupy, a nie z jej inicjatywy, które były tworzone po to by tą grupę marginalizować, a nie nobilitować? Mieszkanie za murem z własnej woli to nei to samo co mieszkanie za kratami wiezienia czy getta.
      • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 17.09.12, 13:48
        my katolicy jesteśmy coraz bardziej wykluczani z przestrzeni publicznej. Odczuwamy to każdego dnia, choćby te akcje mające na celu usuwanie krzyży ze szkolnych ścian
        • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 17.09.12, 18:18
          oszolom-z-radia-maryja napisał:

          > my katolicy jesteśmy coraz bardziej wykluczani z przestrzeni publicznej. Odczuw
          > amy to każdego dnia, choćby te akcje mające na celu usuwanie krzyży ze szkolnych ścian

          Normalnie az ci współczuje ze jest was w tym kraju grubo ponad połowe a jesteście dyskryminowani :((
          • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 18.09.12, 12:08
            bezczelna mniejszość dyskryminuje większość
        • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 17.09.12, 19:59
          jakie akcje ? a co ma krzyż wspólnego ze świecką szkołą? katolicy coraz bardziej wykluczani z przestrzeni publicznej w Polsce:) no naprawdę ty potrafisz mnie rozbawić do łez, nie myślałeś, aby występować w kabarecie? :)
          Przez kogo niby to katolicy są wykluczani, skoro stanowią absolutną większość- 89% polskiego społeczeństwa:)
          Polska jest niemalże krajem wyznaniowym (katolickim oczywiście). . W tym kraju wykluczeni z przestrzeni publicznej są wyznawcy innych religii -mniejszości religijne oraz osoby bezwyznaniowe, których większość katolicka za dyskryminuje i stertypizuje jako z powodu "inności" i zarzuca się im amoralność i bezbożność tylko dla tego, że nie uczęszczają do kościoła katolickiego. Wykluczenie większości religijnej, prze mniejszość, która nie ma żadnych przywilejów, ani żadnych szans aby o równe traktowanie walczyć z większością katolicką jest tak absurdalna, że naprawdę trzeba mieć poważne zaburzenia procesów myślowych, aby wierzyć coś tak racjonalnego:) . O to jak wyklucza się w Polsce katolików z przestrzeni publicznej: duchowni katoliccy (i tylko katolicy) są obecni na wszystkich uroczystościach państwowych, a wszystkie świeckie nowo wybudowane obiekty są obowiązkowo poświęcane przez nich. W szkołach prowadzone są lekcje religii katolickiej, a nie w licznych obiektach należących do kk. Konkordat z 1993 obliguje do dotowania uczelni katolickich i prowadzenia lekcji religii i rekolekcji, kościół katolicki prowadzi w Polsce ponad 570 szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych oraz 1240 przedszkoli i szkół podstawowych. Placówki oświatowe Kościoła są dotowane przez państwo lub placówki samorządu terytorialnego. W Polsce działa 18 mediów ogólnopolskich katolickich i kilkadziesiąt regionalnych ( w sumie 300 czasopism i dzienników i 50 rozgłośni radiowych) no i 120 wydawnictw katolickich. W Zgodnie z Polską Konstytucją RP władze publiczne zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym. A mimo to w Polskim Sejmie wbrew zapisom konstytucyjnym wis krzyż, podobnie jak to ma miejsce w innych urzędach świeckich, a także szpitalach i szkołach świeckich. Do tego ustawa o mediach zawiera przepisy o respektowaniu wartości chrześcijańskich. Część świąt katolickich jest w Polsce dniami wolnymi od pracy. Duchowni katoliccy służą także w wojsku i służbie zdrowia jako kapelani, przez organy państwowe wspomagany jest ruch pielgrzymkowy. Kościół katolicki ma w Polsce również wiele przywilejów majątkowych chociażby ulgi podatkowe. Mamy w Polsce 10114 parafii i liczba ta nieustanie rośnie. No rzeczywiście takiego wykluczenia katolików z przestrzeni publicznej jak w Polsce to nie ma w żadnym innym Państwie na świecie:)))))
          • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 18.09.12, 12:09
            jesteśmy wykluczani przez hałaśliwe mniejszości obyczajowe które mają silne oparcie w strukturach UE
            • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 18.09.12, 21:30
              Najwyraźniej nie rozumiesz co oznacza termin "wykluczenie "
              Katolicy w Polsce nie znajdują się w sytuacji, która określa wykluczenie społeczne, ba są w sytuacji uprzywilejowanej, czego nie mogą powiedzieć przedstawiciele innych wyznań czy bezwyznaniowi członkowie społeczeństwa. Gdybyśmy mieli do czynienia ze zjawiskiem wykluczenia ze społeczeństwa to w praktyce oznaczałoby niemożność uczestnictwa w życiu gospodarczym, politycznym jak i kulturowym kraju, co byłoby wynikiem braku dostępu do zasobów, dóbr i instytucji, katolicy mieli by ograniczane prawa społeczne oraz dochodziłoby do deprywacji ich potrzeb. No chyba, że za wykluczenie uważasz to, że nie daje się kościołowi katolickiemu kolejnych przywilejów ?. Może aby takie poczucie nie towarzyszyło katolikom, należy zakazać wszelkiej pracy zarobkowej? a państwo Polskie powinno być tylko dla katolików?
              W Polsce są dyskryminowani/wykluczani akurat wyrzyscy nie katolicy chociażby przez zmuszane przez państwo do finansowania Kościoła. To katolicki krzyż wisi w instytucjach publicznych, a nie ma w nich miejsca na inne symbole religijne, a w państwie świeckim instytucje powinny być wolne od symboli religijnych i to nie UE nam narzuca, a nakazuje Konstytucji RP z 1997. jedynym symbolem w szkołach czy urzędach państwowych powinno być godło, tymczasem ten kraj nosi znamiona państwa religijnego, a nie świeckiego skoro krzyż stał się symbolem państwowym. To katolicy i ich uczucia są chronione prawnie, uczuć obywateli niewierzących żyjących w kraju podobno świeckim prawo polskie nie chroni, za to katolicy w ramach swojej wolności "głoszenia Chrystusa", mają pełną swobodę w pomawianiu i znieważaniu "innych", a nawet są bezkarni w podżeganiu do nienawiści (attonn.nowyekran.pl/post/44150,jak-kosciol-szerzy-nienawisc-do-ateistow).
              Jakoś UE nie ingeruje w wewnętrzne sprawy wyznaniowe członkowskich skoro kościół katolicki w Polsce ma podpisała konkordat od 1993 roku co oczywiście daje kk liczne przywileje. To w ramach Komisja Wspólna Przedstawicieli Rządu i Episkopatu kościoła katolickiego przygotowywane są w Polsce projekt ustawy (już oni dbają o to aby wszytko było zgodne z moralnością katolicka) . Żadnej innej instytucji państwo nie traktuje w tak uprzywilejowany sposób. Co do UE to prawo wspólnot europejskich w zasadzie nie wnika w przepisy państwowe, które dotyczą kwestii regulowania stosunku kraju do kościołów oraz pozostałych związków wyznaniowych. Zależności, które panują w państwach Unii Europejskiej można pogrupować w trzy modele regulujące stosunki kraj - Kościół. Unia Europejska szanuje tradycje państw członkowskich dlatego nie chce narzucać ani szczególnie opowiadać się za którymś z trzech modeli. W "Traktacie Amsterdamskim" zamieszczono Deklarację w Sprawie Statusu Kościołów i Związków Wyznaniowych "Unia Europejska respektuje i nie narusza przewidzianego prawem krajowym statusu kościołów i stowarzyszeń lub wspólnot religijnych w Państwach Członkowskich". No naprawdę oszołomu to co wypisujesz to żenująca kompromitacja na całej linii:)
              • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 10:41
                to dlaczego trwam nie dostała miejsca na multipleksie? Tylko mi nie mówi o spełnianiu warunków formalnych bo te spełniła a dwóch jej konkurentów nie spełniło a miejsce dostały i na dodatek płatności rozłożono im na raty
                • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 19.09.12, 11:19
                  Fundacja Lux Veritatis była jednym z 17 nadawców, którzy startowali w ogłoszonym przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji konkursie na tylko 4 wolne miejsca na pierwszym multipleksie (MUX-1). Jej wniosek został przez KRRiT odrzucony z powodu niepewnej i niestabilnej sytuacją finansową fundacji. Zadłużenie stacji wyklucza go bowiem KRRiT szacuje koszty nadawania na multipleksie na 10 milionów złotych rocznie. Z dokumentów złożonych przez Lux Veritatis wynika, że jej majątek to około 90 milionów, jednak w większości są to środki pochodzące z pożyczki udzielonej przez polską prowincję zakonu redemptorystów, a Fundacja odmówiła udzielenia informacji na temat warunków spłaty tej pożyczki, stąd taka, a nie inna decyzja Krajowej Rady.
                  Wszyscy nadawcy, którzy nie uzyskali koncesji w tym postępowaniu,mogą ubiegać się o miejsca na pierwszym multipleksie, które będą zwolnione przez Telewizję Polską. Zgodnie z ustawą o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej ma to nastąpić najpóźniej do 27 kwietnia 2014 r. Docelowo TVP ma być obecna na multipleksie trzecim, jednak ten będzie rozbudowywany dopiero po wyłączeniu nadawania analogowego w lipcu 2013 r. KRRiT wielokrotnie podkreślała, że nieprzyznanie fundacji Lux Veritatis miejsca na multipleksie nie oznacza, że wraz z wyłączeniem telewizji analogowej w Polsce TV Trwam przestanie być dostępna dla odbiorców. Fundacja posiada przecież koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego drogą satelitarną uzyskaną, która może on być odbierany za pomocą indywidualnych anten satelitarnych oraz w sieciach telewizji kablowej. W taki sam sposób zresztą po wyłączeniu nadawania analogowego rozpowszechniane będą nie tylko Trwam ale i dziesiątki innych m.in. TVN24, Polsat News, Superstacja, a także Religia TV, która jakoś dziwnie ciebie nie interesuje choć jest katolicka:)
                  Zresztą Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę fundacji Lux Veritatis na decyzję KRRIT. W uzasadnieniu sąd podkreślił, że nadawanie na multipleksie cyfrowym jest normalnym przedsięwzięciem ekonomicznym, a Krajowa Rada dokonała oceny długookresowej zdolności finansowej fundacji w sposób wystarczający. Zaznaczył, że problemem w tym przypadku nie była wysokość posiadanych przez Lux Veritatis środków, co ich źródło - zbierane przez fundację datki, których wysokość jest trudna do prognozowania.
                  Niestety fundacja sam sobie w tej sprawie zaszkodziła bo objęła klauzulą tajności warunki spłaty pożyczki, zaciągniętej w Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.
                  O to wszystkie i przejrzyste powody, aż dziw że ich nie znasz?
                • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 16:17
                  oszolom-z-radia-maryja napisał:

                  > to dlaczego trwam nie dostała miejsca na multipleksie? Tylko mi nie mówi o speł
                  > nianiu warunków formalnych bo te spełniła a dwóch jej konkurentów nie spełniło
                  > a miejsce dostały i na dodatek płatności rozłożono im na raty

                  Zapytaj o to rydzyka jak raz bowiem kiedy szło o to miejsce, rydzyk włosy z rozpaczy sobie publicznie rwał z klaty ze nie ma kilku groszy na zapłacenie grzywny a pcha się w milionowe inwestycje? .
            • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 16:12
              oszolom-z-radia-maryja napisał:

              > jesteśmy wykluczani przez hałaśliwe mniejszości obyczajowe które mają silne op
              > arcie w strukturach UE

              Udowodnij to łgarstwo !!
          • andrzej.sawa Re: osiedle tylko dla katolików!! 18.09.12, 23:30
            Poprawnie polityczne chamstwo jest faktem.

            Popatrz na nasze media,ile jest tam procent katolickiego spojrzenia?
            • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 19.09.12, 10:38
              od tego aby przedstawić punkt widzenia katolicki są media katolickie, a dziennikarzy mediów nie katolickich obowiązuje kodeks, który nakazuje zachować obiektywizm i rzetelność podawanych informacji. Mimo to dziennikarze Rzepy czy Uważam Rze wyraźnie zapominają o tym kodeksie, ale tak już jest, że dziennikarz też człowiek i też swoje poglądy ma więc je przedstawia bez cenzury jaką mieliśmy za komuny. Tak dziś mamy "poprawność polityczną" i całe szczęście bo dzięki temu sposobowi wyrażania się publicznie jest zachowanie szacunek oraz tolerancja, a poziom antyspołecznych uprzedzeń i dyskryminacji zostaje obniżony. "Katolicki" język niestety opiera się na stosowaniu obraźliwego, atakującego języka, a to przyczynia się do zwiększenia poziomu uprzedzeń oraz wyrządza krzywdę przedstawicielom dyskryminowanych przez kościół katolicki grup. Nic dziwnego, że środowiska katolickie i konserwatywne nazywają "poprawność polityczną" chamstwem bowiem nie podoba im się, że pojawił się zakaz krytyki grup dotychczas dyskryminowanych bezkarnie.
              • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 18:56
                za to obiektywizm zachowują NIE oraz Fakty i Mity... dziękuję za ten "obiektywizm"
                • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 19.09.12, 20:13
                  zarzut andrzeja czytaleś ? to przypomnę "Popatrz na nasze media,ile jest tam procent katolickiego spojrzenia?"
                  no teraz licz "Nie" (tygodnik) wychodzi w nakładzie 75 tysięcy, a "Fakty i Mity" (tygodnik) 150 tysięcy. Za to nakład "Uważam Rze"(tygodnik) to blisko 230 tysięcy, a "Rzeczypospolita"(dziennik) prawie 195 tysięcy.
                  Co to oznacza oszołomku?
                  a no tyle, że nieobiektywne "katolickie spojrzenie" znajdziesz w łącznym nakładzie 425 tysiącach egzemplarzy i do tego z większą częstotliwością bo Rzepa to dziennik, a nieobiektywne media antyklerykalne są tylko tygodnikami i wychodzą w łącznym nakładzie o połowę mniejszym. Gdzie są wasze racjonalne argumenty?
                  • andrzej.sawa Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 20:54
                    Antyklerykalne szmatławce powinny płacić miliony za chamstwo.
                    • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 21:07
                      andrzej.sawa napisał:

                      > Antyklerykalne szmatławce powinny płacić miliony za chamstwo.

                      Pokaż niemoto choć jeden chamski tekst !!
                    • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 19.09.12, 21:25
                      twoja definicja chamstwa jest najwyraźniej bardzo pojemna, mieści zarówno antyklerykalizm jak i polityczną poprawność:)
                  • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 20.09.12, 10:01
                    katolickich mediów w Polsce jest jakieś 2-3%. Przed wojną media katolickie w Polsce stanowiły 27% wszystkich mediów
                    • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 20.09.12, 13:08
                      oszolom-z-radia-maryja napisał:

                      > katolickich mediów w Polsce jest jakieś 2-3%. Przed wojną media katolickie w Po
                      > lsce stanowiły 27% wszystkich mediów

                      Jak widać taki jest wybór katolików.
                    • Gość: smok Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.jjs.pl 20.09.12, 18:04
                      a jaki procent mediów katolickich był za czasów komuny?:)
                      Przed drugą wojną światową, a dokładnie w 1935 r., ukazywało się w Polsce ponad 300 czasopism religijnych podobnie jak dziś wychodzi około 300 katolickich gazet i czasopism. A mamy dziś jeszcze media internetowe, stacje telewizyjne no i radiowe , których przed wojną nie było, nie mówiąc już, że mało kto posiadł odbiornik radiowy.:). Może chodzi ci o nakłady czasopism i gazet, bo skoro nie było innych mediów to i gazety oraz czasopisma zdecydowanie lepiej się sprzedawały niż dziś, ale i tak nie są to nawet odrobinę zbliżone proporcje do tych, które podajesz. Najpoczytniejsze, a zarazem najstarsze polskie pismo katolickie, czyli miesięcznik „Posłaniec Serca Jezusowego” ukazywał się w nakładzie 130 000 egzemplarzy, a więc tyle ile nakładu tygodnik "Gość Niedzielny". Przyjmuje się, że łączny nakład czasopism katolickich w Polsce w 1936 r. wynosił ponad 2 500 000 egzemplarzy (z czego ok. 1 200 000 stanowił jednorazowy nakład pism wydawanych w Niepokalanowie,) a dziś oprócz 300 czasopism i ich łącznego nakładu zbliżonego do tego przedwojennego mamy internet czy radia, telewizje wiesz jak to się ma do tych dwóch i pół tysięcy egzemplarzy czasopism? Owszem przed wojna prasa katolicka stanowiła ok. 27% nakładu całego czasopiśmiennictwa, ale dziś media mają większy zasięg prawda, a czasopiśmiennictwo ogólnie na tle oglądalności czy słuchalności o internecie nie wspominając stanowi nie znaczy procent mediów?:) Ma to się nijak do dzisiejszego świata mediów, jego powszechnej dostępności i rodzajów więc nie da się tego porównywać. oszołomku myśl, staraj się chociaż czasami uruchomić jakieś procesy myślowe bo inaczej będziesz coraz bardziej ociężały umysłowo. Wierzę w ciebie oszolomku i trzymam mocno kciuki coś misi drgnąć jak naprawdę się przyłożysz i zaczniesz myśleć, na pewno:)
                • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 20:35
                  oszolom-z-radia-maryja napisał:

                  > za to obiektywizm zachowują NIE oraz Fakty i Mity... dziękuję za ten "obiektywizm"

                  Fakty i Mity w 12 lat miały z 10 sprostowań , liczby mówią same za siebie .
                  • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 20.09.12, 10:04
                    czyli średnio prawie raz na rok a siostrzane NIE posuwało sie do obrzydliwych prowokacji jak np ta by namówić sobowtóra Wałęsy by sie upił i reporter chciał zrobić mu zdjęcie w rynsztoku z podpisem ze to Wałęsa. Albo pomylił Ryszardów Czarneckich itp
                    • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 20.09.12, 13:10
                      oszolom-z-radia-maryja napisał:

                      > czyli średnio prawie raz na rok a siostrzane NIE posuwało sie do obrzydliwych p
                      > rowokacji jak np ta by namówić sobowtóra Wałęsy by sie upił i reporter chciał z
                      > robić mu zdjęcie w rynsztoku z podpisem ze to Wałęsa. Albo pomylił Ryszardów Cz
                      > arneckich itp

                      Czyli teraz ty pomawiasz nic nie udowadniając
                      • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 24.09.12, 13:42
                        był kiedyś w Polsacie program na każdy temat. Jeden z odcinków był poświęcony sobowtórom czyli osobom które wyglądają podobnie jak osoby znane publicznie. Mariusz Szczygieł prowadzący ten program przeprowadził rozmowę m.in z sobowtórem Lecha Wałęsy i to on opowiedział M Szczygłowi o tym jak ktos z NIE mu złożył propozycje by sie dał sfotografować w rynsztoku. Poszperaj sobie w polsatowskim archiwum
                        • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 24.09.12, 13:50
                          oszolom-z-radia-maryja napisał:

                          > był kiedyś w Polsacie program na każdy temat. Jeden z odcinków był poświ
                          > ęcony sobowtórom czyli osobom które wyglądają podobnie jak osoby znane publiczn
                          > ie. Mariusz Szczygieł prowadzący ten program przeprowadził rozmowę m.in z sobow
                          > tórem Lecha Wałęsy i to on opowiedział M Szczygłowi o tym jak ktos z NIE mu zło
                          > żył propozycje by sie dał sfotografować w rynsztoku. Poszperaj sobie w polsatow
                          > skim archiwum

                          Aha jedna prowokacja na 20 lat ?? No a poza tym czy ktoś to weryfikował czy odniósł się do tego Urban ??
                          • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 24.09.12, 14:05
                            w jego piśmie miało to być .Oczywiście jak sprawa sie rypła to Urban się wypiął iu umył od tego ręce
                            • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 24.09.12, 15:36
                              oszolom-z-radia-maryja napisał:

                              > w jego piśmie miało to być .Oczywiście jak sprawa sie rypła to Urban się wypiął
                              > iu umył od tego ręce

                              Jednak nie było ,tuku :))
                              • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 27.09.12, 11:41
                                bo facet siuę nie dał ale Urban tego chciał i złozył mu taka propozycję. Urban zapewne to słyszał i gdyby to było kłamstwo to by tego faceta pozwał do sadu a nie zrobił tego
                                • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 27.09.12, 15:54
                                  oszolom-z-radia-maryja napisał:

                                  > bo facet siuę nie dał ale Urban tego chciał i złozył mu taka propozycję. Urban
                                  > zapewne to słyszał i gdyby to było kłamstwo to by tego faceta pozwał do sadu a
                                  > nie zrobił tego

                                  Gdyby Urban każdym chu-jem który go szkaluje się procesował to od pon do pią z sądu by przez cały rok nie wychodził .
            • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 16:14
              andrzej.sawa napisał:

              > Poprawnie polityczne chamstwo jest faktem

              macierewicz i to całe tałatajstwo z objawami choroby smoleńskiej

              > Popatrz na nasze media,ile jest tam procent katolickiego spojrzenia?

              Mało ci w twoim nocniku tych idiotyzmów ?? Telewizja robi to co podoba się kowalskiemu i nie koniecznie to kowalski w sukience duchownej
              • m.axio Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 19:47
                Powiem szczerze, nie rozumiem.
                Jeżeli chcesz mieszkać w sąsiedztwie ludzi o podobnych poglądach, kolorze skóry, wykształceniu, pochodzeniu czy przynależności warstwy społecznej, to taki wybór jest suwerennym prawem każdego.
                Bardzo dobrze że powstaje osiedle gdzie osoby z "tej" grupy społecznej będą się dobrze czuły.
                Osobiście jestem daleki od chęci zamieszkania w taki miejscu, nie zmienia to faktu że nie zabraknie chętnych.
                Podejrzewam jednak, że to nie zda ezaminu. Jesteśmy tylko ludzmi, i kazdy chce mieć wybór.
              • andrzej.sawa Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 20:23
                O czym ty dzieciaku chrzanisz?
    • chateau Re: osiedle tylko dla katolików!! 19.09.12, 20:24
      Chłopcze... przeczytaj coś. Zrobisz sobie i nam przysługę, bo nie będziesz tylu bzdur wypisywał.
      Jak chcesz porównywać z Żydami, to inicjatorzy robią sztetl, a nie getto.
    • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 24.09.12, 13:44
      www.pch24.pl/katolickie-enklawy---powrot-do-normalnosci,6041,i.html
      - to dobre w krajach Europy zachodniej i mam nadzieje ze w Polsce nigdy nie będziemy musieli budować odizolowanych katolickich osiedli. A może by takie osobne osiedla dla ateistów co?
    • easz tez mieszkam na takim, tylko ze 24.09.12, 20:16
      Mieszkam na takim, no, prawie, ale chyba z 99 procent bedzie, jak to w kraju, analogicznie i proporcjonalnie. I szczerze, to wolalabym na jakims spokojniejszym, czystszym i uczciwszym mieszkac, wynika, ze chyba mniej katolikow musialoby byc.
      Aa, nie jest to osiedle zamkniete.
    • Gość: skin Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: *.icpnet.pl 26.09.12, 04:38
      wg mnie to dobry pomysł
      • Gość: maciej Re: osiedle tylko dla katolików!! IP: 31.178.125.* 26.09.12, 07:24
        A może by jeszcze wydzielić komunikację miejską,dla KATOLIKÓW I NIEWIERZĄCYCH????
        • oszolom-z-radia-maryja Re: osiedle tylko dla katolików!! 27.09.12, 11:40
          możemy iśc dalej w te absurdy. Osobne ławki dla wierzących i ateistów , kawiarnie tylko dla ateistów bary tylko dla katolików itp. Podobny system juz był kiedys na świecie aparhaid się nazywał i panował w RPA w latach 1948-94 oraz w południowych stanach USA do 1954 roku
          • kolter-xl Re: osiedle tylko dla katolików!! 27.09.12, 15:52
            oszolom-z-radia-maryja napisał:

            > możemy iśc dalej w te absurdy. Osobne ławki dla wierzących i ateistów , kawiarn
            > ie tylko dla ateistów bary tylko dla katolików itp. Podobny system juz był kie
            > dys na świecie aparhaid się nazywał i panował w RPA w latach 1948-94 oraz w poł
            > udniowych stanach USA do 1954 roku

            Facet ale to getto wymyślił ktoś z kim całkiem możliwe zw kościele znak pokoju sobie przekazywałeś na mszy , to był katolik i basta do biskupa wal ze skargą nie tu skamlesz niemoto
    • Gość: Ricardo "Gdzie spotkałabym takich sąsiadów?" IP: *.play-internet.pl 29.12.12, 00:19
      To nie jest ani nic nowego, ani nic dziwnego. Na świecie od lat ludzie chcą mieszkać w swoim towarzystwie i - jak widać z tej opowieści - bardzo dobrze się z tym czują: dobraulica.pl/2012/12/osiedle-dla-katolikow/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka