Dodaj do ulubionych

Dowód na bezmyslność?

21.11.20, 17:07
Lekarz z Narodowego: dali pięciogwiazdkowy hotel, karmią jeszcze lepiej, leczyć nie ma kogo. "Jest mi wstyd"

Na ostatnią trzygodzinną zmianę na stronę brudną zeszło 5 lekarzy, 12 pielęgniarek, 7 ratowników medycznych. Czyli 24 osoby personelu medycznego na 25 pacjentów. Na stronie czystej są jeszcze anestezjolodzy gotowi do interwencji. Jeśli zsumować dwie zmiany to wyjdzie na to, że personelu medycznego jest dwa razy więcej niż chorych - mówi w rozmowie z dziennikarzem "Polityki" Pawłem Reszką lekarz pracujący w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym w Warszawie. Według medyka chwilami w szpitalu bywało wręcz "nudno".

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26533734,lekarz-z-narodowego-dali-pieciogwiazdkowy-hotel-karmia-jeszcze.html#s=BoxOpMT
Obserwuj wątek
    • estella50 Re: Dowód na bezmyslność? 21.11.20, 17:52
      Mam nadzieję, że to jest tylko bezmyślność, bo jeśli nie, to hańba temu rządowi, prezydentowi, ministrom! W "zwykłych" szpitalach nie ma komu leczyć, nie ma komu dbać o ciężko chorych ludzi. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy padają tam ze zmęczenia. A tutaj władza urządziła sobie sanatorium?!
    • tuttifrutti1234 Re: Dowód na bezmyslność? 21.11.20, 21:49
      Sytuacja może się zmienić z godziny na godzinę, a wtedy normalne szpitalne nie podołają.
      Lekarz, który udzielił wywiadu, zna się na medycynie, ale nie na zarządzaniu. Niech się idiota cieszy, że jest nudno.
      Przypomniał mi się nauczyciel przysposobienia obronnego w liceum, który w latach 60 narzekał na brak możliwości wypróbowania uzbrojenia w warunkach wojennych big_grin
      • dociek Re: Dowód na bezmyslność? 22.11.20, 10:17
        Polowe szpitale mogą posłużyć wyłącznie jako umieralnie albo leżakownie. Same łóżka, nieczynne respiratory, ani puste butle na tlen jeszcze nikogo nie uleczyły, nawet w rękach "przeszkolonych fachowców" z WOT, czy z OSP.
        Ale są doskonałą propagandą " że coś się robi" i jeszcze większą zasłoną dymną skrywającą nieistniejący "system" zwalczania pandemii przez PiSsmanskie władze.
          • tuttifrutti1234 Re: Dowód na bezmyslność? 22.11.20, 11:31
            Hotel pięciogwiazdkowy ale dla personelu medycznego ceny jak w dwugwiazdkowym. I tak stałby pusty a pracownicy poszliby na ulicę.
            Inny przykład, samoloty mało latają, ale te, które są na stand by muszą co jakiś czas wzbić się w powietrze, nawet bez pasażerów. Start, kilkanaście minut w powietrzu i lądowanie i kilkadziesiąt tysięcy euro do tyłu.

P.S. cytuję: "personel skoszarowany pojedynczo w pięciogwiazdkowym hotelu...", to "pojedynczo" ma podkreślić rozrzutność? poiwinni spać w pokojach wieloosobowych?
            Z perspektywy forum trudno wszystkie problemy ogarnąć, cieszcie się, że możecie ponarzekać. Gdy wirus was dopadnie, to skończy się narzekanie wink
            • iryska2604 Re: Dowód na bezmyslność? 22.11.20, 11:50
              Z perspektywy forum trudno wszystkie problemy ogarnąć, cieszcie się, że możecie ponarzekać. Gdy wirus was dopadnie, to skończy się narzekanie

To nie tylko narzekanie - to bardziej ocena naszej rzeczywistości i naszych jedynych i sprawiedliwych.
            • ewa9717 Re: Dowód na bezmyslność? 22.11.20, 12:34
              Wiesz co, wsadź sobie te argumenty w dudę. Chorzy umierają, bo szpitale nie przyjmują, karetki z chorymi godzinami jeżdżą od szpitala do szpitala, a to narodowe gówno stoi niemal puste, a kosztuje majątek. Lekarze mówią, że nie mają chorych na tyle zdrowych, by się kwalifikowali do tego narodowego gówna. Za wielkie pieniądze i łamiąc prawo, robi się to narodowe gówno, gdy tymczasem stoją gotowe i w pełni supernowocześnie wyposażone szpitale (znam przynajmniej dwa: w Katowicach i w Warszawie), bo "dzięki" decyzji jakiegoś ustosunkowanego pisuara, który pewnie za mało dostał, NFZ (też w pełni spisuarzony) nie podpisał z nimi umów. HOWGH! I więcej z tobą nie mam zamiaru rozmawiać.
      • dociek Re: Dowód na bezmyslność? 22.11.20, 14:04
        Nie dodałem najważniejszego, że tzw. "szpitale tymczasowe" są kolejnym wałem finansowym ze strony zjednoczonych władców tzw. prawicy. Podstawową ideologią obecnych decdentów jest nachapać się powyżej gardła, jeden po drugim według znajomości.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka