Dodaj do ulubionych

Co słychać?

07.01.09, 00:24
Moi goście już pojechali do siebie,nawet zdążył mnie odwiedzić ksiądz,a jutro do pracy.Pozdrawiam,napiszcie co u Was.
Obserwuj wątek
      • mdsa Re: Co słychać? 07.01.09, 20:36
        Aniu przy komputerze Ci się nudzi? Mnie się nie nudzi przy
        komputerze a często to czasu nawet mam za mało i nie mam, kiedy się
        wyspać.
        Pozdrawiam janek01
    • irenaki Re: Co słychać? 11.01.09, 09:46
      Witam. U mnie wszystko wróciło do normy. oznacza to ze dzień podobny do dnia.Rano odpalam komp. potem jedna kawa, druga kawa, tabletki na zmniejszenie ciśnienia, nastepna kawa, szydełko, albo druty i na okrągło TVN24 . CHCE DO LUDZI !!!!
      Irena naszydelku.blogspot.com/
      • xy.5 Re: Co słychać? 12.01.09, 15:44
        Faktycznie,że może się chcieć do ludzi,ale Twoje cudeńka to są to arcydzieła.Żaden sklep tego nie chciał?Może jednak.Trochę chyba nie po drodze 3 kawy i tabletki na ciśnienie chyba,że jest zbyt niskie.
        • irenaki Re: Co słychać? 13.01.09, 08:42
          Cieszę się że podobają Ci sie moje prace. Próbowałam cos sprzedać ale sprawa nie
          jest prosta. Internetowe galerie biorą 30-40 % narzutu. Robótka robi się zbyt
          droga, a ty nie dośc ze zrobisz to jeszcze musisz dobrze zapakować, stać w
          kolejce na poczcie ... zniechęciłam sie do takiej formy. Sklepy natomiast pytają
          "a ma pani działalność" ? Finał jest taki ze robię albo do szuflady, albo
          rozdaję. Tak na minusie i tak na minusie.... a ciśnienie wysokie . Dobrego dnis !
          • anka125 Re: Co słychać? 13.01.09, 12:27
            Irenaki,a może na Allegro?
            Ja kiedyś uwielbiałam robótki na drutach.Robiłam np sweter,jeszcze byłam w
            połowie roboty a już obmyślałam następną robótkę.Ale to było kiedyś...
            Teraz wzrok już nie ten i jakoś odechciało mi się chcieć.
            Dla samej siebie robiła nie będę bo i tak szafa nie domyka się od ciuchów.I nie
            mam w tym gdzie wychodzić sad
            • irenaki Re: Co słychać? 13.01.09, 19:57
              Pomyślę o allegro. Musze sie jednak zastanowić co wystawić, na allegro jest
              multum ręcznie robionych rzeczy i nie widzę zainteresowania. Nie wiem co ma
              szanse znależć nabywxów, serewtki, poduszki, zabawki...?
              • ba-7 Re: Co słychać? 15.01.09, 13:27
                Wydaje mi się, że wraca moda na koronki, może jakieś koronkowe wstawki do
                żakietów /grubsze/, bluzek /cieńsze/?
                Sama kupiłam kostium z takimi wszywkami przy rękawach /podszyte podszewką/, na
                kołnierzu i przy spódnicy.
                Tyle, że kolor tu ma znaczenie.
                • irenaki Re: Co słychać? 15.01.09, 15:32
                  Wszysto da sie zrobić. Podarowałam kiedys znajomej bieznik, wpadla w zachwyt i poprosiła abym zrobiła jej duży obrus.Poprosiłam aby kupiła nici i ..... nici z tego wyszły. Ona do mnie tu cytat... " czy wiesz, jakie nici sa drogie?"
                  PS Zabaweczka "bo jestem sliczna " naszydelku.blogspot.com/ nie jest wypuszczana z rączek obdarowanej dziewczynki
                      • ba-7 Re: Co słychać? 16.01.09, 11:59
                        Mam teraz remont łazienki / do tynku wszystko zbite/, kurz i urwanie głowy,
                        potrwa to jeszcze kilkanaście dni. Jak się pozbieram, wrócę do tematu. Pozdrawiam.
                          • ba-7 Re: Co słychać? 16.02.09, 11:23
                            Witajcie. Zima, biało i nawet dziś słonecznie, nastrój jednak mam "psi". Same
                            kłopoty. Ledwo sprzątnęłam po remoncie a już okazało się, że gdzieś pod kafle
                            wpływa woda, bo fugi zwilgotniały i kapie z półki
                            wmurowanej pod prysznicem. Reklamacja. Wolę nie myśleć co to za powody.
                            Wykonawca jakoś się nie śpieszy obejrzeć co się dzieje, poczeka kilka dni i może
                            kafle same odejdą, bo woda je wypchnie. Dobrze, że to nie mieszkanie w bloku, bo
                            sąsiad z dołu już by mnie "błogosławił".
                            Bardzo staram się zachować spokój.
                            • irenaki Re: Co słychać? 16.02.09, 17:37
                              A u mnie ( kuj-pom) ani płatka sniegu. W miarę ciepło. Chodzę w pólbutach. Rety,
                              kapie ? jak to mozliwe ? Nie czekaj az Ci kafle wywali bo woda pełza po scianach
                              ... Straszne, wspólczuję. Ja mieszkam w małym bloku na parterze, ale nie mogłam
                              sobie poradzić po remancie z brodzikiem. U mnie sucho a usąsiadki w piwnicy _
                              jezioro . Kapało przez strop. Skonczyło sie rozkuwaniem i remontem od nowa. Na
                              sama myśl .... ciarki. Trzymaj sie dzielna kobieto!
                              • ba-7 Re: Co słychać? 20.02.09, 22:21
                                Już niby po kłopocie, usterka nie była głęboko, bo pękła złączka mocująca prysznic, a że sylikonem uszczelniono dokładnie, to woda sączyła się powolutku pod kafle przez 3 dni, więc po wyschnięciu zobaczymy co dalej, na razie odpadło troszkę fugi. Jest ogrzewanie podłogowe, to może wyschnie szybko.
                                Ja z wiekiem chwyciłam dystans do wielu codziennych kłopotów, będzie co będzie, jeszcze 5 lat temu wyskoczyłabym ze skóry w takiej sytuacji. Chyba zmądrzałam. Dopilnuję tylko żeby naprawiono szkody, ale czy zobaczymy jakie one są?
                                Śniegu u mnie tyle, że chodzimy tunelami w miejscach, które sami odśnieżamy, to dojście do domu ma jakieś 150m. Mąż odśnieżył 2 razy i leży chory, tak jest jak nie pracuje się fizycznie na co dzień, zdechlaki i tyle.
                                Teraz stajemy samochodem przy głównej ulicy i co rano najpierw sprawdzamy, czy stoi jeszcze.

• anoagata Re: Co słychać? 21.02.09, 20:29
                                  Sluchajta baby to jest my na emeryturze wpadlam tu nie dawno prosze wyjasnić
                                  dlaczego tak jest jak jest ,bo zaczelam tu sie motac od stycznia i to jeszcze
                                  bardziej mnie pognebia jak widze jakie tu jesteśmy aktywne.Pozdrawiam z Mazur.
                                  • irenaki Re: Co słychać? 22.02.09, 08:15
                                    Kochana, wyluzuj. Nie jestesmy zbyt aktywne, bo sie nie znamy. Nie wiemy, która
                                    z nas ma pełne rece roboty, np. wnuki, a która z nas nie ma co ze swoim wolnym
                                    czasem zrobić, jak z dostepem do komp. itd. Mozesz być siłą napędową tego forum.
                                    Rzucaj tematy a my odklikamy. Miłej niedzieli >>>
                                    • ba-7 Re: Co słychać? 24.02.09, 19:57
                                      Mało nas jeszcze, ale może przybędzie?
                                      Wiecie, że jakbyśmy się zaczęły kłócić, to frekwencja by wzrosła?
                                      Gdzieś to przeczytałam, że konflikty ożywiają forum.
                                      Tylko czy o to nam chodzi?
                                      • anoagata Re: Co słychać? 25.02.09, 09:05
                                        no to jest tak plus minus ,bo jedni to lubią i przybywają a inni od tego
                                        uciekają.Też dziwię sie że ty tak nie ożywiono , a przecież to forum jest
                                        najaktualniejsze, nie wiem dlaczego tak sie dzieje.Pozdrowienia z Mazur.
                                  • chris.w5 Re: Co słychać? 28.12.19, 13:49
                                    > pokazuję na FotoForum fotki z moich podróży, ostatnio stare zeskanowane zdjęcia

przeżywam te podróże na nowo, tak jak gdyby było to wczoraj, a to już 21-lat temu
                                • chris.w5 Niespodzianka na święta 18.12.19, 11:31
                                  mieszkam w tym domu prawie 30-lat, do tej pory nic takiego nie wydarzyło się. Dziś wracając
                                  z podziemnego garażu zajrzałem do piwnicy i tu ta niespodzianka. Włamano się do mojej piwnicy
                                  i nie tylko do mojej.

Z mojej nic nie ukradziono, ale wyłamano zamek, dozorca domu będzie musiał zamontować nowy,
                                  już zgłosiłem
      • chris.w5 Re: Co słychać? 26.06.20, 16:04
        i takie rzeczy zdarzają się, zrobił się mi guz na prawym pośladku półdupka. Chyba od siedzenia
        przy komputerze. Fotel z przodu ma twardą część na której często siedziałem uciskając pośladek.
        To było chyba przyczyną, bardzo uciążliwe i bolesne przy siedzeniu. Myślałem już, że będę musiał pójść
        do domowej lekarki i wypiąć się na nią.

Przypomniałem sobie, że gdy bylem dzieckiem i nabiłem sobie guza na czole, mama płaską powierzchnią
        noża kuchennego lekko uciskała guz i po kilku takich zabiegach guz znikał. Zrobiłem tak samo i guz znikł,
        ból też. Obyło się bez lekarki, czasami takie domowe sposoby pomagają bez lekarza.

Teraz siedząc przy komputerze siedzę głęboko w fotelu na jego miękkiej części
        • chris.w5 Re: Co słychać? 03.07.20, 18:30
          według dzisiejszej sondy czasopisma Chip czytelnicy wybrali najlepsze przeglądarki internetowe:
          1. Firefox 51%
          2. Opera 19%
          3. Chrome 17%
          4.-5. Edge i Safari po 7%

korzystam z Firefoxa
      • chris.w5 Re: Co słychać? 13.10.20, 17:53
        na jednym z portali wyczytałem, że dobrze jest mieć pasję. Irenaki ma swoją pasję szydełkowanie, moją jest fotografia, gdybym jej nie miał zanudziłbym się chyba.
        TV nie oglądam, książki przestałem czytać co przyznaję ze wstydem, pochłonęła mnie fotografia, dla mnie nowe interesujące hobby
    • chris.w5 Re: Co słychać? 02.01.20, 20:52
      dziś, po 2-tygodniach od poprzedniej, następna wizyta u dentysty. Zabieg i medykament z poprzedniej pomogły, dokuczliwy ból zęba, spowodowany stanem zapalnym, ustąpił, 2-tygodnie bez bólu, co za ulga.
      Dzisiaj następny zabieg i następna wizyta znowu za 2-tygodnie
      • chris.w5 Re: Co słychać? 09.01.20, 14:52
        dziś, po prawie 4-miesiacach, wizyta u fryzjera a właściwie fryzjerki. Byłem w rekach młodej pani o egzotycznej urodzie i z chustą na głowie. Na pytanie jak ostrzyc? zażyczyłem sobie jak zawsze średnio długie.

Po strzyżeniu chciałem zrobić mały spacer ale kropiący deszcz zniechęcił mnie. Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 9°
        • chris.w5 Re: Co słychać? 11.01.20, 18:02
          właściwie to nic nowego, dziś stary rytuał, do Rossmanna po odbiór zeskanowanych na CD starych zdjęć,
          do kawiarni Thoben na kawkę i czekoladowy tort, nie było za ciepło, pomimo jak zawsze w ogródku kawiarnianym. Na koniec do restauracji Rüya Gemüse Kebap Fast-Food-Restaurant na Dürüm Kebapa.
          Po tym programie spacer zakończony
          • chris.w5 Wsparłem wikipedię 14.01.20, 15:29
            wsparłem finansowo internetową wikipedię z której często korzystam.
            Dziś przysłali podziękowanie,
            'Dzięki pańskiemu zaangażowaniu pokazał pan, że Wikipedia ma dla pana własną wartość.
            Pana wsparcie i wsparcie kolejnych 403 965 wspaniałych ludzi umożliwiło nam osiągnięcie
            naszego celu dotacyjnego w wysokości 8,7mln euro. Bardzo dziękuję!'
          • chris.w5 Re: Co słychać? 28.01.20, 13:38
            jakiś 'nauczyciel uwodzenia' przysłał mi dziś email ze 'złą wiadomością'.
            Aby przeczytać wiadomość mam kliknąć w załączony link 'darmowy poradnik'.

Nie kliknąłem, skasowałem, najwyraźniej spam

• chris.w5 Podarunek od Windows 30.01.20, 13:41
              pewnie też otrzymaliście?, dostałem dziś email od Windows ze szczególnym podarunkiem,
              podziękowaniem i tylko dla mnie ekskluzywną kolekcją najbardziej ulubionych zdjęć
              Windowsa w 2019, starannie dobranych obrazów tła dla mojego ekranu komputera.

Dziękuję, nie skorzystam
            • chris.w5 Re: Co słychać? 11.02.20, 14:32
              dziś następna wizyta u dentysty, bólu nie ma, ząb jest cały czas leczony. Dzisiaj następny zabieg,
              medykament do kanału zęba i kontrolne zdjęcie rentgenowskie. Myślałem, że dzisiaj będzie
              to ostatnia wizyta, jednak nie, następna za 2-tygodnie.

Pode drogą, do i w drodze powrotnej, orkan Sabina przypominał się, wiało porządnie.
              Chciałem po wizycie zrobić mały spacer, ale, przy tym wietrze i przenikliwym chłodzie, zrezygnowałem
              • chris.w5 Re: Co słychać? 15.02.20, 18:33
                ano, dziś było odmrażanie zamrażalnika lodówki. Wysuwanie szuflad było już uciążliwe
                i trzeba było to zrobić.
                Odmroziłem, po prawie 2,5roku od poprzedniego, cholerna robota, trwało około godziny
                • chris.w5 Re: Co słychać? 18.02.20, 18:19
                  chciałem iść do Rossmanna oddać następne zdjęcia do zeskanowania na CD. Już cieszyłem się
                  na przy okazji odwiedziny kawiarni Thoben i sernik ze śmietaną. Zerknąłem za okno, a za oknem pada,
                  nawet fest. Nie, w deszcz nie miałem ochoty iść. Sprawa nie taka ważna, odkładam na jutro, chyba
                  nie będzie padać?

Chociaż google przewiduje na jutro taką samą pogodę jak dziś?
                  • chris.w5 Re: Co słychać? 19.02.20, 16:04
                    > Sprawa nie taka ważna, odkładam na jutro

załatwione, pogoda podczas spaceru różnorodna przy 7°, raz bardzo wietrznie i przenikliwie chłodno,
                    raz trochę deszczu przy świecącym słońcu.
                    Rossmanna odwiedziłem, załatwiłem co chciałem, kawiarnię Thoben również, sernik ze śmietaną skonsumowany.

Co zwróciło pode drogą moja uwagę, to żebracy przed prawie każdym większym sklepem.
                    Żebracy o cygańskiej urodzie wyglądający na przybyszy z Rumunii czy Bułgarii
                      • chris.w5 Re: Co słychać? 02.03.20, 23:11
                        > po wyjściu z kawiarni Thoben pstryknąłem tę fotkę

zdjęcie wkleiłem z dysku mojego komputera, problem dołączania zdjęcia z galerii FotoForum do postu
                        opanowałem dzięki poradzie usera kornel-1 na innym forum.
                        Z tym zdjęciem właśnie eksperymentowałem, to widok z mojego okna

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/YqeaaSlkjeRbPagUJB.jpg
                        • chris.w5 Re: Co słychać? 16.03.20, 18:02
                          zrobiłem pedicure. Po długim czasie odwiedziłem dziś księżniczkę Gabi, panią pedicurzystkę.
                          Samemu to zrobić było mi zbyt uciążliwie, oddałem moje stopy w fachowe ręce.

Podczas jednej z poprzednich wizyt zapytałem, jak często należy to robić?
                          Gabi odpowiedziała, że normalni ludzie robią to raz na miesiąc. A jak często robią nienormalni?
                          zapytałem. Odpowiedziała, że w ogóle, pośmialiśmy się oboje.

W drodze powrotnej przechodziłem obok kawiarni Thoben, nie moglem oprzeć się,
                          zrobiłem pauzę w ogródku kawiarni przy serniku i kawie
                          • chris.w5 Re: Co słychać? 22.03.20, 21:02
                            ilość zarażonych w moim mieście stale rośnie, cholerny koronawirus, że też takich czasów
                            doczekaliśmy. Trzeba strzec się, ograniczyłem wyjścia do niezbędnych. Przetrwać w zdrowiu
                            • chris.w5 Co słychać w kościele? 23.03.20, 16:44
                              >ksiądz Roman Kneblewski, duchowny i były proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa
                              w Bydgoszczy, podziękował uczestnikom odprawianej przez siebie niedzielnej mszy.
                              "Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie
                              i nie popadliście w histerię"<

powiedziałem sobie, że nie będę pisać na tematy społeczne, ale nie wytrzymałem.
                              I jak nazwać takie podejście kościoła do epidemii koronawirusa?
                              • chris.w5 Re: Co słychać w kościele? 11.04.20, 13:02
                                przykład podejścia kościoła do epidemii koronawirusa dal papież Franciszek w Wielki Piątek odprawiając nabożeństwo sam, bez udziału wiernych.
                                Jakże rożne od polskiego księdza Kneblowskiego, który powiedział do wiernych 'nie zawiedliście.
                                Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię"
                            • chris.w5 Re: Co słychać? 27.03.20, 14:45
                              liczba zarażonych koronawirusem w moim mieście znowu wzrosła, według informacji sprzed 3-godzin,
                              do 1955 osób, w tym 8 przypadków śmiertelnych.

Zarazili się kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson
                              • chris.w5 Re: Co słychać? 28.03.20, 18:57
                                liczba zarażonych koronawirusem w moim mieście stale rośnie, według informacji sprzed 5-godzin,
                                do 2161, liczba przypadków śmiertelnych bez zmian, 8

Apel policji do mieszkańców miasta, zakupy tylko z maską ochronną
                                • chris.w5 Mail od Bogusława Augustyniaka 28.03.20, 19:37
                                  dostałem dziś maila od nieznanego mi Bogusława Augustyniaka z ofertą kupna seks-gier,

'W niezwykłym czasie fali grypy nigdy nie można stracić fizycznej i duchowej ochoty na przyjemności.
                                  Najlepiej jest zostać teraz w domu i cieszyć się mocnymi seks-grami'

Tak próbują niektórzy robić interesy w czasie epidemii koronawirusa, oczywisty spam, zablokowałem i skasowałem
                                • chris.w5 O słodkościach 09.04.20, 20:37
                                  lubię słodycze, szczególnie zwyczajne kruche ciastka typu herbatniki, to pozostało chyba z dzieciństwa, kupowała często moja mama. Teraz kupowałem też, ale już nie kupuję. Miały niebezpieczny wpływ
                                  na moją wagę, gdy miałem w domu nie potrafiłem powstrzymać się, żeby co chwilę nie schrupać.

Dlatego już nie kupuję. Teraz gdy chce się mnie bardzo coś słodkiego sięgam po jabłko albo müsli
                                  z orzechami, migdałami i miodem.

Ale przy przedświątecznych zakupach fundnąłem sobie owe herbatniki i parę innych słodkości.
                                  Co tam, przecież święta
                            • chris.w5 Re: Co słychać? 10.04.20, 18:41
                              słonecznie 16° pojechałem na cmentarz chcąc odwiedzić grób żony. Przed pochówkiem powiadomiono mnie, że grób będzie socjalny na 25-lat. Minęło 25-lat, alejka z grobami została zniwelowana, grobu już nie ma
                  • chris.w5 Telefoniczne ankiety 20.02.20, 16:31
                    coś ukochali sobie mnie telefoniczni ankieterzy, wydzwaniają do mnie relatywnie często.
                    Dziś zatelefonowała pani, na początku rozmowy nie dopuszczająca mnie do głosu,
                    chcąc dowiedzieć się jaka jest moja opinia o aptekach i ich usługach?
                    Wydzwaniają nie bez celu, na końcu rozmowy próbując wcisnąć jakąś ofertę albo towar.

Już na początku rozmowy podziękowałem i zakończyłem
                    • chris.w5 Re: Telefoniczne ankiety 14.03.20, 16:15
                      > coś ukochali sobie mnie telefoniczni ankieterzy

polubili mój numer telefonu, ostatnio często zdarza się, dzwoni telefon, podnoszę słuchawkę,
                      a w słuchawce automatyczna sekretarka pyta mnie 'Czy posiada pan książeczkę oszczędnościową?'

Bez słowa kończę i odkładam słuchawkę, nie będę przecież rozmawiał z automatyczną sekretarką
                    • chris.w5 Re: Telefoniczne ankiety 09.05.20, 15:36
                      zadzwonił telefon i znowu automatyczna sekretarka jakiegoś telefonicznego ankietera zapytała mnie męskim głosem 'czy posiada Pan książeczkę oszczędnościową?'

To nie pierwszy raz, bez słowa odłożyłem słuchawkę
              • chris.w5 U dentysty 25.02.20, 14:36
                dziś po 2-tygodniach znowu u dentysty, punktualnie o umówionej godzinie asystentka zaprosiła mnie
                do gabinetu. Ząb leczony od prawie 2-miesiecy, według wyjaśnienia dentysty przy stanie zapalnym
                leczenie trwa tak długo. Dziś ostatni zabieg, trwało 10min, ząb wyleczony.

Po dentyście chciałem zrobić spacer, nie zrobiłem, kropiło
            • chris.w5 Koronawirus 02.04.20, 22:34
              senat mojego miasta przedłużył zakaz wychodzenia z domów, poza wyjątkowymi przypadkami, do 19 kwietnia. Sytuacja nadal niedobra, liczba zarażonych w mieście znowu wzrosła do 3223, przypadki śmiertelne 20
              • chris.w5 Re: Koronawirus 04.04.20, 20:05
                naukowcy z kliniki uniwersyteckiej w Marburg opracowali test online, który może być wykorzystany
                do określenia prawdopodobieństwa wystąpienia choroby koronawirusowej.

Z ciekawości test zrobiłem, wynik:
                'Prawdopodobieństwo, że może być Pan chorym na COVID-19 wygląda na małe'
                • chris.w5 Re: Koronawirus 16.04.20, 19:48
                  od czasu epidemii nie widzę sąsiadów, nie spotykam na klatce schodowej, nie napotykam w windzie,
                  nie ma przed domem. Pozmieniało się przez tego wirusa, jak długo jeszcze?
                  Któryś z wirusologów przewiduje, że do 2021

A liczba zarażonych w mieście znowu wzrosła do 4971, prawie 14 osób/na 10tys mieszkańców,
                  przypadki śmiertelne z powodu wirusa 84.

Od 4 maja mają zostać poluźnione obostrzenia związane z epidemią, niemiecki
                  wicekanclerz Olaf Scholz powiedział 'Cieszę się, że znowu będę mógł pójść do fryzjera', ja też
                  • chris.w5 Re: Koronawirus 21.04.20, 20:59
                    liczba zarażonych w mieście znowu wzrosła do 5265, ponad 14 osób/na 10tys mieszkańców, przypadki śmiertelne 97

Od poniedziałku obowiązek noszenia maski ochronnej w środkach komunikacji miejskiej, metrze, autobusach, tramwajach
                    • chris.w5 Re: Koronawirus 29.04.20, 01:03
                      liczba zarażonych w mieście znowu wzrosła do 5738, prawie 16 osób/na 10tys mieszkańców, przypadki śmiertelne 137, 1/3 zarażonych została wyleczona

Od jutra obowiązek noszenia maski ochronnej w sklepach handlu detalicznego
                      • chris.w5 Re: Koronawirus 04.05.20, 18:05
                        > obowiązek noszenia maski ochronnej w sklepach handlu detalicznego

zarządził senat miasta od 29 kwietnia. Do tej pory nie używałem, w sklepach w międzyczasie przysłaniałem twarz szalikiem. Ale było to niewygodne, szalik często zsuwał się.

Dziś przespacerowałem do apteki aby wreszcie kupić. Kupiłem, opakowanie 10 sztuk Made in China.
                        Ach ci Chińczycy, najpierw wypuścili wirusa na świat, teraz robią interes sprzedając maski ochronne
                        swojej produkcji.

Przy okazji wstąpiłem jak zwykle do pobliskiej kawiarni Thoben, fundnąłem sobie sernik, z powodu koronawirusa na miejscu konsumować nie wolno, tylko na wynos.

Spacer przy pochmurnej pogodzie i 12°, jak wyliczył google 2kilometrowy
                        • chris.w4 Re: Koronawirus 06.05.20, 23:41
                          pomału wracamy do normalności, ograniczenia w kontaktach miedzy ludźmi zostają złagodzone, sklepy
                          i restauracje otwierane są ponownie, piłkarska liga zaczyna rozgrywki od drugiej połowy maja.

Ale niebezpieczeństwo jeszcze nie minęło, średnio 100 zarażonych wirusem osób zaraża 71 innych
                          • chris.w5 Re: Koronawirus 24.08.20, 19:19
                            według przeprowadzonych badań, prywatne gospodarstwa domowe i domy seniora to miejsca w Niemczech gdzie dochodzi do największej ilości infekcji koronawirusem
                          • chris.w5 Re: Koronawirus 01.11.20, 16:34
                            najwięcej infekcji w Niemczech w październiku tego roku miało miejsce:
                            1. w gospodarstwach domowych
                            2. w domach seniora i opieki dla osób starych
                            3. w szpitalach i gabinetach lekarskich
                            4. w miejscach pracy
                            5. w szkołach i przedszkolach
                            6. w miejscach rekreacyjnych
                            7. w gastronomii i hotelach
                            8. w środkach transportu
                            • chris.w5 Koronawirus 28.01.21, 21:13
                              dobra wiadomość z mojego miasta, liczba nowych infekcji koronawirusem nadal spada.
                              Dziś zgłoszono 503 nowe przypadki, wczoraj było 890
                              • chris.w5 Re: Koronawirus 07.02.21, 18:48
                                > dobra wiadomość z mojego miasta, liczba nowych infekcji koronawirusem nadal spada

ilość infekcji nadal maleje, trochę Lockdown poluzowano, można pójść do fryzjera. Poprzednio bylem 2-miesiace temu i nawet nie doświadczyłem, że był zakaz.
                                Ale Lockdown obowiązuje nadal, przedłożono do 15 lutego
                                • chris.w5 Re: Koronawirus 28.02.21, 17:14
                                  według nowego badania przeprowadzonego w USA, ciężkie cykle choroby Covid 19, które wymagają hospitalizacji, są związane z czterema istniejącymi wcześniej chorobami: otyłością, wysokim ciśnieniem krwi, cukrzycą i niewydolnością serca. Bez tych czynników ryzyka można by uniknąć prawie dwóch trzecich pobytów w szpitalu.

W ramach opublikowanego badania zespół kierowany przez kardiologa Dariusha Mozaffariana z Tufts University zbadał do listopada ubiegłego roku ponad 900tys. pobytów w szpitalach w USA, które były spowodowane przez Covid-19
                                  • chris.w5 Re: Koronawirus 28.02.21, 17:24
                                    wymienione czynniki ryzyka to choroby społeczne 21. wieku.
                                    Otyły nie jestem, wysokiego ciśnienia krwi nie mam, ale mam podwyższone, cukrzycy i niewydolności serca nie mam
                  • chris.w5 Re: Koronawirus 01.08.20, 21:50
                    nie rozumiem,
                    dziś około 20tys. osób z całych Niemiec demonstrowało w Berlinie, ponieważ widzą, że ich podstawowe prawa, wolność poglądów i samostanowienia, są ograniczane przez działania, które podjęte zostały w czasie epidemii koronawirusa.

Blisko siebie bez ochronnych masek maszerowali samozwańczy sceptycy. Ci ludzie nie są sceptyczni, stanowią zagrożenie dla każdego, kto przestrzega zasad. Stanowią zagrożenie dla systemu opieki zdrowotnej, demokracji i dla samych siebie
                • chris.w5 Re: Koronawirus 23.07.20, 18:25
                  robiąc dziś zakupy w markecie zerknąłem na stoisku z gazetami na nagłówki dzisiejszych dzienników. Ludzie z mojego miasta wrócili z urlopu na Majorce zarażeni koronawirusem, inni w moim mieście zarazili się podczas pobytu w restauracji. Taka wiadomość zniechęca do odwiedzin, a wczoraj w radiu usłyszałem, że senat miasta planuje nowe poluźnienia dotyczące restauracji.

Pomimo poluźnień trzeba uważać i przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek
              • chris.w5 Re: Koronawirus 08.04.20, 21:31
                sytuacja coraz gorsza bez poprawy, według stanu na dziś liczba zarażonych w mieście 4212,
                to jest prawie 12 osób/10tys. mieszkańców, przypadki śmiertelne 37.
                Najwięcej przypadków śmiertelnych jest wśród kobiet w wieku 35-59 lat.

Ograniczyłem wyjścia z domu do niezbędnych
              • chris.w5 Re: Koronawirus 25.07.20, 17:06
                liczba nowych infekcji koronawirusem w Niemczech wzrosła gwałtownie w ostatnich dniach, wynik powrotów z wakacji.
                Wyjazdy wakacyjne sprzyjają infekcjom, a szczególnie sezon wakacyjny z setkami tysięcy wyjazdów zagranicznych jest postrzegany jako zagrożenie dla drugiej fali korony.
                W wielu krajach europejskich i pozaeuropejskich liczba zakażeń wzrasta. Wielokrotnie krytykowano niedbałe zachowania niemieckich urlopowiczów w takich krajach, jak Chorwacja czy Hiszpania
      • chris.w5 Re: Co słychać? 03.03.20, 17:01
        moje zdjęcia pokazuję na FotoForum, jestem tam od 2011. W tym czasie pokazałem dotychczas
        ponad 18tys. zdjęć, które obejrzano dotychczas ponad 2,6mln razy.

Ostatnio pokazane zdjęcie, stara z 2006 zeskanowana fotka z placu Dam w Amsterdamie

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/6/me/hc/tz9q/wmdgkHvTTHxe8nSDxB.jpg
        • chris.w5 Zapominalstwo 04.03.20, 19:36
          'Kto nie ma w głowie ten ma w nogach' pasuje do tego co dziś wydarzyło się mnie.
          Wybrałem się do Rossmanna po odbiór następnych zeskanowanych na CD zdjęć. Przed samym sklepem zauważyłem, że nie zabrałem ze sobą kuponów na odbiór. Bez kuponów nie wydadzą, a więc w tył zwrot
          i z powrotem do domu po te kupony.

Jeszcze raz do sklepu i nareszcie odebrałem, załatwione. Moje gapiostwo wynagrodziłem sobie
          odwiedzeniem ogródka pobliskiej kawiarni Thoben i tamże kawą i sernikiem.
          W sumie cały spacer 3,5km jak wyliczył google, Wyszło mi na zdrowie
    • ba-7 Re: Co słychać? 05.03.20, 15:59
      O czym tu napisać ..., tylko do znajomych można pisać interesujące rzeczy, gdyby tutaj zawiązało się stałe grono, które systematycznie bywa, to moglibyśmy sobie wiele opowiedzieć, a tak...chyba tylko o pogodzie i koronowirusie.
      • chris.w5 Przeglądarki internetowe 05.03.20, 18:19
        według aktualnej ankiety czasopisma Chip najbardziej popularne to
        1. Firefox 50%
        2. Opera 19%
        3. Chrome 17%
        4. Safari 7%
        5. Edge 6%

natomiast najbardziej popularne na świecie
        1. Chrome
        2. Firefox
        3. Edge
        4. Internet Explorer
        5. Safari

notabene, korzystam z Firefoxa
      • chris.w5 Re: Co słychać? 18.06.20, 08:38
        ba-7 napisała:
        > O czym tu napisać ..., tylko do znajomych można pisać interesujące rzeczy

rzeczywiście, pisałaś interesujące rzeczy: 'Jejku, Faktycznie, listopad, jak babcię kocham'
    • meagda Re: Co słychać? 22.04.20, 16:03
      Witam, zwracam się z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Pomoże mi to w napisaniu pracy magisterskiej. Z góry dziękuję za poświęcony czas smile
      docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScRGyMf1r1ShxhTpAS6fAZ1MEJFaLOL0wxS3hxSMyToJ8SuOA/viewform
      • chris.w5 Re: Co słychać? 24.04.20, 18:59
        https://media1.faz.net/ppmedia/aktuell/wirtschaft/1151348905/1.6740439/format_top1_breit/norbert-bluem-am-18-september.jpg

zmarł w wieku 84-lat były niemiecki minister pracy Norbert Blüm, jedyny minister, który przetrwał w rządzie kanclerza Helmuta Kohla przez cały czas jego urzędowania.

Utkwiło mi w pamięci powiedzenie Blüma 'O starości myśl za młodu'. Pomyślałem sobie wówczas 'chłopie,
        ty masz rację'. W czasie pracy zawodowej pieniądze, które zostawały mi ponadto, zacząłem odkładać
        na czas gdy będę na emeryturze, na zabezpieczenie mojej starości.
        Nie znaczyło to, żebym przesadnie oszczędzał, po prostu to co pozostawało mi przy normalnym życiu, odkładałem na później.

Dzięki temu mogę teraz na emeryturze żyć normalnie, bez problemów finansowych, tak jak żyłem w czasie
        gdy pracowałem i mogę sobie fundować to na co mam ochotę
        • chris.w5 Re: Co słychać? 08.05.20, 19:37
          Berlin czci dziś przypadającą w tym roku 75. rocznicę zakończenia II wojny światowej.
          Dzień 8 maja, rocznica bezwarunkowej kapitulacji Niemiec w 1945 roku, po raz pierwszy został ogłoszony
          przez władze miasta wolnym od pracy świętem, obchodzonym jako Dzień Wyzwolenia od Narodowego Socjalizmu

święto, no to świętuję, nic nie robię
          • chris.w5 Re: Co słychać? 12.05.20, 13:33
            firmy dbają o pozyskanie nowych klientów, a gdy już ich mają regularnie oferują coś nowego.
            Dziś klub automobilowy, którego jestem członkiem, przysłał mi ofertę dodatkowego ubezpieczenia ochrony prawnej.

Szkopuł w tym, iż takowe już mam w firmie ubezpieczeniowej i to za cenę o połowę tańszą
            od oferowanego
            • chris.w5 Re: Co słychać? 13.05.20, 17:54
              > firmy dbają o pozyskanie nowych klientów

dziś dla odmiany per mail nowa propozycja, tym razem zaciągnięcia kredytu na raty, nawet z ujemnym oprocentowaniem.
              Dla przykładu przy kredycie 1000€ na rok, w ciągu roku musiałbym oddać 997,80€, zaoszczędziłbym
              'całe' 2,20€. Niech się wypchają, nie potrzebuję, mam odłożone w banku wystarczająco 'na kupce'.

To była najkorzystniejsza oferta portalu Check24, portal wiarygodny, korzystałem już z niego wybierając
              na przykład firmę ubezpieczeniowa dla ubezpieczenia auta czy ofertę urlopową
              • chris.w5 Re: Co słychać? 17.05.20, 19:23
                zdjęcia pokazuję online na portalu FotoForum. Pod zdjęciem podawane są skrócone dane exif.
                W tych danych podawana jest data umieszczenia zdjęcia na portalu, nie ma daty wykonania zdjęcia.

Dlatego w 'kluczu' do zdjęcia wpisuję datę wykonania. Taka pomocna informacja dla mnie.
                Raz, że wiem kiedy zostało zrobione, dwa, daje mi możliwość odczytania pełnych danych exif
                w programie w którym zdjęcia 'obrabiam'. Po dacie wykonania mogę zdjęcie łatwo odszukać
                • chris.w5 Re: Co słychać? 19.05.20, 14:51
                  małe zamieszanie w garażu. Administracja domu poinformowała mnie, że w podziemnym garażu zostaną przeprowadzone prace malarskie i w tym czasie mam parkować na, innym niż moje, wyznaczonym miejscu.

Termin do kiedy miałem parkować na tym nowym miejscu już minął, zaczynają się prace malarskie właśnie
                  w tej części garażu gdzie tymczasowo parkowałem, w części garażu gdzie jest moje stale miejsce
                  parkowania prace jeszcze nie zakończone.

W dodatku ktoś inny parkuje auto na moim stałym miejscu. Zaparkowałem w jeszcze innej części garażu,
                  gdzie prace malarskie już zakończono, na czyimś miejscu, które było akurat wolne.
                  Ciekawe, co będzie dalej?
                  • chris.w5 Re: Co słychać? 20.05.20, 15:28
                    dostałem wczoraj dobrą wiadomość od mojej firmy w której pracowałem.
                    Od 1 kwietnia podwyższyli mi wysokość emerytury zakładowej, którą od nich dostaję.
                    Podwyżka o 4,24%, niewiele, ale lepsze coś niż nic
                    • chris.w5 Re: Co słychać? 20.05.20, 18:55
                      > Podwyżka o 4,24%

nie 5%, nie 4%, nie 4,5%, lecz 4,24%, niemiecka pedanteria

w trakcie pracy zawodowej od poborów pewna kwota była odciągana od uposażenia z przeznaczeniem
                      jako dodatkowe zabezpieczenie emerytalne. W momencie przejścia na emeryturę można było
                      zgromadzone pieniądze wziąć jednorazowo w całości, lub otrzymywać w miesięcznych ratach dożywotnio.

Wybrałem wariant drugi. W tym wariancie kto żył na emeryturze krótko, nie zdążył wziąć wszystkich
                      zgromadzonych pieniędzy i jego strata. Kto żył na emeryturze długo ten zyskał, bo otrzymał w efekcie
                      więcej niż zgromadził.

Jak na razie wykorzystałem około 75% zgromadzonych pieniędzy, czy stracę, czy zyskam?
                      'Bóg jedyny wie'
                  • chris.w5 Re: Co słychać? 20.05.20, 20:09
                    > małe zamieszanie w garażu

i już jest wszystko dobrze, roboty malarskie w mojej części garażu zakończone, moje miejsce parkowania zwolnione, parkuję po staremu na stałym wyznaczonym miejscu
                    • chris.w5 Re: Co słychać? 22.05.20, 12:58
                      badacze koronawirusa badali miejsca, w których najczęściej dochodziło do transmisji wirusa,
                      gospodarstwa domowe i środki transportu znajdowały się na czele
                    • chris.w5 Re: Co słychać o koronawirusie? 22.05.20, 15:01
                      koronawirus jest przenoszony głównie przez kaszel i kichanie. Ale nawet podczas mówienia, zwłaszcza
                      głośnego, uwalniane są kropelki zawierające wirusy, a według nowych badań, pozostają one w powietrzu
                      w zamkniętym pomieszczeniu.przez ponad dziesięć minut.

Biorąc pod uwagę stężenie koronaawirusa w ślinie, badacze zakładają, że każda minuta głośnej mowy
                      może wytworzyć ponad 1000 kropel zawierających wirusy, które pozostają zawieszone w powietrzu
                      w zamkniętym pomieszczeniu przez osiem minut lub więcej.
                      Badacze zaobserwowali, że cichsza mowa produkuje mniej kropel

źródło: science.orf.at
                      • chris.w5 Re: Co słychać o koronawirusie? 26.05.20, 17:52
                        'Na co dzień bardziej koncentrować się na wietrzeniu pomieszczeń niż na stałej dezynfekcji'
                        zaleca niemiecki wirusolog profesor Christian Drosten.

'Znaczenie transferu aerozoli jest od pewnego czasu przedmiotem debaty naukowej, efekty powoli
                        stają się widoczne. Dowodem są niedawne epidemie w kościele zgromadzenia baptystów
                        we Frankfurcie nad Menem czy w restauracji w Leer.

W celu ograniczenia przenoszenia aerozoli, ładunek wirusowy w pomieszczeniu musi być przemieszczany
                        i transportowany na zewnątrz, na przykład poprzez regularną wentylację, co może być bardziej decydujące
                        w codziennym życiu niż mycie rąk i dezynfekcja'
                        • chris.w5 Re: Co słychać o koronawirusie? 11.06.20, 14:42
                          w Niemczech rząd poluzował ostatnio ograniczenia związane z epidemią koronawirusa i jaki tego efekt? Według dzisiejszej informacji liczba zarażonych wzrosła w porównaniu do sprzed 2-miesięcy.

W moim mieście w ostatnich 7-dniach średnio ponad 5 nowych zakażeń/100tys mieszkańców.

Wirusolog Hendrik Streeck krytykuje teraz w jednym z wywiadów moment wprowadzenia niemieckiego
                          zakazu wyjść z domów, jako zbyt wczesny związany z poważnymi możliwymi konsekwencjami
                        • chris.w5 Koronawirus w Polsce 07.08.20, 19:03
                          wirusolog profesor Włodzimierz Gut powiedział 'Jeśli ludzie nie będą siedzieli w chałupach na czterech literach, będzie bardzo źle'.
                          Stwierdził, że gwałtowny wzrost liczby zakażonych koronawirusem wynika z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Polacy 'noszą maseczki w kieszeniach', a przestrzeganie przepisów nie jest egzekwowane.
                          Śmiał się z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który zachęcał ludzi do udziału w wyborach prezydenckich 2020, mówiąc, że epidemia jest w odwrocie, a wirus SARS-CoV-2 jest w lecie słabszy
                      • chris.w5 Re: Co słychać o koronawirusie? 31.08.20, 19:48
                        niby zelżało, ale koronawirus nie popuszcza,
                        w moim mieście, według stanu na dziś, od początku pandemii 11,2tys. infekcji, to jest ponad 23 przypadki/10tys. mieszkańców, 226 przypadków śmiertelnych.
                        Aktualnie 799 aktywnych przypadków, w ostatnich 7 dniach średnio 12 nowych infekcji/100tys. mieszkańców.
                        Pilnujmy się i nie lekceważmy
              • chris.w5 Re: Co słychać? 29.05.20, 16:52
                > propozycja, tym razem zaciągnięcia kredytu na raty

dziś znowu ta sama propozycja per mail żebym wziął kredyt, koniecznie chcą żebym zadłużył się,
                nawet z ujemnym oprocentowaniem. A ja kredytu nie potrzebuję, źle trafili
                • chris.w5 Re: Co słychać? 31.05.20, 12:14
                  około rok temu wziąłem się za odchudzanie, spodnie wówczas zaczęły nie dopinać się w pasie
                  i to było motywacją. Zrzuciłem 14kg. Zrzucić było trudno, ale utrzymać wagę też nie jest łatwo.

Teraz, przez te koronawirusowe ograniczenia wyjść z domu, przytyłem 6kg
          • chris.w5 Re: Co słychać? 14.05.20, 18:01
            Microsoft powiadomił mnie wczoraj, że mogę zainstalować dla Windows 10 wersję Version 1909,
            chyba nowszą? zainstalowałem. Zobaczymy, czy będzie jakaś poprawa na lepsze?
      • chris.w5 Re: Co słychać? 01.05.20, 18:35
        w tym roku w Berlinie jednorazowo 8 Maja jest dniem wyjątkowego święta,
        75. rocznicy kapitulacji Niemiec w 2. wojnie światowej. Dzień wolny od pracy.

Dla mnie tak czy owak obojętne, dzień wolny od pracy mam codziennie
    • chris.w5 Re: Co słychać? 02.06.20, 18:43
      'Market Share Statistics for Internet Technologies' opublikował najpopularniejsze na świecie
      przeglądarki internetowe w maju tego roku
      1. Chrome 70%
      2. Edge 8%
      3. Firefox 7%
      4. Internet Explorer 5%
      5. Safari 4%
      6. Opera 1%
      • chris.w5 Re: Co słychać? 02.06.20, 18:56
        'Market Share Statistics for Internet Technologies' opublikował najpopularniejsze na świecie
        natomiast według aktualnej ankiety czasopisma Chip czytelnicy wybrali
        1. Firefox 57%
        2.-3. Chrome i Edge po 14%
        4. Opera 13%
        5. Safari 3%
    • chris.w5 Re: Co słychać? 04.06.20, 17:25
      napomknąłem wcześniej, że nie będę pisał na tematy polityczne, ale tak skojarzyło się mi,

Donald Trump grozi użyciem regularnej armii przeciwko demonstrantom i buntownikom,
      w ciągu 45 lat istnienia w Polsce systemu komunistycznego władze wielokrotnie brutalnie tłumiły
      wszelkie przejawy społecznego niezadowolenia.

Polityka to jedno gówno
      • chris.w5 Re: Co słychać? 08.06.20, 21:29
        jak to w życiu nie wiadomo co przytrafi się. Zaplanowałem zrobić dziś zakupy, skończyły się
        owoce, jabłka, banany, kończy się ser żółty.

Zjechałem windą do garażu, wsiadam do auta, chcę włączyć motor, motor nie startuje.
        Znowu problem z akumulatorem, wyczerpany. Znowu telefon do automobilklubu ADAC o pomoc.
        Pani przy telefonie powiadomiła mnie, iż pomoc przyjedzie do 90 minut, mechanik zatelefonuje
        do mnie, gdy będzie przed domem.

Ok, czekam, a tu już po 15 minutach telefon od mechanika, że jest przed domem.
        W garażu sprawdza akumulator, jest za słaby, podładował, auto zastartowało.
        Oznajmił, że potrzebuję nowy, on ze sobą nie ma, muszę pojechać do stacji obsługi na wymianę.
        Właściwie to akumulator 6-letni, miał prawo zużyć się

Więc w drogę do autoryzowanej stacji serwisowej. W stacji akumulator wymienili, trwało chyba
        około pół godziny. Co ciekawe, za akumulator i wymianę zapłaciłem 41% więcej niż 6-lat temu
        za taką samą wymianę. Jak ten pieniądz dewaluuje.

W serwisie powiadomiono mnie, że zrobią bezpłatnie wymianę poduszki powietrznej przy
        przednim siedzeniu dla współpasażera. Muszą takową do mojego auta zamówić, powiadomią
        mnie, kiedy mam zgłosić się na wymianę. Czemu nie? darmowe ulepszenie w moim
        15-letnim aucie.

Przy okazji do pobliskiego Kauflandu po zakup ziół, których nie ma w markecie gdzie robię często
        zakupy.

I na końcu po zakupy do mojego marketu, ot, przyzwyczajenie, wiem gdzie co leży, nie muszę
        szukać.Owoce też kupiłem, też jabłka, tym razem odmiany Braeburn z Nowej Zelandii, reklamowane
        na opakowaniu jako ulubieńcy przyrody. Że też opłaca się im sprowadzać, przecież jabłka rosną
        w Europie.

Taki dziś aktywny poniedziałek przy słonecznej pogodzie i 21°
        • chris.w5 Re: Co słychać? 09.06.20, 15:23
          wahałem się, czy pokazać to stare zeskanowane zdjęcie, według mnie nie bardzo udane,
          a dziś plasuje się w czołówce najczęściej oglądanych na FotoForum
        • chris.w5 Re: Co słychać? 12.06.20, 16:28
          dziś dostałem od portalu Check24 per mail ofertę taryf dla telefonów mobilnych. Nie dla mnie,
          nie wiedzieli, że nie mam telefonu komórkowego. Tak, są jeszcze tacy ludzie bez komórki
          • chris.w5 Re: Co słychać? 17.06.20, 15:02
            dostałem powiadomienie per mail, że na portalu 'nasza klasa' pani Angely Emily zaprosiła mnie
            do swoich znajomych. Niby miło, ale nie znam tej pani i zapachniało mi spamem, z zaproszenia zrezygnowałem.

Na portal ten zapisałem się wiele lat temu, od wielu lat nie nie jestem tam aktywny, od czasu do czasu zaglądam, gdy ktoś przyśle powiadomienie
          • chris.w5 Re: Co słychać? 25.07.20, 15:48
            czas urlopów i wyjazdów, niektórzy z mojego miasta wrócili zarażeni koronawirusem. Portal Check24 przysłał mi per mail ofertę urlopową, kuszą mnie rabatem; 'Teraz Europę na nowo odkryć i 250€ zniżkowy przywilej na podroż wykorzystać'.

Nie skorzystam, tak czy owak w czasie epidemii nie mam ochoty na wyjazd
    • chris.w5 Re: Co słychać? 24.06.20, 16:15
      to już minął rok jak kupiłem nowy laptop. Firma w której kupiłem poleciła mi zainstalowanie płatnego programu antywirusowego Kasperskyego, za moją zgodą zainstalowali. Licencja trwała rok, zdecydowałem się
      przedłożyć, z programem antywirusowym bezpieczniej
    • chris.w5 Re: Co słychać? 01.07.20, 22:39
      Firefox zainstalował najnowszą wersję, śmiga błyskawicznie. Zaproponowali abym zainstalował Firefoxa
      na smartfonie. Nie zainstaluję, nie wiedzieli, że nie mam
      • chris.w5 Re: Co słychać? 05.07.20, 14:27
        niejaki Swen Schubert podający się za profesora medycyny podesłał mi dziś per mail porady na temat impotencji, a w rzeczywistości spam reklamujący Viagrę. Bez odpowiedzi usunąłem
      • chris.w5 Re: Co słychać? 28.07.20, 15:32
        przeglądarki internetowe aktualizują się, przed tygodniem zrobił to Microsoft dla Windows 10, dziś zainstalował najnowszą wersję Firefox.
        Firefox uaktualnia przeglądarkę mniej więcej co 2-tygodnie
        • chris.w5 Re: Co słychać? 18.08.20, 20:43
          po 2 i 1/2 miesiącach od poprzedniej dziś wizyta u fryzjera. Nazywam go Irakijczykiem, gdyż faktycznie, gdy byłem tam pierwszy raz strzygł mnie Irakijczyk. Teraz dawno już go nie widziałem, strzygą młode egzotyczne piękności, dzisiaj też byłem w rękach takiej. Moje strzyżenie, po raz drugi w czasie pandemii, obowiązkowo z myciem włosów.

Po fryzjerze mały spacer i odwiedziny pobliskiej kawiarni 'ea-Lounge'. Dziwna kawiarnia, raczej salon gier z automatami, nie mieli ciastek, musiałem zadowolić się kawą w ogródku kawiarnianym.

Nareszcie normalna pogoda dla ludzi, bez upału, tylko 24°