Dodaj do ulubionych

Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł

IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 27.09.02, 10:24
Obserwuj wątek
    • Gość: ponto Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 27.09.02, 10:29
      Krauze wie,co robi. Dobrze dba o KWACHA, więc wszędzie ma
      najlepsze kontrakty w największych przedsiębiorstwach
      PAŃSTWOWYCH i agencjach. Biznes robi na NAS. Za co mu się płaci,
      skoro system a ZUS ledwie zipie?
      • coolio1 TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE !!! 27.09.02, 11:18
        kto do cholery robil te analizy i kto wyliczyl ze PROKOM ma za
        sama administracje zgarnac blisko 100 mln zl ?!?!!?

        ktos powinien za to trafic za kratki, chybe ze jak zawsze mial
        wlasne interesy w tym zeby takim partaczom jakim jest firma
        PROKOM dac tyle kasy za robota gdzie i tak nikt telefonow nie
        odbiera a zatrudnione osoby sa chyba po przebytych kursach
        "informatyka dla sprawnych inaczej", zenada !

        jest setki firm w polsce ktore zrobilu by to 100 razy lepiej i
        zarazem 100 razy taniej !!!


        sam moge zastapic PROKOMOWCOW i wykonywac ich robote za 1 mln zl.
        a pieniadze zamiast na sponsorowanie jakies druzyny zasciankowej
        w sopocie niechaj trafiaja tam gdzie powinny czyli portfeli
        emerytow !
        • Gość: ali Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: *.combidata.com.pl 27.09.02, 12:32
          Nie masz pojęcia o czym mówisz a raczej piszesz. To że system
          dla ZUS jest małosprawny to nie wina wykonawcy w tym przypadku
          PRKOMU a tylko ZUS-u za nieumiejętne sformułowania żądań
          karuzelę zmian przepisów.
          • coolio1 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE 27.09.02, 12:51
            szanowny Panie,
            to raczej Twoj wpis swiadczy o totalnym niezorientowaniu w
            sytuacji a co gorsza o problemach w dedukczji i wyciaganiu
            wnioskow z czyichs postow.
            ale do sedna...
            łaptologicznie Ci to tlumaczac, chodzi mi o kwote 100 mln zlotych
            za administracje tym badziewiem czyli systemem PROKOMU w ZUSie.
            Nie pisze nic ze system jest do dupy, bo to i tak wszyscy wiedza,
            pytam kto wydal decyzje by wydac 100 mln zl za reinstalacje
            windowsow, konfiguracje drukarek, skanerow itp bo o to w tym
            wszystkim chodzi.
            Jak powiedzialem moja firma zrobila by to lepiej i taniej.

            a co do tezy ze winien jest ZuS a nie PROKOM... Panie kolego tak
            sie sklada ze wiem dokladnie co sie dzieje w centralnym ZuSie na
            Slasku i znam ludzi z Prokomu ktorzy tam pracuja. Popytaj Pan
            zanim napiszesz nastepnym razem jakies farmazony jak wyglada
            wspolpraca normalnych uzytkownikow z PROKOMEM.
            To raczej przypomina lansowanie niemocy ze strony prokomu gdy
            pracownicy ZuSu prosza o cokolwiek, ( mowie o systemie
            komputerowym ) i nie wiem gdzie jest tu wina Zusu to tak na
            marginesie. Ale tak to uz jest jak sie zatrudnia pseudo
            informatykow po kursach.

            aha, rozumiem ze Prokom to firma z ktora lacza Cie bliskie
            stosunki, moze wiec lepiej bys sie nie kryl i napisal z domeny
            PROKOMU ;P

            a pozatym kazdy informatyk w Polsce stracil szacunek do tej firmy
            softwareowej ktorej godziny i tak juz sa policzone w przededniu
            wejscie do UE. I dobrze. Partaczom trzeba wyraznie powiedziec NIE !
            • Gość: dorota Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: *.man.bialystok.pl 27.09.02, 13:24
              wiecie ja sie nie znam na programach, ale wiem ze tam wchodzi
              duza kasa, ale wg mnie Prokom lekko przegial mowiac delikatnie.
              • Gość: graf0 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: 2.4.STABLE* / 10.103.9.* / 213.62.197.* 27.09.02, 13:43
                Gość portalu: dorota napisał(a):

                > wiecie ja sie nie znam na programach, ale wiem ze tam wchodzi
                > duza kasa, ale wg mnie Prokom lekko przegial mowiac delikatnie.

                Dorotko tak się składa, że ja się znam i muszę powiedzieć, że
                określiłaś to bardzo delikatnie.
                Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że Prokom ponosi
                wysokie koszty związane z tym kontraktem - muszą jakoś
                finansować te wszystkie łapówy, najczęściej ukryte pod postacią
                tzw. konsultacji udzielanych im przez różnych polityków,
                urzędasów i pracowników samego ZUS'u, czasem wręczane
                bezpośrednio, a czasem w postaci różnej maści "sponsoringu"
                (wspomniany już wcześniej zespół koszykówki na przykład).
                Tak więc spora część tej kasy nie trafia do Prokomu tylko
                do "krewnych i znajomych królika", któremu Krauze jest dozgonnie
                wdzięczny za załatwienie tego kontraktu.
                Wszyscy zainteresowani są szczęśliwi i zadowoleni, a każdy
                obywatel za to płaci ze swojej kieszeni.
            • graf0 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE 27.09.02, 13:25
              coolio1 napisała:

              > aha, rozumiem ze Prokom to firma z ktora lacza Cie bliskie
              > stosunki, moze wiec lepiej bys sie nie kryl i napisal z domeny
              > PROKOMU ;P
              >
              Hej coolio, masz całkowitą rację we wszystkim co piszesz, poza
              tym jednym - koleś się nawet nie próbuje kryć... On pisze z
              domeny combidata.pl a to jest firma, która należy do Prokomu i
              zajmuje się prowadzeniem tych pseudo-szkoleń, o których piszesz.
              Robią też szkolenia dla nieszczęsnych użytkowników nienadających
              się do użytku systemów made in Prokom. Jak zaliczysz tam jakiesz
              szkolonko to może Cię nawet do Prokomu przyjmą... ;-))
              Możesz sobie to sprawdzić na ich stronie.

              Pozdrawiam
          • Gość: graf0 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: 2.4.STABLE* / 10.103.9.* / 213.62.197.* 27.09.02, 13:10
            Gość portalu: ali napisał(a):

            > Nie masz pojęcia o czym mówisz a raczej piszesz. To że system
            > dla ZUS jest małosprawny to nie wina wykonawcy w tym przypadku
            > PRKOMU a tylko ZUS-u za nieumiejętne sformułowania żądań
            > karuzelę zmian przepisów.

            Za to kolega ali ma doskonałe pojęcie o czym pisze bo pracuje w
            Combidacie, czyli de facto w Prokomie, prawda?
            To co zostało tutaj powiedziane jest całkowitą racją: jest w
            Polsce wiele firm, które mogły wykonać kontrakt dla ZUS'u dużo
            lepiej i za dużo mniejsze pienądze. Zamiast tego kontrakt
            dostała (z naruszeniem przepisów zresztą, ale o tym szkoda teraz
            gadać) firma, która nie miała wówczas (i po dziś dzień nie ma)
            kompetencji do jego realizacji.
            Odnoszę wrażenie, że jedyna kompetencja Prokomu to umiejętność
            dawania dużych łapówek komu trzeba. Wystarczy przeczytac listę
            klientów Prokomu - jest na niej uderzająco niewiele firm
            prywatnych (właściwie nie ma tam ich wcale, bo trudno uznać za
            spółkę stricte prywatną np. KGHM), jest za to całe mnóstwo
            spółek z udziałem Skarbu Państwa i róznych organów administracji.
            W świetle tego Prokom jest więc spółką prywatną, która świetnie
            zarabia z publicznych pieniędzy, wykonując w zamian usługi o
            wątpliwej jakości. W cywilizowanych krajach jest na to pewne
            określenie...
          • thorr Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE 27.09.02, 16:05
            Sam tam pracujesz?
            Czy może ktoś z rodziny?
            Ile płacą za takie teksty ?
        • Gość: arras Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: *.3miasto.net / *.3miasto.net 27.09.02, 15:07
          A moze ktos wie skad sie to cudo PROKOM wzielo?? Jakie byly poczatki? i tu tkwi sedno sprawy.
          Jak to mozliwe ze facet (Krauze) z pipidowki (Gdynia) robi kase na taka skale i tzw warszawka milczy.??
          Krauze syn pracownicy C.Hartwig Gdynia po jej zostaniu na placowce w Hamburgu (lata 70/80) domniemywam
          chyba za duzo, po ksztalceniu w tamtych szkolach (nazwisko tez pasowalo) wrocil do swojej pipidowy (Gdynia)
          i od razu majstersztyk. We WPROST jedna z trzech rodzin rzadzacych w Polsce.
          Mowi sie na miescie w pipidowce (Gdynia) ze PROKOM to dzielo Kaczmarka a Krauze to tylko figurant podobny jest
          uklad Balcerowicz-Szlanta.
          Reszte zostawiam inteligencji i wyobrazni
          Czesc
    • Gość: Anarchista Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: 212.244.147.* 27.09.02, 13:01
      Pan Krauze (Prokom) z Panem Kwaśniewskim grywa w tenisa. Znają
      się jak łyse konie. Dlatego też firma Prokom dostała tę robotę i
      nie ma żadnego znaczenia jak ją wykona. Nie ma też żadnego
      znaczenia co mafijna organizacja (ZUS) zrobi z pieniędzmi, które
      ma na swoich kontach. Na pewno nikt z nas nie otrzyma emerytury
      w takim wymiarze żeby móc wygodnie żyć. Przecież cała ta banda
      urzędników musi być za jakieś (nasze) pieniądze utrzymywana, no
      i kolesie polityków, prezesów i oni sami muszą też się nachapać.
      Rozwiązanie jest proste - nie wolno dawać im (Rządowi, ZUS-owi,
      Fiskusowi) jakichkolwiek pieniędzy. Oni to wszystko są w stanie
      zmarnotrawić. Chcecie mieć emeryturę - oszczędzjcie na kontach w
      banku (tam kradną trochę mniej)
    • Gość: darnok Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.proxyplus.cz / 192.168.0.* 27.09.02, 13:53
      ZUS płaci kasę, a nie wie jaki jest protokół wymiany danych. Może
      dane płatników idą do baz Prokomu ?

      Co z użytkownikami inych sytemów niż WinX. Czy oni nie płacą
      podatków.
    • Gość: ht Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.firma / 192.168.0.* 27.09.02, 14:13
      Za taki wielki bubel tyle pieniędzy.A gdzie kara za
      przekroczenie wszelkich terminów?
    • Gość: robert Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: CF14N* / *.wda.co.uk 27.09.02, 14:25
      czytam, czytam i nie chce w to wierzyc
      ZUS tonie w dlugach, kasa pusta, a jednoczesnie taka kapucha
      idzie do kieszeni kolesi z prokomu
      skandal!!!
    • Gość: bajbek To tam są pieniądze emerytów! IP: 217.153.4.* 27.09.02, 14:35
      Ministrowie szukają dziur w budżecie chyba nie tam gdzie trzeba.
      Pora podnieść podatki i składkę na ZUS :-o
      • Gość: bajbek Co robią teraz w PROKOMIE ? IP: 217.153.4.* 27.09.02, 14:50
        Pewnie siedzą, czytają te posty i nabiją się z ludzi :-), że dali zrobić się na szaro. U nas jeszcze nikt uczciwą pracą się niczego nie dorobił. A ten co się dorobił nieuczciwie to może sobie teraz zapłacić za to 12,5% podatku abolicyjnego i być legalny.
      • Gość: bajbek Co robią teraz w PROKOMIE ? IP: 217.153.4.* 27.09.02, 14:52
        Pewnie siedzą, czytają te posty i nabijają się z ludzi :-), że dali zrobić się na szaro. U nas jeszcze nikt uczciwą pracą się niczego nie dorobił. A ten co się dorobił nieuczciwie to może sobie teraz zapłacić za to 12,5% podatku abolicyjnego i być legalny.
    • Gość: r Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.nysa.sdi.tpnet.pl 27.09.02, 14:42
    • Gość: Terry Powinni postawić pomnik towarzyszce Bańkowskiej IP: 217.153.50.* 27.09.02, 14:44
      Nie będę wdawał się w ocenę wszystkich elemenyów sprawy. Mam tylko jedną
      wątpliwość natury teechniczno-ekonomicznej: na jakiej podstawie wyceniono
      kontrakt skoro łatwo rezygnuje się z ponad 40 mln zł ? I pytanie na koniec: a
      działa chodziaż to "arcydzieło" ?
    • rollo.tomassi no to czas na podpis elektroniczny ... 27.09.02, 14:51
      teraz Prokom powinien zajac sie podpisem elektronicznym,
      spieprzyc robote, zawalic terminy i szarpnac panswto na kolejnych
      kilka tlusciutkich baniek.
      Najwyarazniej obywatelskim obowiazkiem staje sie nieplacenie
      podatkow, bo to swiadczy o gospodarnosci obywatela, pozdr.
    • zbigniew_ Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł 27.09.02, 15:25
      Ten artykuł, to kolejny atak Agory na konkurenta spółki , w której ma znaczne
      udziały, czyli Computerlandu. Nie przypominam sobie napastliwych artykułów np.
      w zwiazku z przetargiem na obsługe kas chorych, czy innych wpadek.
      Ako były pracownik PROKOMu, obecnie pracujący w firmie , będacej w jakimś
      stopniu jego konkurentem i znajac nieco rynek śmiem twierdzić,ze trudno byloby
      znaleźć firmę, która dałby sobie rade lepiej od PROKOMu. Ten człowiek, który tu
      wypisuje banialuki o tym,że on za 1 mln zrobiłby to samo co PROKOM , to jakis
      ignorant, który nie ma zielonego pojecia o czym mówi. Podstawową trudnościa w
      realizacji tego typu kontraktów jest bezdenna niekiedy głupota i ignoracja
      większosci partnerów PROKOMu z państowych spółek dla których realizuje on
      kontrakty. Ludzie z tych firm typu Bańkowska, Alot itp. nie dorastają do pięt
      swoim partnerom na poszczególnych poziomach uzgodnień. Nie sa w stanie objąć
      szerszej perspektywy oraz pracuja dalej jakby czas PRL-u nie skończył się w
      roku 1989. I tu tkwi sedno sprawy. Osobiscie jestem jak najlepszego zdania o
      fachowosci i pracowitości większości pracowników PROKOMu. To samo
      mogepowiedzieć o je potencjale narzędziowo sprzętowym. To najwyższa klasa jesli
      chodzio nasz kraj.
      • thorr Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł 27.09.02, 16:03
        Najwyższa klasa ?!?!

        O czym ty mówisz ?

        Banda niedorajdów, którzy nie wiedzą co robic gdy Win9x odpali
        się w trybie awaryjnym.

        Naprawde są the best - nikt nie napisał jeszcze gorszego
        oprogramowania od nich
      • Gość: pawel Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.icm.edu.pl / *.pik.gliwice.pl 27.09.02, 16:12
        Ha,ha,ha......Zmiech przez lzy.
        Spisek Computerlandu przeciwko firmie Prokom,
        najwyzszy poziom w naszym kraju. Smiech przez lzy, Zbigniewie.
        Szkoda tylko, ze masz tak wyprany mozg.
        Jakos sysem Kas Chorych dziala i dostarcza niezbednych
        informacji w sposob, o ile wiem, sensowny. Zostawiam tu kwestie
        pieniedzy - ZUS-owski system ma ma niby prezentowac najwyzszy
        poziom w kraju. Posty przyklad - jak w takim systemie na
        poziomie projektu mozna nie przewidziec, ze jedna firma, majac
        wiele oddzialow, nie ma jednego numeru NIP, ale kazdy oddzial ma
        osobny NIP - tak jest w przypadku mojej firmy, gdzie do dzisiaj
        skladki do OFE nie sa przekazywane wlasnie ze wzgledu
        na "nieprzewidzenie" pewnych spraw. A mysle, ze ten prosty
        przyklad prezentuje dokladnie istote sprawy - nalezalo najpier
        zorientowac sie w temacie i przeprowadzic odpowiednio analize
        problemu, wraz z zapoznaniem sie z istniejacymi realiami, a
        dopiero potem brac sie za pisanie (projektowanie). Tragedia i
        tyle. Od lipca system mial juz przewidywac takie sytuacje (taka
        byla odpowiedz ZUS), a do dzis cisza :( A co do kwoty 1mln zl
        calkowicie sie zgadzam, ale nie z Toba Zbigniewie. Nie liczac
        sprzetu program mozna napisac za ta kwote z "palcem inside", i
        to wykorzystujac duzo nowsze technologie. Ale coz, Prokom jest
        po prostu najlepszy. :(
    • Gość: oczekująca Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.zgierz.sdi.tpnet.pl 27.09.02, 17:18
      a ja czekam ponad 3 miesiące na głupie 2 tyś. za wypadek przy
      pracy
      • Gość: IrMa Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.elartnet.pl / *.elartnet.pl 27.09.02, 18:07
        Gość portalu: oczekująca napisał(a):

        > a ja czekam ponad 3 miesiące na głupie 2 tyś. za wypadek przy
        > pracy
        Na taka sume to sie czeka i cze... A her Krauze potrzebuje ddduuzo milionow na budowe "Wilanow II" przeciez to tam ma byc ten
        Eden dla moznych i wielkich tego swiata, a budowac go ma Prokom. Teren kupil od Rektora SGGW za psi grosz, czesc odsprzedal pod
        supermarkety, a reszta terenu stokrotnie zyskala na wartosci, jako tereny budowlane. Nie wierzycie? spytajcie P.Olechowskiego byl
        wtedy Przew.Rady Wilanowa. No i swiatynie beda mieli wlasna. Opacznosc czuwa nad prokomem. Czekajaca na 2 tys. mysle,
        ze w rakiecie tenisowej panienki Krauzowny rekojesc wiecej kosztuje. Pozdro
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka