Gość: ponto IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 27.09.02, 10:24 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ponto Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 27.09.02, 10:29 Krauze wie,co robi. Dobrze dba o KWACHA, więc wszędzie ma najlepsze kontrakty w największych przedsiębiorstwach PAŃSTWOWYCH i agencjach. Biznes robi na NAS. Za co mu się płaci, skoro system a ZUS ledwie zipie? Odpowiedz Link Zgłoś
coolio1 TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE !!! 27.09.02, 11:18 kto do cholery robil te analizy i kto wyliczyl ze PROKOM ma za sama administracje zgarnac blisko 100 mln zl ?!?!!? ktos powinien za to trafic za kratki, chybe ze jak zawsze mial wlasne interesy w tym zeby takim partaczom jakim jest firma PROKOM dac tyle kasy za robota gdzie i tak nikt telefonow nie odbiera a zatrudnione osoby sa chyba po przebytych kursach "informatyka dla sprawnych inaczej", zenada ! jest setki firm w polsce ktore zrobilu by to 100 razy lepiej i zarazem 100 razy taniej !!! sam moge zastapic PROKOMOWCOW i wykonywac ich robote za 1 mln zl. a pieniadze zamiast na sponsorowanie jakies druzyny zasciankowej w sopocie niechaj trafiaja tam gdzie powinny czyli portfeli emerytow ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ali Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: *.combidata.com.pl 27.09.02, 12:32 Nie masz pojęcia o czym mówisz a raczej piszesz. To że system dla ZUS jest małosprawny to nie wina wykonawcy w tym przypadku PRKOMU a tylko ZUS-u za nieumiejętne sformułowania żądań karuzelę zmian przepisów. Odpowiedz Link Zgłoś
coolio1 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE 27.09.02, 12:51 szanowny Panie, to raczej Twoj wpis swiadczy o totalnym niezorientowaniu w sytuacji a co gorsza o problemach w dedukczji i wyciaganiu wnioskow z czyichs postow. ale do sedna... łaptologicznie Ci to tlumaczac, chodzi mi o kwote 100 mln zlotych za administracje tym badziewiem czyli systemem PROKOMU w ZUSie. Nie pisze nic ze system jest do dupy, bo to i tak wszyscy wiedza, pytam kto wydal decyzje by wydac 100 mln zl za reinstalacje windowsow, konfiguracje drukarek, skanerow itp bo o to w tym wszystkim chodzi. Jak powiedzialem moja firma zrobila by to lepiej i taniej. a co do tezy ze winien jest ZuS a nie PROKOM... Panie kolego tak sie sklada ze wiem dokladnie co sie dzieje w centralnym ZuSie na Slasku i znam ludzi z Prokomu ktorzy tam pracuja. Popytaj Pan zanim napiszesz nastepnym razem jakies farmazony jak wyglada wspolpraca normalnych uzytkownikow z PROKOMEM. To raczej przypomina lansowanie niemocy ze strony prokomu gdy pracownicy ZuSu prosza o cokolwiek, ( mowie o systemie komputerowym ) i nie wiem gdzie jest tu wina Zusu to tak na marginesie. Ale tak to uz jest jak sie zatrudnia pseudo informatykow po kursach. aha, rozumiem ze Prokom to firma z ktora lacza Cie bliskie stosunki, moze wiec lepiej bys sie nie kryl i napisal z domeny PROKOMU ;P a pozatym kazdy informatyk w Polsce stracil szacunek do tej firmy softwareowej ktorej godziny i tak juz sa policzone w przededniu wejscie do UE. I dobrze. Partaczom trzeba wyraznie powiedziec NIE ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dorota Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: *.man.bialystok.pl 27.09.02, 13:24 wiecie ja sie nie znam na programach, ale wiem ze tam wchodzi duza kasa, ale wg mnie Prokom lekko przegial mowiac delikatnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: graf0 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: 2.4.STABLE* / 10.103.9.* / 213.62.197.* 27.09.02, 13:43 Gość portalu: dorota napisał(a): > wiecie ja sie nie znam na programach, ale wiem ze tam wchodzi > duza kasa, ale wg mnie Prokom lekko przegial mowiac delikatnie. Dorotko tak się składa, że ja się znam i muszę powiedzieć, że określiłaś to bardzo delikatnie. Z drugiej jednak strony trzeba przyznać, że Prokom ponosi wysokie koszty związane z tym kontraktem - muszą jakoś finansować te wszystkie łapówy, najczęściej ukryte pod postacią tzw. konsultacji udzielanych im przez różnych polityków, urzędasów i pracowników samego ZUS'u, czasem wręczane bezpośrednio, a czasem w postaci różnej maści "sponsoringu" (wspomniany już wcześniej zespół koszykówki na przykład). Tak więc spora część tej kasy nie trafia do Prokomu tylko do "krewnych i znajomych królika", któremu Krauze jest dozgonnie wdzięczny za załatwienie tego kontraktu. Wszyscy zainteresowani są szczęśliwi i zadowoleni, a każdy obywatel za to płaci ze swojej kieszeni. Odpowiedz Link Zgłoś
graf0 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE 27.09.02, 13:25 coolio1 napisała: > aha, rozumiem ze Prokom to firma z ktora lacza Cie bliskie > stosunki, moze wiec lepiej bys sie nie kryl i napisal z domeny > PROKOMU ;P > Hej coolio, masz całkowitą rację we wszystkim co piszesz, poza tym jednym - koleś się nawet nie próbuje kryć... On pisze z domeny combidata.pl a to jest firma, która należy do Prokomu i zajmuje się prowadzeniem tych pseudo-szkoleń, o których piszesz. Robią też szkolenia dla nieszczęsnych użytkowników nienadających się do użytku systemów made in Prokom. Jak zaliczysz tam jakiesz szkolonko to może Cię nawet do Prokomu przyjmą... ;-)) Możesz sobie to sprawdzić na ich stronie. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: graf0 Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: 2.4.STABLE* / 10.103.9.* / 213.62.197.* 27.09.02, 13:10 Gość portalu: ali napisał(a): > Nie masz pojęcia o czym mówisz a raczej piszesz. To że system > dla ZUS jest małosprawny to nie wina wykonawcy w tym przypadku > PRKOMU a tylko ZUS-u za nieumiejętne sformułowania żądań > karuzelę zmian przepisów. Za to kolega ali ma doskonałe pojęcie o czym pisze bo pracuje w Combidacie, czyli de facto w Prokomie, prawda? To co zostało tutaj powiedziane jest całkowitą racją: jest w Polsce wiele firm, które mogły wykonać kontrakt dla ZUS'u dużo lepiej i za dużo mniejsze pienądze. Zamiast tego kontrakt dostała (z naruszeniem przepisów zresztą, ale o tym szkoda teraz gadać) firma, która nie miała wówczas (i po dziś dzień nie ma) kompetencji do jego realizacji. Odnoszę wrażenie, że jedyna kompetencja Prokomu to umiejętność dawania dużych łapówek komu trzeba. Wystarczy przeczytac listę klientów Prokomu - jest na niej uderzająco niewiele firm prywatnych (właściwie nie ma tam ich wcale, bo trudno uznać za spółkę stricte prywatną np. KGHM), jest za to całe mnóstwo spółek z udziałem Skarbu Państwa i róznych organów administracji. W świetle tego Prokom jest więc spółką prywatną, która świetnie zarabia z publicznych pieniędzy, wykonując w zamian usługi o wątpliwej jakości. W cywilizowanych krajach jest na to pewne określenie... Odpowiedz Link Zgłoś
thorr Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE 27.09.02, 16:05 Sam tam pracujesz? Czy może ktoś z rodziny? Ile płacą za takie teksty ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arras Re: TO SKANDAL JAK MARNOTRAWI SIE NASZE PIENIADZE IP: *.3miasto.net / *.3miasto.net 27.09.02, 15:07 A moze ktos wie skad sie to cudo PROKOM wzielo?? Jakie byly poczatki? i tu tkwi sedno sprawy. Jak to mozliwe ze facet (Krauze) z pipidowki (Gdynia) robi kase na taka skale i tzw warszawka milczy.?? Krauze syn pracownicy C.Hartwig Gdynia po jej zostaniu na placowce w Hamburgu (lata 70/80) domniemywam chyba za duzo, po ksztalceniu w tamtych szkolach (nazwisko tez pasowalo) wrocil do swojej pipidowy (Gdynia) i od razu majstersztyk. We WPROST jedna z trzech rodzin rzadzacych w Polsce. Mowi sie na miescie w pipidowce (Gdynia) ze PROKOM to dzielo Kaczmarka a Krauze to tylko figurant podobny jest uklad Balcerowicz-Szlanta. Reszte zostawiam inteligencji i wyobrazni Czesc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Anarchista Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: 212.244.147.* 27.09.02, 13:01 Pan Krauze (Prokom) z Panem Kwaśniewskim grywa w tenisa. Znają się jak łyse konie. Dlatego też firma Prokom dostała tę robotę i nie ma żadnego znaczenia jak ją wykona. Nie ma też żadnego znaczenia co mafijna organizacja (ZUS) zrobi z pieniędzmi, które ma na swoich kontach. Na pewno nikt z nas nie otrzyma emerytury w takim wymiarze żeby móc wygodnie żyć. Przecież cała ta banda urzędników musi być za jakieś (nasze) pieniądze utrzymywana, no i kolesie polityków, prezesów i oni sami muszą też się nachapać. Rozwiązanie jest proste - nie wolno dawać im (Rządowi, ZUS-owi, Fiskusowi) jakichkolwiek pieniędzy. Oni to wszystko są w stanie zmarnotrawić. Chcecie mieć emeryturę - oszczędzjcie na kontach w banku (tam kradną trochę mniej) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darnok Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.proxyplus.cz / 192.168.0.* 27.09.02, 13:53 ZUS płaci kasę, a nie wie jaki jest protokół wymiany danych. Może dane płatników idą do baz Prokomu ? Co z użytkownikami inych sytemów niż WinX. Czy oni nie płacą podatków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ht Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.firma / 192.168.0.* 27.09.02, 14:13 Za taki wielki bubel tyle pieniędzy.A gdzie kara za przekroczenie wszelkich terminów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: CF14N* / *.wda.co.uk 27.09.02, 14:25 czytam, czytam i nie chce w to wierzyc ZUS tonie w dlugach, kasa pusta, a jednoczesnie taka kapucha idzie do kieszeni kolesi z prokomu skandal!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bajbek To tam są pieniądze emerytów! IP: 217.153.4.* 27.09.02, 14:35 Ministrowie szukają dziur w budżecie chyba nie tam gdzie trzeba. Pora podnieść podatki i składkę na ZUS :-o Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bajbek Co robią teraz w PROKOMIE ? IP: 217.153.4.* 27.09.02, 14:50 Pewnie siedzą, czytają te posty i nabiją się z ludzi :-), że dali zrobić się na szaro. U nas jeszcze nikt uczciwą pracą się niczego nie dorobił. A ten co się dorobił nieuczciwie to może sobie teraz zapłacić za to 12,5% podatku abolicyjnego i być legalny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bajbek Co robią teraz w PROKOMIE ? IP: 217.153.4.* 27.09.02, 14:52 Pewnie siedzą, czytają te posty i nabijają się z ludzi :-), że dali zrobić się na szaro. U nas jeszcze nikt uczciwą pracą się niczego nie dorobił. A ten co się dorobił nieuczciwie to może sobie teraz zapłacić za to 12,5% podatku abolicyjnego i być legalny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: r Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.nysa.sdi.tpnet.pl 27.09.02, 14:42 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Terry Powinni postawić pomnik towarzyszce Bańkowskiej IP: 217.153.50.* 27.09.02, 14:44 Nie będę wdawał się w ocenę wszystkich elemenyów sprawy. Mam tylko jedną wątpliwość natury teechniczno-ekonomicznej: na jakiej podstawie wyceniono kontrakt skoro łatwo rezygnuje się z ponad 40 mln zł ? I pytanie na koniec: a działa chodziaż to "arcydzieło" ? Odpowiedz Link Zgłoś
rollo.tomassi no to czas na podpis elektroniczny ... 27.09.02, 14:51 teraz Prokom powinien zajac sie podpisem elektronicznym, spieprzyc robote, zawalic terminy i szarpnac panswto na kolejnych kilka tlusciutkich baniek. Najwyarazniej obywatelskim obowiazkiem staje sie nieplacenie podatkow, bo to swiadczy o gospodarnosci obywatela, pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
zbigniew_ Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł 27.09.02, 15:25 Ten artykuł, to kolejny atak Agory na konkurenta spółki , w której ma znaczne udziały, czyli Computerlandu. Nie przypominam sobie napastliwych artykułów np. w zwiazku z przetargiem na obsługe kas chorych, czy innych wpadek. Ako były pracownik PROKOMu, obecnie pracujący w firmie , będacej w jakimś stopniu jego konkurentem i znajac nieco rynek śmiem twierdzić,ze trudno byloby znaleźć firmę, która dałby sobie rade lepiej od PROKOMu. Ten człowiek, który tu wypisuje banialuki o tym,że on za 1 mln zrobiłby to samo co PROKOM , to jakis ignorant, który nie ma zielonego pojecia o czym mówi. Podstawową trudnościa w realizacji tego typu kontraktów jest bezdenna niekiedy głupota i ignoracja większosci partnerów PROKOMu z państowych spółek dla których realizuje on kontrakty. Ludzie z tych firm typu Bańkowska, Alot itp. nie dorastają do pięt swoim partnerom na poszczególnych poziomach uzgodnień. Nie sa w stanie objąć szerszej perspektywy oraz pracuja dalej jakby czas PRL-u nie skończył się w roku 1989. I tu tkwi sedno sprawy. Osobiscie jestem jak najlepszego zdania o fachowosci i pracowitości większości pracowników PROKOMu. To samo mogepowiedzieć o je potencjale narzędziowo sprzętowym. To najwyższa klasa jesli chodzio nasz kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
thorr Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł 27.09.02, 16:03 Najwyższa klasa ?!?! O czym ty mówisz ? Banda niedorajdów, którzy nie wiedzą co robic gdy Win9x odpali się w trybie awaryjnym. Naprawde są the best - nikt nie napisał jeszcze gorszego oprogramowania od nich Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pawel Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.icm.edu.pl / *.pik.gliwice.pl 27.09.02, 16:12 Ha,ha,ha......Zmiech przez lzy. Spisek Computerlandu przeciwko firmie Prokom, najwyzszy poziom w naszym kraju. Smiech przez lzy, Zbigniewie. Szkoda tylko, ze masz tak wyprany mozg. Jakos sysem Kas Chorych dziala i dostarcza niezbednych informacji w sposob, o ile wiem, sensowny. Zostawiam tu kwestie pieniedzy - ZUS-owski system ma ma niby prezentowac najwyzszy poziom w kraju. Posty przyklad - jak w takim systemie na poziomie projektu mozna nie przewidziec, ze jedna firma, majac wiele oddzialow, nie ma jednego numeru NIP, ale kazdy oddzial ma osobny NIP - tak jest w przypadku mojej firmy, gdzie do dzisiaj skladki do OFE nie sa przekazywane wlasnie ze wzgledu na "nieprzewidzenie" pewnych spraw. A mysle, ze ten prosty przyklad prezentuje dokladnie istote sprawy - nalezalo najpier zorientowac sie w temacie i przeprowadzic odpowiednio analize problemu, wraz z zapoznaniem sie z istniejacymi realiami, a dopiero potem brac sie za pisanie (projektowanie). Tragedia i tyle. Od lipca system mial juz przewidywac takie sytuacje (taka byla odpowiedz ZUS), a do dzis cisza :( A co do kwoty 1mln zl calkowicie sie zgadzam, ale nie z Toba Zbigniewie. Nie liczac sprzetu program mozna napisac za ta kwote z "palcem inside", i to wykorzystujac duzo nowsze technologie. Ale coz, Prokom jest po prostu najlepszy. :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: oczekująca Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.zgierz.sdi.tpnet.pl 27.09.02, 17:18 a ja czekam ponad 3 miesiące na głupie 2 tyś. za wypadek przy pracy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IrMa Re: Prokom dostał od ZUS 20,8 mln zł IP: *.elartnet.pl / *.elartnet.pl 27.09.02, 18:07 Gość portalu: oczekująca napisał(a): > a ja czekam ponad 3 miesiące na głupie 2 tyś. za wypadek przy > pracy Na taka sume to sie czeka i cze... A her Krauze potrzebuje ddduuzo milionow na budowe "Wilanow II" przeciez to tam ma byc ten Eden dla moznych i wielkich tego swiata, a budowac go ma Prokom. Teren kupil od Rektora SGGW za psi grosz, czesc odsprzedal pod supermarkety, a reszta terenu stokrotnie zyskala na wartosci, jako tereny budowlane. Nie wierzycie? spytajcie P.Olechowskiego byl wtedy Przew.Rady Wilanowa. No i swiatynie beda mieli wlasna. Opacznosc czuwa nad prokomem. Czekajaca na 2 tys. mysle, ze w rakiecie tenisowej panienki Krauzowny rekojesc wiecej kosztuje. Pozdro Odpowiedz Link Zgłoś