Dodaj do ulubionych

problem z tulipanami

23.04.11, 18:45
W zeszłym roku miałam mrowie tulipanów, nawet cebulki z dwóch koszyków oddałam koleżance, a w tym roku kicha :/
Kwiatków tyle, co kot napłakał, niektóre przebarwione. W kilku kępach są tylko liście i to marne jakieś takie, niektóre poskręcane.
Wirus jakiś?
A jeśli tak, to da się to czymś potraktować? Czy trzeba się pozbyć wszystkich cebul?
Obserwuj wątek
      • wrexham Re: problem z tulipanami 26.04.11, 08:05
        a czy przed takim wirusem mozna sie jakos uchronic? czy on lata w powietrzu czy siedzi gdzies ukryty w roslinie i sie uaktywnia w sprzyjajacych mu okolicznosciach?
        --
        no bo niestety nie jest zbyt ladna,
        lecz za to zgrabna tez jednak nie
        (jk)
    • mamap Re: problem z tulipanami 26.04.11, 08:44
      U mnie tez 5 tulipanow zakwitlo,a bywalo tez mnostwo. Przeszlam sie wczoraj po osiedlu-w niektorych ogrodkach same liscie lub kilka kwiatkow. Chyba im zaszkodzily deszcze w ub lato, cebulki tulipanow lubia byc przesuszone. Czosnek ozdobny tez nie ma pakow. U sasiadki,ktora podlewa ogrodek b.mocno tulipany nie wyszly juz kolejny raz. Nawet lisci nie ma.
      • wrexham Re: problem z tulipanami 26.04.11, 09:38
        dlatego wlasnie lepiej jest wyciagnac tulipany na okres letni i wrzucac do ziemi na jesieni;
        slyszalam, ze chociaz co drugi rok jest to wskazane; no, ale jesli ktos ma jakies niebywale ilosci to moze nastreczac trudnosci samo przechowywanie, nie mowiac juzo wykopywaniu cebul...
        --
        no bo niestety nie jest zbyt ladna,
        lecz za to zgrabna tez jednak nie
        (jk)
        • mamap Re: problem z tulipanami 27.04.11, 07:06
          Wykopywalam tulipany regularnie przez kilka lat. Raz byla susza wiec sie nie dalo (glina ursynowska), nastepnego roku ulewy i bloto. Potem problemy z kregoslupem. Pierwsze zanikly lub nie zakwitly tulipany przywiezione z Amsterdamu. I te kupowane ostatnio. Trwaja cebule posadzone 30 lat temu,ktorych nie sposob wykopac-zapadly sie gleboko.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka