grazyna440 28.06.05, 07:34 Rododendron kwitł bardzo słabo.A teraz liście porobiły się żółte i opadają.Co robić? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
saluti Re: rododendron 29.06.05, 11:49 A jaka masz ziemie ?? I czy byl dobrze podlewany ?? Odpowiedz Link Zgłoś
gebo13 Re: rododendron 30.06.05, 00:28 saluti napisała: > A jaka masz ziemie ?? I czy byl dobrze podlewany ?? Niepiszesz,czy teraz posadziłaś? Czy to starszy egzemplarz? Wogóle,jakie nasłonecznienie,czy ziemia piaszczysta? Pisz... Odpowiedz Link Zgłoś
grazyna440 Re: rododendron 30.06.05, 07:52 Mam dwa rododendrony rosnące obok siebie na miejscu dość słonecznym.Jeden z nich w ubiegłym roku chorował.Po opryskach preparatem polecanym w ogrodnictwie zakwitł w tym roku kilkoma kwiatkami,pogubił plamiaste liście i straszy prawie gołymi badylami.Drugi był okazały.Liście zielone i dużo kwiatków. Po przekwitnięciu u dołu krzewu liście prawie cytrynowe i opadają.Na wiosnę obłorzyłam kompostem i wysypałam korą.Co robić aby nie zmarniały oba? Odpowiedz Link Zgłoś
saluti Re: rododendron 30.06.05, 09:41 Rozanecznik musi rosnac w ziemi kwasnej. Nie jestem pewna czy podsypanie kora w tym wypadku nie zmienia wlasnie odczynu ziemi. Osobiscie bym wszystko zgarnela (na wszelki wypadek) dodala kwasnej ziemi i podlala nawozem w plynie, specjalnym dla rozanecznikow. Jeden z moich tez o malo co nie zmarnial, ale pomagajac mu w ten sposob, przezyl i miewa sie swietnie. Odpowiedz Link Zgłoś
gebo13 Re: rododendron 30.06.05, 23:37 Nie jestem ekspertem,ale jeśli ma tak blade liście ,to rozpuść w 10 litrach azofoski,lub polifoski 5 łyżeczek nawozu i podlej obydwa,a potem dziennie daj im w dni suche wieczorne ok.2-3l na krzak.Moim pomogło.Blade liście często sygnalizują brak azotu. Może jeszcze ktoś???? Odpowiedz Link Zgłoś
gebo13 Re: rododendron 30.06.05, 23:38 Eh,nastepne dni to tylko odstana woda,a najlepiej deszczówka... Odpowiedz Link Zgłoś