Dodaj do ulubionych

rododendron

28.06.05, 07:34
Rododendron kwitł bardzo słabo.A teraz liście porobiły się żółte i opadają.Co
robić?
Obserwuj wątek
    • saluti Re: rododendron 29.06.05, 11:49
      A jaka masz ziemie ?? I czy byl dobrze podlewany ??
      • gebo13 Re: rododendron 30.06.05, 00:28
        saluti napisała:

        > A jaka masz ziemie ?? I czy byl dobrze podlewany ??

        Niepiszesz,czy teraz posadziłaś? Czy to starszy egzemplarz? Wogóle,jakie
        nasłonecznienie,czy ziemia piaszczysta? Pisz...
    • grazyna440 Re: rododendron 30.06.05, 07:52
      Mam dwa rododendrony rosnące obok siebie na miejscu dość słonecznym.Jeden z
      nich w ubiegłym roku chorował.Po opryskach preparatem polecanym w ogrodnictwie
      zakwitł w tym roku kilkoma kwiatkami,pogubił plamiaste liście i straszy prawie
      gołymi badylami.Drugi był okazały.Liście zielone i dużo kwiatków. Po
      przekwitnięciu u dołu krzewu liście prawie cytrynowe i opadają.Na wiosnę
      obłorzyłam kompostem i wysypałam korą.Co robić aby nie zmarniały oba?
      • saluti Re: rododendron 30.06.05, 09:41
        Rozanecznik musi rosnac w ziemi kwasnej. Nie jestem pewna czy podsypanie kora w
        tym wypadku nie zmienia wlasnie odczynu ziemi. Osobiscie bym wszystko zgarnela
        (na wszelki wypadek) dodala kwasnej ziemi i podlala nawozem w plynie,
        specjalnym dla rozanecznikow. Jeden z moich tez o malo co nie zmarnial, ale
        pomagajac mu w ten sposob, przezyl i miewa sie swietnie.
        • gebo13 Re: rododendron 30.06.05, 23:37
          Nie jestem ekspertem,ale jeśli ma tak blade liście ,to rozpuść w 10 litrach
          azofoski,lub polifoski 5 łyżeczek nawozu i podlej obydwa,a potem dziennie daj
          im w dni suche wieczorne ok.2-3l na krzak.Moim pomogło.Blade liście często
          sygnalizują brak azotu. Może jeszcze ktoś????
          • gebo13 Re: rododendron 30.06.05, 23:38
            Eh,nastepne dni to tylko odstana woda,a najlepiej deszczówka...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka