Dodaj do ulubionych

Zielone pomidory

31.08.02, 16:54
Hei!

Chyba musze NIESTETY zaakceptowac ze lato sie konczy i zaczyna jesien.

Tu w Norwegi, a przynajmniej w srodkowej jej czesci mielismy lato
najcieplejsze od rekordowego 1901 (!!!) roku. Ponad 60 slonecznych dni to
naprawde GRATKA.

No i te moje pomidory... . Wysialam je z nasionek, dwa rodzaje typu " tych
nieduzych". Krzaczki wyrosly piekne, opsypaly sie owocami (warzywami?), ktore
sa jeszcze niestety zielone.

Pogoda sie nagle znienila jest pochmurno, 10-15 stopni, deszcz. I zastanawiam
sie czy moje pomidory maja jakakolwiek szanse na dojrzenie i nabranie kolorow.

Stoja na tarasie, ale zaczynam sie powaznie zastanawiac czy zabrac je pod
dach t.z.n do domu.

Zapowiadaja jeszcze slonce, ale ... .

Co byscie zrobili na moim miejscu drodzy dzialkowicze?

Pozdr.

Tula

Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: Zielone pomidory 01.09.02, 20:18
      Witam na forum Gazety!
      W takim klimacie osłonił bym je namiotem z folii. Takim na plastikowym stelażu
      o jak najprostszej budowie. Namiot taki podnosi temperaturę nawet o 50%, gdyż
      ciepło słoneczne nie przechodzi tak łatwo przez folię. To najpewniejszy sposób
      aby doczekać się własnych owoców.
      Pozdrowienia,
      Jerzy Woźniak

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka