07.12.02, 10:42
Liście mojego metrowego greyfruita dziwnie sie kędzierzawią/zawijają.Na
niektórych liściach sa suche brązowe plamy , a nawet dziury.Co jest powodem
ijak temu zaradzić?
Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: greyfruit 10.12.02, 22:09
      Witam na forum Gazety!
      Takie zwijanie się liści może być spowodowane przez kilka przyczyn. Pierwsza
      najczęściej występującą o tej porze roku jest przędziorek lub inne szkodniki
      zerujące na spodniej stronie liści. Należy dokładnie (szkoło powiększające)
      obejrzeć liście. Jeśli zauważymy jakiekolwiek owady roślinę należy opryskać
      preparatem Talstar. Przy pryskaniu zwracamy uwagę na jak najdokładniejsze
      zmoczenie dolnej strony liści kątów łodyg itp., gdyż właśnie tam najczęściej
      gromadzą się szkodniki.
      Powodzenia,
      Jerzy Woźniak
      • dolby2 GRAPEFRUIT 18.12.02, 10:45
        Nie chcę się czepiać, ale trzeba się trzymać reguł poprawnej pisowni. Albo po
        polsku, albo po angielsku. A jeżeli po angielsku to GRAPEFRUIT. Pozdrawiam.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka