kra1 07.12.02, 10:42 Liście mojego metrowego greyfruita dziwnie sie kędzierzawią/zawijają.Na niektórych liściach sa suche brązowe plamy , a nawet dziury.Co jest powodem ijak temu zaradzić? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
jerzy.wozniak Re: greyfruit 10.12.02, 22:09 Witam na forum Gazety! Takie zwijanie się liści może być spowodowane przez kilka przyczyn. Pierwsza najczęściej występującą o tej porze roku jest przędziorek lub inne szkodniki zerujące na spodniej stronie liści. Należy dokładnie (szkoło powiększające) obejrzeć liście. Jeśli zauważymy jakiekolwiek owady roślinę należy opryskać preparatem Talstar. Przy pryskaniu zwracamy uwagę na jak najdokładniejsze zmoczenie dolnej strony liści kątów łodyg itp., gdyż właśnie tam najczęściej gromadzą się szkodniki. Powodzenia, Jerzy Woźniak Odpowiedz Link Zgłoś
dolby2 GRAPEFRUIT 18.12.02, 10:45 Nie chcę się czepiać, ale trzeba się trzymać reguł poprawnej pisowni. Albo po polsku, albo po angielsku. A jeżeli po angielsku to GRAPEFRUIT. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś