Dodaj do ulubionych

rododendron

27.03.06, 09:13
Mam ogródek od niedawna odziedziczony po kimś innym, rośnie w nim m.in.
rododendron, ale teraz ma (po zimie) brązowe liście, czy to znaczy, że
zmarzł???
Jeżeli tak, to czy jest szansa, ze odbije?
Z wiosennym pozdrowieniem
Dodwig
Obserwuj wątek
    • klaryma Re: rododendron 27.03.06, 11:35
      Przyłączam się do pytania, mój rododendron był zawinięty, ale też liscie
      zbrazowiały na brzegach i tak oklapły. A nie mam zupełnie doświadczenia z
      rododendronami. Proszę, pomóżcie!
      • tube_roza Re: rododendron 27.03.06, 18:11
        rododendron tak ma. Po zimie, zwlaszcza jeśli nie podlewalaś go w cieplejsze
        dni, albo też po mrozach, ma poskręcane liście. Wyglądają tak, jakby zmarzły.
        Teraz trzeba je podlewać, to nic, że jest zimno. Niedlugo początek nawożenia i
        na pewno zakwitną. U mnie czasami przymrozki ścinają kwiaty, ale cóż, trudno.
        • klaryma Re: rododendron 27.03.06, 19:32
          dzieki za pocieche!
          • stachon000 Re: rododendron 27.03.06, 22:10
            jeżeli liście są tylko zwinięte to powinien przeżyc lecz jeśli są całkiem
            brązowe to raczej już nic z niego nie będzie chyba że jest to rhododendron
            drobnokwiatowy bo niektóre znich przybierają taką barwę liści na zimę ale widac
            wtedy wyrażnie że te liście są zdrowe a nie omarznięte
    • dodwig2 Re: rododendron 28.03.06, 08:14
      Dzięki za rady, spróbuję, będę podlewać i nawozić, może będze dobrze.
      Dodwik
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka