Dodaj do ulubionych

znow mrowki

28.06.06, 08:41
Mam je wszedzie... ostatnio upodobaly sobie skrzynki z kwiatami na
tarasie.Uprawiaja mszyce na moich kocankach (juz potraktowanych srodkiem od
mszyc). Najgorsze jest to, ze w dwoch skrzynkach juz mam gniazda cale :(. Jak
to cholerstwo wyploszyc?
Obserwuj wątek
    • gogi25 Re: znow mrowki 28.06.06, 09:31
      Ja też miałam ten problem. Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale ja gniazdow w
      skrzynce z różą potraktowałam zwykłym RAIDEM na mrówki. Zdechły w ciągu kilku
      minut, a róża dalej rośnie. Pryskam tym Raidem wszystkie mrówki gdzie je
      znajdę. Nie wiem jaki bedzie mieć ten preparat wpływ na inne rośliny.

      Moja córeczka Martynka
      • ewa553 Re: znow mrowki 28.06.06, 09:34
        proszku do pieczenia mrowki nie lubia
        • malgoska13 Re: znow mrowki 28.06.06, 10:25
          ja też pryskam raidem, mrówki padają a roślinom nic nie jest
      • szadoka Re: znow mrowki 28.06.06, 12:50
        sprobuje tego raida (pozostalo mi po truciu karaluchow brrr w bloku - dodam, ze
        skutecznym). Mam tez mrowki w domu (przylaza z dworu), tylko z domu to musze
        chociaz na godzine zwierzaki zabrac.
        Nie wiem czy proszek do pieczenia bedzie skuteczny do skrzynek (ziemia jest
        wilgotna) ale posypie w progu :)
    • anajka Re: znow mrowki 28.06.06, 15:11
      mój mąż kupił super proszek (niebieski - w torebce wielkości torebki z
      budyniem :-)) w sklepie ogródniczym... nie znam nazwy (coś na S...). Proszek
      ten można albo rozpuszczać i wtedy działa kontaktowo na mrówki lub sypać i
      wtedy służy, jako pokarm. My mieliśmy dwa potężne mrowiska w ogrodzie i w ciągu
      dosłownie kilku dni pozbyliśmy się mrówek. Naprawdę działa (kiedys kupiliśmy
      różowy proszek w pudełeczku i ten był do niczego)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka