puma002
21.12.03, 12:14
Aby nie podnosić bez końca wiadomego wątku z błędem ortograficznym, otwieram
niniejszym wątek specjalnie dla kąkoli.
Otóż będę się pilnie rozglądać za kąkolami latem, czego życzę również innym
forumowiczom zainteresowanym niecnym zamiarem naturalnego ograniczania
plonów zbóż i tym samym zapobiegania klęsce urodzaju.
Jeśli poszukiwania okażą się owocne, prześlę nasionka via poczta polska,
bowiem wysłane wirtualną drogą mogłyby zaginąć w cyberprzestrzeni.
Jako że nie należy bezpośrednio wysiewać chłopu na polu cennych nasion
kąkolu (ach cóż za rym), bowiem chłop może nie docenić ogromu wysiłku
włożonego w zdobycie deficytowego materiału siewnego i usunąć chwast z pola
zanim kąkol wyda plon, trzeba zatem wpierw uprawiać kąkol w ogrodzie w celu
namnożenia, i dopiero wówczas hojną ręką posiać na polu.
Informacje natury agrotechnicznej: nasion kąkolu nie należy przykrywać
ziemią, wymagają bowiem światła do skiełkowania. Kiełkują jesienią i wiosną
(forma ozima i jara). Nasiona dojrzewają prawie jednocześnie z rośliną
uprawną; jedna kąkolowa roślina może wydać do 2500 nasion:-)))
Pozdrowienia:)