Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury

    17.06.10, 19:04
    Konca nie widac
    Obserwuj wątek
      • abalys giniecie za USmenów i siedzicie za USmenów 17.06.10, 19:12

        • krzych.korab Przed sąd tych którzy wysłali żołnierzy na wojnę ! 18.06.10, 05:43
      • hanishl Ale to fucha 17.06.10, 19:31
        Na tej sprawie kilka pokoleń sądowych aparatczyków może sprawę ciagnąć i
        100lat. Za Nasze - Podatników pieniądze.
        • spokojny.zenek Re: Ale to fucha 17.06.10, 20:46
          Ciekawe skąd bierze się to idiotyczne przekonanie, że pracownicy sądów maja
          płacone "od sprawy"? Skąd biorą się ludzie tak głupi, by tak myśleć?
      • maureen2 Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 19:47
        może powiedzą czy zapalnik sam wybucha,czy granat przy uzbrajaniu
        dopiero ?
      • kireta21 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 19:51
        Wiedziałem, że tak będzie kiedy tą sprawą zajęły się polskie sądy. Nasze
        sądownictwo na taką sytuację było absolutnie nieprzygotowane, dodatkowo
        uczyniono ze sprawy cyrk medialny, który sprawił, że wszyscy próbują być
        bardziej papiescy od papieża.

        3 lata eksperci sprawdzają pierdoły zupełnie niezwiązane ze sprawą (np.
        krzywiznę lotu pocisku moździerzowego), prawnicy przerzucają się pomysłami "co
        tu dalej? jakieś pomysły?", a nie ustalono nawet czy doszło do złamania ROE, od
        czego wszystko powinno się rozpocząć.

        Gdyby sprawę rozpatrywał sąd amerykański lub afgański byłoby już dawno po
        sprawie, a żołnierze albo byli by już czyści, albo odsiadywali by wyrok.
        • maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 20:01
          dawno pisałem,że trzeba urealnić/znowelizować kodeks karny,
          to nie będzie takich dziwolągów 10 -letnich
          • spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 20:49
            Może jeszcze napisz geniuszu prawny, co należałoby konkretnie zrobić i dlaczego
            akurat w kodeksie karnym?
            • maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:19
              dawno już pisałem
              • spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:39
                I nikt ci nie zwrócił uwagi, że mylisz kodeks karny z kodeksem postępowania
                karnego? Oraz że skomplikowane sprawy będą zawsze i przekonanie, że da się
                zadekretować ich likwidację to naiwność?
                • maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:48
                  drogi zenku,korzystając z okazji,że zrobiłem sobie szybkie łącze
                  odpowiem,
                  pisałem o kk,kawalifikacji
                  a nie o kombinacjach w postępowaniu
                  • spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:53
                    Aaaa. To część szczególna k.k. jest wiec winna temu, że zdarzają się przewlekłe
                    sprawy...
                    No to już wszystko jasne. Trzeba skreślić większość typów przestępstw z k.k. i
                    będzie cudnie.
                    Tobie juz nawet szybkie łącze nie pomoże...
                    • maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:59
                      jo,bo ja nie pracuje w sekscji kodyfikacji tylko innej
                      • spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 22:02
                        Ty w ogóle pracujesz? Nie boisz się, ze ci rentę zabiorą, jak się dowiedzą?
        • spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 20:48
          Gdyby sprawę rozpatrywał sąd amerykański, to sprawcy byliby dawno uniewinnieni,
          choćby ich wina byłą nie wiadomo jak oczywista i jest to dla każdego zupełnie
          jasne.
          Sąd afgański nie miałby czego "rozpatrywać", bo w świetle prawa afgańskiego
          sprawy nie ma. Złożono odpowiednie przeprosiny i wypłacono odszkodowanie, jedno
          i drugie zostały oficjalnie przyjęte, sprawy nie ma.
          • kingstonny Hej, Zenek 17.06.10, 21:35
            Zenek, gdzies ty sie nabawil takiej nienawisci do Ameryki? Zmywanie
            garkow na "greenpointcie"? Czy tez wizy chamy nie dali? Moze cos
            innego? Zenek, nienawisc to grzech.
            • spokojny.zenek Re: Hej, Zenek 17.06.10, 21:38
              Takie głupawe uwagi zachowaj dla podobnych sobie.
              I poczytaj sobie co nieco o podobnych sprawach z udziałem amerykańskich
              żołnierzy (a było ich wiele).
            • maureen2 Re: Hej, Zenek 17.06.10, 21:49
              w PZPR się nabawił
              • krzych.korab Nikt przy zdrowych zmysłach nie karze własnych 18.06.10, 05:48
                żołnierzy za wykonywanie rozkazów. Tylko w Polsce może dojść do takich absurdów.
                • spokojny.zenek Re: Nikt przy zdrowych zmysłach nie karze własnyc 18.06.10, 07:41
                  krzych.korab napisał:

                  > żołnierzy za wykonywanie rozkazów.

                  Teoria "ślepych bagnetów" jest odrzucona przez wszystkie kraje cywilizowane od
                  dobrych 75 lat.

      • kingstonny Ze co? On sie nie zgadza? 17.06.10, 20:14
        Oskarzony nie zgadza sie na publikacje danych? Pokaz mnie jeden
        demokratyczny kraj na swiecie gdzie oskarzony ma podobne przywileje.
        Zaden demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii
        nie troszczy sie tak czule o prywatnosc swoich przestepcow jak
        Polska. To PRL-owskie i unikalne na skale swiatowa prawo, jak widac,
        ma sie swietnie nawet i dzis.
        • radosiu Re: Ze co? On sie nie zgadza? 17.06.10, 20:30
          Ciekaw jestem jak Ty pacanie byś się czuł gdyby Ciebie oskarżono, nie byłbyś
          winny a wszystkie media szastałyby twoim nazwiskiem i nazwiskiem twoich
          bliskich...co? Pomyślałeś kiedyś, że oskarżony jest niewinny do momentu
          udowodnienia winy? Ty zdaje się już ich skazałeś...
          Jeżeli tak jak mówisz w tylko w Polsce istnieje takie prawo... brawa dla Polski,
          wątpię jednak w twoją znajomość systemów prawnych demokratycznego świata...
        • spokojny.zenek Re: Ze co? On sie nie zgadza? 17.06.10, 20:50
          Ile razy jeszcze podzielisz się z wszystkimi swoimi obsesjami?
      • kibic_rudego WP w Afganie jest nie legalnie wiec Kwacha Kaczora 17.06.10, 20:23

        i Tuska do pierdla. To proste.
      • pluto1977 sąd a sprawą 17.06.10, 21:11
        Można odnieśc wrażenie, iż sąd ewidentnie sobie nie radzi ze sprawą
        skoro korzysta z art. 397 kpk , który niestety nie jest zaskarżalny
        ( jako było uregulowane poprzednio- przed nowelizacją kpk) i
        obliguje prokuratora do usunięcia istotnych braków postępowania.
        Wskazać należy, iż już poprzednio w trybie art. 345 kpk sąd
        dopatrzył sie istotnych braków postępowania i sprawę zwrócił sprawę
        prokuratorowi celem usunięcia istotnych braków postępowania
        przygotowawczego. Powyższe orzeczenie zostało uchylone w trybie
        kontroli instancyjnej przez sąd odwoławczy, który uznał , iż nie
        było zasadne . Obecnie idzie lato i przerwa wakacyjna - celem
        uniknięcia zarzutu przewlekłości przed sędzią wizytatorem należało
        coś wymyśleć i najlepszy okazał się niezaskarżalny art. 397 kpk. Ach
        ci sędziowie...
        • spokojny.zenek Re: sąd a sprawą 17.06.10, 21:45
          Na to wygląda.
          • notozobaczymy No nie do końca 17.06.10, 22:07
            Problem w tym, że prokuratura przekazuje do sądów bardzo często gnioty. Z
            drugiej strony sąd odwoławczy wymaga działania z urzędu, a sam niechętnie
            utrzymuje w mocy postanowienia w trybie art. 345 kpk. Trudno więc się dziwić, że
            sąd sam nie chce robić czynności, które tak naprawdę powinny być dokonywane
            przez prokuratora (w ramach wyjaśnienia okoliczności sprawy).
            • spokojny.zenek Re: No nie do końca 17.06.10, 22:09
              notozobaczymy napisał:

              > Problem w tym, że prokuratura przekazuje do sądów bardzo często gnioty.

              To prawda, ale w takiej sprawie raczej tak nie powinno byc a zwrot juz raz
              przecież był i to sprzed rozprawy.


      • dzieuchy Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:15
        Osa dziwko Wronki blisko ! Mam nadzieję,że wszyscy ci wielcy k...a
        "marynies" do końca swego parszywego żywotka będą brali zwycięski
        udział w konkursie na króla czekoladowego tunelu w jakiejś zawszałej
        celi i wyprawa pod prysznic będzie wyprawą w nieznane.
      • zonzonel Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:55
        "w tym dwoje w wieku od trzech do pięciu lat" - stażystka chciała napisać że
        jeden pięciolatek i jeden trzylatek ale jej ręka zadrżała i wyszła
        statystyczna wypowiedź a la parlament.

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka