hanishl Ale to fucha 17.06.10, 19:31 Na tej sprawie kilka pokoleń sądowych aparatczyków może sprawę ciagnąć i 100lat. Za Nasze - Podatników pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Ale to fucha 17.06.10, 20:46 Ciekawe skąd bierze się to idiotyczne przekonanie, że pracownicy sądów maja płacone "od sprawy"? Skąd biorą się ludzie tak głupi, by tak myśleć? Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 19:47 może powiedzą czy zapalnik sam wybucha,czy granat przy uzbrajaniu dopiero ? Odpowiedz Link Zgłoś
kireta21 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 19:51 Wiedziałem, że tak będzie kiedy tą sprawą zajęły się polskie sądy. Nasze sądownictwo na taką sytuację było absolutnie nieprzygotowane, dodatkowo uczyniono ze sprawy cyrk medialny, który sprawił, że wszyscy próbują być bardziej papiescy od papieża. 3 lata eksperci sprawdzają pierdoły zupełnie niezwiązane ze sprawą (np. krzywiznę lotu pocisku moździerzowego), prawnicy przerzucają się pomysłami "co tu dalej? jakieś pomysły?", a nie ustalono nawet czy doszło do złamania ROE, od czego wszystko powinno się rozpocząć. Gdyby sprawę rozpatrywał sąd amerykański lub afgański byłoby już dawno po sprawie, a żołnierze albo byli by już czyści, albo odsiadywali by wyrok. Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 20:01 dawno pisałem,że trzeba urealnić/znowelizować kodeks karny, to nie będzie takich dziwolągów 10 -letnich Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 20:49 Może jeszcze napisz geniuszu prawny, co należałoby konkretnie zrobić i dlaczego akurat w kodeksie karnym? Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:19 dawno już pisałem Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:39 I nikt ci nie zwrócił uwagi, że mylisz kodeks karny z kodeksem postępowania karnego? Oraz że skomplikowane sprawy będą zawsze i przekonanie, że da się zadekretować ich likwidację to naiwność? Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:48 drogi zenku,korzystając z okazji,że zrobiłem sobie szybkie łącze odpowiem, pisałem o kk,kawalifikacji a nie o kombinacjach w postępowaniu Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:53 Aaaa. To część szczególna k.k. jest wiec winna temu, że zdarzają się przewlekłe sprawy... No to już wszystko jasne. Trzeba skreślić większość typów przestępstw z k.k. i będzie cudnie. Tobie juz nawet szybkie łącze nie pomoże... Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:59 jo,bo ja nie pracuje w sekscji kodyfikacji tylko innej Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 22:02 Ty w ogóle pracujesz? Nie boisz się, ze ci rentę zabiorą, jak się dowiedzą? Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 20:48 Gdyby sprawę rozpatrywał sąd amerykański, to sprawcy byliby dawno uniewinnieni, choćby ich wina byłą nie wiadomo jak oczywista i jest to dla każdego zupełnie jasne. Sąd afgański nie miałby czego "rozpatrywać", bo w świetle prawa afgańskiego sprawy nie ma. Złożono odpowiednie przeprosiny i wypłacono odszkodowanie, jedno i drugie zostały oficjalnie przyjęte, sprawy nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
kingstonny Hej, Zenek 17.06.10, 21:35 Zenek, gdzies ty sie nabawil takiej nienawisci do Ameryki? Zmywanie garkow na "greenpointcie"? Czy tez wizy chamy nie dali? Moze cos innego? Zenek, nienawisc to grzech. Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Hej, Zenek 17.06.10, 21:38 Takie głupawe uwagi zachowaj dla podobnych sobie. I poczytaj sobie co nieco o podobnych sprawach z udziałem amerykańskich żołnierzy (a było ich wiele). Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Nikt przy zdrowych zmysłach nie karze własnych 18.06.10, 05:48 żołnierzy za wykonywanie rozkazów. Tylko w Polsce może dojść do takich absurdów. Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Nikt przy zdrowych zmysłach nie karze własnyc 18.06.10, 07:41 krzych.korab napisał: > żołnierzy za wykonywanie rozkazów. Teoria "ślepych bagnetów" jest odrzucona przez wszystkie kraje cywilizowane od dobrych 75 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
kingstonny Ze co? On sie nie zgadza? 17.06.10, 20:14 Oskarzony nie zgadza sie na publikacje danych? Pokaz mnie jeden demokratyczny kraj na swiecie gdzie oskarzony ma podobne przywileje. Zaden demokratyczny kraj na swiecie, od Norwegii do Nowej Zelandii nie troszczy sie tak czule o prywatnosc swoich przestepcow jak Polska. To PRL-owskie i unikalne na skale swiatowa prawo, jak widac, ma sie swietnie nawet i dzis. Odpowiedz Link Zgłoś
radosiu Re: Ze co? On sie nie zgadza? 17.06.10, 20:30 Ciekaw jestem jak Ty pacanie byś się czuł gdyby Ciebie oskarżono, nie byłbyś winny a wszystkie media szastałyby twoim nazwiskiem i nazwiskiem twoich bliskich...co? Pomyślałeś kiedyś, że oskarżony jest niewinny do momentu udowodnienia winy? Ty zdaje się już ich skazałeś... Jeżeli tak jak mówisz w tylko w Polsce istnieje takie prawo... brawa dla Polski, wątpię jednak w twoją znajomość systemów prawnych demokratycznego świata... Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: Ze co? On sie nie zgadza? 17.06.10, 20:50 Ile razy jeszcze podzielisz się z wszystkimi swoimi obsesjami? Odpowiedz Link Zgłoś
kibic_rudego WP w Afganie jest nie legalnie wiec Kwacha Kaczora 17.06.10, 20:23 i Tuska do pierdla. To proste. Odpowiedz Link Zgłoś
pluto1977 sąd a sprawą 17.06.10, 21:11 Można odnieśc wrażenie, iż sąd ewidentnie sobie nie radzi ze sprawą skoro korzysta z art. 397 kpk , który niestety nie jest zaskarżalny ( jako było uregulowane poprzednio- przed nowelizacją kpk) i obliguje prokuratora do usunięcia istotnych braków postępowania. Wskazać należy, iż już poprzednio w trybie art. 345 kpk sąd dopatrzył sie istotnych braków postępowania i sprawę zwrócił sprawę prokuratorowi celem usunięcia istotnych braków postępowania przygotowawczego. Powyższe orzeczenie zostało uchylone w trybie kontroli instancyjnej przez sąd odwoławczy, który uznał , iż nie było zasadne . Obecnie idzie lato i przerwa wakacyjna - celem uniknięcia zarzutu przewlekłości przed sędzią wizytatorem należało coś wymyśleć i najlepszy okazał się niezaskarżalny art. 397 kpk. Ach ci sędziowie... Odpowiedz Link Zgłoś
notozobaczymy No nie do końca 17.06.10, 22:07 Problem w tym, że prokuratura przekazuje do sądów bardzo często gnioty. Z drugiej strony sąd odwoławczy wymaga działania z urzędu, a sam niechętnie utrzymuje w mocy postanowienia w trybie art. 345 kpk. Trudno więc się dziwić, że sąd sam nie chce robić czynności, które tak naprawdę powinny być dokonywane przez prokuratora (w ramach wyjaśnienia okoliczności sprawy). Odpowiedz Link Zgłoś
spokojny.zenek Re: No nie do końca 17.06.10, 22:09 notozobaczymy napisał: > Problem w tym, że prokuratura przekazuje do sądów bardzo często gnioty. To prawda, ale w takiej sprawie raczej tak nie powinno byc a zwrot juz raz przecież był i to sprzed rozprawy. Odpowiedz Link Zgłoś
dzieuchy Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:15 Osa dziwko Wronki blisko ! Mam nadzieję,że wszyscy ci wielcy k...a "marynies" do końca swego parszywego żywotka będą brali zwycięski udział w konkursie na króla czekoladowego tunelu w jakiejś zawszałej celi i wyprawa pod prysznic będzie wyprawą w nieznane. Odpowiedz Link Zgłoś
zonzonel Sprawa Nangar Khel wraca do prokuratury 17.06.10, 21:55 "w tym dwoje w wieku od trzech do pięciu lat" - stażystka chciała napisać że jeden pięciolatek i jeden trzylatek ale jej ręka zadrżała i wyszła statystyczna wypowiedź a la parlament. Odpowiedz Link Zgłoś