Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Paweł Z. warunkowo

    11.08.05, 11:32
    Za Presserwisem:

    "Paweł Zarzeczny wrócił do mediów

    Redakcje ”Wprost”, Canal+ i Interia.pl podjęły współpracę z dziennikarzem
    sportowym Pawłem Zarzecznym, skazanym za spowodowanie wypadku drogowego i
    ucieczkę z miejsca wypadku. Dziennikarz uważa, że do uprawomocnienia się
    wyroku nie ma on znaczenia dla jego sytuacji zawodowej.
    W czerwcu 2004 roku Paweł Zarzeczny został oskarżony o spowodowanie
    wypadku drogowego. Według prokuratury potrącił motocyklistę i zbiegł z
    miejsca wypadku. Sprawę opisał ”Fakt”. Tygodnik ”Wprost” rozwiązał wtedy
    umowę z Zarzecznym za porozumieniem stron, z jego komentarzy zrezygnował
    Canal+. W lipcu tego roku Zarzeczny wrócił jednak i na łamy ”Wprost”, i do
    studia Canal+. Został także felietonistą portalu Interia.pl. Było to na
    krótko przed wyrokiem Sądu Rejonowego w Olsztynie, który skazał dziennikarza
    na 18 miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata, zakaz prowadzenia
    pojazdów mechanicznych przez cztery lata, 4 tys. zł nawiązki i 2,1 tys. zł
    grzywny. Obrońca złożył apelację. Uważa, że Zarzeczny jest niewinny.
    Dziennikarz nie chce się wypowiadać aż do momentu uprawomocnienia się
    wyroku. – Daliśmy mu rok na załatwienie tamtej sprawy. Przed sezonem
    piłkarskim wyciągnęliśmy do niego pomocną rękę – wyjaśnia Jacek Okieńczyc,
    szef sportu w Canal+. Dziś ma rozmawiać z Zarzecznym o dalszej współpracy.
    Piotr Gabryel, zastępca redaktora naczelnego ”Wprost”, mówi, że redakcja
    uznała, iż po roku może zamawiać u Zarzecznego teksty jako u autora
    zewnętrznego. Z kolei Interia.pl w przysłanym oświadczeniu informuje, że
    dalsza współpraca z Zarzecznym będzie zależała od opinii redakcji sportowej i
    internautów. ”Przestępstwo czy wykroczenie drogowe nie umniejsza kwalifikacji
    Pana Zarzecznego w zakresie znajomości tematyki sportowej i umiejętności
    pisania felietonów” – napisano w oświadczeniu. (SP)"

    Ciekawe jak długo? A w Lidze+ obiecali, że ten skład, który zaczął bedzie na
    pewno do końca sezonu...
    Obserwuj wątek
      • Gość: Nlp Re: Paweł Z. warunkowo IP: *.eurocity3.vip.fi 11.08.05, 23:26
        Ale na pewno był pod wpływem, o czym ani słowa. Może go Przegląd przyjmie?

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka