sp1962 29.01.14, 09:13 ja rocznik '60 służyłem w Ludowym Wojsku Polskim, moje refleksje i spostrzeżenia zapraszam do dyskusji Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: gość Re: służyłem w LWP IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 29.01.14, 10:19 Powinna być przywrócona obowiązkowa służba wojskowa z poboru. Teraz na około same cioty, ziomy i gimbaza. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec Re: służyłem w LWP IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 29.01.14, 13:21 I do tego nie mają co robić , stoja pod blokami i piwkują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ona Re: służyłem w LWP IP: 83.175.167.* 29.01.14, 14:05 Wojsko wychowywało. Ten" po wojsku", znał dyscyplinę, wiedział co to czystość, estetyka, schludność, porządek , wykonanie rozkazu , męstwo, stanie na baczność, milczenie kiedy trzeba itp. Nie wyszedł z domu zostawiając niepościelone łóżko, porozrzucane ubrania, wiedział jak powinny być poukładane rzeczy w szafie, wiedział co to są" ruchy wojskowe". Dzisiejsi faceci wiele z tych umiejętności nie posiadają ba nawet nie wiedzą o co chodzi. Nie umieją sprawnie poruszać się ''tak po wojskowemu", mają brudne buty, brudne sznurówki, brudne obcasy w butach po prostu nie umieją czyścić butów " na glanc". Często są "rozchełmani", żołnierz musiał wyglądać wg. powiedzenia" mucha nie siada". Zawodowy żołnierz wyróżniał i wyróżnia się nawet w cywilu, emerytowany wojskowy chociaż "dziadziuś" to łatwo poznać, że służył w "wojsku polskim" na takich gości miło popatrzeć. Nie trącą bylejakością. Jestem za poborem mężczyzn do wojska w celach chociażby wychowawczo- dyscyplinarnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: blokers Re: służyłem w LWP IP: *.szybszyinternet.pl 29.01.14, 14:44 Lepiej wypic piwko pod blokiem,czy tarzać się obsikanym w huście-pamiętacie te dworce? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Luck Re: służyłem w LWP IP: *.91a.tarnobrzeg.pilicka.pl 29.01.14, 19:28 Ekspertka sie znalazła!Większość to nieudacznicy,poszli do woja bo nigdzie sie nie nadawali! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: służyłem w LWP IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 29.01.14, 22:09 Toś teraz pojechał... W Izraelu u mośków nawet laski mają przeszkolenie wojskowe, to tak z ciekawości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rocznik 1955 I chwała ci za obronę Ojczyzny IP: *.ip.netia.com.pl 29.01.14, 15:47 Jednak pod warunkiem, że nie uczestniczyłeś w kryształowej nocy 1981 roku i wspierałeś junty wojskowej Jaruzelskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weteran Re: I chwała ci za obronę Ojczyzny IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 29.01.14, 16:01 A ty znowu tworzysz wątek polityczny , pokarm dla trollów tego forum, wyluzuj. Pozatym co ma zwykły zołnierz do stanu wojennego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: I chwała ci za obronę Ojczyzny IP: *.ip.netia.com.pl 29.01.14, 16:37 Wojsko służy do rozwiązywania problemów politycznych tam, gdzie nie ma już nadziei na rozwiązania pokojowe. Skoro więc wojsko jest ramieniem polityków więc podlega również sprawom politycznym, mimo, iż oficerów politycznych w wojsku nie ma. Chociaż, kto wie? Może są? Ukryci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: weteran Re: I chwała ci za obronę Ojczyzny IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 29.01.14, 16:50 Nie masz racji byli polityczni, ale żolnieże byli i są tylko narzędziem, inaczej mówiąc, miesem armatnim. Odpowiedz Link Zgłoś
waciaki Re: służyłem w LWP 29.01.14, 16:49 Ja poszedłem do wojska w 1989 roku. Po kilku miesiącach odpadł obowiązek oglądania Dziennika w TV i "stare" wojsko miało więcej czasu na ściganie "kotów". Polityczny udawał dobrego wujka, ale nikt go nie lubił - młodzież za nieskuteczność, starzy i oficerowie za wtykanie nosa w panujące porządki. Gdzieś w piwnicy chyba leży jeszcze mój dziennik. Maiłem w nim opisane pierwsze miesiące "służby". Zdążyłem wysłać w bezpieczne miejsce tuż przed rewizją. Strach wracać do takich wspomnień. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: służyłem w LWP IP: 74.63.112.* 29.01.14, 19:42 Tam gdzie się kończy logika tam się zaczyna wojsko. Tak było, jest i będzie. Gdyby w wojsku było szkolenie w tamtych czasach a nie tresura to młodzież garnęłaby się do woja a było odwrotnie. Zresztą nie każdemu odpowiada życie w stadzie i jeszcze w dodatku wyżywających się między sobą samców. Na pewno są osoby które trafiły wówczas do normalnych jednostek z normalnymi ludźmi i z przyjemnością wspominają tamte lata ale to zapewne mała grupa. Na dobranoc obejrzyjcie sobie co was czekało na wypadek "W" A nasz narodowy BOHATER Kukliński zadbał o to byście oberwali zanim opuścicie koszary po rozkazie "wykonać 100" www.youtube.com/watch?v=T2_nb7mFv44 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: azer Re: służyłem w LWP IP: *.play-internet.pl 29.01.14, 19:43 W większości wpisow popieram dziś młodzież nie ma co ze sobą zrobić i bije im na dekiel a wychowanie rodzicow powiedzmy jest różne wtedy człowiek wychodzil z woja jako czlowiek ktory wie co chce a to że dostał w dupsko to mu się przydało w tej rzeczywistości dzisiaj coż wojsko obowiązkowe zlikwidowano i dziś mamy staczy pod klatkami z piwem rozboje i zadymy siano we łbie i nic więcej szumne zarabianie pieniędzy za darmo i życie na czyjś koszt a jak się pojawi dobry meczyk to jest okazja aby się rozerwać Jak jeden z drugim dostał by w doopę od życia i przesiedział na poligonie dwa miechy dziś by miał szacunek dla tych co chodzą po ziemi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiarus Re: służyłem w LWP IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 04.02.14, 14:56 Wystarczyby takiemu obszczymurkowi okres unitarny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolekcjonerkosci Re: służyłem w LWP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.14, 20:39 Służyłem w LWP rocznik 65.Dostawaliśmy wtedy dużo bromu do herbaty Teraz zaczyna działać.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szwejk Re: służyłem w LWP IP: *.unifiedlayer.com 04.02.14, 21:28 Gość portalu: kolekcjonerkosci napisał(a): Służyłem w LWP rocznik 65.Dostawaliśmy wtedy dużo bromu do herbaty Teraz zaczyna działać.... Tom jest prawda że brom to miałeś , jak cię urodziła matka alkoholika ! Powołanie do służby wojskowej młodego człowieka stanowiło selekcję gatunku homo sapiens , dziś debil rodzi debila i to jest prawdą. Chłopiec który nie poszedł do wojska był ignorowany i separowany przez dziewczyny.To stanowiło jakąś eliminację ciot w sukienkach,napakowanych ziemniakami i sterydami dostawców ARBUZÓW !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolekcjonerkosci Re: służyłem w LWP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.14, 23:18 do szwejka Przykro mi,ze pochodziłesś z rodziny Patologicznej.Szkoda,że alkohol w plemnikach ojca wyżarł Ci umiejętność czytania ze zrozumieniem.Chciałem tylko powiedzieć,że wtedy to nie działało,natomiast teraz gdy mam kolo 50 zaczeło działać(jeśli nie łapiesz to napiszę Ci że chodzi o Brom...)O ile wiesz co to znaczy.A czy dzisaij są debile,cioty ect... bo wwojsku nie byli...Twój syn też taki jest? Geny po kims odziedziczył. a moze zięć...albo wcale dzieci nie masz bo do tego trzeba mieć jaja!Nawet po bromie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gośc Re: służyłem w LWP IP: 74.63.112.* 04.02.14, 23:36 Tam gdzie się kończy wojsko tam zaczyna się logika. Tak było za komuny i tak jest teraz. Zresztą, czy te oficerskie-pasibrzuchy wystawiające bębny (bo trudno to nazwać piersią) do orderów są w stanie mądrze pokierować wojskiem w razie wojny? A poza tym chcecie tym współczesnym debilom-obszczymurkom spod bloków dać do ręki broń? Oni procą zrobiliby sobie krzywdę a co dopiero bronią! NEVER! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rocznik 1945 Re: służyłem w LWP IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 05.02.14, 00:17 A na mnie brom nie działał i nie działa teraz pomimo powaznego wieku. Natomiast obszczymurków wojsko byłoby w stanie nauczyć nawet sikania w odpowiednim miejscu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bekalosz Re: służyłem w LWP IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 05.02.14, 21:00 "Ni Mani ni Frani lecz kaszy było dość-To można powiedzieć rezerwa ma dość"............................ Ale trzeba przyznać że podstawowe szkolenie wojskowe powinien każdy obywatel przejść! Przyszłość nie jest znana. A kto wie czy nie trzeba będzie za giwery chwytać dla obrony Kraju, wolności.....................! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: służyłem w LWP IP: 74.63.112.* 05.02.14, 21:06 To prawda. Na pewno trzeba będzie chwycić za broń. Banderowcy ukraińscy podnoszą głowę, islamiści mordujący chrześcijan budują w Polsce (Warszawie) meczety, Niemcy nigdy nie byli naszymi przyjaciółmi. Warto posiadać umiejętność obsługi broni. Jeżeli ktoś myśli że jesteśmy bezpieczni, dzięki "otwartości" naszych rządów wobec obcych i otwartości naszych granic na zachodzie kraju to jest w błędzie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kris Re: służyłem w LWP IP: *.tsm.tarnobrzeg.pl 06.02.14, 13:42 Służyłem w latach 88-89. Wojsko uczyło: dyscypliny, czystości, pokory, szacunku dla przełożonych. A także: sadyzmu, picia, palenia, złodziejstwa. Ale po latach wspomina się z uśmiechem. Myślę, że dla dzisiejszej młodzieży bardzo wskazane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jurek ogórek Re: szer opera służył w LWP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.14, 09:01 To wtedy nauczył się powtarzać bezmyślnie cudze bazgroły. www.youtube.com/watch?v=yOs6Boku6DA&feature=player_embedded Odpowiedz Link Zgłoś