Dodaj do ulubionych

Czy warto sprowadzic się do Mielca

IP: *.acn.pl / 62.121.73.* 01.07.02, 19:19
Mój mąż dostał pracę w Mielcu. A w dzisiejszych czasach za pracą się człowiek
przemieszcza... Napiszcie mi szczerze, Mielczanie, czy będę żałowała
przeprowadzki do Mielca? Czy przyjemnie sie tu żyje? Czy nie bardzo:-((
Będe wdzięczna za opinię...
Piksela@poczta.onet.pl
Obserwuj wątek
    • Gość: abc Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca IP: *.ipt.aol.com 01.07.02, 22:04
      Urodzilam sie w Mielcu,wychowalam i bardo sie ciesze ,ze udalo mi sie
      wyjechac.Moze jeszcze kiedys bylo tam jakies zycie.Teraz to tylko placz
      bezrobotnych ludzi .Nie ma gdzie wyjsc z dziecmi,kino starej daty,no moze pare
      knajp.W zeszlym roku poszlam na basen.To juz nie to co kiedys.WSZEDZIE WIDAC
      BIEDE.Jesli nie musisz nie jedz,chyba,ze masz to samo u siebie.
      POWODZENIA!!!
      • Gość: Aaron Re: abc IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 02.07.02, 00:02
        To bardzo szczera i tragiczna wypowiedz,najgorsze ze prawdziwa.Jak niewiele
        czasu bylo potrzeba by tetniace zyciem i radoscia miasto doprowadzic
        nieodwracalnie do nedzy.
        Szkoda ze tak malo mielczan zaglada na to forum ,szkoda ze tak malo i
        rzeczowo mowi sie o swym miescie ,szkoda wreszcie ze ich nie interesuje
        przyszlosc miejsca w ktorym zyja;to tez posredni dowod beznadziei w jakiej
        przyszlo im zyc.
      • Gość: julek Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca IP: *.czajen.pl 07.11.02, 15:22
        Wy dalej swoje - zarozumiali "OBCY" - NAPISZCIE GDZIE ŻYJECIE - jak często
        chodzicie do teatru ,/-co ostatnio widziałeś "dasmaj"/ , na "topowe" wystawy
        malarstwa jakie nowoczesne obiekty architektoniczne zobaczyliscie i
        przeanalizowaliście - może jakiś ciekawy koncert Santany - konkretnie jak
        jakościowo wasze życie jest ciekawsze - czy zycie w Mielcu jest ciekawe zależy
        od człowieka który sam organizuje sobie - koncert /na koncerty naprawdę dobrej
        muzyki /Bałata / chodzi mało osób - wyjazd do magicznego Krakowa /1,5godziny
        jazdy/ , dobrą ksiażkę ,dobry film - świat jest teraz jedną WIOSKĄ -
        OCENIASZ MIASTO PRZEZ SWÓJ POZIOM INTELEKTUALNY
        Ale - Mielec to miasto na wschód od Wisły a to jest europejska prowincja - mimo
        to jesteśmy miastem -śmiem twierdzic- najlepiej rozwijającym się w tym
        rejonie - i tak mielec trzeba oceniac na jkimś tle , bo każda inna dyskusja
        jest bez sensu - chcecie porównywać Mielec do Nowego Jorku , do
        Krakowa /najbogatszego intelektualnie miasta wschodniej Europy/ porównujcie do
        Rzeszowa ,Stalowej Woli , Krosna Tarnobrzega itd. - i odnoście ocenę miasta do
        ludzi którzy jeżeli chcą to żyją bardzo intensywnie kulturowo ,ekonomicznie -
        jeżeli chcą - komuna się skończyła już nie jesteśmy w klatce - musimy sami
        sobie organizować życie - a możliwości jest wiele -
        W Mielcu jest wiele "magicznych miejsc" / o tym może kiedyś pogadamy/ , grają
        dobre filmy, dają dobre koncerty a jak
        Ci brakuje teatru "Starego " to niestety trzeba się wybrać do Krakowa / bardzo
        dużo Warszawiaków jeżdzi do Krakowa dla jego magicznych miejsc/ , można pograć
        w tenisa ,pływać w zimie na basenie itd.... to jest dobry przeciętny standard -
        reszta to Twoja sprawa "KOTECZKU" jakby powiedział Kisiel . - Sposobem na
        życie nie jst zgorzkniała , ciągła krytyka - sposobem na życie jest AKTYWNOŚĆ -
        a nie siedzenie w fotelu z pilotem telewizora na zmianę z ciągłym siedzeniem
        przed komputerem - DUŻO MIŁOŚCI DO LUDZI ,MNIEJ ZAWIŚCI - I ŚWIADOMOŚCI ŻE
        NIKT TOBIE NIE DA GOTOWEJ PAPKI - TO NIE TE CZASY - I NAJGORSZE ŻE NIE MA SIĘ
        KOMU POSKARZYĆ - I TO JEST WŁAŚNIE PIĘKNE - jestś sam m m ...... dlatego trzeba
        kogoś kochać - a nie nienawidzić

• Gość: kloss Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca IP: *.bratniak.krakow.pl 01.07.02, 22:23
      Gość portalu: Krakuska napisał(a):

> Mój mąż dostał pracę w Mielcu. A w dzisiejszych czasach za pracą się człowiek
      > przemieszcza... Napiszcie mi szczerze, Mielczanie, czy będę żałowała
      > przeprowadzki do Mielca? Czy przyjemnie sie tu żyje? Czy nie bardzo:-((
      > Będe wdzięczna za opinię...
      > Piksela@poczta.onet.pl

To zależy skąd ta przeprowadzka... :)

Pozdrawiam
    • pinuk Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca 02.07.02, 11:23
      Urodziłam się w Mielcu i wychowałam, a nawet nadal wychowuję. Nie jest znowu
      tak najgorzej, znam miasta o wiele gorsze. Ale rzeczywiście jeśli nie musisz
      nie sprowadzaj się tutaj, nie jest zbyt ciekawie, wręcz nudnie. Pozdrawiam i
      życzę powodzenia...
      • chris1_gazeta Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca 02.07.02, 13:15
        myślę, że warto przenieść do mniejszego ośrodka miejskego jeżeli dostało się
        dobrą pracę za dużo lepsze wynagrodzenie. Tak czy tak, w dzień powszedni
        człowiek pracujący cały dzień nie jest w stanie ogarnąć wszystkich uroków
        wielkomiejskości Warszawy czy Krakowa. Pozostają dni wolne od pracy, które
        można spożytkować w różny sposób - a to zwalić się rodzince na głowę, pojechać
        gdzieś poza Mielec, poznać okolice, chociażby Baranów, Sandomierz,
        Kielecczyznę, wybrać się od biedy do Rzeszowa na zakupy czy do teatru (w
        sezonie). W Mielcu jakoś ludzie żyją i są fajni. Po kilku latach przecież też
        można się przenieść do innego miasta, kto wie jak się życie potoczy?
    • Gość: wro(21) Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 06.08.02, 00:51
      Gość portalu: Krakuska napisał(a):

> Mój mąż dostał pracę w Mielcu. A w dzisiejszych czasach za pracą się człowiek
      > przemieszcza... Napiszcie mi szczerze, Mielczanie, czy będę żałowała
      > przeprowadzki do Mielca? Czy przyjemnie sie tu żyje? Czy nie bardzo:-((

przyjemnie jak przyjemnie;
      na górce cyranowskiej tylko śmierdzi ochydnie,
      poza tym da się :)
      ale nie długo.
      moje serce jest we wrocławiu
      i ja zaraz wracam bo jednak nudno tu troche

• Gość: Maja Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca IP: *.wloclawek.sdi.tpnet.pl 07.08.02, 08:11
      Mieszkałam długi czas w Mielcu. Jak się z tamtąd wyprowadzałam do Krakowa na
      studia czułam wielką ulgę, że już nie muszę mieszkać w tym mieście. Po studiach
      wróciłam do Mielca już z całkiem innym nastawieniem na temat mieszkania w
      Mielcu. Niestety los sprawił, że dostałam pracę poza Mielcem (właściwie na
      drugim końcu Polski) i wyprowadziłam się z Mielca. Nie znałam tu nikogo,
      właściwie poza pracą do tej pory nikogo nie znam (jestem tu od miesiąca) ale
      samo miasto jest straszne. Wieczorem lepiej nie wychodzić z domu, nie mówiąc
      żeby iśc do jakiejś miłej knajpki na zimne piwko. Knajpy owszem są ale bardzo
      speluniarskie więc chodzi się tam na własne ryzyko. Kto mieszka w Mielcu i nie
      mieszkał nigdzie indziej może nie wie jak to jest w innych miastach, kto się
      przeprowadzij do innych - dużych miast napewno ma lepiej, ponieważ każde
      większe miasto ma lepszą bazę rozrywkową. Ale poruwnajcie sobie miasta
      wielkości Mielca i zobaczcie jaka tam jest bieda a wtedy dopiero zaczniecie
      doceniać Mielec i jego uroki bo tu naprawdę jest w porządku. Ja teraz bym wiele
      oddała, żeby wrócić do Mielca. Więc jeśli masz okazję to przyjeżdżaj do Mielca
      bo miasta się poznaje mieszkając tam a nie z opowieści innych. Jeszcze się nie
      znalazł taki, który zadowolił by wszystkich.
    • Gość: bożena Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca IP: 2.4.STABLE* / 192.168.1.* 30.09.02, 19:31
      popieram Cię Maju! to smutne jak czyta się opinie Mielczan o swoim mieście.Może
      oni nie mają pojecia jak wygląda życie w innych regionach Polski? Generalnie
      jest tak, że jeśli nie ma się środków na życie rozrywkowe typu knajpki, kino,
      teatr, inne wydarzenia kulturalno-rozrywkowo-konsumpcyjne, to wszędzie jest
      nudno i bryndza. Ale jest jeszcze taka prawda, że życie to rownież ludzie..
      przyjaciele, znajomi, spotkania choćby przy herbatce. To jest to, co pozwala
      człowiekowi powiedzieć, że życie w tym mieście jest fajne,że nie wyobrażam
      sobie mieszkać gdzie indziej.Ja sama urodziłam się w Mielcu ...dzieści lat
      temu.Los rzucil mnie na Śląsk i mieszkam tu sobie od dwudziestu lat, lecz cały
      czas mam uczucie, że nie jestem u siebie, że to tylko tymczasowe i kiedyś wrócę
      do mojego Mielca.Moje dzieci urodzily sie na Ślasku i nie mogą zrozumieć, że
      mozna tęsknić za taka prowincją.A ja... cóż siedzę sobie i czytam wszystkie
      wypowiedzi na forum. To taka namiastka spotkań z ludźmi z Mielca.Czytam o ich
      problemach,wsłuchuje się w ich uwagi,i tylko czasami ich narzekania na nudę i
      życie na prowincji powoduja,że jest mi smutno i żal mi ich bo naprawdę nie
      wiedzą,że za kilkanaście lat bedą tęsknili do tej nudy i do tej prowincji.
      • Gość: malkontentka Re: Krakowka!!! - Napisz, czy sie zdecydowaliscie IP: *.bratniak.krakow.pl / 192.168.10.* 02.11.02, 18:28
        ja, jako rodowita Mielczanka, mieszkająca w Krakowie obecnie już od dobrych 7
        lat i doceniająca tak bardzo to stare miasto i wszystko co najlepsze z nim
        związane, jezeli miałabym dobrą pracę w Mielcu, wróciłabym do mojego rodzinnego
        miasta, myślę, że gdyby zebralo sie pare osób z chęcią i werwą, to potrafiliby
        cos jeszcze za bradzo małe pieniadze zorganizować, czasem jakąś małą namiastkę
        życia kulturalnego spotykanego szerzej choćby w takim mieście jak Kraków, poza
        tym, ktoś przede mną mądrze powiedział, klimat miasta to równiez ludzie, tak
        więc życzę Ci powodzenia "krakowianko" i przeprowadzaj się bez obaw
    • Gość: jcz Re: Czy warto sprowadzic się do Mielca IP: *.mielec.sdi.tpnet.pl 04.11.02, 15:41
      Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. Mielec w porównaniu z
      innymi miastami tej wielkości w Polsce wypada całkiem
      dobrze. Nie brak w nim fajnych ludzi, za to jest coraz
      mniej takich typków jak niechlubny uczestnik tego forum,
      niejaki "dasmaj". I jeszcze taka mała uwaga, skoro jest w
      Polsce kilka "supermiejscowości", to może wszyscy z
      pozostałych powinniśmy się tam przeprowadzić?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka