Dodaj do ulubionych

Chrystoteka

26.01.20, 20:33
"Znany nie tylko w Łodzi, ale w całej Polsce ks. Michał Misiak - organizator dyskotek ze spowiedzią, ukarany ekskomuniką, a potem przywrócony do Kościoła, zdecydował się na półroczną misję w Tanzanii. Dlaczego to zrobił? Napisał w mediach społecznościowych."

www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/ks-michal-misiak-leci-glosic-ewangelie-w-tanzanii/9l7c27q
Obserwuj wątek
   • x1x Re: Chrystoteka 27.01.20, 07:58
    Każdy sposób jest dobry, by dotrzeć do drugiego człowieka. Znałam wspaniałego kapłana, który witał sie pod sklepem z osobami, które codziennie nadużywały alkoholu, zagadywal ich, pytał, co słychać, nie gardził nimi. Proponowal nawet pracę ( np. zrąbanie drewna, zazwyczaj odmawiali, choć to byli młodzi ludzie, pełni sił). Bóg przemawia do nas w różny sposób, nie tylko w kościele. Może to być człowiek, który się pogubił, nie chodzi do kościoła, bo życie go przygniotło.Każdy zasługuje na drugą szansę, Jeśli mamy w sobie na tyle wrażliwośći i empatii, by pochylić się nad drugim człowiekiem i podać mu pomocną dłoń, to zycie jest piękniejsze, nie zamykamy sie we własnym świecie. Czasami wystarczy uśmiech, życzliwe słowo, uścisk dłoni. Pozdrawiam
   • a.sdf.gh.kl Re: Chrystoteka 27.01.20, 23:20
    Jak już przywiezie z tych krajów zwanych trzecim światem jakieś choróbsko, to nosa poza granicę kraju nie wychyli. Zapewniam cię, że gronkowiec złocisty to "pikuś" w porównaniu z tym co TAM występuje :-(
      • wislocki12 Re: Chrystoteka 28.01.20, 00:29
       "Przyczyną pogorszenia stanu zdrowia abp. Henryka Hosera jest malaria. Hierarcha trafił w czwartek do szpitala. Początkowo lekarze nie wiedzieli, co dolega biskupowi warszawsko-praskiemu. Malarię stwierdzono dopiero po serii specjalistycznych badań.

       "Postawiona przez lekarzy diagnoza i realizowane procedury medyczne prowadzą do skutecznych efektów leczenia" - napisał w komunikacie biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk.
       - Abp Henryk Hoser w zeszłym roku trzykrotnie był w Afryce, ostatni raz na początku grudnia 2016 r. - wyjaśnił rzecznik diecezji Mateusz Dzieduszycki."

       wiadomosci.wp.pl/malaria-przyczyna-pogorszenia-stanu-zdrowia-abp-hosera-6075817798115969a?nil=

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka