Dodaj do ulubionych

Ikonowicz RPO?

19.03.21, 22:47
"Piotr Ikonowicz:
Myślę, że misja RPO powinna być nieco inaczej realizowana. Adam Bodnar był otwarty. W czasie jego kadencji urząd mocno się otworzył na ludzi. Ja chciałbym jeszcze mocniej. By między organizacjami społecznymi, pozarządowymi działającymi na rzecz różnych grup, pokrzywdzonych czy zagrożonych, czy to członkowie spółdzielni, lokatorzy czy frankowicze, istniała pewna ciągłość, urząd RPO powinien być przedłużeniem działalności tych organizacji. I odwrotnie, by w razie cięć budżetowych można było liczyć na wsparcie aktywistów, by działać bez pieniędzy. Przede wszystkim nie chcę się zamykać w urzędzie. Chcę otworzyć to biuro dla potrzebujących."

www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rozmowa-z-piotrem-ikonowiczem-kandydatem-na-rzecznika-praw-obywatelskich/c3fmem5?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
Obserwuj wątek
    • wislocki12 Re: Ikonowicz RPO? 20.03.21, 00:48
      "Od 1980 do 1988 należał do NSZZ „Solidarność”. W 1981 pracował jako redaktor w serwisie informacji Regionu Mazowsze „Solidarności”. 17 grudnia tego samego roku został zatrzymany za kolportaż wydawnictw niezależnych, w styczniu 1982 skazany na karę 1,5 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby wynoszący cztery lata oraz na grzywnę. Po ponownym rozpatrzeniu sprawy skazany na 1 rok więzienia z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na dwuletni okres próby i niższą grzywnę. W 1982 ponownie został zatrzymany za organizowanie niezależnych obchodów pierwszomajowych. Internowano go na okres od 10 maja do 23 listopada tegoż roku w Białołęce."
      (...)
      Był wśród założycieli Polskiej Partii Socjalistycznej, Wchodził w skład prezydium rady naczelnej PPS (1987–1988), był członkiem kolegialnej rady naczelnej partii PPS – Rewolucja Demokratyczna."

pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Ikonowicz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka