Dodaj do ulubionych

drukarka HP - problem

IP: *.chello.pl 18.01.10, 17:38
moja drukarka drukuje na różowo dzieląc obraz na półcentymetrowej
szerokości paski. Najgorsze, że kilka dni temu skończyła się
gwarancja. Czy ktoś coś wie?
Obserwuj wątek
    • serenita123 Re: drukarka HP - problem 18.01.10, 23:37
      kup nowe tusze
      • Gość: Laptopowiec Re: drukarka HP - problem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.10, 08:10
        I wyczyść dysze
        • oby.watel Re: drukarka HP - problem 19.01.10, 10:42
          Czyszczenie dyszy w kartridżu HP prowadzi często do jego uszkodzenia.
          • Gość: Laptopowiec Re: drukarka HP - problem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.01.10, 11:18
            Miałem na mysli "Wyczyść kasety drukarki" czy coś podobnego w opcjach
            serwisowych. Od lat używam tej funkcji i nigdy mi kartridża nie
            uszkodziło.
            • oby.watel Re: drukarka HP - problem 19.01.10, 12:04
              Ta funkcja rzeczywiście kartridża nie uszkadza, ale powoduje szybsze jego
              osuszenie, ponieważ wypluwane w czasie tego procesu ilości atramentu są zaiste
              imponujące.

              Sterownik drukarki sygnalizuje kończący się tusz. Opisany problem nie wygląda na
              brak tuszu, lecz kłopot ze sterownikiem, lub uszkodzenie drukarki. Warto
              wydrukować stronę testową i stronę kalibracji (autorka zataiła informację co to
              za drukarka, a jak wiadomo HP produkuje co najmniej dwa, a może więcej, różne
              modele). Jeśli te wydruki są prawidłowe spróbowałbym odinstalować i ponownie
              zainstalować sterowniki.
              • oby.watel Re: drukarka HP - problem 19.01.10, 12:06
                Można także wyjąć, delikatnie benzyną lub czystym spirytusem przeczyścić styki i
                ponownie włożyć kartridże.
                • Gość: Ala Re: drukarka HP - problem IP: *.chello.pl 19.01.10, 18:58
                  do oby.watela od autorki - to model deskjet F735
    • Gość: Ala wazne spostrzeżenie IP: *.chello.pl 19.01.10, 19:07
      każde pierwsze drukowane zdjęcie jest prawidłowe juz natomiast
      drugie jest różowofioletowe
      • oby.watel Re: wazne spostrzeżenie 20.01.10, 00:11
        To wskazuje na koniec/uszkodzenie dysz w kolorowym kartridżu. Przynajmniej ja
        miałem takie objawy w swojej drukarce. Wyglądało to tak, jakby przez noc
        nazbierało się na dnie kartridża trochę tuszu. Nie wiem dlaczego, ale zawsze
        pierwszy kończył się/sprawiał kłopoty żółty...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka