Dodaj do ulubionych

Remote desktop i 2 x win7

16.11.10, 13:58
Na desktopie Win7 Ultim. 64b na netbooku Win7 HP 32b - oba dodane do Home Group.
Na obu jest 1 uzytkownik - admin o tym samym loginie, bez hasla.
Jak uruchomic zdalny dostep? W tej chwili, pomimo wlaczenia samej funkcji w obu maszynach polaczenie nie dziala, co wiecej w netbooku po kliknieciu system->wlasciwiowsci->dostep zdalny w wyskaujacym okienku (w na dole tegoz okna) nie pojawia sie opcja wyboru - "kliknij kto moze sie laczyc"/jaka wersja windows.

1. Chcialbym uniknac hasel - nie sa mi potrzebne - wole, zeby komputer wlacal sie bez stawania na ekranie logowania, itp
2. Chcialbym sie logowac na obecnych kontach uzytkownika - jesli stworze nowego nie bede mial dostepu do tych dokumentow ktore mam na obu np. pulpitach mam w tej chwili.

Czy uruchomienie w obu maszyna WM moze ulatwic sprawe?
Obserwuj wątek
      • galtom Re: Remote desktop i 2 x win7 17.11.10, 14:35
        A moze znasz jakis inny soft o podobnej funkcjonalnosci niz to co "daje" MS?
        Swego czasu Windows Messanger mial taka funkcje -mozna bylo laczyc sie w ten sposob z komputerami z listy kontaktow (np. pomoc rodzicom cos naprawic w systemie bedac w innym miescie) - ale W LIVE M juz tego nie ma (przynajmniej ja nie znalazlem) :-(
        Zawsze moglyb stworzyc fikcyjnych uzytkownikow komuniktaora :-)
        • Gość: Greg Re: Remote desktop i 2 x win7 IP: *.unknown.vectranet.pl 17.11.10, 19:21
          Są programy typu Crossloop i Teamviewer (osobiście wolę ten drugi - ma w wersji darmowej możliwość ustawienia stałego hasła do łączności z zewnątrz, nie wymaga interakcji usera), ale to dla komputerów za firewallami, routerami itp. W twoim wypadku może wystarczyć dowolny program z kategorii VNC (ultravnc, tightvnc itp.)
          • galtom Re: Remote desktop i 2 x win7 17.11.10, 20:58
            To co bys polecil zeby miec pelny dostep i kontrole (zalezy mi na tym tylko w sieci domowej) - np. chce obejzec film ktory jest na desktopie i zdalnie go uspic. Zmiast przerzucac pliki miedzy kompami bez sensu czy wstawac po fakcie zeby drugi komp wylaczyc.
            Musze powoli kupic dysk sieciowy ale najpierw tablet - tyle, ze nie ma narazie czego kupic :-(
            A tablet musi wspolpracowac z takim dyskiem wiec i na jedno i na drugie musze poczekac.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka