Dodaj do ulubionych

divx- zuzycie procesora 100%

28.06.04, 21:47
Witam
Od kilku dni nie moge sobie poradzic z prawidlowym ustawieniem filmow divx. Szukalam w sieci, ale guzik to mi pomoglo. Problem jest taki: wszystkie filmy odtwarzaja sie ze spowolnionym dzwiekiem w stosunku do obrazu. Czasami zdarza się, ze obraz sie zatrzymuje, dzwiek slychac nadal i po paru sekundach film rusza do przodu. W trakcie odtwarzania zuzucie procesora - 100%. Jakie licho?
Parametry: Pentium III 750 , 256 ram, nvidia geforce 2MX, zainstalowalam ffshow, odtwarzalam na Vplayerze i bestplayerze, mam win xp.
Wcześniej instalowalam tez inne kodeki - wydawalo mi sie, ze je odinstalowalam, ale te cholerstwa musza gdzies siedziec (wiem, bo gdy pojawil sie ten problem, usunelam, co mialam na widoku i dziwnym trafem na vplayerze odtwarzal mi sie dalej film) - jak znalezc te wszystkie cholerstwa i je usunac? Filmy odtwarzałam zarówno z płyt jak i z dysku.

Wiem, ze jest tez forum posiecone mp3-divxowi ale tam ruch cos zamiera. Tutaj za to tetni zyciem.
Czy ktos wytlumaczy laikowi i pomoze?
Iza_dora
Obserwuj wątek
    • iza_dora Re: divx- zuzycie procesora 100% 30.06.04, 11:55
      Zainstalowałam divx 5.o5 i problem pozostał. Filmy chodzą strasznie wolnoooo.

Ciekawostka: filmy, ktore sciagnelam i obejrzalam (z dysku twardego)przed oddaniem komputera do serwisu chodza normalnie. Zmienilam wtedy system z win 98 na win xp. Nowe filmy nie odtwarzaja sie w normalnym tempie. Co to moze byc?
      Jak sprawdzam zuzycie procesora, to mam tam tez informacje o uruchomionych procesach: jest ich 31 . Czy to nie za duzo?
      help ...
      iza_dora
        • iza_dora Re: divx- zuzycie procesora 100% 30.06.04, 20:06
          Wykonalam wszystkie kroki po kolei. No i został mi tylko 6: nie poprawilo się, wiec nadal prosze o pomoc.
          Filmy dalej odtwarzaja się w mocno zwolnionym tempie.
          A czy program antywirusowy avast moze miec cos z tym wspolnego?
          • mezard Re: divx- zuzycie procesora 100% 30.06.04, 21:04
            Podejrzewam przyczyne...
            Odpal film Windows Media Playerem 6.4 (koniecznie ta wersja, w nastepnych nie
            ma tej opcji, ktora tu przedstawie)
            Wez Plik-->wlasciwosci-->zaawansowane-->pozycja DivX decoder filter--
            >wlasciwosci i przesun suwak jakosci wyswietlanego obrazu na lewa strone albo
            przywroc ustawienia domyslne.
            Pozdrawiam.
            • iza_dora Re: divx- zuzycie procesora 100% 30.06.04, 21:47
              No wiec tak: sciagnelam wmp 6.4 ale on nie chce mi odpalic w win Xp. sciagnęłam więc wmp 6.4.81 i nawet 6.4.8.2 (te sa pod win xp). Sytuacja wciaz ta sama. W trakcie filmu przesunelam suwak do zera

Zagadką pozostaje dla mnie fakt, ze te filmy, ktore zdazylam obejrzec przed zmiana systemu chodza dobrze. Wszystkie pozostale w zwolnionym tempie, jak na filmach gdy dwoje ludzi biegnie do siebie z wyciagnietymi ramionami :(

Gspot wykazuje natomiast, ze wszystko gra. A to nieprawda:(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka